Προς το περιεχόμενο

Ποιο απο τα δυο ; (huawei ideos x5 pro vs neo v)


Do0o

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να την κατεβάσεις απο εδώ:

 

www.huaweidevice.com/tcpsdownload/downLoadCenter?category=cn&flay=software&downloadID=NDEyNTc=

 

Όταν κατεβάσεις την rom να προσέξεις πάλι να είναι για το u8800 pro στο xda

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

 

εχει step 1,2,3 τα κανω ολα αντιγραφη στ κινητο η ενα ενα..κ κανω κ τουσ φακελους step1,2,3 ι μονο τον dload στην sd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

εχει step 1' date='2,3 τα κανω ολα αντιγραφη στ κινητο η ενα ενα..κ κανω κ τουσ φακελους step1,2,3 ι μονο τον dload στην sd?[/quote']

 

Θα αντιγράψεις τα step 1-2 μέσα σε φάκελο με όνομα dload στην κάρτα μνήμης.Το step 2 πρέπει να έχει όνομα update_g όπως έκανες και με το προηγούμενο update.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αντιγράψεις τα step 1-2 μέσα σε φάκελο με όνομα dload στην κάρτα μνήμης.Το step 2 πρέπει να έχει όνομα update_g όπως έκανες και με το προηγούμενο update.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

 

το εκανα, μετα κλεινω το τηλ ολα καλα παει εκει να αρχισει η εγκατασταση βγαζει τ unpacking κ μετα κολλαει δν κανει τιποτα εδω κ ποση ωρα, μηπως επειδη ειναι το icecream δν μπορει ν γινεται μονο οταν εχεισ την 2.2.2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το εκανα' date=' μετα κλεινω το τηλ ολα καλα παει εκει να αρχισει η εγκατασταση βγαζει τ unpacking κ μετα κολλαει δν κανει τιποτα εδω κ ποση ωρα, μηπως επειδη ειναι το icecream δν μπορει ν γινεται μονο οταν εχεισ την 2.2.2?[/quote']

 

Πρώτα θα πας απο τις ρυθμήσεις στο κινητό install update from sd card και μετά θα αφήσεις να τελειώσει.Μέσα στο dload στην sd card πρέπει να έχει μόνο τα 2 αρχεία που είπα πιο πάνω.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα θα πας απο τις ρυθμήσεις στο κινητό install update from sd card και μετά θα αφήσεις να τελειώσει.Μέσα στο dload στην sd card πρέπει να έχει μόνο τα 2 αρχεία που είπα πιο πάνω.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

 

παω στισ ρυ8μισεις αλλα δεν το βρισκω αυτο που λες σε ποια κατηγορια ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παω στισ ρυ8μισεις αλλα δεν το βρισκω αυτο που λες σε ποια κατηγορια ειναι?

 

Ρυθμήσεις/Αποθήκευση ή storage και κάτω κάτω update μέσω sd card.Αν δεν το έχει(λογικά θα το έχει) φλάσαρε αυτήν:

 

http://code.google.com/p/kalo/downloads/detail?name=B876_KALO_v2.3.zip&can=2&q=

 

και έπειτα κάνε το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμήσεις/Αποθήκευση ή storage και κάτω κάτω update μέσω sd card.Αν δεν το έχει(λογικά θα το έχει) φλάσαρε αυτήν:

 

http://code.google.c....3.zip&can=2&q=

 

και έπειτα κάνε το update.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

 

 

http://forum.xda-dev...d.php?t=1553705

 

και ειδικα στα PREREQUISITES

 

ΕΥΛΑΒΙΚΑ σε ολα τα βηματα,μην βρεθεις με καμενο τηλεφωνο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμήσεις/Αποθήκευση ή storage και κάτω κάτω update μέσω sd card.Αν δεν το έχει(λογικά θα το έχει) φλάσαρε αυτήν:

 

http://code.google.com/p/kalo/downloads/detail?name=B876_KALO_v2.3.zip&can=2&q=

 

και έπειτα κάνε το update.

 

πωωω, λοιπον μπορω να σου πω με χαμογελο στα χειλη οτι ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΤΕΛΕΙΑ! πραγματικα ευχαριστω παααρα πολυ εσωσες το κινητο μου^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα οτι πηρες το X5. Απλα για τους επομενους...

Ειχα μεταξυ πολλων κινητων και τα 2 του τιτλου με τελευταιο το Neo V.

Και εργοστασιακο και με custom rom το Neo V ρίχνει στο X5 pro

Στο μονο που υστερει ειναι στο Sar και στον χωρτο του /data το οποιο φτιαχνετε με root. (δεν χρειαζεται να κανεις unlock bottloader)

Αν τον κανεις unlocked εχεις ενα πολυ δυνατο κινητο (max speed 1.8!) με πολες καλες και ποιοτικες roms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πωωω' date=' λοιπον μπορω να σου πω με χαμογελο στα χειλη οτι ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΤΕΛΕΙΑ! πραγματικα ευχαριστω παααρα πολυ εσωσες το κινητο μου^^[/quote']

 

Χαρά μου που μπόρεσα και βοήθησα.Για οτιδήποτε απορεία έχεις στείλε μου pm.

 

Φίλε orlox αν συγκρίνεις τα κινητά δίπλα δίπλα θα δεις ότι η οθόνη του x5 είναι πολύ καλύτερη απο του neo v.Είναι μεγαλύτερη με πιο ζωηρά χρώματα(τα live wallpaper που έχω είναι σαν να είναι πραγματικά ζωντανά) και στις σειρές ταινίες του neo v είναι πολύ στενή σε σύγκριση με του x5 που έχει καλύτερο AR.Όσο για custom rom στο x5 pro το έχω στα 1.8 σταθερά και δεν κολλάει πουθενά ούτε ανεβάζει θερμοκρασία όταν το neo v αντίστοιχα στα 1.8 βαράει 40άρια.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρά μου που μπόρεσα και βοήθησα.Για οτιδήποτε απορεία έχεις στείλε μου pm.

 

Φίλε orlox αν συγκρίνεις τα κινητά δίπλα δίπλα θα δεις ότι η οθόνη του x5 είναι πολύ καλύτερη απο του neo v.Είναι μεγαλύτερη με πιο ζωηρά χρώματα(τα live wallpaper που έχω είναι σαν να είναι πραγματικά ζωντανά) και στις σειρές ταινίες του neo v είναι πολύ στενή σε σύγκριση με του x5 που έχει καλύτερο AR.Όσο για custom rom στο x5 pro το έχω στα 1.8 σταθερά και δεν κολλάει πουθενά ούτε ανεβάζει θερμοκρασία όταν το neo v αντίστοιχα στα 1.8 βαράει 40άρια.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

 

ααα ωραια. μιας και που εχω μπει σε ολη αυτη τη διαδικασια πως το κανω unlock σε 1.8?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα κατεβάσεις το set cpu και θα ορίσεις το max ghz σε όσο θέλεις.Πάει μέχρι 1.9 αλλά μέχρι 1.8 έχω δοκιμάσει και είναι stable.Εφόσον έχεις βάλει του kalo την rom που είχα παραπάνω θα είσαι εντάξει με το overclock γιατί έχει kernel που επιτρέπει το OC ενώ κάποιες άλλες roms δεν το υποστηρίζουν.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κατεβάσεις το set cpu και θα ορίσεις το max ghz σε όσο θέλεις.Πάει μέχρι 1.9 αλλά μέχρι 1.8 έχω δοκιμάσει και είναι stable.Εφόσον έχεις βάλει του kalo την rom που είχα παραπάνω θα είσαι εντάξει με το overclock γιατί έχει kernel που επιτρέπει το OC ενώ κάποιες άλλες roms δεν το υποστηρίζουν.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

 

ΓΕΙΑ ξανα, λοιπον πριν καμια εβδομαδα ειχα κανει το root με to superoneclick και ειχαν γινει ολα κανονικα αλλα επειδι εκανα το update ξερεις αυτα που συζητουσαμε προηγουμενος μου εφυγε το root. τωρα πηγανα το ξανακανω με τον ιδιο τροπο και σταματαει το προγραμμα στο setp7 waiting for device..κ στη τελικη βγαζει δεν ανταποκρινεται...τ να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΓΕΙΑ ξανα' date=' λοιπον πριν καμια εβδομαδα ειχα κανει το root με to superoneclick και ειχαν γινει ολα κανονικα αλλα επειδι εκανα το update ξερεις αυτα που συζητουσαμε προηγουμενος μου εφυγε το root. τωρα πηγανα το ξανακανω με τον ιδιο τροπο και σταματαει το προγραμμα στο setp7 waiting for device..κ στη τελικη βγαζει δεν ανταποκρινεται...τ να κανω?[/quote']

 

Εφόσον έχεις την rom του kalo έχεις και root και μπορείς να κάνεις OC κανονικά με το set cpu.Τσέκαρε με κάποιο free πρόγραμμα απο το μαρκετ για να κάνεις OC μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το set cpu.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχεις την rom του kalo έχεις και root και μπορείς να κάνεις OC κανονικά με το set cpu.Τσέκαρε με κάποιο free πρόγραμμα απο το μαρκετ για να κάνεις OC μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το set cpu.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

 

εχω μεινει στην 2.3.5 ακομα γιατι δεν εχω κανει το root οποτε ουτε την recovery και βασικα τι ειναι αυτο το ΟC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...