Προς το περιεχόμενο

Newsroom - HBO


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αξιζει να την δω; ρωταω ετσι ξερα γιατι δεν εχω χωρο στους δισκους οποτε θα δυσκολευτω λιγο

Δεν ξέρω το γουστο σου στις σειρές αλλα είναι καλή. Η σειρά πάντως εκεί θα είναι... δεν χάνεις κάτι να περιμένεις να ολοκληρωθεί ο κύκλος και αν έχεις χώρο την βλέπεις. Τι θα διαγράψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το πρωτο πριν μερικες ωρες και μου εκατσε λιγο βαρυ. Πολλες φωνες, γρηγοροι ρυθμοι, νευρα, πολυ κακο για το τιποτα. Σαν τις σκηνες του ρετιρε (στο γραφειο ΜΟΝΟ) με πολυ καλυτερη σκηνοθεσια και ηθοποιια. Η αρχικη σκηνη παντως μεσα στο αμφιθεατρο του κολεγιου ολα τα λεφτα.

 

Θα του δωσω μερικες ευκαιριες ακομη καθως βλεπω συγκκριμενα ατομα πως το γουσταρουν εδω μεσα, και αυτα τα ατομα μου εχεουν προτεινει σειρες στο παρελθον που μου αρεσαν πολυ, παρολα αυτα πρωτη εντυπωση χλιαρη.

 

οφτοπικ:

 

Το suits για παραδειγμα παει περιφημα, τρελενομαι να δω τι θα γινει στο επομενο επισοδειο. Και δεν τη λες πιο αναλαφρη σαν σειρα, μαλλον πιο στυλιζαρισμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω το γουστο σου στις σειρές αλλα είναι καλή. Η σειρά πάντως εκεί θα είναι... δεν χάνεις κάτι να περιμένεις να ολοκληρωθεί ο κύκλος και αν έχεις χώρο την βλέπεις. Τι θα διαγράψεις?

 

μαρεσουν τα δραματα. θα προσπαθησω να μην διαγραψω τιποτα. δεν γινεται. ισως βρω παλι τιποτα ακυρο κρυμενο στα αδυτα των δισκων μου αλλα δεν νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως σαφως κατωτερο το 2ο επεισοδιο.Βασικα ηταν πιο πολυ εισαγωγη στο να μαθουμε τις ισορροπιες αναμεσα στους πρωταγωνιστες.

 

Οντως ο Τζεφ Ντανιελς ειναι εξαιρετικος και επισης η Εμιλυ φουλ σπαστικη.

 

hexenlord το Suits εκ φυσεως ειναι πιο ευκολο να το παρακολουθησεις επειδη δεν εχει καταιγιστικους διαλογους-χαρακτηριστικο του Aaron Sorkin και οντως ειναι πιο στυλιζαρισμενο.

 

Ελπιζω να βελτιωθει το Newsroom αν και το προβλημα του ειναι οτι το κεντρικο σεναριο (=πως βγαινει ενα δελτιο ειδησεων) ειναι χιλιοειπωμενο και χωρις ενδιαφερον κατ'εμε.Οποτε πονταρω στις ατακες και στις ερμηνειες παραπανω παρα στην πλοκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά οι διάλογοι συνεχίζουν και είναι άψογοι, μάρεσε αρκετά το 3ο. Τόσο πολύ που πάλι δεν με χάλασε (ενω συνίθως με χαλάνε) κάτι χιλιοπαιγμένα που είδαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα στους μονολογους (και στους διαλογους) ο Σορκιν τα σπαει.Οντως πολυ καλο το τριτο φουλ στα αστεια που εχουμε δει πολλακις στο West Wing και κλασικα ο Jeff Daniels εξαιρετικος στο ρολο του!

 

Τη Jane Fonda που την ξεθαψανε? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα την απογοητευση με το 2ρο επεισοδειο, (πεσαν τα ratings μου κανα 40% απο την πρεμιερα), θα ελεγα οτι numbers εκτοξευθηκαν παλι σε πολυ υψηλο σημειο. Το 3το επεισοδειο αρεσε πολυ στο key demographic κοινο (μονος ημουν λολ) του δωματιου μου. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν παρακολουθο και τοσο την αμερικανικη πολιτκη ζωη και καπου χανω τον μπουσουλα με τις τσαγιερες, τους λεφτις και τους ραιτις, ποιο ειναι πραγματικα εβεντς και ονοματα....κτλπ. Παρατηρω οτι γενικως χρησιμοποιουν υπαρκτα ονοματα απο ππολιτικα πρωσοπα, αλλα ισως τροποποιουν καποια να μοιαζουν με τα πραγματικα. Διοτι δεν παυει να ειναι μια εκμπομπη που παρουσιαζει μια εκμπομπη που κανει κριτηκη, αλλα δεν παυει να ειναι κριτικη, και αν γινεται με υπαρκτα γεγονοτα και ονοματα, δεν θα εκνευρισει/πειραξει κοσμο?? Επισης μην γνωριζοντας ολες τισ ισοροπιες με τα κοματα και τις ιδεολογιες στο αμερικα, ισως φανει δυσκολο να παρουμε και εμεις καποια σταση απεναντι στην κριτικη ματια του δελτιου ειδησεων. Ειναι λιγο φανφαρολογιες βεβαια ο τροπος που κανει τα speaches του ο τζεφ και ο τροπος που το παιζουν ακριβοδικαιοι και δικαστες, αλλα ενιγουει, τιβι σοου ειναι. Το ολο επιπεδο σε διαλογους και ακτιγκ ειναι υψηλο. Και εχει και μερικες νεες τροπες που θα εχουν ενδιαφερον, κατι που φαινοταν δυσκολο αρχικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν παρακολουθο και τοσο την αμερικανικη πολιτκη ζωη και καπου χανω τον μπουσουλα με τις τσαγιερες, τους λεφτις και τους ραιτις, ποιο ειναι πραγματικα εβεντς και ονοματα....κτλπ. Παρατηρω οτι γενικως χρησιμοποιουν υπαρκτα ονοματα απο ππολιτικα πρωσοπα, αλλα ισως τροποποιουν καποια να μοιαζουν με τα πραγματικα. Διοτι δεν παυει να ειναι μια εκμπομπη που παρουσιαζει μια εκμπομπη που κανει κριτηκη, αλλα δεν παυει να ειναι κριτικη, και αν γινεται με υπαρκτα γεγονοτα και ονοματα, δεν θα εκνευρισει/πειραξει κοσμο??

 

μπα το HBO δεν νοιώθει, πχ έχει τον Bill Maher που τα χώνει χύμα συνέχεια στους ρεπουμπλικάνους και στο Tea Party ακόμα περισσότερο...

 

υποθέτω ότι το ACN είναι ουσιαστικά το HBO :P

 

στη σειρά θα εμφανιστεί ο Terry Crews (poooooweerrrrr),ως σωματοφύλακας του Jeff Daniels :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν λίγο επεισοδιάρα το 4 έτσι?

 

Λίγο; :P

 

Η σειρά και επίσημα έπιασε κορυφή με το:

 

First of all, I'm a registered Republican. I only seem liberal because I believe that hurricanes are caused by high barometric pressure and not gay marriage.

 

Επίσης τα 8 τελευταία λεπτά είναι από τα καλύτερα λεπτά τηλεοπτικής σειράς που έχω δει τον τελευταίο χρόνο (τουλάχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...