Προς το περιεχόμενο

αγορα 55αρας και πανω τηλεορασης


sotiris36

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την τηλεοραση την εχω πολυ ωρα ανοιχτη.ειδησεις,ντοκιμαντερ,εργα,αθλητικα κλπ.

 

Παιδιά από την στιγμή που έχει την τηλεόραση πολλές ώρες ανοιχτή δεν θα ήταν καλύτερα να αποφύγει plasma?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά από την στιγμή που έχει την τηλεόραση πολλές ώρες ανοιχτή δεν θα ήταν καλύτερα να αποφύγει plasma?

Που το λέει ότι οι πλάσμα δεν κάνει να είναι πολύ ώρα ανοιχτές;

Στατικές εικόνες θα πρέπει να αποφεύγονται και αυτό στις πρώτες 150-200 ώρες πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σενα η καλυτερη ειναι η plasma.Ωραια μεχρι εδω.

Για μενα η καλυτερη ειναι η led.Παλι ωραια μεχρι εδω.

Για σενα η χειροτερη ειναι η led.Και παλι ωραια.

Για μενα η χειροτερη ειναι η plasma.Αντε και παλι ωραια.

Τωρα εμενα μου λες οτι προτεινα την χειροτερη για σενα και εγω σου λεω

οτι προτεινες την χειροτερη για εμενα.

Τι να κανουμε τωρα θα καθομαστε 10 ωρες να λεμε γιατι ειναι καλυτερη η μια

απο την αλλη και τι διαφορες εχουν και τι προβληματα βγαζουν και οχι και ναι

και οχι και γιατι και αλλα πολλα.

Ας μπουν εδω μεσα μετα 100 ατομα που ειναι με τις plasma και αλλη 100 που

ειναι με τις led γινει της π@@τ@ν@ς το καγκελο και παλι ακρη δεν θα βγει.

Λοιπον εγω προτεινω να παρει την συγκεκριμενη http://www.skroutz.g...000-Series.html γιατι θεωρω πως ειναι η καλυτερη στην κατηγορια της(τωρα θα γραψεις κι εσυ απο κατω οτι δεν ειναι και θα πεις οτι ειναι καλυτερη η panasonic plasma)και γιατι ειπε το παλικαρι οτι θελει LED, εχει ακουσει οτι οι καλυτερες μαρκες ειναι samsung-lg-sony(και δεν ειναι τυχαιο) και του προτεινα μια samsung γιατι θεωρω οτι εχει την καλυτερη εικονα σε σχεση με lg-sony.

Τωρα για το αν υπαρχει συζητηση οπως λες φυσικα και δεν υπαρχει γιατι δεν βγαινει ακρη και οχι γιατι ειναι καλυτερη η plasma ή η led.

 

 

Αφου εχεις 2-3 μηνες ακομα περιθωριο μεχρι να παρεις τηλεοραση μπορει η τιμη απο την samsung Link να πεσει και μπορει να βγει και καμια καλη προσφορα.Αν θελεις κιολας να μαθεις περισσοτερα για την συγκεκριμενη μπορεις να διαβασεις εδω Link μερικες εντυπωσεις και διαφορα σχολια απο ατομα που την εχουν παρει και ισως να βγαλεις καλυτερα συμπερασματα.

 

δεν αγοραζεις κουρτινες για να ειναι υποκειμενικο το κριτηριο και θεμα γουστου

αγοραζεις κατι που εχει μετρηθει με οργανα για το ποσο ποιοτικη εικονα εχει,και ποσο πιστα χρωματα.

εκτος αυτου κανει μπαμ απο μακρια οτι δε ξερεις καν τι διαφορες εχουν τα ειδη των τηλεορασεων μεταξυ τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το λέει ότι οι πλάσμα δεν κάνει να είναι πολύ ώρα ανοιχτές;

Στατικές εικόνες θα πρέπει να αποφεύγονται και αυτό στις πρώτες 150-200 ώρες πλέον.

 

Το είπα κυρίως για την κατανάλωση ρεύματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σενα η καλυτερη ειναι η plasma.Ωραια μεχρι εδω.

 

Όχι, δεν είναι για μένα. Είναι αντικειμενικά. Και ναι, υπάρχουν αντικειμενικά μεγέθη. Και στον ήχο και στην εικόνα.

 

Το παλληκάρι δεν ζήτησε led. Ανέφερε το led επειδή το ακούει. Οι απαιτήσεις του φαίνονται σε δύο λέξεις: να βλέπω έργα με home cinema

 

Το είπα κυρίως για την κατανάλωση ρεύματος...

 

Θα δώσει 2000+ ευρώ για τηλέοραση και συζητάμε για την κατανάλωση; Ωραία, ας συζητήσουμε: Ας καταναλώνει και 8 ευρώ το χρόνο παραπάνω. Υπάρχει κάποια διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν είναι για μένα. Είναι αντικειμενικά. Και ναι, υπάρχουν αντικειμενικά μεγέθη. Και στον ήχο και στην εικόνα.

 

Το παλληκάρι δεν ζήτησε led. Ανέφερε το led επειδή το ακούει. Οι απαιτήσεις του φαίνονται σε δύο λέξεις: να βλέπω έργα με home cinema

 

 

 

Θα δώσει 2000+ ευρώ για τηλέοραση και συζητάμε για την κατανάλωση; Ωραία, ας συζητήσουμε: Ας καταναλώνει και 8 ευρώ το χρόνο παραπάνω. Υπάρχει κάποια διαφορά?

 

καλά ντε μην βαράτε. έτσι και αλλιώς ρώτησα γιατί δεν ήμουν σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αυτου κανει μπαμ απο μακρια οτι δε ξερεις καν τι διαφορες εχουν τα ειδη των τηλεορασεων μεταξυ τους.

Γιατι σου ειπα εγω εσενα οτι ξερω τις διαφορες ή ανεφερα καπου οτι γνωριζω απο τηλεορασεις ή οτι ειμαι ειδικο και λες οτι κανει μπαμ απο μακρια?

Ουτε μιλησα για διαφορες ουτε θελω να ξερω απλα λεω την γνωμη οπως την λες κι εσυ.

 

Είναι αντικειμενικά.

Αφου το λες.

Θα συμφωνησω οτι διαφωνουμε αλλα δεν χρειαζεται καθε φορα να λεμε τα ιδια.

Ας λεει ο καθενας την γνωμη και ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι σου ειπα εγω εσενα οτι ξερω τις διαφορες ή ανεφερα καπου οτι γνωριζω απο τηλεορασεις ή οτι ειμαι ειδικο και λες οτι κανει μπαμ απο μακρια?

Ουτε μιλησα για διαφορες ουτε θελω να ξερω απλα λεω την γνωμη οπως την λες κι εσυ.

 

 

Αφου το λες.

Θα συμφωνησω οτι διαφωνουμε αλλα δεν χρειαζεται καθε φορα να λεμε τα ιδια.

Ας λεει ο καθενας την γνωμη και ολα οκ.

 

γνωμη λες για κατι που ξερεις,οχι για κατι που νομιζεις η που ακουσες απο μια θειτσα να λεει

οταν ο αλλος σκοπευει να σκασει 2χιλιαρικα δε πας να του πεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι

οταν δε ξερεις ΤΙΠΟΤΑ δεν προτεινεις,διαβαζεις τι θα πουν οι αλλο και μαθαινεις.

 

δεινοσαυρες επρεπε να ειχες παρει την 65αρα :P

Επεξ/σία από Ntinaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας μη μιλάμε για αντικειμενικότητα.

Ο καθένας λέει την άποψή του και μόνο. Δεν είναι ευαγγέλιο.

 

Ωραία. Πάρε μια άποψη: Η nvidia gt 440 είναι καλύτερη κάρτα γραφικών από την Ati 7950. Σέβεσαι τη γνώμη μου; Να τη λέω?

 

Τα μεγέθη είναι μετρήσιμα. Καλύτερο υπάρχει, πιο ωραίο δεν υπάρχει. Εκεί να συμφωνήσουμε. Αλλά πρέπει πρώτα να συννενοηθούμε εννοιολογικά.

Επεξ/σία από Δεινόσαυρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σωστά είπες, αυτή είναι η αποψή σου.

Ένας άλλος μπορεί να έχει μια άλλη άποψη.

Εσύ θα την σεβαστείς; Αυτός μπορεί να την λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη λες για κατι που ξερεις,οχι για κατι που νομιζεις η που ακουσες απο μια θειτσα να λεει

οταν ο αλλος σκοπευει να σκασει 2χιλιαρικα δε πας να του πεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι

οταν δε ξερεις ΤΙΠΟΤΑ δεν προτεινεις,διαβαζεις τι θα πουν οι αλλο και μαθαινεις.

Θα λεω οτι θελω, οταν θελω και οποτε θελω απο την στιγμη που δεν ενοχλω κανεναν.

Και θειτσα και θειτσος να μου το ειπε παλι εγω θα λεω οτι θελω.

Με λιγα λογια οτι θελω κανω αφου δεν ενοχλω.

Πες κι εσυ οτι θες και ο καθενας οτι θελει.

Δεν εβαλα σε κανεναν το μαχαιρι στο λαιμο να παει να παρει κατι με το ζορι.

Αν ειναι να μην μιλαμε ας μπουν εδω μεσα μετα μονο επαγγελματιες που ξερουν τι λενε

και να απαγορευεται στους υπολοιπους να μπαινουν.

Απο την στιγμη που δεν μπορει να γινει αυτο ο καθενας θα κανει οτι νομιζει.

Τωρα το αν ξερω ή δεν ξερω δεν μπηκα εδω μεσα για να αποδειξω σε κανεναν κατι.

Αν καποιον ενοχλει οτι λεω και δεν τον προσβαλω ας κοιταει αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια. ειχα ακουσει γενικα οτι παντα υπηρχε μια διαφορα αποψεων μεταξυ plasma και led-lcd , αλλα δεν περιμενα πως θα γινοταν αυτο με την ερωτηση μου. οπως ειπα για εμενα κριτηριο ειναι η εικονα γιατι για τηλεοραση μιλαμε! χωρις να θελω να φουντωσω αυτη την διαφορα και επειδη μαλλον οπως φαινεται θα κλειθω να διαλεξω αναμεσα σε plasma και led μπορει καποιος να μου πεις συνοπτικα και οχι με λεπτομεριες τρομερες τα υπερ και τα κατα?(πχ ειχα ακουσει παλια οτι οι plasma ειχαν καποιο οριο ωρων λειτουργιας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα λεω οτι θελω, οταν θελω και οποτε θελω απο την στιγμη που δεν ενοχλω κανεναν.

Και θειτσα και θειτσος να μου το ειπε παλι εγω θα λεω οτι θελω.

Με λιγα λογια οτι θελω κανω αφου δεν ενοχλω.

Πες κι εσυ οτι θες και ο καθενας οτι θελει.

Δεν εβαλα σε κανεναν το μαχαιρι στο λαιμο να παει να παρει κατι με το ζορι.

Αν ειναι να μην μιλαμε ας μπουν εδω μεσα μετα μονο επαγγελματιες που ξερουν τι λενε

και να απαγορευεται στους υπολοιπους να μπαινουν.

Απο την στιγμη που δεν μπορει να γινει αυτο ο καθενας θα κανει οτι νομιζει.

Τωρα το αν ξερω ή δεν ξερω δεν μπηκα εδω μεσα για να αποδειξω σε κανεναν κατι.

Αν καποιον ενοχλει οτι λεω και δεν τον προσβαλω ας κοιταει αλλου.

 

μπορεις να λες οτι θες αλλα μετα μη κλαιγεσαι οταν σου κανουν κριτικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sotiris36, μην μπερδεύεσαι και μην ανησυχείς.

 

Με αυτά τα χρήματα, απλά παίρνεις την καλύτερη αντικειμενικά. Την Panasonic όπως είπαν και τα παιδιά πιο πριν εκτός και σε ενδιαφέρουν μόνο οι ταινίες, όπου εκεί σου συνιστώ την αγορά προτζέκτορα για full απόλαυση.

 

Οι plasma στις 100.000 ώρες λειτουργίας πέφτουν στο 50% της φωτεινότητας. Υπολόγισε πόσες ώρες θα βλέπεις την ημέρα, και δες πόσα χρόνια σου βγαίνει. Εν ολίγοις, μέχρι να τις πιάσεις αυτές τις ώρες, θα έχουν βγει τα ολογράμματα ^_^

 

Πέρασε και απο εδώ www.avclub.gr που είναι ειδικό forum για audio/video, όπου θα σου επιβεβαιώσουν τα γραφόμενά μου.

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...