Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάποιος που έχει Πειραιώς μπορεί να μου πει αν του βγάζει στο app την HCN στις πληρωμές λογαριασμών? Στο site της winbank το βγάζει κανονικά αλλά στο app δεν το βγάζει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, panafana είπε

Κάποιος που έχει Πειραιώς μπορεί να μου πει αν του βγάζει στο app την HCN στις πληρωμές λογαριασμών? Στο site της winbank το βγάζει κανονικά αλλά στο app δεν το βγάζει

 

στις τηλεπικοινωνίες δεν το έχει όπως βλέπω. Δεν ξέρω καν αν παλιά το είχε γιατί από web banking πλήρωνα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, panafana είπε

Κάποιος που έχει Πειραιώς μπορεί να μου πει αν του βγάζει στο app την HCN στις πληρωμές λογαριασμών? Στο site της winbank το βγάζει κανονικά αλλά στο app δεν το βγάζει

 

 

8 ώρες πριν, Dinoel είπε

στις τηλεπικοινωνίες δεν το έχει όπως βλέπω. Δεν ξέρω καν αν παλιά το είχε γιατί από web banking πλήρωνα πάντα.

Σαφώς κ υπάρχει

 

ΕΔΙΤ

Στην Ανδροιδ εφαρμογή δε ξέρω, συγγνώμη, από σταθερό υπάρχει πάντως.

438116208_Screenshot2022-01-13at00-23-43winbankwebbanking.png.b6d1946f4b5637f591be0358d36fb5c4.png

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, definitio είπε

 

Σαφώς κ υπάρχει

 

ΕΔΙΤ

Στην Ανδροιδ εφαρμογή δε ξέρω, συγγνώμη, από σταθερό υπάρχει πάντως.

438116208_Screenshot2022-01-13at00-23-43winbankwebbanking.png.b6d1946f4b5637f591be0358d36fb5c4.png

το διάβασες οπότε μιλάει για το app.

Εγώ ούτε καν από εκεί δεν πληρώνω, μεταφορά κάνω σε τρίτο στην τράπεζα, αλλά πάντα από το pc.

Επεξ/σία από Dinoel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dinoel είπε

το διάβασες οπότε μιλάει για το app.

Εγώ ούτε καν από εκεί δεν πληρώνω, μεταφορά κάνω σε τρίτο στην τράπεζα, αλλά πάντα από το pc.

Και εγω μεταφορά γιατί δεν έχει έξτρα κόστος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ενημέρωσαν σήμερα τηλεφωνικώς ότι η HCN εντός των επόμενων 3 μηνών θα επεκταθεί στην πόλη της Βέροιας. Περιμένουν τις σχετικές άδειες και θα ανοίξουν γραφείο. 

 

Το κουπόνι SFBB καλύπτει την HCN ή μόνο τους 3 παρόχους;

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην δράση του sfbb δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι πάροχοι παρέχουν υπηρεσίες στην χοντρική. Μέχρι σήμερα δηλαδή μόνον οι 3 μεγάλοι πάροχοι (ούτε η Nova).

Η Inalan αρχικά είχε δηλώσει ότι το εξετάζει ως επιλογή, αλλά προφανώς βλέποντας το κόστος υλοποίησης την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια.

Επεξ/σία από jkoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Το εξετάζει και η HCN αυτόν τον καιρό ως επιλογή, ως προσωρινή λύση σε περιοχές που δεν έχουν ακόμα το δικό τους δίκτυο.

πιστεύω και η Hcn με ελαφρά πηδηματάκια θα την κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Το εξετάζει και η HCN αυτόν τον καιρό ως επιλογή, ως προσωρινή λύση σε περιοχές που δεν έχουν ακόμα το δικό τους δίκτυο.

Το να μπορεί να παρέχει υπηρεσία χοντρικής μια εταιρεία, δεν είναι απόφαση προσωρινή. Είναι σεβαστό το ποσό που πρέπει να επενδύσει για να γίνει εφικτό. 

Εκτός αν έχει γίνει παρανόηση, δεν μιλάμε να λαμβάνει υπηρεσία στην χοντρική για να δώσει λιανική στους δικούς της πελάτες. Πρέπει η ίδια να παρέχει υπηρεσία χοντρικής σε άλλους παρόχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, βασικά η ιδέα είναι να λαμβάνει υπηρεσίες χοντρικής FTTH όπου υπάρχει ήδη εγκατάσταση από άλλο πάροχο, μέχρι να αναπτύξει το δικό της δίκτυο. Αυτό γράφει σε email που έχει σταλεί σε κάποιους υποψηφίους συνδρομητές. Σε αυτή την περίπτωση, δεν μπορεί να ενταχθεί στο sfbb; Υπάρχει κάποια απαίτηση να κάνουν κι αυτοί εγκαταστάσεις; Γιατί αν δεν δικαιούνται επιδότηση, θα είναι μάλλον αδύνατο να έχει ανταγωνιστικές τιμές σε αυτές τις περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απαίτηση του sfbb. Υποχρεωτικά πρέπει να παρέχει υπηρεσία στην χοντρική σε άλλους παρόχους. Για αυτό δεν μετέχει και η Nova, που ως εταιρεία είναι μακράν μεγαλύτερη και εμπειρότερη.

Η δράση sfbb αφορά προσφορά με κουπόνι έκπτωσης προς εμάς τους πελάτες. Ουσιαστικά είναι"τυράκι" προς εμάς να χρησιμοποιήσουμε ftth συνδέσεις και προς τις εταιρείες να δημιουργήσουν με δικές τους επενδύσεις τέτοια δίκτυα.

Δεν νοείται συμμετοχή στην δράση με το να χρησιμοποιείς μόνον δίκτυα άλλων παρόχων χωρίς να προσφέρεις το δικό σου προς χρήση από αυτούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον. Βέβαια η Wind έχει π.χ. το 1/10 των καμπινών από ό,τι έχει ο ΟΤΕ (ένα τυχαίο ποσοστό). Οπότε στην πλειοψηφία των περιπτώσεων απλώς παίρνει αντί να παρέχει. Υπάρχει κάποια minimum απαίτηση του πόσες καμπίνες πρέπει να έχει, ας πούμε, για να συμμετέχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμία απαίτηση στον αριθμό ή το ποσοστό των καμπινών. Απαίτηση υπάρχει μόνον στην ύπαρξη τέτοιων δικτύων. Εννοείται ότι όσο μεγαλύτερη είναι η παρουσία κάποιου παρόχου, αντίστοιχο είναι το κέρδος από την πώληση υπηρεσιών στην χοντρική στους άλλους παρόχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...