Προς το περιεχόμενο

Το ICS 4.0 σε μόλις 1,6% των Android συσκευών ενώ το iOS 5.1 χρησιμοποιείται απο 61% των χρηστών συσκευών της Apple


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μια πληροφορία αληθινή και δεν το γραφω για να δημιουργήσω εντυπώσεις. Στο rooter του σπιτιού μου, συχνα δυσκολεύεται να συνδεθεί το 3gs. Αντίθετα το sgs2 συνδέεται ακαριαία μια χαρά.

Δε βρήκα να γραφω όμως 500 φορές ότι το ios έχει πρόβλημα με το wifi και ειναι πρόβλημα του συγκεκριμενου λειτουργικού και μπλα μπλα, επειδή ετυχε να έχει κάποια ασύμβατοτητα το rooter μου με το iphone. Επίσης σε καφε κλπ το sgs2 (ναι το κινητό που κλαις τα λεφτά σου ) συνδέεται παντα πολυ ποιο άνετα απο το 3gs. Κάλως ή κακώς υπάρχουν και ατομα που έχουν και τις 2 πλατφόρμες και μπορούν να συγκρινουν..

Το android έχει τα δικα του θέματα, όπως το θεμα της αναβαθμησης που συζητανε. Σίγουρα δεν έχει θεμα wifi παντως..

Και κάτι για τις custom. Ok δεν ειναι για ολους κυρίως γιατί οι περισσότεροι δεν ξερουν ούτε μπορούν να κατανοήσουν να την εγκαταστήσουν σωστά. Δε σημαίνει ότι custom = χειρότερη σταθερότητα κλπ. Οσο και αν φαίνεται απίστευτο σε αυτον που δεν ξερει , η καλη custom ειναι παντα καλυτερη απο οποιαδήποτε official. Προσωπικά ποτε δεν βάζω oficial.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Τρελένομαι όταν συγκρίνουν το IPhone 3gs με το Samsung Galaxy S2 ;)

 

Παίδες, επιλογές είναι. Απλά είναι κρίμα, ότι δεν προσέχουν το λογισμικό τους (και τους πελάτες) όσο πρέπει. Πάντως έχει πολλές δυνατότητες και πρέπει να βάλει η google χέρι γιατι η Samsung HTC κλπ... don t care about us...

 

 

 

Sent from my Ipad, using my Iphone as Hotspot, from my Toillete.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω αν ειχα το xperia mini θα μισουσα το android πραγματικα...

 

Γιατί τι έχει το mini; Εγώ από iphone 3GS πήγα σε xperia mini και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος. Θα πάρει και σίγουρα ICS σε 1 μήνα περίπου, μια χαρά. Βέβαια πριν καν ξεφορτίσει για πρώτη φορά είχε φάει root και καθάρισμα από ορισμένες εφαρμογές (μάλιστα μάλλον έβγαλα πολλές και το κινητό δεν ξεκίναγε αλλά έριξα ένα φλασάρισμα με wotan και μετά πάλι root και πιο προσεχτικό σβήσιμο αυτή τη φορά).

 

Ίσως έχει σχέση ότι το πήρα τζάμπα από επιδότηση και γι αυτό το έχω συμπαθήσει. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@VitamineQ λοιπον επειδη εχεις σκαλωσει και τωρα μας ειπες τι συσκευη εχεις. Η ξαδερφουλα μου εχει την ιδια με εσενα και τυχαινει να εχει και ΟΝ οπως εχω και εγω. Ουδεποτε ειχε προβλημα να συνδεθει και σπιτι της και σπιτι μου. Ή εχει defected συσκευες (που συμβαινει σε ολες τις εταιριες) η κατι εχεις πειραξει εσυ. Και μιας που εχει εμπειρια απο iOS, με τι παιζεις εξωτερικους υποτιτλους στις ταινιες που βλεπεις; Γιατι ο κολλητος μου που τσιμπησε τωρα το new ipad και εχει και το ipad 2 ακομα δεν εχει βρει κατι που να παιζει mkv, να τον αφηνει να επιλεγει του υποτιτλους που περιεχει και αν δεν εχει ελληνικα να μπορει να φορτωσει εξωτερικους.

 

Επισης προτινω να βαλεις στο κινητο το fing και να τσεκαρεις αν το καναλι του ρουτερ σου πεφτει πανω σε καποιο αλλο ρουτερ και γινεται μπερδεμα εκει. Μπορει το κινητο να πιανει καποιο ρουτερ στο ιδιο καναλι ακριβως που το mac σου να μην το πιανει καθολου για παραδειγμα. Για τσεκαρε το. Αλλιως κατεβασε wifi fixer. Αν και θα σου προτινα να το πας για service. Τα update του τα εχεις κανει ή εισαι ακομα με την 2.1; Αν δε δουλεψει τιποτα και βαριεσαι να το πας για σερβις δοκιμασε το wifi fixer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφυγαμε από το θέμα πολύ....

 

AVPlayer HD ότι καλύτερο για ταινίες. Παίζει κ ΜΚV και έχει διαχείριση υποτιτλον! Και μεταφορά μέσου WiFi / καλωδιου.

 

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ξεφυγαμε από το θέμα πολύ....

 

AVPlayer HD ότι καλύτερο για ταινίες. Παίζει κ ΜΚV και έχει διαχείριση υποτιτλον! Και μεταφορά μέσου WiFi / καλωδιου.

 

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Μα τι λες τώρα, μην καταστρέφεις τις "αυταπάτες" στα trollboys που νομίζουν ότι μόνο το "δικό τους" παιχνίδι είναι καλό και τα παίζει όλα και συμφέρει και είναι και "open source" να'ουμ'.

 

Η πλάκα είναι ότι αντί να μένουν επί του θέματος συνεχίζουν να συγκρίνουν (ανεπιτυχώς) το android με τα αντίπαλα λειτουργικά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι λες τώρα' date=' μην καταστρέφεις τις "αυταπάτες" στα trollboys που νομίζουν ότι μόνο το "δικό τους" παιχνίδι είναι καλό και τα παίζει όλα και συμφέρει και είναι και "open source" να'ουμ'.

 

Η πλάκα είναι ότι αντί να μένουν επί του θέματος συνεχίζουν να συγκρίνουν (ανεπιτυχώς) το android με τα αντίπαλα λειτουργικά. :P[/quote']

Έχεις διαβασει καθόλου τι γράφτηκε; Γιατί trollboys υπάρχουν και απο τις 2 πλευρές, αλλα στο συγκεκριμενο θεμα το android βρίζουν. Γραφούν για wifi προβληματικο που υποτίθεται ότι ειναι θεμα του λειτουργικου, για sgs2 ότι οποίος το πηρε κλαιει τα λεφτά του κλπ. Ακόμα και το open source ως μεγαλο πλεονέκτημα του android, δεν το ανέφερε κανεις για να υποστηρίξει το android. Αντιθετως όπως και εσι, κάποιος το ανέφερε ειρωνικά. Τον μεσο τελικό χρήστη δεν τον ενδιαφέρει αν ειναι open source ένα λειτουργικό. Υπάρχει βεβαία και μερίδα που τον ενδιαφέρει. Γραφεις για trollboys, αλλα και οι δικιες σου απόψεις σε αυτή την κατηγορία ειναι. Και μονο που ειρωνεύεσαι κάποιους χωρις καν πιθανότατα να έχεις διαβασει τι γραφούν καποιοι χρήστες iphone, γιατί αν τα διαβασεις ειμαι βέβαιος ότι θα διαφωνησεις. Εγω αν ειμουν moderator, θα ειμουν ποιο προσεχτικός παντως..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι προγραμματιστής για Android και iPhone. Το ICS έχει βγει σχεδόν ένα χρόνο πριν και κάθε σοβαρός προγραμματιστής προγραμματίζει ακόμη για Android 2.2, μιας και το adoption rate είναι τόσο μικρό ώστε η πλειοψηφία των συσκευών (τουλάχιστον στην Ελλάδα) τρέχουν 2.2 και δεν μπορείς να το αγνοήσεις. Για να μη μιλήσω για NFC (Android 2.3) που έχει βγει καιρό πριν και ενώ μπορεί να φαντάζεσαι τρομερές εφαρμογές που να το εκμεταλλεύονται δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να τις υλοποιήσεις μιας και σχεδόν καμία συσκευή δεν το υποηστηρίζει.

 

Από την άλλη το iPhone και ο τρόπος που το έχουν στήσει (ειδικά τώρα με OTA updates) κάνουν τους προγραμματιστές σχεδόν υποχρεωτικά μετά από 2-3 μήνες να υιοθετούν την τελευταία έκδοση και χαρακτηριστικά, πράγμα πολύ καλό για τις δυνατότητες που σου παρέχονται από άποψη τεχνολογιών και τελικά την ποιότητα των εφαρμογών.

 

Να μου το θυμηθείτε, θα βγάλει η Apple NFC σε κανά χρόνο από τώρα και ακόμα το Android δε θα έχει εκμεταλλευτεί αυτό το χαρακτηριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι λες τώρα, μην καταστρέφεις τις "αυταπάτες" στα trollboys που νομίζουν ότι μόνο το "δικό τους" παιχνίδι είναι καλό και τα παίζει όλα και συμφέρει και είναι και "open source" να'ουμ'.

 

Η πλάκα είναι ότι αντί να μένουν επί του θέματος συνεχίζουν να συγκρίνουν (ανεπιτυχώς) το android με τα αντίπαλα λειτουργικά. :P

 

I Know, η Android Fan Boys είναι πιο ανταγωνιστική σε αυτό το θέμα. εδώ το Android θα το βάζαν και στο PC τους :)

 

Έχεις διαβασει καθόλου τι γράφτηκε; Γιατί trollboys υπάρχουν και απο τις 2 πλευρές, αλλα στο συγκεκριμενο θεμα το android βρίζουν. Γραφούν για wifi προβληματικο που υποτίθεται ότι ειναι θεμα του λειτουργικου, για sgs2 ότι οποίος το πηρε κλαιει τα λεφτά του κλπ. Ακόμα και το open source ως μεγαλο πλεονέκτημα του android, δεν το ανέφερε κανεις για να υποστηρίξει το android. Αντιθετως όπως και εσι, κάποιος το ανέφερε ειρωνικά. Τον μεσο τελικό χρήστη δεν τον ενδιαφέρει αν ειναι open source ένα λειτουργικό. Υπάρχει βεβαία και μερίδα που τον ενδιαφέρει. Γραφεις για trollboys, αλλα και οι δικιες σου απόψεις σε αυτή την κατηγορία ειναι. Και μονο που ειρωνεύεσαι κάποιους χωρις καν πιθανότατα να έχεις διαβασει τι γραφούν καποιοι χρήστες iphone, γιατί αν τα διαβασεις ειμαι βέβαιος ότι θα διαφωνησεις. Εγω αν ειμουν moderator, θα ειμουν ποιο προσεχτικός παντως..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Φίλε, κανένας δεν είπε κάτι τέτοιο. Ένας φίλος, που έμεινε δυσαρεστημένος με το ANDROID κινητό του, είπε πως αν έπαιρνε SGS2 θα έκλαιγε τα λεφτά του.

Και κανένας δεν λέει κάτι κατά τον Android και της δυνατότητες του. Μιλάμε όλη, για της εταιρίες που το προωθούν και το χαλάνε έτσι.

 

Πάντως ξανά λέμε, ωραίο το Android, ωραίο και το IOS. Απλά να είμαστε αντικειμενική και να δεχόμαστε τα μειονεκτήματα του κάθε λειτουργικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν ειμουν moderator, θα ειμουν ποιο προσεχτικός παντως..

Κάνουμε και υποδείξεις; :mrgreen: Και σιγά μην έχει πρόβλημα με το wifi το android γενικότερα. Αντίθετα, θυμάμαι αρκετά παράπονα από iUsers ότι μετά από αναβαθμίσεις δε μπορούσαν να συνδεθούν σε κάποια routers. Άλλα είναι τα προβλήματα του android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ξανά λέμε' date=' ωραίο το Android, ωραίο και το IOS. Απλά να είμαστε αντικειμενική και να δεχόμαστε τα μειονεκτήματα του κάθε λειτουργικού.[/quote']

Αυτό το είπα και εγω πρώτος απο ολους. Πιστεύω παει ο καιρός που εθαβε ο ένας το λειτουργικό του αλλου. Και τα 2 έχουν συν και πλην. Περίπου τα ιδία κανεις και με τα 2 λειτουργικά. Απλα κάποια γίνονται καλύτερα στο ένα απο ότι στο αλλο ή το ένα θέλει jb κλπ.

Οποίος ειναι ακραίος και θεωρεί το ένα άχρηστο και το αλλο τέλειο, καταρχήν το κανει γιατί δε γνωρίζει το ένα απο τα δυο, αλλιώς δεν θα το έκανε, αλλα το μονο που πετυχαίνει ειναι να εκνευρίζει.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Είμαι προγραμματιστής για Android και iPhone. Το ICS έχει βγει σχεδόν ένα χρόνο πριν και κάθε σοβαρός προγραμματιστής προγραμματίζει ακόμη για Android 2.2' date=' μιας και το adoption rate είναι τόσο μικρό ώστε η πλειοψηφία των συσκευών (τουλάχιστον στην Ελλάδα) τρέχουν 2.2 και δεν μπορείς να το αγνοήσεις. Για να μη μιλήσω για NFC (Android 2.3) που έχει βγει καιρό πριν και ενώ μπορεί να φαντάζεσαι τρομερές εφαρμογές που να το εκμεταλλεύονται δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να τις υλοποιήσεις μιας και σχεδόν καμία συσκευή δεν το υποηστηρίζει.

 

Από την άλλη το iPhone και ο τρόπος που το έχουν στήσει (ειδικά τώρα με OTA updates) κάνουν τους προγραμματιστές σχεδόν υποχρεωτικά μετά από 2-3 μήνες να υιοθετούν την τελευταία έκδοση και χαρακτηριστικά, πράγμα πολύ καλό για τις δυνατότητες που σου παρέχονται από άποψη τεχνολογιών και τελικά την ποιότητα των εφαρμογών.

 

Να μου το θυμηθείτε, θα βγάλει η Apple NFC σε κανά χρόνο από τώρα και ακόμα το Android δε θα έχει εκμεταλλευτεί αυτό το χαρακτηριστικό.[/quote']

Δεν ειναι καθόλου τυχαίο που οποίος έχει πραγματικά γνώσεις, γραφει και σωστά πραγματα. Αυτό ακριβώς που αναφέρεις ειναι το πραγματικό πρόβλημα του android, και η ουσια του fragmentation. Οι developer δεν ξερουν πως να προγραμματίσουν.. Να χρησιμοποιήσουν ότι ποιο τελευταίο σε κώδικα με το πρόβλημα να τρεχει σε ελάχιστες συσκευες, ή να φτιάξουν τον πιο συμβατό κώδικα ώστε να τρεχει σχεδόν παντου; Αναγκαστικά οι περισσότεροι κάνουν το 2ο γι αυτό οι εφαρμογές του ios συνυθως ειναι καλύτερες. Τρέχουν καλύτερα ακόμα και σε χειρότερα hardware κλπ.

Εμένα έχει μαλιασει η γλώσσα μου απο την εποχη που ειχα μονο το iphone, να υποστηρίζω ότι πχ το multitasking του ios ήταν καλυτερο. Τι σημασία έχει αν τεχνολογικά ειναι ανώτερό στο android ή αν το android είχε πρώτο multitasking; Το multitasking ειναι θεμα και λειτουργικου και εφαρμογών. Ειναι πακέτο. Και η υλοποίησή ειναι τελικά καλυτερη ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ στο ios. Παρόλα αυτά η εντελώς προσωπική μου προτίμησή ειναι σημερα καθαρά υπερ του android. Οι δυνατότητές παραμετροποιησης κλπ που έχει ειναι για μενα πολυ μεγαλύτερης σημασίας απο τα οποία μειον, που σε μια καλη συσκευή πχ sgs2, μειώνονται παρα πολυ σε βαθμο να μη σε απασχολούν.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ειναι καθόλου τυχαίο που οποίος έχει πραγματικά γνώσεις, γραφει και σωστά πραγματα. Αυτό ακριβώς που αναφέρεις ειναι το πραγματικό πρόβλημα του android, και η ουσια του fragmentation. Οι developer δεν ξερουν πως να προγραμματίσουν.. Να χρησιμοποιήσουν ότι ποιο τελευταίο σε κώδικα με το πρόβλημα να τρεχει σε ελάχιστες συσκευες, ή να φτιάξουν τον πιο συμβατό κώδικα ώστε να τρεχει σχεδόν παντου; Αναγκαστικά οι περισσότεροι κάνουν το 2ο γι αυτό οι εφαρμογές του ios συνυθως ειναι καλύτερες. Τρέχουν καλύτερα ακόμα και σε χειρότερα hardware κλπ.

 

 

Το κανουμε να ακουγεται λες και θα παιζουν η στο ενα ή στο αλλο. Πως παιζει το skype για παραδειγμα σε ολες τις συσκευες; Δε νομιζω οτι ειναι τοσο το fragmentation. Πραγματικα. Ο φιλος ανεφερε το NFC σαν παραδειγμα, αλλα αυτο δεν εχει να κανει με το OS version αλλα με το αν η συσκευη εχει πανω κεραια NFC. Το ιδιο ακριβως προβλημα θα εχει καθε πλατφορμα δεδομενου οτι και τωρα για παραδειγμα στα iphone δεν παιζει NFC και για να λεμε και του στραβου το δικιο ειναι νεα τεχνολογια και δεν προκειτε να την δουμε τοσο συντομα παντου, οπως περιμενουν να γινει στο μελλον.

Πραγματικα στα ματια μου το oλο θεμα με το fragmentation μου φαινεται λιγο κουλο. Ναι οκ το ICS σου δινει καποια εξτρα για τις συσκευες που το τρεχουν αλλα δεν πιστευω οτι δεν υπαρχει backward compatibility. Καθε μερα περνουμε updates εφαρμογων που προσθετουν ICS υποστηριξη και παρ'ολα αυτα τρεχουν και στις 2 εκδοσεις χωρις κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το κανουμε να ακουγεται λες και θα παιζουν η στο ενα ή στο αλλο. Πως παιζει το skype για παραδειγμα σε ολες τις συσκευες; Δε νομιζω οτι ειναι τοσο το fragmentation. Πραγματικα. Ο φιλος ανεφερε το NFC σαν παραδειγμα' date=' αλλα αυτο δεν εχει να κανει με το OS version αλλα με το αν η συσκευη εχει πανω κεραια NFC. Το ιδιο ακριβως προβλημα θα εχει καθε πλατφορμα δεδομενου οτι και τωρα για παραδειγμα στα iphone δεν παιζει NFC και για να λεμε και του στραβου το δικιο ειναι νεα τεχνολογια και δεν προκειτε να την δουμε τοσο συντομα παντου, οπως περιμενουν να γινει στο μελλον.

Πραγματικα στα ματια μου το oλο θεμα με το fragmentation μου φαινεται λιγο κουλο. Ναι οκ το ICS σου δινει καποια εξτρα για τις συσκευες που το τρεχουν αλλα δεν πιστευω οτι δεν υπαρχει backward compatibility. Καθε μερα περνουμε updates εφαρμογων που προσθετουν ICS υποστηριξη και παρ'ολα αυτα τρεχουν και στις 2 εκδοσεις χωρις κανενα προβλημα.[/quote']

Κοιτα, αυτό το λες τώρα που έχεις μια καλη συσκευή. Αν αυριο έχουμε android 6.0 και δεν την παίρνει, θα δεις ότι δε θα μπορεις να τρέξεις πολλές εφαρμογές που θα βγαίνουν για εκείνη την εκδοσή και πανω..

Ο βασικός λόγος που δεν έχεις παρατηρήσεις fragmentation, ειναι αυτό που γραφω παραπάνω. Οι περισσότεροι developer ΔΕΝ αξιοποιούν πχ τα εξτρά στοιχειά του ics, ώστε να τρεχει παντου μια εφαρμογή. Έτσι όμως δε βελτιώνεται το software ..

Επίσης οι launcher που χρησιμοποιοουν ics, πχ nova, apex ΔΕΝ δουλευουν σε gingerbread. Ειναι πολυ ποιο smooth απο οποιονδήποτε gingerbread launcher, ακριβώς γι αυτό δεν υπάρχει compability..

Επίσης τόσο καιρο έχει βγει η ics (έστω για το nexus) και οι developer ακόμα δεν έχουν βγάλει συμβατές εκδόσεις για αρκετές εφαρμογές. Πχ ένα προγραμμα τηλεόρασης για ics δεν υπάρχει. Δε δουλεύει ούτε το tvme ούτε κανένα. Και πολλά αλλα. Το navigon μόλις που έβγαλε εκδοσή για ics. Γενικά υπάρχει θεμα. Μικρο ή μεγαλο υπάρχει. Σε λίγο καιρο ένα σωρο game θα έχουν ελάχιστες προδιαγραφές ics. Οσοι μείνουν με gingerbread τι θα κάνουν; Έχουν κάποιους σοβαρούς λογους να διαμαρτύρονται.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, αυτό το λες τώρα που έχεις μια καλη συσκευή. Αν αυριο έχουμε android 6.0 και δεν την παίρνει, θα δεις ότι δε θα μπορεις να τρέξεις πολλές εφαρμογές που θα βγαίνουν για εκείνη την εκδοσή και πανω..

Ο βασικός λόγος που δεν έχεις παρατηρήσεις fragmentation, ειναι αυτό που γραφω παραπάνω. Οι περισσότεροι developer ΔΕΝ αξιοποιούν πχ τα εξτρά στοιχειά του ics, ώστε να τρεχει παντου μια εφαρμογή. Έτσι όμως δε βελτιώνεται το software ..

Επίσης οι launcher που χρησιμοποιοουν ics, πχ nova, apex ΔΕΝ δουλευουν σε gingerbread. Ειναι πολυ ποιο smooth απο οποιονδήποτε gingerbread launcher, ακριβώς γι αυτό δεν υπάρχει compability..

Επίσης τόσο καιρο έχει βγει η ics (έστω για το nexus) και οι developer ακόμα δεν έχουν βγάλει συμβατές εκδόσεις για αρκετές εφαρμογές. Πχ ένα προγραμμα τηλεόρασης για ics δεν υπάρχει. Δε δουλεύει ούτε το tvme ούτε κανένα. Και πολλά αλλα. Το navigon μόλις που έβγαλε εκδοσή για ics. Γενικά υπάρχει θεμα. Μικρο ή μεγαλο υπάρχει. Σε λίγο καιρο ένα σωρο game θα έχουν ελάχιστες προδιαγραφές ics. Οσοι μείνουν με gingerbread τι θα κάνουν; Έχουν κάποιους σοβαρούς λογους να διαμαρτύρονται.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Θα δειξει αλλα προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχει σοβαρο προβλημα. Το 99% των εφαρμογων τρεχουν παντου. Να σου θυμησω οτι το Galaxy το τσιμπησα τα χριστουγεννα, πριν ημουν με το Desire. Ξερω πως ειναι να μην εχει updates. Εγω για παραδειγμα ειχα λυσαξει να εχω βιντεο κληση στο κινητο. Περασα ρομ, μπηκε και δεν την χρησιμοποιησα ποτε :P Τελος παντων θα δουμε πως θα παει το θεμα, προσωπικα εκτιμω οτι μεχρι το καλοκαιρι οι περισσοτερες συσκευες που μπορουν να σηκωσουν ICS θα το εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ τις άποψης όπου λαλούν πολλοί κοκκόροι αργεί να ξημερώσει

αν δεν το μαντρώσει η google θα καταντήσει ανέκδοτο η λέξη αναβάθμιση

καλή η ελευθερία αλλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχεις διαβασει καθόλου τι γράφτηκε; Γιατί trollboys υπάρχουν και απο τις 2 πλευρές, αλλα στο συγκεκριμενο θεμα το android βρίζουν. Γραφούν για wifi προβληματικο που υποτίθεται ότι ειναι θεμα του λειτουργικου, για sgs2 ότι οποίος το πηρε κλαιει τα λεφτά του κλπ. Ακόμα και το open source ως μεγαλο πλεονέκτημα του android, δεν το ανέφερε κανεις για να υποστηρίξει το android. Αντιθετως όπως και εσι, κάποιος το ανέφερε ειρωνικά. Τον μεσο τελικό χρήστη δεν τον ενδιαφέρει αν ειναι open source ένα λειτουργικό. Υπάρχει βεβαία και μερίδα που τον ενδιαφέρει. Γραφεις για trollboys, αλλα και οι δικιες σου απόψεις σε αυτή την κατηγορία ειναι. Και μονο που ειρωνεύεσαι κάποιους χωρις καν πιθανότατα να έχεις διαβασει τι γραφούν καποιοι χρήστες iphone, γιατί αν τα διαβασεις ειμαι βέβαιος ότι θα διαφωνησεις.

 

Ίσως εσύ να μην διάβασες διάφορους ένθερμους υποστηρικτές του Android να γράφουν για την έλλειψη flash στο iOS, για το bluetooth στο iOS ή ότι το iOS δεν αναπαράγει αρχεία .avi και .mkv. Εμ, πόσο πιο troll μπορεί να είναι κάποιος ο οποίος γράφει για υπαρκτά ή ανύπαρκτα χαρακτηριστικά ενός λειτουργικού συστήματος, στο thread ενός ΑΛΛΟΥ λειτουργικού συστήματος;

 

Θυμήσου, δεν είναι κάποιος υποστηρικτής του iOS που τα έγραψε αυτά, υποστηρικτές του Android είναι. Και μάλιστα άσχετοι, αν κρίνουμε από το σχόλιο περί .avi και .mkv... ;)

 

Εγω αν ειμουν moderator, θα ειμουν ποιο προσεχτικός παντως..

 

Όντως, αν ήσουν moderator, θα ήμουν πιο προσεκτικός... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...