Προς το περιεχόμενο

Apple iPad (3rd & 4th Generation)


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μονο που εχει αλλαξει, ειναι το παχος και το βαρος. Οι διαστασεις δεν εχουν αλλαξει.

Δεν μπορω να σκεφτω γιατι σου ειπε κατι τετοιο.

Εξαρτάται τη θήκη. Όσες κουμπώνουν εφαρμοστά πάνω στο iPad είναι πολύ πιθανόν να έχουν πρόβλημα, μιας και το νέο είναι λίγο ποιο παχύ σε σχέση με το iPad 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

και οι ζελατινες λογικα τοτε ε?

 

και τοτε ενας καραγκιοζης στο πλαισιο που μιλησα γιατι μου πε οτι δεν κανουν του 2 στο 3 ρε φιλε?

Πολλες θηκες του ipad 2 που ηταν εφαρμοστες,κουμπωτες κλπ δεν θα ταιριαζουν τελεια στο new ipad λογω διαφορετικων διαστασεων.(ειναι πιο χοντρο το καινουριο)

 

 

 

Το μονο που εχει αλλαξει, ειναι το παχος και το βαρος. Οι διαστασεις δεν εχουν αλλαξει.

Δεν μπορω να σκεφτω γιατι σου ειπε κατι τετοιο.

Οι διαστασεις φυσικα και εχουν αλλαξει απο το ipad 2 στο new ipad. Το ειπες και μονος σου αλλωστε οτι εχει διαφορετικο παχος.(το καινουριο ειναι πιο χοντρο-παχυ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαστασεις φυσικα και εχουν αλλαξει απο το ipad 2 στο new ipad. Το ειπες και μονος σου αλλωστε οτι εχει διαφορετικο παχος.(το καινουριο ειναι πιο χοντρο-παχυ)

Ελεος.

Εννοω φυσικα οτι δεν εχει αλλαξει το υψος και το πλατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος.

Εννοω φυσικα οτι δεν εχει αλλαξει το υψος και το πλατος

 

Φιλε Heatspreader, γιατι γραφεις ελεος?

Εγραψες λανθασμενα οτι δεν εχουν αλλαξει οι διαστασεις του ipad(ενω εχουν αλλαξει), οπως και οτι οι θηκες του ipad 2 κανουν στο new ipad.

Μερικες μπορει να κανουν(ισως οχι με τελεια εφαρμογη), αλλα σιγουρα δεν κανουν ολες , γιατι πολυ απλα το new ipad εχει διαφορετικες διαστασεις(ειναι πιο χοντρο) απο το ipad2.

 

Φανταζομαι πως δεν παρασυρθηκε κανενας φιλος απο τα λεγομενα σου και να αγορασε θηκη ipad2 για το new ipad πριν την δοκιμασει.

 

Οποτε δοκιμη πριν αγορασετε θηκη ipad 2 για το new ipad!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χασαμε και την προσφορα του κωτσοβολου με τις δοσεις

καταρα

 

ερωτηση

 

ποσες ωρες διαρκει η μπαταρια

οταν διαβαζεις pdf?

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Heatspreader, γιατι γραφεις ελεος?

Εγραψες λανθασμενα οτι δεν εχουν αλλαξει οι διαστασεις του ipad(ενω εχουν αλλαξει), οπως και οτι οι θηκες του ipad 2 κανουν στο new ipad.

Μερικες μπορει να κανουν(ισως οχι με τελεια εφαρμογη), αλλα σιγουρα δεν κανουν ολες , γιατι πολυ απλα το new ipad εχει διαφορετικες διαστασεις(ειναι πιο χοντρο) απο το ipad2.

 

Φανταζομαι πως δεν παρασυρθηκε κανενας φιλος απο τα λεγομενα σου και να αγορασε θηκη ipad2 για το new ipad πριν την δοκιμασει.

 

Οποτε δοκιμη πριν αγορασετε θηκη ipad 2 για το new ipad!

Δεν εχουν αλλαξει. Ξερεις πολυ καλα τι εννοω και κανενας με νοημοσυνη απο μελισσας και πανω δεν μπερδευτηκε. Χαλαρωσε.

 

χασαμε και την προσφορα του κωτσοβολου με τις δοσεις

καταρα

 

ερωτηση

 

ποσες ωρες διαρκει η μπαταρια

οταν διαβαζεις pdf?

 

thanks

Πολλες... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν αλλαξει. Ξερεις πολυ καλα τι εννοω και κανενας με νοημοσυνη απο μελισσας και πανω δεν μπερδευτηκε. Χαλαρωσε.

 

Χαλαρος ειμαι φιλε Heatspreader, εσυ βλεπω οτι δεν εισαι χαλαρος , γραφεις "Ελεος" κλπ.

 

 

Οι διαστασεις του new ipad εχουν αλλαξει, μην γραφουμε ανακριβειες.

Αυτο που δεν εχει αλλαξει ειναι το μηκος και το πλατος του. Εχει αλλαξει το παχος-υψος του, που οποιοσδηποτε "με νοημοσυνη απο μελισσας και πανω"(για να κανουμε και λιγο χαβαλε!) γνωριζει οτι αποτελει μια εκ των τριων διαστασεων των στερεων αντικειμενων...

Για του λογου το αληθες, μπορει καποιος να κοιταξει και τις διαφορετικες διαστασεις των 2 ipad στην wikipedia:

 

ipad 2

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ipad_2

 

svo2gy.jpg

 

new ipad

 

http://en.wikipedia.org/wiki/New_ipad

 

28m2wlg.jpg

 

Εσενα βεβαια μπορει αυτα τα 2 πινακακια που εχουν τις διαστασεις να σου φαινονται ιδια...

 

 

Επισης αυτο που εγραψες δεν ισχυει για ολες τις θηκες:

Ναι, κάνουν και αυτές του 2.

 

 

Οι περισσοτερες θηκες για ipad 2 θα κανουν και στο new ipad, αλλα υπαρχουν και μερικες που δεν θα κανουν λογω διαφορετικων διαστασεων του new ipad.

Το επισημανε και ο georgeadams :

Εξαρτάται τη θήκη. Όσες κουμπώνουν εφαρμοστά πάνω στο iPad είναι πολύ πιθανόν να έχουν πρόβλημα, μιας και το νέο είναι λίγο ποιο παχύ σε σχέση με το iPad 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ενα πολυ σοβαρο προβλημα διαπιστωσα στο νεο iPad και ακομα χειροτερα, δεν το εχω μονο εγω.

https://discussions.apple.com/thread/3819552?start=0&tstart=0

 

Για αλλη μια φορα η παραπληροφορηση εβαλε το χερι της. Μιλανε για προβληματα θερμοκρασιας και διαφορες αρλουμπες για να εχουν κλικς στις διαφημισεις και δεν αναφερουν σοβαροτατες βλαβες.

 

Προσωπικα, το προβλημα το θεωρω τοσο σοβαρο, που καλυτερα να ειχε μια καθετη γραμμη η οθονη. Με στεναχωρια λεω, οτι αν δεν το φτιαξουν, θα πρεπει να πουλησω το iPad 4G.

 

Το προβλημα αυτο δεν το ειχα με το iPad 2 3G, παρολο που χρησιμοποιουσα την ιδια Sim.

 

Κριμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια.

Μια χαρα εκανες. Γι' αυτο υπαρχει αυτη η λειτουργια. Αν δεν το δωσεις το iPad 2, θα ηθελα μετα απο μερικες μερες, να το χρησιμοποιησεις και τοτε να πεις εντυπωσεις για την οθονη του 2. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες,σόρυ που δεν ερωτώ κάτι τεχνικό αρχικα...

 

Που διάολο ειναι αυτη η συσκευή διαθέσιμη προς αγορά; Το θέλω ψιλοάμεσα μιας και προορίζεται για δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις όλα τα μαγαζιά τηλέφωνο με την σειρά στο Scroutz και βλέπεις. Εγώ το αγόρασα από το VnP στην Αγία Παρασκευή.

Για εσένα που μένεις Θεσσαλονίκη, φαντάζομαι ότι ακόμα και από Αθήνα να το βρεις, θα στο στείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες,σόρυ που δεν ερωτώ κάτι τεχνικό αρχικα...

 

Που διάολο ειναι αυτη η συσκευή διαθέσιμη προς αγορά; Το θέλω ψιλοάμεσα μιας και προορίζεται για δώρο.

 

εγω αφου δεν εβρισκα πουθενα 64ρι, παρηγγειλα σημερα το 32ρι απο τον Γερμανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, για το 16ρι θα πάω άνευ 4G στα 509ε.

 

Αλλά δε το βλέπω εύκολο. Βλέπω αρκετά καταστήματα στο σκρούτζ τα οποία ελπίζω να δέχονται 2-3 δόσεις με πιστωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ!

Να το δηλώσω ως new στο I tunes? ή να το αφήσω έτσι στην ίδια διαμόρφωση με το 2?

 

 

 

Αν είχες την καλοσύνη να μου πεις που θα βρω ακριβώς την επιλογή αυτή θα σου είμουν υπόχρεος! Στο store από τις επιλογές του iPad ? από το iTunes? πού ακριβώς? (γέρος άνθρωπος είμαι ) :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

ρυθμισεις/store/ και ενεργοποιεις την επιλογη εφααρμογες.

το ιδιο ομως πρεπει να κανεις και στα 2 ipad. απο το σημειο αυτο και μετα, οτι κατεβαζεις στο ενα, θα κατεβαινει και στο αλλο.

απλα στο 2 ισως οταν το ανοιξεις να σου ζητησει τον κωδικο του app store, και μετα κατεβαινουν μονες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια.

Μια χαρα εκανες. Γι' αυτο υπαρχει αυτη η λειτουργια. Αν δεν το δωσεις το iPad 2' date=' θα ηθελα μετα απο μερικες μερες, να το χρησιμοποιησεις και τοτε να πεις εντυπωσεις για την οθονη του 2. :)[/quote']

 

Η οθόνη του new είναι σαφώς καλύτερη. Δεν φαίνονται τα πιξελ. Πρέπει να ανεβάσει κάποιος περισσότερο ´ομως την φωτεινότητα από ότι στο 2, (του οποίου η οθόνη είναι περισσότερο λευκή, φωτεινή). Το θέμα είναι και λίγο προσωπικό, υποκειμενικό. Δηλαδή εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με την ποιότητα απεικόνισης του iPad 2! Δεν θεωρόυσα ότι ήταν το αδύνατο σημείο του (για μένα το αδύνατο σημείο ήταν τα 16 GB που γεμίζουν εύκολα - 16GB 3G λευκό το iPad 2-).

Έτσι η νέα οθόνη του 3 είναι καλύτερη αλλά από την άλλη αυτά τα μερικά γραμμάρια παραπάνω πάιζουν κάποιο ρόλο, όπως και μερικά άλλα θέματα -που μπορεί να είναι τυχαία- όπως χθές, ενώ μου έβγαζε π´ανω αριστερά την σύνδεση με τη voda, δεν μπορόυσα να μπω στο Net ούτε με το σαφάρι ούτε να στείλω mail.

Το έκλεισα και όταν το ξανά άνοιξα η σύνδεση έγινε κανονικά. Τέτοια θέματα δεν έχω με το 2. Σημειωτέον ότι δεν είχα ανοιχτό ταυτόχρονα το wifi και ήμουν μέσα στο αυτοκίνητο.

Στην ταχύτητα απόκρισης και τα δύο είναι το ίδιο γρήγορα. Δεν ξέρω αργότερα αν γραφούν οι εφαρμογές καλύτερα για το 3 και αλλάξει αυτό.

Θετικά στο 3 βλέπω την βελτίωση στην φωτογραφία. Το χρησιμοποίω στη δουλεία και οι φωτογραφίες του 2 δεν με ικανοποιόυσαν.

Πάντως και τα δύο λειτουργόυν μια χαρά σε σύνδεση με προτζεκτορα (καλώδιο VGA). Έτσι όταν κάνω μάθημα αντί να κουβαλάω τον φορητό, τον προτζεκτορα, μπαλαντέζες κλπ, τώρα μόνο με προτζεκτορα και iPad βολέυει.

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ Βασίλη για τις ρυθμίσεις στο store.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...