Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, WhitePixel είπε

Καλησπέρα Προσπαθώ να δω μέσω ertflix αλλά λογικά η hcn μας πετάει στο εξωτερικό και δεν με αφήνει πως μπορώ να το παρακάμψω αυτό;

ειχα το ιδιο προβλημα γα ενα χρονο περιπου
δεν μπορουσα να δω τπτ εκτος απο ελληνικες σειρες , και αυτες για 20 λεπτα, μετα χαλουσε η ποιοτητα.
απειρα μειλ και τηλεφωνα και κραξιμο στο f και μια μερα εγινα Ελληνας, μη ρωτησεις πως και γιατι, δεν αλλαξε τιποτε ουτε ι ip ουτε τιποτε...
απο τοτε ολα καλα.
το θεμα σου σωζεται μονο με vpn και ελληνικο server
και σκεψου οτι η γυναικα μου δουλευει στην ερτ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 28/5/2022 στις 7:17 ΜΜ, infin1tyGR είπε

Δεν «μας πετάει στο εξωτερικό», αλλά μάλλον η ΕΡΤ συνεργάζεται με πάροχο geolocation που δεν έχει ανανεώσει για χρόνια τις λίστες του και φαίνεται να είσαι από άλλη χώρα. Από τι ξεκινάει η IP σου; Εμένα από 188.117.225.xxx δεν έχει θέμα.

Ανάφερε, επίσης, το πρόβλημά σου στο Ertflix από εδώ: https://www.ertflix.gr/en/page/epikoinonia-ertflix

Σωστή η διαδικασία που προτείνεις. Καλό είναι να στείλει στην ERT για να αναφέρει το πρόβλημα αλλά παράλληλα καλό είναι να μιλήσει με HCN και να ζητήσει να του αλλάξουν public IP, πχ σε 188.117.x.x προσωρινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και πάλι η ip μου ξεκινάει 188.117.χ.χ.θα στείλω email και στην hcn γιατί το πρόβλημα υπάρχει γενικά σε ότι χρησιμοποιεί geo blocking.

Έχετε κάποιο φθηνό σχετικά vpn να προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας,

Από ότι ενημερώθηκα έχει βγάλει η HCN ένα δυνατό πακέτο για ένα έτος με 300mbps up/down και απεριόριστα σταθερά μαζί με λεπτά προς κινητά στα €29/μήνα, αν δεν απατώμαι, αλλά μόνο για νέους πελάτες.

Έχει βρει κάποιος τρόπο να το πάρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος τρόπος δυστυχώς είναι να κάνεις διακοπή και νέο συμβόλαιο, πληρώνοντας και πάλι το κόστος σύνδεσης (60€ με τηλεφωνία).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Ο μόνος τρόπος δυστυχώς είναι να κάνεις διακοπή και νέο συμβόλαιο, πληρώνοντας και πάλι το κόστος σύνδεσης (60€ με τηλεφωνία).

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Προσωπικά με βάση το κόστος και τα δεδομένα δε μου φαίνεται κάτι τρομερό... προσωπική άποψη βέβαια... ξέρεις αν υπάρχει θέμα να το κόψω και μετά να κάνω νέο συμβόλαιο στο ίδιο ΑΦΜ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράμα που κάνουν οι εταιρίες δεν μπορώ να το καταλάβω ρε παιδιά. Τι θα πει για νέους πελάτες; Αντί δηλαδή να προσφέρουν κάτι στους πελάτες για να τους ικανοποιήσουν τους κλάνουν κανονικά σαν να μην υπάρχουν; Οκ, καταλαβαίνω ότι οι νέες γραμμές είναι σημαντικές για την βιωσιμότητα της εταιρίας αλλά εμένα με ενοχλεί πολύ όταν το βλέπω αυτό. Και πόσο μάλλον από μια ιδιωτική ανεξάρτητη εταιρία που παλεύει τόσα χρόνια να χτίσει όνομα στην αγορά.
Νόμιζα διαφέρει από τους άλλους αλλά να τα μας αρχίσανε τα ετήσια πακέτα, μετά θα αρχίσουν να κόβουν και τα μηνιαία..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Starback said:

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Προσωπικά με βάση το κόστος και τα δεδομένα δε μου φαίνεται κάτι τρομερό... προσωπική άποψη βέβαια... ξέρεις αν υπάρχει θέμα να το κόψω και μετά να κάνω νέο συμβόλαιο στο ίδιο ΑΦΜ;

Απ' ό,τι έχω δει στο group στο facebook το έκαναν ήδη 1-2 άτομα οπότε δεν νομίζω ότι θα σου πουν κάτι.

Πάντως θα πρέπει να κάνουν και για τους παλιούς κάτι, ειδικά με τα νέα πακέτα που έβγαλε σήμερα η Inalan.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Απ' ό,τι έχω δει στο group στο facebook το έκαναν ήδη 1-2 άτομα οπότε δεν νομίζω ότι θα σου πουν κάτι.

Κι εγώ το ίδιο πιστεύω. Βασικά νομίζω ότι γιαυτό ισχύει μόνο για νέους, ετσί ώστε οι παλιοί που θέλουν απεγνωσμένα το πακέτο, να ξανά-πληρώσουν τα τέλη.

15 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Πάντως θα πρέπει να κάνουν και για τους παλιούς κάτι, ειδικά με τα νέα πακέτα που έβγαλε σήμερα η Inalan.

Όντως καλά τα πακέτα της Inalan και θα έριχνα και μία αίτηση αλλά με χάλασαν τα πακέτα τηλεφωνίας, δε με βολεύει κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Starback είπε

Καλησπέρα σας,

Από ότι ενημερώθηκα έχει βγάλει η HCN ένα δυνατό πακέτο για ένα έτος με 300mbps up/down και απεριόριστα σταθερά μαζί με λεπτά προς κινητά στα €29/μήνα, αν δεν απατώμαι, αλλά μόνο για νέους πελάτες.

Έχει βρει κάποιος τρόπο να το πάρουμε;

που την ειδες αυτη την προσφορα 300/300 με 29€ ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα
εχουν πολλη πλακα
μπαινω μεσα
Γεια σας θελω μια δευτερη οπυικη ινα για το σπιτι
(με κοιταει απορημενη)
Υπαρχει προβλημα ???
Οχι,οχι
Ωραια λοιπον μα σου κανω αιτηση απο εδω ?
Οχι μπορειτε να κανετε on-line
πιασαμε ψιλη κουβεντα....
εντελει για τους παλιους δεν ισχυει
τα σταδια ειναι
κανω αιτηση
εγκρινεται
ερχεται συνεργειο περναει τη ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ
ενεργοποιειται η συνδεση
απενεργοποιω την παλια τους, δινω πισω το ρουτερακι τους, και αυτοοοοοο
Ειναι πολυ κριμα που η ΙΝΑ δεν καλυπτει την περιοχη μου, γιατι απ οτι φαινεται αυτο θελουν οι εταιριες, να φευγεις και οταν βγαζουν προσφορες να ξαναρχεσαι

Το summer ειναι για εναν χρονο 300/300 και μετα γυριζει σε 120/120
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Saniresort είπε

χαχα
εχουν πολλη πλακα
μπαινω μεσα
Γεια σας θελω μια δευτερη οπυικη ινα για το σπιτι
(με κοιταει απορημενη)
Υπαρχει προβλημα ???
Οχι,οχι
Ωραια λοιπον μα σου κανω αιτηση απο εδω ?
Οχι μπορειτε να κανετε on-line
πιασαμε ψιλη κουβεντα....
εντελει για τους παλιους δεν ισχυει
τα σταδια ειναι
κανω αιτηση
εγκρινεται
ερχεται συνεργειο περναει τη ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ
ενεργοποιειται η συνδεση
απενεργοποιω την παλια τους, δινω πισω το ρουτερακι τους, και αυτοοοοοο
Ειναι πολυ κριμα που η ΙΝΑ δεν καλυπτει την περιοχη μου, γιατι απ οτι φαινεται αυτο θελουν οι εταιριες, να φευγεις και οταν βγαζουν προσφορες να ξαναρχεσαι

Το summer ειναι για εναν χρονο 300/300 και μετα γυριζει σε 120/120
 

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες αλλά μπερδεύτηκα λίγο… όταν λες ότι για τους παλιούς δεν ισχύει αν κατάλαβα καλά, εννοείς χρήση της προσφοράς σε ενεργή γραμμή; και αυτό που έκανες είναι στο ίδιο ΑΦΜ να ενεργοποιήσεις νέα γραμμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...