Προς το περιεχόμενο

forthnet ή wind?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακούστε εγώ στο σπίτι και μαγαζί έχω δοκιμάσει όλες της εταιρίες στο σπίτι πήγα από ΟΤΕ vodafone έφυγα γιατί με τη καμιά δεν συγχρόνιζε το router μετά ξανά ΟΤΕ 50 

στο μαγαζί ΟΤΕ μια χαρά μετά cyta καλή ήταν μετά wind καλή μετά vodafone business connect αντίλαλο είχα μετά forthnet όλο κομμένο έφυγα από εκεί πήγα wind σχεδόν κάθε 2 μέρες κόβεται αν ήταν στο σπίτι δεν με ένοιαζε άλλα στο μαγαζί τους παίρνω τηλ και τους παρακαλώ να το φτιάξουν και εκείνοι μου στέλνουν τεχνικό με χρέωση άλλα τι να πεις τώρα περιμένω τη λήξη του συμβολαίου για να ξαναπάω ΟΤΕ 

Επεξ/σία από bill2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ρε φίλε από κινητό ήμουν για αυτό 


Ικανοποιημένος τώρα ?


Άλλα το θέμα είναι ένα αν δεν πετάξουν αυτά τα αρχαία χάλκινα καλώδια και δεν βάλουν οπτικές ίνες μέχρι εκεί που είναι η σύνδεση όλο προβλήματα θα έχουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άλλα το θέμα είναι ένα αν δεν πετάξουν αυτά τα αρχαία χάλκινα καλώδια και δεν βάλουν οπτικές ίνες μέχρι εκεί που είναι η σύνδεση όλο προβλήματα θα έχουμε

Αυτό κάνει ο ΟΤΕ με το FTTC μέχρι ενός σημείου, δλδ μέχρι τα ΚΑΦΑΟΥ αντί μέχρι το Α/Κ που ήταν μέχρι τώρα η ADSL, αλλά παίρνει αρκετό χρόνο και χρήμα και τα κάνει σταδιακά...

 

Ικανοποιημένος τώρα ?

Απλά για το τυπικό, κόμματα/τελείες δεν βλέπω και πάλι :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν γνωρίζω καθόλου από Forthnet, παρόλα αυτά έχω φίλο που έχει Wind και δεν είναι καθόλου ευχαριστημένος και με την πρώτη ευκαιρία θέλει να την αλλάξει.

 

Έχει προβλήματα με αποσυνδέσεις (ειδικά στην γραμμή ADSL κλάφτα Χαράλαμπε) τώρα με την VDSL όχι τόσο αλλά οι ταχύτητες όποτε γουστάρουν ανεβοκατεβαίνουν  (σήμερα πχ από 10mbps upload το πρωί ήταν στα 0.90 και το Download από 45 στα 40).

 

Απο εξυπηρέτηση δεν το συζητάμε καν.

 

Γενικά καλό θα ήταν να αποφεύγετε την Wind.

 

Το μόνο καλό είναι ότι είναι χώμα οι τιμές της (VDSL+απεριόριστα σταθερά ένα 20αρικο τον μήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχει προβλήματα με αποσυνδέσεις (ειδικά στην γραμμή ADSL κλάφτα Χαράλαμπε) τώρα με την VDSL όχι τόσο αλλά οι ταχύτητες όποτε γουστάρουν ανεβοκατεβαίνουν  (σήμερα πχ από 10mbps upload το πρωί ήταν στα 0.90 και το Download από 45 στα 40).

Για να λες 10mbps upload σημαίνει VDSL από Α/Κ κι όχι ΚΑΦΑΟΥ. Σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πράγματι "επικίνδυνα" τα πράγματα, αλλά κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα γραμμής κι όχι θέμα ISP, λογικά και με τους άλλους τα ίδια θα τράβαγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα και τις 2 εταιριες στο ιδιο σπιτι . Η 4νετ ειναι πιο δυνατη...δεν κανει ποτε αποσυνδεση και σπανια χανει σημα.

Με τον Ανεμο ( Wind) ειχα συχνα πυκνα προβληματα. Οσο για το support της 4 νετ ειναι αρκετα καλο,ακομα και οι κοπελες γνωριζουν 2-3 πραγματα...προτεινω 4νετ με κλειστα τα ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ίσως εξαίρεση, who knows...

 

Το 90% (αν όχι πιο πάνω) των προβλημάτων πάντως οφείλεται στον "χαλκό" κι όχι στον ISP...

 

Γι' αυτό όσοι παίζουμε VDSL μέσω FTTC συνήθως δεν έχουμε προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που δοκίμασα και τη forthnet,wind πιο καλή μου φαίνεται καταρχήν έχουν πιο πολλές γνώσεις από της wind 

όσες φορές ήρθε ο τεχνικός ήρθε δωρεάν έκανε ότι μπορούσε ο άνθρωπος ενώ αντίθετα στη wind με χρέωσαν και το τρελό είναι ότι όταν έρχεται ο τεχνικός συγχρονίζει.

Βέβαια μου είπε κάτι που με νευρίασε μου είπε ότι φυσιολογικό είναι να συγχρονίζει όταν έρχομαι γιατί το συνδέουν από κάτω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και εγω σκεφτομαι την μεταβαση σε Wind ή Forthnet. Ετσι και αλλιως εδω που μενω οι αποσυνδεσεις ειναι συχνο φαινομενο και δεν φτιαχνεται μιας και βρισκομαι μακρια απο το κεντρο.. 

 

Πληρωνω 33€ για 4mbps και απεριοριστα αστικα/υπεραστικα. Τους πηρα τηλεφωνο εαν μπορουν να μου κανουν μια καλυτερη προσφορα μιας και υπαρχουν καλυτερες απο αλλες εταιριες και η απαντηση τους ηταν οτι στις αλλες εταιριες δεν υπαρχουν τεχνικοι γιαυτο τον λογο και χαμηλες οι τιμες. Επισης, το προγραμμα Double Play 4L που πληρωνω τωρα, το δινει σε προσφαρα 26€ σε νεους συνδρομητες χωρις να μπορει να μου το δωσει την ιδια τιμη!!!!!!

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μεταβω στο Nova 3Play SAT με απεριοριστα προς σταθερα ή σε Wind Double play..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν forthnet παλιότερα, πήγαμε wind λόγω τιμής με συνδυαστικό συμβόλαιο με κινητή και τελικά επιστρέψαμε στη Forthnet με την πρώτη ευκαιρία. Μεγάλη διαφορά δεν είδα στις ταχύτητες αλλα με τη Wind είχα πολλές αποσυνδέσεις και η εξυπηρέτηση ήταν για κλάματα. 

 

 

Πληρωνω 33€ για 4mbps και απεριοριστα αστικα/υπεραστικα. Τους πηρα τηλεφωνο εαν μπορουν να μου κανουν μια καλυτερη προσφορα μιας και υπαρχουν καλυτερες απο αλλες εταιριες και η απαντηση τους ηταν οτι στις αλλες εταιριες δεν υπαρχουν τεχνικοι γιαυτο τον λογο και χαμηλες οι τιμες. Επισης, το προγραμμα Double Play 4L που πληρωνω τωρα, το δινει σε προσφαρα 26€ σε νεους συνδρομητες χωρις να μπορει να μου το δωσει την ιδια τιμη!!!!!!

 

με αυτά που λες φαντάζομαι είσαι στον ΟΤΕ.. Ο πλέον πανάκριβος πάροχος δυστυχώς... 

 

Επίσης για Forthnet Nova πλέον υπάρχουν και πολλά πακέτα με συνδρομητική όπως 3play cinema, Super Play (vdsl, full pack, κινητα) για όλα τα γούστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...