Προς το περιεχόμενο

Apple iPad (3rd & 4th Generation)


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να τονίσω βέβαια' date=' ότι ακόμα και το 4G να πάρεις, στην ουσία δεν θα έχεις Internet έξω από το σπίτι σου. Βλέπεις η Apple έβγαλε το νέο iPad 4G με πρόβλημα. Φαντάζομαι ότι θα διορθωθεί. Όλα τα iPad 4G, έχουν πρόβλημα, απλά ο κόσμος δεν το καταλαβαίνει, γιατί το πρόβλημα εμφανίζεται στην εναλλαγή 3G με 2G. Αν διαβάσεις, θα καταλάβεις.

https://discussions.apple.com/message/18302780?ac_cid=142432#18302780

[/quote']

 

Πριν από λίγη ώρα κυκλοφόρησε το iOS 5.1.1, που μεταξύ άλλων υποτίθεται πως διορθώνει αυτό ακριβώς το πρόβλημα. Για κάνε ένα update και ξαναδοκίμασε...

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω μια απορια,δεν εχω λεφτα στην καρτα μου και κατεβαζα σημερα εφαρμογες που δεν ειναι τζαμπα...πως γινεται αυτο??

 

Γίνεται.

Μόλις καταχωρηθεί η κίνηση της κάρτας σου θα φαίνεται οτι χρωστάς λεφτά στο app store και τότε θα τη μπλοκάρουν.

Μέχρι να τα πληρώσεις δε θα μπορείς να κάνεις άλλες αγορές - ούτε free (νομίζω δε μπορείς να κάνεις κ update στις εφαρμογές σου αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος γι'αυτό).

 

Όταν όμως βάλεις το οφειλόμενο ποσό κ το τραβήξουν, θα είναι πάλι όλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ετυχε κι εμενα μια φορα. μαλιστα δεν με αφηνε καν να συνδεθω στο app store, ζητουσε συνεχεια κωδικο και επιβεβαιωση της καρτας μου.

ολα λυθηκαν μολις εβαλα λεφτα την χρεωστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγη ώρα κυκλοφόρησε το iOS 5.1.1, που μεταξύ άλλων υποτίθεται πως διορθώνει αυτό ακριβώς το πρόβλημα. Για κάνε ένα update και ξαναδοκίμασε...

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Πάντως μια βδομάδα τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα στην εναλλαγή σε 16αρι 4G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ. Ευτυχώς όλα καλά. Το έγραψα και στο διπλανό θέμα.

Βέβαια παρατηρώ ότι πάει αν κολλήσει, αργεί λίγο, αλλά τελικά δεν κολλάει. Αφού δουλεύει, είμαι ευχαριστημένος.

 

Από την άλλη ποτέ δεν το παραδέχτηκαν επίσημα. Έβγαλαν μία έκδοση χωρίς Beta πριν και έβγαλαν για ξεκάρφωμα κατά τη γνώμη μου και στο iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, σε ένα ξένο φόρουμ βρήκα κάποιον της εταιρίας gecko covers που έψαχνε reviewers για θήκη για το new ipad. Του έστειλα μήνυμα και μου έστειλε μια θήκη και ένα stylus!

Ορίστε λοιπόν το review μου:

 

Εδώ για την θήκη

http://www.youtube.com/watch?v=4NH0kifEz2k&feature=g-upl

 

Και εδώ για το stylus

http://www.youtube.com/watch?v=E8rmiaKJ7fI&feature=g-upl

 

Σε γενικές γραμμές, η θήκη είναι αρκετά ποιοτική, δεν φαίνεται να έχει προβλήματα κατασκευής. Πιάνει με πλαστικά γαντζάκια η μισή, και η άλλη μισή μαγνητικά (δείτε το βίντεο). Είναι αρκετά εύκολο το βάλε-βγάλε της συσκευής χωρίς να δημιουργεί φθορές σε αυτήν ή στην θήκη. Επίσης οι μαγνήτες για το smart cover δουλεύουν μια χαρά.

 

Το stylus έχει πολύ καλή αίσθηση σαν βάρος και λαβή. Τώρα η μύτη είναι λίγο χοντρή αλλά αυτές που είναι για capacitive οθόνες σχεδόν όλες έτσι είναι. Ένα μείον είναι πως δεν έχει κλιπάκι για να το πιάνεις πάνω στην θήκη-μπλούζα.

 

Ότι απορία έχετε ευχαρίστως να την απαντήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με το imessage. Ενω το χρησιμοποιουσα κανονικα, σημερα που πηγα να στειλω μου εγραφε συνεχεια για τα μηνυματα οτι δε παραδοθηκε. Πηγα τις ρυθμισεις, το κλεισα, το ανοιξα και ενω βαζω το apple id μου και παταω εισοδος, με βγαζει στο επομενο παραθυρο που λεει ποια διευθυνση mail θελετε να χρησιμοποιησετε. Οταν πατησω εκει επομενο, δ εκανει τιποτα, και με βγαζει στην προηγουμενη σελιδα. Δοκιμασα να δωσω αλλο mail, μου ρθε λινκ ενεργοποιησης, το εκανα, και παλι τα ιδια. Τωρα με το που πατησω εισοδος στο πρωτο βημα, με βγαζει στο επομενο, αλλα μεσα σε δευτερολεπτα ξαναγυρναει εκει.

 

Εκλεισα τη συσκευη, την ξανανοιξα, παλι τα ιδια

 

καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, γράφω εδώ γιατί η συμμετοχή είναι μεγαλύτερη. Ελπίζω να με συγχωρέσετε, αλλά υπάρχει ένα σοβαρό θέμα.

 

Πούλησα το iPad 1 σε μέλος εδώ μέσα. Ήταν άριστο. Πριν το στείλω, το είχα βάλει να το φορτίσω, το είχα συνδέσει στον υπολογιστή μου κ.λπ.

Τώρα, το μέλος που το παρέλαβε μου είπε ότι το έβαλε να φορτίσει και ότι δε φορτίζει. Το έβαλε και στον υπολογιστή και δε το αναγνωρίζει καν. Υπάρχει τέτοια περίπτωση; :confused:

 

Να΄στε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας , σκεφτομαι να παρω το νεο ιπαντ . Τι μου προτεινετε να παρω την 64 gb wifi ή και με την 32 gb θα ειμαι καλυμενος.Ταινιες και μουσικη και ιντερνετ στο κρεβατι πιο πολυ.Επισης απο που να το παρω , multirama ή κοτσοβολο ? η το ιδιο ειναι απο οπου και να το παρω απο αυτους τους 2.Επισης ειναι τπτ αλλο που θα πρεπει να προσεξω κατα την αγορα του ? Ευχαριστω !

 

 

υ.γ: o Γερμανος εχει και ατοκες δοσεις τωρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...