Προς το περιεχόμενο

αγορα 55αρας και πανω τηλεορασης


sotiris36

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. μου ειχε πει ενας φιλος για το forum αυτο και μπηκα και τα εχασα!το εχετε πολυ με της τηλεορασεις.γιαυτο μπηκα για να ρωτησω την αποψη σας.

λοιπον με ενδιαφερει αγορα μιας 55΄ αρας τηλεορασης (αποσταση θεασης περιπου τσα 3 - 3,5 εχω). εχω κανει μια ερευνα και περιπου απο αυτα που εχω ακουσει απο πωλητες πιστευω πως θα πρεπει να διαλεξω αναμεσα σε sony samsung lg και παω πιο πολυ προς samsung!θα ηθελα να ειναι FHD, LED,3D κλπ. γενικα να ειναι νεας γενιας. ειδα μια νεα 55αρα που εβγαλε η samsung με καμερα 2 πυρινο κλπ και την θεωρω πολυ τραβηγμενη για τηλεοραση ασε που εχει υψηλη τιμη. οκ θα δωσω εως 2000-2100 αντε το πολυ 2200 αλλα οχι και 2800.

τα θελω μου ειναι οσο γινεται πιο καλη εικονα στα λεφτα που θα δωσω, μεγεθος (δεν θα ελεγα οχι και σε 60αρα) και να ειναι και 3D για να ευχαριστιεμαι και κανα εργακι τετοιου ειδους που και που. καμερες ιντερνετ αφης αναγνωριση προσωπων κλπ τα θεωρω υπερβολη προσωπικα για την χρηση που θελω εγω. εγω θελω βασικα να την εχω για εργα.να βλεπω και να ευχαριστιεμαι με ενα ωραιο home cinema μετα! ειπα ολα αυτα για να σας εξηγησω για να με βοηθσετε και εσεις οσο μπορειτε με την σειρα σας , στην επιλογη μου.α την τηλεοραση θα την παρω λογικα το πολυυυυυ σε 2-3 μηνες.τι θα μου προτεινατε εσεις?? ευχαριστω πολυ για τον χρονο που θα διαθεσετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mε βάση τα λεφτά που διαθετεις αλλά κυρίως τις απαιτήσεις που έχεις, θεωρώ ότι πρέπει να πας στην καλύτερη:

 

Panasonic TX-P55VT30E

 

Κι ένα review: http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1303892383

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε θα πας στην καλυτερη και σε 2-3 μηνες ελπιζω η τιμη της να πεσει στα επιπεδα μου θελεις.

Ειναι αυτην εδω http://www.skroutz.gr/s/448765/Samsung-UE55ES8000S.html.Το τελευταιο και ισως το καλυτερο μοντελο της Samsung και εχει ολα αυτα που ζητας.Ειναι Full HD ειναι LED και 3D.Περιμενει ομως λιγο γιατι θα πεσει η τιμη της σιγουρα μεσα σ'ενα τριμηνο.

Τωρα αν δεν πεσει καθολου η τιμη της και σου φαινονται πολλα τα χρηματα μπορεις να κοιταξεις και γι'αυτην εδω http://www.skroutz.gr/s/330396/Samsung-UE55D8000-55-D8000-Series.html που ειναι περσινο μοντελο αλλα ειναι κι αυτην απο τις κορυφαιες της Samsung.

Καλυτερα ομως να πας να τις δεις και απο κοντα και να δεις ποια σου αρεσει πιο πολυ.

Οχι μονο συγκεκριμενα αυτες τις δυο απλα αυτες ειναι πιο κοντα σ'αυτο που ζητας και πιστευω θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε θα πας στην καλυτερη και σε 2-3 μηνες ελπιζω η τιμη της να πεσει στα επιπεδα μου θελεις.

Ειναι αυτην εδω http://www.skroutz.g...E55ES8000S.html.Το τελευταιο και ισως το καλυτερο μοντελο της Samsung και εχει ολα αυτα που ζητας.Ειναι Full HD ειναι LED και 3D.Περιμενει ομως λιγο γιατι θα πεσει η τιμη της σιγουρα μεσα σ'ενα τριμηνο.

Τωρα αν δεν πεσει καθολου η τιμη της και σου φαινονται πολλα τα χρηματα μπορεις να κοιταξεις και γι'αυτην εδω http://www.skroutz.g...000-Series.html που ειναι περσινο μοντελο αλλα ειναι κι αυτην απο τις κορυφαιες της Samsung.

Καλυτερα ομως να πας να τις δεις και απο κοντα και να δεις ποια σου αρεσει πιο πολυ.

Οχι μονο συγκεκριμενα αυτες τις δυο απλα αυτες ειναι πιο κοντα σ'αυτο που ζητας και πιστευω θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος.

 

φανταζομαι ξερεις οτι μπροστα στη πανασονικ αυτες δειχνουν ψευτικες?

και εχουν και +600 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι ξερεις οτι μπροστα στη πανασονικ αυτες δειχνουν ψευτικες?

και εχουν και +600 ευρω...

Αν δειχνουν ψευτικες ή οχι θα το δει και μονος του οταν παει να τις δει.Εκει θα επιλεξει και θα δει τι του αρεσει περισσοτερο για να αποφασισει.

Εγω απλα του εδωσα 2 επιλογες γι'αυτα που ζηταει.

Ειπε για samsung και led και του προτεινα 2 samsung που ειναι led.

Αν τωρα καποιος λεει για samsung και led κι εγω δεν του προτεινω panasonic και plasma τοτε τι να πω ειμαι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καινούργιες Samsung Led είναι όντως πολύ καλές, αλλά η τιμή έχει λίγο ξεφύγει.

Και η D8000 δεν λέει να πέσει κάτω απ΄τα 2 χιλιάρικα. Πάντως εγώ αυτήν θα προτιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καινούργιες Samsung Led είναι όντως πολύ καλές, αλλά η τιμή έχει λίγο ξεφύγει.

Και η D8000 δεν λέει να πέσει κάτω απ΄τα 2 χιλιάρικα. Πάντως εγώ αυτήν θα προτιμούσα.

Κι εγω το ιδιο αυτην θα προτιμουσα αλλα σε 2-3 μηνες που θελει να την παρει ισως εχει πεσει λιγο η τιμη απο την es8000 και να ειναι στα επιπεδα που μπορει να την παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε θα πας στην καλυτερη και σε 2-3 μηνες ελπιζω η τιμη της να πεσει στα επιπεδα μου θελεις.

Ειναι αυτην εδω http://www.skroutz.gr/s/448765/Samsung-UE55ES8000S.html.Το τελευταιο και ισως το καλυτερο μοντελο της Samsung και εχει ολα αυτα που ζητας.Ειναι Full HD ειναι LED και 3D.Περιμενει ομως λιγο γιατι θα πεσει η τιμη της σιγουρα μεσα σ'ενα τριμηνο.

Τωρα αν δεν πεσει καθολου η τιμη της και σου φαινονται πολλα τα χρηματα μπορεις να κοιταξεις και γι'αυτην εδω http://www.skroutz.gr/s/330396/Samsung-UE55D8000-55-D8000-Series.html που ειναι περσινο μοντελο αλλα ειναι κι αυτην απο τις κορυφαιες της Samsung.

Καλυτερα ομως να πας να τις δεις και απο κοντα και να δεις ποια σου αρεσει πιο πολυ.

Οχι μονο συγκεκριμενα αυτες τις δυο απλα αυτες ειναι πιο κοντα σ'αυτο που ζητας και πιστευω θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος.

και της 2 αυτες τις εχω δει.θεωρω πως εχουν πολυ καλη εικονα και οι 2. η εντελως νεα θεωρω πως εχει καποια πραγματα αχρειστα (καμερα, 2πυρινο κλπ) γιατι εγω τηλεοραση πολυ καλη θελω οχι υπολογιστη και ξεφευγει πολυ στην τιμη για μια τηλεοραση για αυτο που την θελω εγω. το προηγουμενο μοντελο που εχει στα 2100 ακομα :( πιστευω πως ειναι καλη λυση καιλογικα θα περιμενω να πεσει και αλλο σε 2-3 μηνες. για προτζεκτορα δεν θελω γιατι την τηλεοραση την εχω πολυ ωρα ανοιχτη.ειδησεις,ντοκιμαντερ,εργα,αθλητικα κλπ.οποτε δεν μπορω να εχω συνεχεια ανοιχτο προτζεκτορα. επισης για plasma που ειπατε δεν ειμαι κατα αλλα επειδη δεν ξερω πολλα απο tv εχω ακουσει πως δεν ειναι αξιοπιστες τοσο στην εικονα οσο και στην ζωη σε σχεση με τις νεες led. τοσα ξερω τοσα λεω, απλα ετσι εχω ακουσει. ουτε ειμαι κατα καποιας μαρκας απλα πιστευω πως sony samsung ειναι οι πιο εξελιγμενες και καλες.ετσι πιστευω...... απλα οπως ειπα δεν ξερω απο tv πολλα. και γιαυτο μπηκα εδω για να μου προτεινετε. μην κανω λαθος και δωσω 2000 ευρα για μια τηλεοραση που θα εχω απολαυση εικονας κλπ με μια τηλεοραση 1200-1500 ευρο. ναι μπορω να δωσω και εως 2000 και κατι οπως ειπα αλλα μην κανω καμια γκαφα............!

τωρα εχω να φανταστειτε μια philips 32αρα hdready 5ετιας. και θελω μια τηλεοραση που να την ανοιγω να δω εργα αθλητικα ντοκιμαντερ και να λεω ''πωωωωωω ρεεεε π.......μου εικονα!!!!!!!!'' :)

και το 3D το θελω γιατι μια και δινω 2000 να παρω μια που να ειναι 3D και να ευχαριστιεμαι πολυ και ενα εργο 3D.αυτα. ελπιζω να βοηθησα περισσοτερο για να με βοηθησετε περισσοετρο με τις γνωσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δειχνουν ψευτικες ή οχι θα το δει και μονος του οταν παει να τις δει.

 

Όταν έχουμε να κανουμε μ ένα μπάτζετ 500-600 ευρώ να κάτσουμε να συζητήσουμε τι αρέσει, τι δεν αρέσει κτλ κτλ.

 

Όταν δίνεις τόσα λεφτά πας καρφωτός στην καλύτερη αντικειμενικά. Σχεδόν δεν έχεις δικαίωμα λάθους.

 

Να προτείνεις ακριβότερη οκ. Αλλά ακριβότερη και χειρότερη?

 

Δεν υπάρχει συζήτηση led vs plasma στην hi end κατηγορία.

 

εγω θελω βασικα να την εχω για εργα.να βλεπω και να ευχαριστιεμαι με ενα ωραιο home cinema μετα! ειπα ολα αυτα για να σας εξηγησω για να με βοηθσετε και εσεις οσο μπορειτε με την σειρα σας , στην επιλογη μου.α την τηλεοραση θα την παρω λογικα το πολυυυυυ σε 2-3 μηνες.τι θα μου προτεινατε εσεις?? ευχαριστω πολυ για τον χρονο που θα διαθεσετε!

 

Είπε επίσης και αυτό ο φίλος. Τι λες? Την θέλει για ταινίες.

Επεξ/σία από Δεινόσαυρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την καλυτερη εικονα σε αυτα τα χρηματα θα την παρεις απο τον ΒΑΣΙΛΙΑ των τηλεορασεων, την panasonic vt30.

Δεν ειναι τυχαιο οτι ολα σχεδον τα σοβαρα reviews απο τα πιο εγκυρα sites την βγαζουν σαν την καλυτερη τηλεοραση του 2011:

 

http://www.avforums.com/review/Panasonic-VT30-TX-P50VT30-42VT30-50VT30-55VT30-65VT30-3D-Plasma-Review.html

 

In terms of picture quality we can confidently state that we are unlikely to see a competing TV that offers the same level of image quality this year.

 

...

 

There are the occasional instances of brightness fluctuations seen on the VT30 but these are again few in number and certainly not as annoying as uniformity issues we might see with a competing LED backlit LCD.

 

...

 

The VT30 is an exceptionally good plasma TV that offers the best black levels and image quality we have seen so far this year. Yes, it is not perfect, there is no such thing as a perfect TV, but as a consumer model it certainly offers excellent image quality in both 2D and 3D. It won’t be for everyone and the price may be a barrier for some, but we are struggling to think of a TV already available or coming soon that will better the VT30 in every area where it excels, so I guess you can’t get a higher recommendation that that to go and see one.

 

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1303892383

 

But all in all there is no doubt that VT30 is another fantastic TV from Panasonic – and now with a new slim design and extended Smart TV functionality at a much lower introduction price than the 2010 VT range. Even though it is not a major leap forward in picture quality I am sure it will be one of the best TVs of 2011 in this price range – if not the best. And that is why I have no doubt that it deserves our Top Recommendation Award.

 

 

Δεν θα βρεις σχεδον κανενα review που να λεει οτι αυτες οι led τηλεορασεις που κοιτας ειναι καλυτερες απο την vt30 ή εχουν καλυτερη εικονα ή γενικοτερα ειναι οι καλυτερες τηλεορασεις.

 

 

Η καλυτερη τηλεοραση του 2011 ειναι η vt30 οπως βλεπεις και μαλιστα με διαφορα απο τις αλλες.

Αν θελεις μπορεις να περιμενεις μπας και χτυπησεις την st50 ή vt50 που σιγα-σιγα θα αρχιζουν να γινονται διαθεσιμες κ ειναι τα καινουρια μοντελα.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλυτερη εικονα σε αυτα τα χρηματα θα την παρεις απο τον ΒΑΣΙΛΙΑ των τηλεορασεων, την panasonic vt30.

Δεν ειναι τυχαιο οτι ολα σχεδον τα reviews την βγαζουν σαν την καλυτερη τηλεοραση του 2011:

 

http://www.avforums.com/review/Panasonic-VT30-TX-P50VT30-42VT30-50VT30-55VT30-65VT30-3D-Plasma-Review.html

 

 

 

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1303892383

 

Καλά έκανες και έβαλες τα reviews από τα πιο έγκυρα sites, έβαλα και γω ένα πιο πίσω. Συνήθως διαπράτεται μια λαθροχειρία με το θέμα της καλύτερης. Σου λένε ότι η vt30 είναι η καλύτερη πλασμα τηλεόραση. Ισχύει και αυτό αλλά η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής είναι η καλύτερη γενικά τηλεόραση.

 

ΥΓ. Ευτυχισμένος κάτοχος vt 30 42αρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχουμε να κανουμε μ ένα μπάτζετ 500-600 ευρώ να κάτσουμε να συζητήσουμε τι αρέσει, τι δεν αρέσει κτλ κτλ.

 

Όταν δίνεις τόσα λεφτά πας καρφωτός στην καλύτερη αντικειμενικά. Σχεδόν δεν έχεις δικαίωμα λάθους.

 

Να προτείνεις ακριβότερη οκ. Αλλά ακριβότερη και χειρότερη?

 

Δεν υπάρχει συζήτηση led vs plasma στην hi end κατηγορία.

 

Για σενα η καλυτερη ειναι η plasma.Ωραια μεχρι εδω.

Για μενα η καλυτερη ειναι η led.Παλι ωραια μεχρι εδω.

Για σενα η χειροτερη ειναι η led.Και παλι ωραια.

Για μενα η χειροτερη ειναι η plasma.Αντε και παλι ωραια.

Τωρα εμενα μου λες οτι προτεινα την χειροτερη για σενα και εγω σου λεω

οτι προτεινες την χειροτερη για εμενα.

Τι να κανουμε τωρα θα καθομαστε 10 ωρες να λεμε γιατι ειναι καλυτερη η μια

απο την αλλη και τι διαφορες εχουν και τι προβληματα βγαζουν και οχι και ναι

και οχι και γιατι και αλλα πολλα.

Ας μπουν εδω μεσα μετα 100 ατομα που ειναι με τις plasma και αλλη 100 που

ειναι με τις led γινει της π@@τ@ν@ς το καγκελο και παλι ακρη δεν θα βγει.

Λοιπον εγω προτεινω να παρει την συγκεκριμενη http://www.skroutz.gr/s/330396/Samsung-UE55D8000-55-D8000-Series.html γιατι θεωρω πως ειναι η καλυτερη στην κατηγορια της(τωρα θα γραψεις κι εσυ απο κατω οτι δεν ειναι και θα πεις οτι ειναι καλυτερη η panasonic plasma)και γιατι ειπε το παλικαρι οτι θελει LED, εχει ακουσει οτι οι καλυτερες μαρκες ειναι samsung-lg-sony(και δεν ειναι τυχαιο) και του προτεινα μια samsung γιατι θεωρω οτι εχει την καλυτερη εικονα σε σχεση με lg-sony.

Τωρα για το αν υπαρχει συζητηση οπως λες φυσικα και δεν υπαρχει γιατι δεν βγαινει ακρη και οχι γιατι ειναι καλυτερη η plasma ή η led.

 

και της 2 αυτες τις εχω δει.θεωρω πως εχουν πολυ καλη εικονα και οι 2. η εντελως νεα θεωρω πως εχει καποια πραγματα αχρειστα (καμερα, 2πυρινο κλπ) γιατι εγω τηλεοραση πολυ καλη θελω οχι υπολογιστη και ξεφευγει πολυ στην τιμη για μια τηλεοραση για αυτο που την θελω εγω. το προηγουμενο μοντελο που εχει στα 2100 ακομα :( πιστευω πως ειναι καλη λυση καιλογικα θα περιμενω να πεσει και αλλο σε 2-3 μηνες. για προτζεκτορα δεν θελω γιατι την τηλεοραση την εχω πολυ ωρα ανοιχτη.ειδησεις,ντοκιμαντερ,εργα,αθλητικα κλπ.οποτε δεν μπορω να εχω συνεχεια ανοιχτο προτζεκτορα. επισης για plasma που ειπατε δεν ειμαι κατα αλλα επειδη δεν ξερω πολλα απο tv εχω ακουσει πως δεν ειναι αξιοπιστες τοσο στην εικονα οσο και στην ζωη σε σχεση με τις νεες led. τοσα ξερω τοσα λεω, απλα ετσι εχω ακουσει. ουτε ειμαι κατα καποιας μαρκας απλα πιστευω πως sony samsung ειναι οι πιο εξελιγμενες και καλες.ετσι πιστευω...... απλα οπως ειπα δεν ξερω απο tv πολλα. και γιαυτο μπηκα εδω για να μου προτεινετε. μην κανω λαθος και δωσω 2000 ευρα για μια τηλεοραση που θα εχω απολαυση εικονας κλπ με μια τηλεοραση 1200-1500 ευρο. ναι μπορω να δωσω και εως 2000 και κατι οπως ειπα αλλα μην κανω καμια γκαφα............!

τωρα εχω να φανταστειτε μια philips 32αρα hdready 5ετιας. και θελω μια τηλεοραση που να την ανοιγω να δω εργα αθλητικα ντοκιμαντερ και να λεω ''πωωωωωω ρεεεε π.......μου εικονα!!!!!!!!'' :)

και το 3D το θελω γιατι μια και δινω 2000 να παρω μια που να ειναι 3D και να ευχαριστιεμαι πολυ και ενα εργο 3D.αυτα. ελπιζω να βοηθησα περισσοτερο για να με βοηθησετε περισσοετρο με τις γνωσεις σας!

Αφου εχεις 2-3 μηνες ακομα περιθωριο μεχρι να παρεις τηλεοραση μπορει η τιμη απο την samsung Link να πεσει και μπορει να βγει και καμια καλη προσφορα.Αν θελεις κιολας να μαθεις περισσοτερα για την συγκεκριμενη μπορεις να διαβασεις εδω Link μερικες εντυπωσεις και διαφορα σχολια απο ατομα που την εχουν παρει και ισως να βγαλεις καλυτερα συμπερασματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε τις LED στην άκρη και άκου τα παιδιά που σου λένε για την VT30. Και εν πάσει περιπτώσει αφού σου έβαλε λινκ από το avclub ο παραπάνω, διάβασε και το λίνκ για την VT30 και βγάλε συμπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...