Προς το περιεχόμενο

Apple iPad (3rd & 4th Generation)


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπον ειμαι golden-i και τελικα μου την δεχτηκαν την συσκευη για αλλαγη. Εβγαλαν φωτο με το προβλημα των led στην ακρη και ειπαν οτι θα το στειλουν για εγκριση και ολα οκ. Απλα δεν ειχαν καθολου κομματια διαθεσιμα. Θα παρουν λεει απο Τριτη και θα μου το στειλουν σπιτι. Απλα θα μεινω παλι χωρις ipad για 4-5 μερες. Δεν πειραζει. Μου ειπαν οτι θα μου φερουν σφραγισμενο καινουργιο κανονικα παντως...Ευτυχως δεν εγινε ιστορια, ηταν πολυ εξυπηρετικη η κοπελα και μου ειπε για 7 μερες DOA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fingers crossed και τα σχετικα :mrgreen:

 

Όλα καλά μέχρι ώρας.......

 

Polakis εσένα από την αρχή ήταν έτσι ή προέκυψε το πρόβλημα μετά από την χρήση;

 

Στην document που το ανέφερα δήλωσαν άγνοια επί του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να εξυπηρετήσω κάποιον που ψαχνει να αγοράσει το νεο ipad και δεν το πρόλαβε.

 

Eγω το ειχα κάνει προπαραγγελεια απο 2 καταστήματα και μου έκατσε και στα 2.

Ειναι το μοντέλο 64GB +4G το άσπρο.

 

Τα ipad τα έιχα παραγγείλει με αντικαταβολή, το ενα το έχω πάρει και ειναι στα χέρια μου απο το πρωι, το άλλο βρίσκεται στα γραφεία της ACS εδω στην κερκυρα. Αν το θέλει κάποιος φίλος, ας μου πει και απλά επικοινωνώ εγω μαζι τους και τους λεω να αλλάξουν την διεύθυνση της αντικαταβολής και να παει σε αυτόν που το θέλει, διαφορετικά το αφήνω να γυρίσει παλι πίσω στο κατάστημα αν δεν ενδιαφερθεί κάποιος μεχρι την δεύτερα-τριτη...

 

ξανά λέω απλά θέλω να κανω εξυπηρέτηση και δεν θέλω να βγάλω ουτε 1 ευρώ απο αυτήν την ιστορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά μέχρι ώρας.......

 

Polakis εσένα από την αρχή ήταν έτσι ή προέκυψε το πρόβλημα μετά από την χρήση;

 

Στην document που το ανέφερα δήλωσαν άγνοια επί του θέματος.

 

Απο την αρχη το ειχα το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα που το παρατήρησα και σε μένα συμβαίνει αυτό.....ελάχιστα μεν όχι σαν την photo που postαρες αλλά υπάρχει στο πάνω αριστερό μέρος. Αν δεν είχα δει το post σου ειλικρινά δεν ξέρω αν το παρατηρούσα.

 

 

DSC00652.jpg

 

 

Δεν φαίνεται και δεν προβληματίζει στην χρήση του αλλά αν παίζει αντικατάσταση γι' αυτόν τον λόγο θα ήθελα να το ξέρω. Στην document πάντως που το ανέφερα μιας και είχα διαβάσει το post σου, δήλωναν άγνοια επί του θέματος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα που το παρατήρησα και σε μένα συμβαίνει αυτό.....ελάχιστα μεν όχι σαν την photo που postαρες αλλά υπάρχει στο πάνω αριστερό μέρος. Αν δεν είχα δει το post σου ειλικρινά δεν ξέρω αν το παρατηρούσα.

 

 

DSC00652.jpg

 

 

Δεν φαίνεται και δεν προβληματίζει στην χρήση του αλλά αν παίζει αντικατάσταση γι' αυτόν τον λόγο θα ήθελα να το ξέρω. Στην document πάντως που το ανέφερα μιας και είχα διαβάσει το post σου, δήλωναν άγνοια επί του θέματος.....

έτσι δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα, μπορεί και να σε μπερδεύει το wallpaper!

πέρνα μια φώτο κατάμαυρη, βάλε φουλ φωτεινότητα, πήγαινε σε ενα σκοτεινό δωμάτιο και άνοιξε και δες!

παρόλα αυτα, και να έχεις στις άκρες θεωρείται φυσιολογικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ipad και γενικα tablet pc δεν ειχα ποτε.Αλλα τωρα σκεφτομαι να παω να παρω το καινουργιο ipad.

Εχω λοιπον 3 ερωτησουλες.

Για να λειτουργησει το ipad χρειαζεσαι σιμ καρτα?

Το 4g γενικως που χρησιμευει?

Και 16g μνημη σου φτανει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ipad και γενικα tablet pc δεν ειχα ποτε.Αλλα τωρα σκεφτομαι να παω να παρω το καινουργιο ipad.

Εχω λοιπον 3 ερωτησουλες.

Για να λειτουργησει το ipad χρειαζεσαι σιμ καρτα?

Το 4g γενικως που χρησιμευει?

Και 16g μνημη σου φτανει??

Δεν χρειάζεται sim είτε το πάρεις 4G είτε σκετο wifi.Δες και το ipad 2 ,αν δεν σε ενδιαφέρει η ανάλυση οθόνης είναι ευκαιρία...

Τα 16 Gb είναι καλά αν δεν σε ενδιαφέρει να το γεμίσεις ταινίες και τραγούδια.

4G είναι "λενε" 10 φορές πιο γρήγορο από το 3G...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να τα γράψω να ξεσκάσω γιατί με έχει φάει η αναμονή και τα χω πάρει.

Περίμενα και εγώ το iPad την Παρασκευή από multirama αλλά από μαύρο μου φέρανε άσπρο.Δεν το πήρα γιατί με τόσα λεφτά ήθελα να είναι όπως γούσταρα.

Πάω λοιπόν το Σάββατο Media Markt να δώ τι παίζει και κάνω τελικά για Δευτέρα παραγγελία.

Σήμερα κατα τις 10.30 με παίρνουν τηλ να πάω να το παραλαβω.

Το παίρνω ,πληρώνω στο ταμείο,πάω στην υποδοχή να κόψω τιμολόγιο το παίρνω και δεν είχαν γράψει το S/N πάνω.Ξανά μανά ακυρώσεις καινούργια τιμολόγια καμία ώρα αναμονή. Τελειώνοντας το πάω στο παλικάρι του Service ( δεν συγκράτησα όνομα το 2 γραφείο προς τα μέσα απο τα 2 που έχει το media Αργυρουπολης ) να το ανοίξουμε μαζί. Το ανοίγει προσεκτικά με ξυράφι χωρίς να διαλύσει την ζελατίνα. Τον αφήνω να τσεκάρει πρώτος και μου λέει ότι "Κύριε Κοσμόπουλε πρέπει να παει για αντικατάσταση " Κάτω αριστερά μέσα απο το τζαμάκι της οθόνης είχε κάτι σαν άσπρη μπογιά μεγέθους 3-4 pixel.

Τεσπα αύριο περιμένω άλλο.

Συμπέρασμα 1)η apple τελικά είναι ΓΤΠ στα θέματα ποιοτικού τελικού ελέγχου κρίνοντας τι μου συνέβει προσωπικά τώρα , όπως και στο προηγούμενο μοντέλο που άλλαξα 3 για να βρω ένα χωρίς bleeding.

2) σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με την Media Markt και ειδικά με τον Υπάλληλο που είδε μόνος του το πρόβλημα. Αύριο αν το φέρουν και το πάρω θα μάθω το όνομα του και θα το κοινοποιήσω.

Αυτά ....

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να τα γράψω να ξεσκάσω γιατί με έχει φάει η αναμονή και τα χω πάρει.

Περίμενα και εγώ το iPad την Παρασκευή από multirama αλλά από μαύρο μου φέρανε άσπρο.Δεν το πήρα γιατί με τόσα λεφτά ήθελα να είναι όπως γούσταρα.

Πάω λοιπόν το Σάββατο Media Markt να δώ τι παίζει και κάνω τελικά για Δευτέρα παραγγελία.

Σήμερα κατα τις 10.30 με παίρνουν τηλ να πάω να το παραλαβω.

Το παίρνω ,πληρώνω στο ταμείο,πάω στην υποδοχή να κόψω τιμολόγιο το παίρνω και δεν είχαν γράψει το S/N πάνω.Ξανά μανά ακυρώσεις καινούργια τιμολόγια καμία ώρα αναμονή. Τελειώνοντας το πάω στο παλικάρι του Service ( δεν συγκράτησα όνομα το 2 γραφείο προς τα μέσα απο τα 2 που έχει το media Αργυρουπολης ) να το ανοίξουμε μαζί. Το ανοίγει προσεκτικά με ξυράφι χωρίς να διαλύσει την ζελατίνα. Τον αφήνω να τσεκάρει πρώτος και μου λέει ότι "Κύριε Κοσμόπουλε πρέπει να παει για αντικατάσταση " Κάτω αριστερά μέσα απο το τζαμάκι της οθόνης είχε κάτι σαν άσπρη μπογιά μεγέθους 3-4 pixel.

Τεσπα αύριο περιμένω άλλο.

Συμπέρασμα 1)η apple τελικά είναι ΓΤΠ στα θέματα ποιοτικού τελικού ελέγχου κρίνοντας τι μου συνέβει προσωπικά τώρα , όπως και στο προηγούμενο μοντέλο που άλλαξα 3 για να βρω ένα χωρίς bleeding.

2) σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με την Media Markt και ειδικά με τον Υπάλληλο που είδε μόνος του το πρόβλημα. Αύριο αν το φέρουν και το πάρω θα μάθω το όνομα του και θα το κοινοποιήσω.

Αυτά ....

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

πω πω φίλε ειλικρινά είσαι γκαντέμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...