Προς το περιεχόμενο

Newsroom - HBO


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

του sorkin ειναι αυτο, πιο γνωστου για το west wing. Ειχε κανει 2 παρομοια σοου στο παρελθον το sports night και to studio 60 on sunset strip που ειχαν επισης να κανουν με την παραγωγη 2 τηελοπτικων εκπομπων...Οι σειρες του ειναι αρκετα καλες, αλλα οι χαρακτηρες του ειναι παντα εκνευριστικα καλοι, λες και ειναι βγαλμενοι απο παραμυθια...Στο ΗΒΟ μπορει να δοκιμασει για πρωτη φορα κατι πιο extreme...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πολύ δυνατό ξεκίνημα ο πιλότος. Ωραίες δυναμικές σκηνές, καταπληκτικοί διάλογοι και πολλά subtle αστειάκια εκεί που δεν τα περιμένεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολύ δυνατό ξεκίνημα ο πιλότος. Ωραίες δυναμικές σκηνές, καταπληκτικοί διάλογοι και πολλά subtle αστειάκια εκεί που δεν τα περιμένεις :P

 

Όντως εντυπωσιακό ξεκίνημα και με αρκετά καλό (θα αποδειχθεί στην πορεία) casting. Ο Sorkin δεν απογοήτευσε, οι διάλογοι είναι, ως συνήθως το forte του.

 

Για μία ακόμη φορά, in Sorkin we trust! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταφερο τις αποψεις μου απο το τοπικ "σειρες 2012..."

 

[selfquote....]

νομιζω οτι ειναι καμποσα επιπεδα πανω απο προσφατες δουλειες του, ειδικα απο το studio 60. Βοηθαει το πολυ καλο καστ, πολυ καλο ακτιγκ, κλασικα γρηγοροι διαλογοι, σπιρταδα, δοσεις χιουμορ, καταιγισμος πληροφοριων, αμεση αναπτυξη σχεσεων και γνωριμια χαρακτηρων..... Αλλες φορες εβλεπα σορκιν και νομιζα οτι εχει κανει αυτοσκοπο του να μιλανε σαν σε διαγωνισμο ποιος θα πεταξει τις περισοτερες ατακες σε σημειο που δυσκολα ακολουθουσες το σεναριο, ο καταιγισμος πληροφοριας πολλες φορες ξενιζει και αισθανοσουν οτι εβαζε πραγματα στο σεναριο μονο και μονο για να εχουν να μιλανε ασταματητα. Εδω ομως (σε πιλοτικη φαση τουλαχιστον) μοιαζει να βγενει μια συνοχη, μια κεντρικη ιδεα, μοιαζει ευκολο και απολαυστικο να ακολουθουσεις τους διαλογους. Πρωσοπικα εντυπωοσιαστικα αρκετα με το ποσο δενει το γλυκο. Ισως επειδη δεν ειμαι φανατικος του σορκιν και εχω δει μονο λιγα επεισοδεια απο τις παλιες επιτυχιες του (πχ west wing). Μονο ενα πραγμα με χαλασε, το γαματο ξεσπασμα του τζεφ ντανιελς για το πως η αμερικη δεν ειναι η καλυτερη χωρα, στην πορεια χρησιμοποιειται για να μας πουν ποσο γαματη ειναι η αμερικη και πως πρεπει να ξανγινει ετσι. ..............ktlp[/selfquote]

 

Οποτε οπως βλεπετα βρηκα τον πιλοτο πολυ καλο. Το προβλημα ειναι οτι εχω βαλει το 2ρο επεισοδειο, ειμαι στο 20λεπτο και μου μοιαζει για το ποιο κουραστικο 20λεπτο που εχω περασει βλεποντας τιβι εδω και 2-3 χρονια λολ!! απο εξυπνους και ενδιαφερον διαλογους, μου φαινετε οτι εχω δει μισο επεισοδειο με ατελειωτο μπλα μπλα για το απολυτο τιποτα.

 

 

update - ο τζεφ ντανιελς σκιζει στον ρολο του, η εμιλυ μου εχει σπασει τα @@δια. δεν βοηθαει και η φωνη της. δεν το βουλονει και καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι στιγμης μου αρεσει παρα πολυ!!ειδικα ο τζεφ ντανιελς δινει ρεστα!!

ξερουμε ποσα επισοδεια θα εχει;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστια διαφορά όμως 13 με 10, μιλάμε για +30%

 

Ωραίο και το 2ο επ. Πολύ cliche το "πάει ο 'καλός' προς το μπαρ στην γκομενίτσα και σκάει μύτη ο 'κακός' νυν και του την κόβει" αλλα κατα τα άλλα καλά πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανανεώθηκε για 2ρη σεζόν μαζί με το true blood

 

http://tvline.com/2012/07/02/hbo-renews-newsroom-season-2/

 

μια χαρα!!αν και χωρις να ειμαι σιγουρος συνηθως ετσι δεν κανει το ΗΒΟ;;δηλαδη τα ανανεωνει αμεσα!

περιμενω να δω πως θα εξελιχθει η σχεση του γουιλ με τν μακκενζι

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατακες με ρυθμο πολυβολου, εξυπνη, ενδιαφερουσα αλλα και μερικες "κοιλιες" που αν εξαφανιστουν η ωρα θα φευγει χωρις να το καταλαβαινεις.

Μακαρι επισης να μενει επικαιρη οσον αφορα τα θεματα των "ειδησεων"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...