Προς το περιεχόμενο

FIFA 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπαρχει καποιος που δεν παιζει πλεον να μου στειλει ενα CD key ?

 

Ένα σκέτο CD key δεν θα σε βοηθήσει, αφού κατά πάσα πιθανότητα θα είναι ήδη χρησιμοποιημένο (άρα δεν θα μπορεί να εξαργυρωθεί ξανά). Θα πρέπει να σου παραχωρήσουν τα στοιχεία σύνδεσης για ολόκληρο το λογαριασμό στο Origin. Αν κάποιος τον χρησιμοποιούσε για να παίζει μόνο Fifa, δεν νομίζω να έχει πρόβλημα. Αλλά αν έχει κι άλλα παιχνίδια συνδεδεμένα με το λογαριασμό (όπως οι περισσότεροι), δύσκολα τα πράγματα...

 

Ούτως ή άλλως η τιμή του παιχνιδιού έχει πέσει αρκετά, πλέον κοστίζει 15-16 ευρώ και θα έχει ζωή για τουλάχιστον 3-4 μήνες ακόμα.

 

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-fifa-13-cd-key-digital-download-best-price/

http://www.dlcompare.com/games/cd-key-download-fifa-13-314

τι gamepad προτεινεται να το αγορασω για το Φιφα 13?

 

Αυτό και κανένα άλλο: http://www.skroutz.gr/s/53369/Microsoft-Xbox-360-Controller.html

 

Το καλύτερο gamepad όλων των εποχών, μετά το Pacman.

 

 

post-47640-0-46049200-1371153929_thumb.jpg

 

 

Εκτός αν είσαι από εκείνους τους... περίεργους τύπους που προτιμούν να παίζουν με σταυρό (βλ. d-pad) και όχι με αναλογικό στικ. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο λινκ που μου εδωσες ειναι για το Xbox 360, θα παρω αυτο για το PC αλλα το ενσύρματο ή Ασύρματο;

 

https://www.skroutz.gr/s/310347/Microsoft-Xbox-360-Wireless-Controller-for-Windows.html

 https://www.skroutz.gr/s/72740/Microsoft-Xbox-360-Controller-for-Windows.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του 360 συνεργάζεται και με PC. Αν και έχω και αυτό που σου έστειλα (σε ασύρματο όμως), αλλά και το μαύρο (αυτό που δείχνεις στο δεύτερο link), προσωπικά είμαι υπέρ του ενσύρματου. Λιγότερη φασαρία, ειδικά αν συνηθίζεις να κάθεσαι κοντά στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Εχει συναντησει κανεις στο pc οταν ανοιγει μετα απο εκκινηση να ζηταει συνεχεια τα username και το password στο origin ακομα και αν τικαρουμε το remember?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Εχει συναντησει κανεις στο pc οταν ανοιγει μετα απο εκκινηση να ζηταει συνεχεια τα username και το password στο origin ακομα και αν τικαρουμε το remember?

Όλοι! Bug της τελευταίας έκδοσης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εχετε καμμια λύση για το να μην φωνάζω όταν τρώω γκολ στο online και χάνω ?

 

επειδή μένουν και γείτονες δίπλα και μου εχουν κάνει επανελλημένος παρατηρήσεις και μου λένε οτι αμα ξαναφωνάξω νύχτα θα φωνάξουν την αστυνομία να με μαζεψει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Uninstall η μόνη λύση :P Το εφάρμοσα πριν μήνες και ησύχασα.

 

Διαφορετικά κάνε αυτό που πρότεινε κάποτε μια γριά σε ένα φίλο μου, φοιτητή στη Λαμία. Είχαν βγει στο μπαλκόνι 5 μαντραχαλαίοι, στις τρεις η ώρα το πρωί και έπαιζαν... τάβλι. Και όχι μόνο αυτό, αλλά βάραγαν και τα πούλια με δύναμη.

 

Οπότε κάποια στιγμή βγαίνει μια γριά από απέναντι και τους φωνάζει: "τι κάνετε ρε παιδιά τέτοια ώρα, παίχτε χαρτιά καλύτερα!"

 

Η ατάκα έμεινε στην ιστορία. Εγώ όμως επιμένω στο uninstall.

 

ps: άλλη λύση είναι να εξασκηθείς στο να το παίζεις εντελώς ζεν, δηλαδή ό,τι και να γίνει εσύ να είσαι εντελώς αδιάφορος. Μετά από ένα ημίχρονο, θεωρώ πως το ζεν θα έχει πάει περίπατο και θα αρχίσουν ξανά τα μπενιλίκια. Άρα το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να σπάσεις τα πάντα. Πάρε καναδυο πληκτρολόγια της πλάκας και άρχισε να τα βαράς μόλις γίνει η στραβή. Έτσι ίσως γλυτώσεις τις φωνές.

 

Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις ένα gamepad και με αυτό να βαράς το πληκτρολόγιο (copyrighted by ektelion). Προτείνω κάτι σαν αυτό:

 

 

Microsoft%201.JPG

 

 

Έχω δει τον ektelion να εφαρμόζει την ανωτέρω τακτική με το συγκεκριμένο gamepad και το εμφανές πλεονέκτημά του είναι οι μυτερές γωνίες που κάνουν μεγαλύτερη ζημιά στο πληκτρολόγιο.

 

Τέλος, αν δεν θέλεις να χαλάσεις κάτι, μπορείς απλά να κοπανάς το κεφάλι σου στην ντουλάπα (αυτό το έκανα όταν έπαιζα Colin McRae 2 αλλά δεν το έχω δοκιμάσει με Fifa/PES).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαβασα ολο το topic (ειναι αρκετα μεγαλο) και ελπιζω αυτα που  θα γραψω να μην εχουν ειπωθει.Παιζω fifa απο το fifa 9.Λοιπον η γνωμη μου ειναι οτι το συγκεκριμενο παιχνιδι ισως να ειναι το καλυτερο στη κατηγορια του,αλλα αυτο δε σημαινει τιποτα  αφου κατα πρωτον υπαρχνουν μονο 2 ,και κατα δευτερον ειναι ευκολο να νικησεις σε ποιοτητα το μη εξελισιμο pro (μονο τα γραφικα βελτιωνονται).

Για να επανελθω στο fifa ομως καθε χρονο πριν βγει η καινουρια εκδοση διαβαζω στο διαδικτυο:το καινουριο fifa θα εχει αυτο,το καινουριο fifa θα εχει το αλλο.Ενταξει βελτιωνεται σε καποια κομματια χρονια με τη χρονια .Για παραδειγμα θυμαμαι καποια στιγμη διαβαζα καπου οτι οι σχεδιαστες ειχαν δωσει προσοχη στο τομεα της εναλλαγης της μπαλας απο τους παικτες (ο παικης δινει τη μπαλα,και αμεσως τρεχει μπροστα για να ξαναπαρει πασσα).Αυτα και αλλα τετοια οντως βελτιωνονται αλλα ρε παιδι μου καθε φορα που παιζω fifa τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια πραγματα.Για να γινω πιο συγκεκριμενος .Το fifa αν και εχει τοσα χρονια που βγαινει δεν ειναι ουτε καν μετριο για αυτο που αντιπροσωπευει (αγωνες ποδοσφαιρου).Και εννοω οτι σαν παιχνιδι θα επρεπε να ειναι λιγο πιο κοντα στη πραγματικοτητα απο πολλες πλευρες.Αν το σκεφτειτε βλεποντας το,βλεπεις ενα VIDEOGAME και οχι εναν εξομοιωτη ποδοσφαιρου.Η κινηση των παικτων αλλα και η αναπηδηση της μπαλας στο χορτο δεν εχει καμια σχεση με τη πραγματικοτητα.Το παρατηρησα τοσες φορες.Η μπαλα οταν κινειται δεν εχει  φυσικη κινηση,αλλα μοιαζει σαν ελεγχομενη για να παει εκει που ο προγραμματιστης τη στελνει.Σε αυτο το κομματι ηταν αρκετα καλυτερο το virtua striker 3 οσοι το εχετε δει.

 Επισης το κομματι  της δυσκολιας του παιχνιδιου...Αλλο βασανο κι αυτο.Παιζω fifa πολλα χρονια ,αρα θεωρω πως εχω μαθει ,ομως στο επιπεδο professional με οποιον και να επιλεξω για αντιπαλο ειναι τουλαχιστον 4 φορες καλυτερος μου.Επιλεγω για παραδειγμα barcelona με αντιπαλο τον ολυμπιακο και μπορω να σας πω οτι ο ολυμπιακος δειχνει να ειναι barcelona και το αντιθετο.Οι φασεις που δημιουργω καταληγουν αουτ,ενω μια ευκαιρεια του cpu ειναι αρκετη για να με νικησουν.Εχω παρατηρησει δε οτι το παιχνιδι μεροληπτει υπερ του cpu .Ολες οι αποκρουσεις της μπαλας απο οπου κι αν προερχονται δε καταληγουν σε μενα ,τα φαουλ μου ειναι στη καλυτερη περιπτωση κιτρινη καρτα και αλλα πολλα.Και φυσικα 5 στα 7 γκολ που θα δεχτω θα προελθουν με τον ιδιο τροπο.Απεκρουση ο τερματοφυλακας μου η θα χτυπησει η μπαλα στο δοκαρι και μετα απ αυτο θα φτασει στα ποδια του επιτιθεμενου ο οποιος με ολη την ανεση του θα σκοραρει.

 Αυτη ειναι η γνωμη μου για το fifa και για να σας πω την αληθεια δε περιμενω αυτα τα πραγματα να βελτιωθουν ουτε στο 14 που κοντοζυγωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...