Προς το περιεχόμενο

Divinity: Original Sin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι μάγοι πάντα κάνουν τη διαφορά, παρέχουν ..μαγεία στο παιχνίδι. Εγώ ξεκίνησα με fighter / cleric και αφού μπήκα στην αίσθηση του παιχνιδιού και των μηχανισμών δεν έχω συναντήσει gamebreaking προβλήματα.

 

Έχε υπόψη σου πως στο party σου θα προσθεθούν ένας μάγος με ξόρκια αέρα / νερού και μια fighter. Λόγω interactive περιβάλλοντος μου λείπουν ξόρκια φωτιάς αλλά γενικά το παιχνίδι δε σε περιορίζει, οι αρχικές επιλογές μπορούν να μεταλλαχθούν στη πορεία. 

Επεξ/σία από tsioudiver
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 447
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπαρχουν standard classes

Οι αρχικες "classes" απλα οριζουν με τι αντικειμενα αρχιζεις κ εχουν μερικα preset skills

 

Οτι θες φτιαχνεις , οπως το φτιαχνεις

Αν παντως δεν θες να παιζεις μαχες κανοντας save/load , νομιζω ειναι λαθος game

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μάγοι πάντα κάνουν τη διαφορά, παρέχουν ..μαγεία στο παιχνίδι. Εγώ ξεκίνησα με fighter και cleric και αφού μπήκα στην αίσθηση του παιχνιδιού και των μηχανισμών δεν έχω συναντήσει gamebreaking προβλήματα.

 

Έχε υπόψη σου πως στο party σου θα προσθεθούν ένας μάγος με ξόρκια αέρα και νερού και μια fighter. Λόγω interactive περιβάλλοντος μου λείπουν ξόρκια φωτιάς αλλά γενικά το παιχνίδι δε σε περιορίζει, οι αρχικές επιλογές μπορούν να μεταλλαχθούν στη πορεία. 

 

 

 

οκ θα το παιξω λιγο απο θειο να δω αν το χω και μετα αν ειναι το αγοραζω!!ευχαριστω για τη βοηθεια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα,εγω να σου πω ειμαι του στυλ πιο πολυ skyrim που εινα σχετικα ευκολο.θελω κατι να με τραβηξει αλλα μη σπασω και τα νευρα μου..οχι πχ να παιζω 10 φορες την ιδια μαχη..

Μπορείς να κάνεις γρήγορη αποθήκευση F5 ανά πάσα στιγμή,ακόμα και μέσα σε μάχη και να κάνεις φόρτωση F8 επίσης όποτε θες...

 

Χωρίς μάγο και χωρίς ranger ετοιμάσου για άπειρο πόνο,ιδίως όταν δεν ξέρεις καλά το παιχνίδι το έχεις ανάγκη το croud control που προσφέρουν.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις γρήγορη αποθήκευση F5 ανά πάσα στιγμή,ακόμα και μέσα σε μάχη και να κάνεις φόρτωση F8 επίσης όποτε θες...

 

Χωρίς μάγο και χωρίς ranger ετοιμάσου για άπειρο πόνο,ιδίως όταν δεν ξέρεις καλά το παιχνίδι το έχεις ανάγκη το croud control που προσφέρουν.  

 

βασικα απο rpg εχω παιξει oblivion,skyrim,diablo1-2,sacred 1-2  και πανω κατω τετοιο στυλ.καταλαβαινεις οτι αυτο με turn based μαχες με ξενιζει λιγο..δεν ξερω αν το χω..anyway σε λιγο θα το δοκιμασω μιας και το κατεβασα απο θειο και αν τα<<καταφερω>>θα το αγορασω!εν τω μεταξυ γραφετε ολοι τοσο καλα λογια για το παιχνιδι και καπως με εχετε πορωσει!!θα το παιξω και και βλεπουμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιονδηποτε merchant , κατω αριστερα ενα εχει ενα σφυρακι

Εναλλακτικα , αν εχεις crafting κ repair hammer το κανεις μονος σου

 

Tip: Free crafting points εχει ο Jahan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιοdήποτε έμπορο αν πας έχει στο κάτω μέρος ένα σφυρί κι ένα αμόνι (repair) και ένα μεγεθυντικό φακό (identify). Εναλλακτικά crafting.

 

Υπάρχει τρόπος επίσης να κερδίζεις κάθε φορά στο πέτρα - ψαλίδι χαρτί. Αν κερδίσεις τον πρώτο γύρο, ο υπολογιστής παίζει το αντίθετο σε αυτό που το κέρδισε. Δηλαδή, Υπολογιστής - Παίκτης

 

1ος γύρος) Πέτρα - Χαρτί

2ος γύρος) Ψαλίδι - Πέτρα

3ος γύρος) Χαρτί - Ψαλίδι

 

Κοντολογίς, παίζεις ό,τι έπαιζε ο υπολογιστής στον προηγούμενο γύρο. Αντίστοιχα μπορείς να σπάσεις και το σερί του αν κερδίσει τον πρώτο γύρο.

 

EDIT - :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νιντζα Τάκτικς

 

Θα ήθελα καλύτερο Quest guiding, δηλαδή υπάρχει ασάφεια στα quests, αι δεν φαίνεται στο χάρτη που πρέπει να πάς...

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες ερωτησεις (ακομα στην αρχη ειμαι)

 

Βρισκω βιβλια με recipes παντος ειδους, τα διαβαζω για να κανω unlock το recipe και μετα τα πουλαω. Εχω κανενα λογο να τα κρατησω?

 

Ειναι ασφαλες να αφησω οτι θελω απο αντικειμενα στα βαζα και τις βιβλιοθηκες του homestead, η μπορει να χαθουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα βιβλία με συνταγές όχι, δεν έχεις πρόβλημα.

 

Για stash, δοκίμασα να αφήσω κάποια πράγματα στο μπαούλο στο Hall of Heroes και έμειναν κανονικά. Το κανονικό σύστημα, πάντως, είναι να τα βάζεις στα μπαούλα στο Inner Chamber όταν το ανοίξεις στο Homestead. Όχι μόνο είναι stash αλλά μπορείς να στέλνεις απευθείας αντικείμενα από το inventory σου με δεξί κλικ.

 

Το σύστημα που πόσταρα για το πέτρα - ψαλίδι - χαρτί λίγο πριν πότε δουλεύει και πότε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τους mage νομίζω ο καλύτερος συνδυασμός είναι water με earth η fire με air. Αυτό το γράφω γιατί αν πέσεις σε mob που δεν δέχονται dmg από fire σίγουρα θα έχουν και προστασία σε earth και γρήγορα γρήγορα σου αχρηστεύετε ο ένας mage ιδίως όπως έγω που παίζω με δύο mage και δύο warrior. Φυσικά μπορείς να αναπτύξεις και άλλη μια σχολή μαγείας αλλά θεωρώ ότι είναι χάσιμο skill point και για μένα είναι καλύτερο να αναπτύξεις έναν χαρακτήρα με δύο skill σχολές. 

Μπορεί να κάνω και λάθος σε αυτό και περιμένω τις απόψεις σας.

Τώρα για τους warrior που τους έχω και τους δύο με two hand weapon λέω να τους βάλω και άλλη μια class. Το έναν λέω να τον κάνω scoundrel καθώς θεωρώ ότι βοηθάει αρκετά στις melee μάχες και θα δώσει παραπάνω δυνατότητες στον knight.  Τον άλλο λέω να του ανεβάσω το wichcraft. Το θεωρώ ότι μπορεί να ταιριάζει στο ύφος παιχνιδιού ενός knight

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...