Προς το περιεχόμενο

Divinity: Original Sin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 447
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισχύει οτι είναι γεμάτο bugs?

 

 

E, εντάξει, ένα RPG αυτού του μεγέθους και πολυπλοκότητας είναι ευνόητο να έχει κάποια bugs.

 

Δεν χρειάζεται κάν να ρωτήσεις, είναι αυτονόητο.

 

Να περιμένεις κάνα 2-μηνο 3-μηνο και θα είναι μιά χαρά.

 

Η Larian από τη κυκλοφορία μέχρι σήμερα έχει βγάλει κάμποσα patches που διορθώνουν τα σημαντικότερα και πιό κραυγαλέα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επίσης. Μια χαρά πηγαίνει το παιχνίδι, και σε σταθερότητα, και σε μηχανισμούς, και σε συνέπεια αφηγηματική.

 

Υ.Γ. Αν αυτό το D:OS, όπως είναι τώρα, θεωρείται "ακριβό", όλοι εμείς που πήγαμε και πληρώσαμε το Rome II πρώτη μέρα, είμαστε να παίρνουμε σειρά σε κανένα Σούλι ή Καιάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε κανα build/combo που παιζετε να παρω καμια ιδεα

Το Leech μονο σε μενα φαινεται broken talent?

 

Also , με τους companions τι παιζει ? Τι class ειναι ?Κοβουν exp η απλα κανουν πιο ευκολη την ολη φαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο normal που το παίζω μια χαρά είναι το leech, επιστρέφει περίπου το 1/3 ενός χτυπήματος,σαν να έχεις πολύ καλή πανοπλία ένα πράγμα.

Εξάλλου δίνει μόνο σε χτυπήματα όπου ματώνεις κιόλα,αν σου ρίχνουν μαγείες δεν κάνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι ειναι μακραν οτι καλυτερο εχω παιξει τα τελευταια χρονια. Ειδικα η πρωτες ωρες που γυρναγα στην πολη και ψαχνομουνα που να παω μου θυμησαν εντονα Baldurs Gate 2. Οι μαχες ειναι απολαυστικες και σε νορμαλ επιπεδο ειναι δυσκολουτσικες. Θα ηθελα λιγο καλυτερο artwork οσο αφορα τα πορτρετα των χαρακτηρων και τα αντικειμενα ( οπως στο Baldur's ας πουμε), διαλογους μεταξυ των companions καιι θα εφτανε το τελειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακραν ευκολοτερο με 4 παντως χωρις lonewolf

Μπορει καποιος να μου πει πως στο πεο φτανω στο lab της Evelyn ? Αφου απο βορεια δεν παει με τιποτα , τι κυκλο πρεπει να κανω κ απο που

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

βγες απο την ανατολικη πυλη της πολης και μετα πηγαινε λιγο βορεια. θα συναντησεις μερικους σκελετους και αγριογουρουνα. μετα τη μαχη μπες στη σπηλια που θα σε βγαλει στο βορειο τμημα του χαρτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο περιπτώσεις υπάρχουν,

ή πας με μικρό lvl σε περιοχές όπου δεν σε παίρνει ακόμα

ή δεν βάζεις καλό εξοπλισμό στους χαρακτήρες σου,αν δεν βρίσκεις καλό εξοπλισμό φτιάξε και μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι lvl 4 κ ειναι lvl 5 ολα τα υπολοιπα

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα gear , απλα εχουν απειρους ranged . Αν κανουν stun/freeze την Madora η οποιονδηποτε tbh χανω το game . Dunno

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το μαγο σου κανε telekinesiis και φερε κοντα στους melee χαρακτηρες σου τους rangers  ή τους μαγους σκελετους. ετσι τρως απο την αρχη τουλαχιστον ενα ενοχλητικο εχθρο. επισης η Madora εχει ενα spell, fist-κατι (δεν το θυμαμαι ακρυβως) που κανει paralyze για 2 γυρους. χρησιμοποιησε το σε καποιο ranger. παντως εγω ημουν lvl 5 οταν τους εβγαλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...