Προς το περιεχόμενο

Αγία Βαρβάρα ρούχα, παπούτσια κτλ


AfterForever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα προσπεράσω αυτά που γράφτηκαν ότι για την κρίση ευθύνονται τα μαγαζιά στην Αγια Βαρβάρα τα οποία είναι και νόμιμα  ή για την "εικόνα",  (να χαμε να λεγαμε αμπελοφιλοσοφιες δλδ) και θα μπω στο θέμα...

 

Ναι στην Αγ. βαρβάρα βρίσκεις φθηνά παπούτσια/ρούχα αντίγραφα σε πολύ χαμηλές τιμές.

 

Για το αν φαίνονται για μούφες...

Σίγουρα κάποιος που γνωρίζει 5 πράγματα μπορεί να τα ξεχωρίσει από κοντά, υπάρχουν φυσικά κάποια που κάνουν μπαμ ότι είναι μαϊμού άλλα πάλι δε φαίνονται εύκολα, γενικά πρέπει του άλλου να κόβει το μάτι του για να το καταλάβει και σιγά τώρα αν δούμε κάποιον πχ να φοράει  τα καινούρια air max να μην καρφονόμαστε πάνω του σα μαλάκες για να ψαχουλεύουμε αν ειναι γνήσια...

 

Τώρα η ποιότητά τους... Πανηγύρια...

Είχα παρει παλιά από Αγ. Βαρβάρα Nike παπούτσι που σε 1,5 χρόνο είχε σκιστεί, λες και φόραγα πάνινο... Από την άλλη ζευγάρια Nike από στοκάδικα και μαγαζιά τύπου intersport βγάλανε 10ετια εύκολα...

 

Οπότε ότι πληρώνεις παίρνεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλα εχει δειγματα και δοκιμαζεις απο αυτα! τα ρουχα του ειναι παντα σε σακουλακια μεσα πακεταρισμενα οπως πρεπει! και γενικα ειναι αλλης κλασης το καταστημα. στα αττικα αν πας.να.δοκιμασεις πχ large και δοκιμασεις 3-4 ρουχα θα δεις οτι αλλα ειναι ανοιγμενα αλλα ειναι λιγο τεντωμενα με ανοιγμενα τα μπρατσα κτλ.

 

τωρα οσων αφορα τις μαιμουδιες αποσο γνωριζω (αν το δεις στο youtube θα καταλαβεις) καμια μαιμουδια δεν πληρει καμια απο τις παραπανω ενδειξεις. αλλα κυριως το αλογακι που ποτε-ακομη και αν.πληρουντε ολα τα παραπανω-δεν ειναι ιδιο. απο μακρυα ισως να μοιαζει αλλα απο κοντα κανει μπαμ.

 

ζιο. υπαρχει στο youtube ατυπος που εχει 3 μπλουζες. μια αυθεντικη μια απομιμηση και αλλη μια και καλα πιστη απομιμηση. τσεκαρε το. ακομη και η πιστη απομιμηση κοστιζει σαφως καποια χρηματα αλλα σαν την.αυθεντικη δεν ειναι με τιποτε!!

 

οσων αφορα ενα.τελευταιο σχολιο για γενικα το thread. Φιλος παει και αγοραζει μπουφαν napapijri απο αγια βαρβαρα στα 80 ευρω πιστο αντιγραφο που κανονικα κανει 400+. και σπαει ο διαολος το ποδαρι του και σε παρεα σκαει τυπος που εχει το αυθεντικο....

 

μου λεει βασιλη αισθανθικα αβολα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσων αφορα ενα.τελευταιο σχολιο για γενικα το thread. Φιλος παει και αγοραζει μπουφαν napapijri απο αγια βαρβαρα στα 80 ευρω πιστο αντιγραφο που κανονικα κανει 400+. και σπαει ο διαολος το ποδαρι του και σε παρεα σκαει τυπος που εχει το αυθεντικο....

 

μου λεει βασιλη αισθανθικα αβολα!!

 

γιατί αισθάνθηκε άβολα; δηλαδή θα πρέπει ο καθένας να έχει να σκάσει 400 σε επώνυμο αυθεντικό μπουφάν για να ναι politically correct; σα να μου λες μεθαύριο θα πρέπει να αισθανόμαστε άβολα για τη σακαράκα που έχουμε για αυτοκίνητο, για τη "πενιχρή" δουλειά μας συγκριτικά με άλλους και πάει λέγοντας. δεν είναι καλές λογικές αυτές...

 

και δεν υπάρχει και κανένας λόγος να το κρύψεις εδώ που τα λέμε. Ό,τι θέλει αγοράζει ο καθένας και μεχρι εκεί που μπορεί, το θέμα δεν είναι να πουλήσεις μούρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

γιατί αισθάνθηκε άβολα; δηλαδή θα πρέπει ο καθένας να έχει να σκάσει 400 σε επώνυμο αυθεντικό μπουφάν για να ναι politically correct; σα να μου λες μεθαύριο θα πρέπει να αισθανόμαστε άβολα για τη σακαράκα που έχουμε για αυτοκίνητο, για τη "πενιχρή" δουλειά μας συγκριτικά με άλλους και πάει λέγοντας. δεν είναι καλές λογικές αυτές...

 

και δεν υπάρχει και κανένας λόγος να το κρύψεις εδώ που τα λέμε. Ό,τι θέλει αγοράζει ο καθένας και μεχρι εκεί που μπορεί, το θέμα δεν είναι να πουλήσεις μούρη.

Όταν πας να αγοράσεις την απομιμηση τσάντα Gucci(τυχαίο παράδειγμα), όμως (συνήθως) μούρη θες να πουλησεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 fokas. Τον τελευταιο του καιρο πριν κλεισει ολοι ελεγαν οτι γεμισε μαϊμουδες, μεχρι που ηρθε το λουκετο...

Αυτο ηταν βρωμα που ειχε βγει τοτε, δεν ισχυε ποτε κατι τετοιο, το λουκετο ηρθε για λογους ασχετους με την ποιοτητα των εμπορευματων :)

 

Παντως οσον αφορα τις τσαντες που ειναι και "τομεας" μου, κανουν μπαμ οι μαιμουδες απο τις αυθεντικες. Δεν υπαρχει περιπτωση μια fake Gucci να μπερδευτει με μια κανονικη στα ματια καποιου που γνωριζει.

 

@the other one Δεν ειναι ακριβως ετσι. Μπορει καποιος να αγορασει ενα οποιοδηποτε μπουφαν των 80 ευρω και να ειναι και πολυ καλα ντυμενος. Οταν ομως αγοραζεις ενα μουφα μπουφαν (ή οτιδηποτε αντικειμενο βασικα), προφανως και θελεις να φαινεται πως εχεις το αυθεντικο (αλλιως θα επαιρνες ενα no name, ενιοτε καλυτερης ποιοτητας και vfm με τα ιδια χρηματα). Δεν εχει να κανει με εισοδημα, αυτοκινητα κλπ, δεν εχει καν να κανει με το προιον, ειναι το ολο concept που προσωπικα μου φαινεται βλακεια.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι ηρθε γι αλλους λογους το ξερω, ακουγοταν απλα πως προς το τελος του ειχε χαλασει και την ποιοτητα.

 

Και για τα υπολοιπα συμφωνω 100%! Ή εχεις λεφτα κ αγοραζεις κατι ή οχι. Αυτοι που παιρνουν μαιμουδες ενδιαφερονται μονο για τη μοστρα, προσπθωντας να γινουν κατι αλλο...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σας καταλαβαίνω δηλαδή το ενδεχόμενο κάποιος να ψωνίζει με κριτήριο το πόσο ποιοτικό ή/και καλαίσθητο είναι κάτι ανεξαρτήτως αν είναι μάρκας ή όχι, αυθεντικό ή όχι δε παίζει; Δηλαδή αν εγώ διαθέτω 30 ευρώ για ένα τζιν οι επιλογές μου είναι ντε και καλά ή μάρκα noname ή ό,τι δε φορέθηκε από πρόπερσι; απ' τη μία ακραία λογική πήγαμε στην άλλη.

 

Μ' αρέσει που θεωρούμε και δεδομένο πως αυτος που θα ψωνίσει τέτοια ρούχα θα ναι για να μπει στο μάτι κάποιου. Και είναι και ειρωνία γιατί σε άλλα θέματα όπως αυτό με τα tattoo συναντούσα τις αντιθετες εντελώς απόψεις. Είναι υποθέτω τι συμφέρει τον καθένα σε κάθε περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε και να ξέρατε πόσος κόσμος εκεί έξω έχει δώσει του κόσμου τα λεφτά κάνοντας το σκατό του παξιμάδι μόνο και μόνο για τη μόστρα και τo "φαίνεσθαι" και τώρα σας έπεσε βαρύς ο κάγκουρας που πάει με το λεοφωρείο στην Santa Barbara για να πάρει φουτεράκια polo και nike παπούτσια με 30 ευρώ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο πάλι αυτό. Από τη μία λέμε πόσο εύκολα διακρίνονται τα αυθεντικά από τις μούφες και μετά λέμε πως αυτός που αγοράζει μούφες το κάνει για να αποδείξει κάτι. Μα αν είναι τόσο φανερό γιατί να το κάνει; πιο πιθανό είναι απλά να κάνει το σκατό του παξιμάδι όπως λέει κι ο από πάνω για να πάρει το αυθεντικό όπως αντίστοιχα κάνουν πολλοί για iphones ας πούμε ( αλλά αυτά δε τα λέμε σε τεχνολογικό forum γκουχ γκουχ ). Μήπως λέω μήπως απλά δεν τον νοιάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα μου πεφτε παντα βαρυ, αφου θες να χρησιμοποιησουμε αυτη τη φραση, ν αγοραζει καποιος μαϊμουδες μονο και μονο για να το παιξει κατι που δεν ειναι. Δηλαδη αν σκασεις μυτη για καφε με kike air max και bui vuitton τσαντα τι θα κερδισεις; Απλα να σε κοροϊδεψουν αυτοι που θα το καταλαβουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα...Ασχολουμαι παρα πολλα χρονια με αγορες αθλητικων και ποδοσφαιρικων παπουτσιων κυριως,οι γνωσεις μου στα ρουχα ειναι περιορισμενες...Εχω αγορασει απο Αγια Βαρβαρα,και ξεκολλησε ο πατος του παπουτσιου στο εξαμηνο,η επιτομη της μαιμουδιας,πραγμα το οποιο για να γινει σε παπουτσι αυθεντικο,ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΦΙΡΜΑΣ εσκεμμενα και αν μετα τη διετια,εκτος αν καποιος τα φορα στα χωραφια και στην οικοδομη,που και εκει ενδεχεται να κρατησει...Κατα τα αλλα εχω ο ιδιος πετυχει στα Hondos σε προσφορα βεβαια,μαιμου All Star (αρκετα επιρρεπης σε αρκουδιες μαρκα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα...Ασχολουμαι παρα πολλα χρονια με αγορες αθλητικων και ποδοσφαιρικων παπουτσιων κυριως,οι γνωσεις μου στα ρουχα ειναι περιορισμενες...Εχω αγορασει απο Αγια Βαρβαρα,και ξεκολλησε ο πατος του παπουτσιου στο εξαμηνο,η επιτομη της μαιμουδιας,πραγμα το οποιο για να γινει σε παπουτσι αυθεντικο,ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΦΙΡΜΑΣ εσκεμμενα και αν μετα τη διετια,εκτος αν καποιος τα φορα στα χωραφια και στην οικοδομη,που και εκει ενδεχεται να κρατησει...Κατα τα αλλα εχω ο ιδιος πετυχει στα Hondos σε προσφορα βεβαια,μαιμου All Star (αρκετα επιρρεπης σε αρκουδιες μαρκα...)

Εντάξει κι εγώ πήρα αυθεντικά adidas και σκίστηκαν στους 5 μήνες...είναι και πως θα τύχει καμιά φορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει κι εγώ πήρα αυθεντικά adidas και σκίστηκαν στους 5 μήνες...είναι και πως θα τύχει καμιά φορά.

Σκισιμο ναι δεκτο ειδικα αν μπεις στον πειρασμο για μπαλα...Αλλα πατος ειναι επιτομη του αρκουδοπαπουτσιου,αντι για κολλα,τσιχλες...Περπατουσα και σηκωνεται στο βημα η φτερνα με το πανω κομματι και ο πατος σαγιοναρα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γύρω σου μπορεί να γελάσουν και με γνήσια ρούχα να σε δουν αν εισαι κακόγουστος ή το κάνεις για επίδειξη. Αυτά φαίνονται, δεν είναι όμως αυτό το θέμα.

 

Το πρόβλημα είναι η αξιοπιστία κάποιων προϊόντων.

Αντίγραφα παπούτσια μια φορά αγόρασα πριν χρόνια έκτοτε δεν ξαναγόρασα και ούτε πρόκειται γιατί όπως έγραψα σκίστηκαν σχετικά σύντομα και με λίγη χρήση.

Δλδ αν τα είχα για τρέξιμο στο 6μηνο θα θέλανε πεταμα.

Επομένως προτιμώ να πληρώσω παραπάνω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Ελπίζοντας δλδ γιατί 100% σίγουρος δεν μπορείς να είσαι για τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...