Προς το περιεχόμενο

FIFA 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μέχρι στιγμής σε 3-4 φίλους που το upnp είναι ανοιχτό, υπάρχει πράσινο status. Δεν φαίνεται να χρειάζεται άλλη ρύθμιση. Άρα σίγουρα καλύτερα από πέρσι!

 

Εγώ φυσικά είμαι άλλη περίπτωση, γιατί αν και το upnp είναι ενεργοποιημένο και οι πόρτες ανοικτές ακόμα και χειροκίνητα (περνάνε τα check του pfportchecker), το firewall status παραμένει κόκκινο... Σκάλισα λίγο το firewall των Win7 μπας και δω προκοπή, αλλιώς από αύριο το Pirelli πάει ντουλάπι και επανέρχεται μετά από καιρό το Draytek.

εγω εχω thomson ειναι οκ το upnp, αλλα παλι κοκκινο ειναι το firewall :cry:

 

Με το Thomson tg585 v7 πραγματικα μου ειχε βγει παλαιοτερα η Παναγια.

 

Mε το pirelli ειδα ασπρη μερα αλλα εχω το ασπρο. Eσυ nzeppos αν θυμαμαι καλα εχεις το μαυρο αν δεν κανω λαθος? Σου ειχα ξαναπει και παλαιοτερα οτι το ασπρο θεωρειται καλυτερο του μαυρου (ετσι λεγαν καποιοι γνωστες επι του θεματος καθως και φιλος μου που του χαλασε το ασπρο και του το αντικαταστησανε με μαυρο και συγχρονιζε πιο χαμηλα μετα) αλλα τι διαφορα να εχει σαν επιλογες? Ιδιο δεν ειναι το μενου ασπρου - μαυρου?

 

Εχω ανοιχτα ports και το upnp enable και ολα αψογα και σε mw3 δειχνει open το Nat και οχι district.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το μαύρο έχω αλλά δεν έχω καν όρεξη να μπω σε διαδικασία συζητήσεων με τη Cyta για να μου το αλλάξουν. Ίσως αργότερα. Θα βάλω αύριο το Draytek και θα ξενοιάσω.

 

Πάντως αν μέχρι στιγμής έχουμε συμφωνήσει για ένα πράγμα με αδερφό/φίλους/κλπ είναι για την αφύσικη ταχύτητα. Κάτι πρέπει να γίνει με αυτό το πράγμα, ελπίζω να πέσει το δέον κράξιμο στα φόρουμ της ΕΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, πολυ καλα θα κανεις και θα βαλεις το αλλο μοντεμ μιας και ξερεις οτι εκεινο ειναι οκ. Η cyta ειχε και αυτη ασπρο ποτε?

 

Και εγω οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ, γρηγορο το βλεπω απο θεμα ταχυτητας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πρέπει να έδιναν και κάποια άσπρα, αλλά πολύ περιορισμένα. Τρέχα γύρευε. Και να φανταστείς ότι του έχουν κάνει και 2 firmware updates τους τελευταίους 12 μήνες. Ακόμα και με restricted firewall όμως, έπαιξα μια χαρά 2-3 αγώνες. Ούτε lag είχα, ούτε αποσυνδέσεις. Βρήκα με τη μία αντίπαλο σε H2H manual-όλα και στα καπάκια έπαιξα κι ένα 10vs8 για να αρχίσω να ανεβάζω τον Virtual Pro μου. Μέχρι το 65' ήμουν ο καλύτερος βάσει rating, με πάμπολλες σωτήριες επεμβάσεις. Μετά όμως έπαθα τράβηγμα και χάσαμε και 4-1, οπότε...

 

Μεγάλη μλκια που στο online δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις game face, τουλάχιστον έτσι διάβασα (ενώ δεν φόρτωνε με τίποτα το περσινό μου game face). Επίσης ωραία η προσθήκη για κίτρινη κάρτα στο τείχος, αν κουνηθεί πριν σφυρίξει ο διαιτητής (δεν το είχα δει στο demo, αλλά το πέτυχα σε αγώνα πριν λίγο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το 65' ήμουν ο καλύτερος βάσει rating, με πάμπολλες σωτήριες επεμβάσεις. Μετά όμως έπαθα τράβηγμα και χάσαμε και 4-1, οπότε...

 

Χαχαχα.

 

Και οσον αφορα αυτο που λες περι περιορισμενου αριθμου ασπρων, πιστευω οτι ουτε η on telecoms εχει τωρα ασπρα και αμα μου παθει τιποτα αυτο που εχω θα τρελαθω... :)

 

Μεσα απο το fifa ακουμε και καμια καλη μουσικη:

 

http://www.youtube.com/watch?v=RPIfB6_4mgc

 

Το ψαχνουν πολλοι αλλα δεν το βρισκουν. Ισως γραφτηκε αποκλειστικα για το fifa 13 (αν εχει κανεις στο κινητο shazam ή κατι παρομοιο ας το τσεκαρει να δουμε).

 

Και αλλο ενα απο τους ιδιους που βρηκα εξισου ωραιο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bb6cBKE3WzQ

 

Και εδω ολα τα κομματια:

 

http://www.akous.gr/post.asp?uid=9567

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ενεργοποίησα το upnp και έγινε πράσινο το firewall status,έπαιξα και έναν αγώνα online αλλά ξενέρωσα που δεν έβρισκε αντίπαλο με semi-assisted controls αλλά εντάξει γίνεται ωραίο παιχνίδι και η ταχύτητα δεν μου φάνηκε γρήγορη...Πρέπει να παίξω κι'αλλους αγώνες όμως για να πω με σιγουριά.Αυτά τα skill games τι κόλλημα που είναι,είπα να παίξω 1-2 να δω πως είναι και τελικά τα έπαιξα όλα..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pirellι modems= NO GAMING/no internet βασικά

πάρτε κάποιο linksys ή netgear με 50-70€ να ηρεμίσετε να παίζετε σαν άνθρωποι,να μπορούν να παίξουν και άλλοι μαζί σας.

---

Στο θέμα μας,στρατηγέ μου!Ετοιμάζεσαι; Να την η 28η μέρα του Σεπτέμβρη !

(welcome τουρνουα θα κάνουμε;ακόμα και αν έρθετε μετά από 2 μήνες να μπείτε να παίξετε και σεις,δεν μας πειράζει,αλλά πρέπει να παίξετε :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pirreli ειναι το πιο τιμιο router που ειχα μεχρι τωρα. ανοιγαν οι πορτες κατευθειαν, το upnp, δεν ειχα προβλημα σε παρα πολλα παιχνιδια που επαιζα multiplayer

αντε να δουμε το zte που μου εδωσε ο οτε τι λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ενεργοποίησα το upnp και έγινε πράσινο το firewall status,έπαιξα και έναν αγώνα online αλλά ξενέρωσα που δεν έβρισκε αντίπαλο με semi-assisted controls αλλά εντάξει γίνεται ωραίο παιχνίδι και η ταχύτητα δεν μου φάνηκε γρήγορη...Πρέπει να παίξω κι'αλλους αγώνες όμως για να πω με σιγουριά.Αυτά τα skill games τι κόλλημα που είναι,είπα να παίξω 1-2 να δω πως είναι και τελικά τα έπαιξα όλα.. :P

 

Τα skill games όντως είναι μεγάλο σκάλωμα και κρίμα που δεν υπάρχουν περισσότερα! Όσο για την ταχύτητα, πρέπει να είσαι από τους λίγους που δεν τους φαίνεται διαφορετική. Όπως και να 'χει θα συνηθίσουμε θέλοντας και μη. Φαντάζομαι η μετάβαση γίνεται δυσκολότερα αν έχουμε και "φρέσκο" το Fifa12. Πχ. εγώ που είχα πολύ καιρό να παίξω το περσινό Fifa, δεν προβληματίστηκα ιδιαίτερα. Αντίθετα φίλος που το έπαιζε μανιωδώς μέχρι χθες (και δεν ασχολήθηκε με το φετινό demo), μόλις έβαλε το 13 άρχισε τη γκρίνια. "Είναι πιο γρήγορο και από το fast του 12, όλα τα first touch κοντρόλ είναι αρχαιοελληνικά" κλπ

 

pirellι modems= NO GAMING/no internet βασικά

πάρτε κάποιο linksys ή netgear με 50-70€ να ηρεμίσετε να παίζετε σαν άνθρωποι,να μπορούν να παίξουν και άλλοι μαζί σας.

 

Κι όμως τουλάχιστον τα Pirelli που δίνει η Cyta δεν είναι άσχημα μηχανάκια. Είναι εξαιρετικά σταθερά, πχ. το δικό μου (που όλο το κράζω) κλειδώνει πάντα στα 16-17Mbps με χαμηλό SNR margin και δεν πέφτει ποτέ, ούτε καν μία φορά το μήνα. Από ταχύτητες κατεβάσματος κλπ δεν το συζητάω, σφαίρα. Το δε Pirelli που δίνουν για το VDSL είναι απλά εξαιρετικό.

 

Απλώς υπάρχει αυτό το σπαστικό θέμα με το UPnP. Επειδή όμως είναι VoIP router (η Cyta παρέχει μόνο VoIP), δεν αντικαθίσταται εύκολα από οποιοδήποτε μηχανάκι της αγοράς. Πολλώ δε μάλλον όταν η Cyta δεν δίνει με τίποτα τα admin και SIP passwords, άρα δεν μπορείς να αντικαταστήσεις το Pirelli από μόνος σου (τουλάχιστον θεωρητικά, γιατί στην πράξη έχω σπάσει τους κωδικούς με RS232-to-TTL πλακέτες και άλλες χακεριές οπότε το αντικατέστησα με ένα Draytek Vigor).

 

Βλέπω και patch 200ΜΒ. Τι αλλαγές να περιέχει άραγε;

Σήμερα θα παίξω και online για να πω εντυπώσεις....

 

Δυστυχώς ακόμα δεν έχω εντοπίσει changelog, η ΕΑ δεν έχει ανακοινώσει τίποτα. Περιμένουμε να δούμε τι φτιάχνει... Καλό είναι αυτό πάντως. Εγώ φοβόμουν ότι τα πρώτα patches θα άρχιζαν να εμφανίζονται μετά από μήνα και βάλε.

 

το pirreli ειναι το πιο τιμιο router που ειχα μεχρι τωρα. ανοιγαν οι πορτες κατευθειαν, το upnp, δεν ειχα προβλημα σε παρα πολλα παιχνιδια που επαιζα multiplayer

αντε να δουμε το zte που μου εδωσε ο οτε τι λεει.

 

Υπάρχουν Pirelli και Pirellι όμως :P Οι πόρτες ανοίγουν, το UPnP φαίνεται να δουλεύει, τα διαγνωστικά περνάνε επιτυχώς τα test, το utorrent δείχνει ότι γίνεται σωστό port forwarding αλλά το Fifa δεν φαίνεται να καταλαβαίνει τίποτα απ' όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pirellι modems= NO GAMING/no internet βασικά

 

 

Εχεις λαθος φιλε μου xtrmsnpr και ξερεις οτι δεν το λεω απο κολλημα το οτι εχω βρει την υγεια μου με το ασπρο pirelli.

Kαι εχω δει και υπερ ρουτερ belkin του πανακριβου καθως και linksys wg200 και κανα 2 αλλα μοντελα και μονο ευχριστα δεν ειναι στο μενου.

 

Αν θες να πιστεις, θα βαλουμε skype και διαμοιρασμο οθονης και θα μου πεις να κανουμε οτι τεστ θελεις. Θα δεις ακομα ποσο πανευκολο ειναι να κανεις οτι θες μεσα στο pirelli.

 

Οσον αφορα και το ιντερνετ που λες, με pirelli συγχρονιζω πιο υψηλα απο οτι με το thomson tg585 v7 που ειχα δοκιμασει.

Και στο fifa 11-12, mw3 και γενικα στα online παιχνιδια που παιζω, κανενα θεμα δεν εχω.

 

ΥΓ.

 

Και ξερεις, δεν εχω κολληματα. Να μην ηταν καλο να μην το ελεγα. Δεν θα καθομουν με αυτο αμα δεν εκανε σωστα τη δουλεια μου.

 

Το μονο θεμα του η θερμοκρασια και το εχω με ανεμιστηρακι.... :)

 

Στο θέμα μας,στρατηγέ μου!Ετοιμάζεσαι; Να την η 28η μέρα του Σεπτέμβρη !

(welcome τουρνουα θα κάνουμε;ακόμα και αν έρθετε μετά από 2 μήνες να μπείτε να παίξετε και σεις,δεν μας πειράζει,αλλά πρέπει να παίξετε :lol: )

 

Τι τουρνουα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, ακόμα και με το Draytek είμαι στο Moderate firewall status. Το μόνο ενθαρρυντικό είναι πως κάποιοι φίλοι μου που χθες ήταν "πράσινοι" είναι κι αυτοί στο Moderate σήμερα. Ίσως κάτι έγινε με το patch ή με τους servers της EA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch των 200ΜΒ ήταν μάλλον για όσους παίζουν την Ultimate Edition και είχαν προβλήματα ήχου με τους σχολιαστές. Δεν έχω βρει αν φτιάχνει και κάτι άλλο.

 

@The_Sheep: μπορείς να μου πεις ποιές πόρτες άνοιξες; γιατί το κάθε site λέει τα δικά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...