Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Καλό είναι να υπάρχει πίεση, αλλά αν είναι alpha αυτό που είδαμε, τότε ο Μάιος και το καλοκαίρι του 2019 είναι πολύ σύντομα. Κατά τη δική μου εκτίμηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Καλό είναι να υπάρχει πίεση, αλλά αν είναι alpha αυτό που είδαμε, τότε ο Μάιος και το καλοκαίρι του 2019 είναι πολύ σύντομα. Κατά τη δική μου εκτίμηση.

Ναι αλλα απο την αλλη οταν εχουν ηδη δηλωσει οτι πλεον το παιχνιδι ειναι playable απο την αρχη μεχρι το τελος εχουν 8 μηνες ακομα που θεωρω οτι δεν ειναι και ακατορθωτο.... Και αν το δουμε και λογικα ειναι μια καλη ημερομηνια γιατι εχουν δηλωσει οτι  το παιχνιδι θα ειναι για τωρινες κονσολες και pc.

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο μετά την αποκάλυψη στην Ε3, οι developers αποκάλυψαν τα τεχνικά χαρακτηριστικά του PC στο οποίο "έτρεχε" το demo και παρακάτω μπορείτε να δείτε κομμάτι του:

CPU: Intel i7-8700K

Motherboard: ASUS ROG Strix Z370-I Gaming

RAM: G. Skill Ripjaws, V 2x16GB, 300MHz, CL15

GPU: GeForce GTX 1080TiGeForce GTX 1080Ti

SSD: Samsung 960 Pro 512 GB M.2 PCIe

PSU: Corsair SF600 600W

πηγη

3 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Ναι αλλα απο την αλλη οταν εχουν ηδη δηλωσει οτι πλεον το παιχνιδι ειναι playable απο την αρχη μεχρι το τελος εχουν 8 μηνες ακομα που θεωρω οτι δεν ειναι και ακατορθωτο.... Και αν το δουμε και λογικα ειναι μια καλη ημερομηνια γιατι εχουν δηλωσει οτι ειναι το παιχνιδι θα ειναι για τωρινες κονσολες και pc.

the creator of the original Cyberpunk tabletop role-playing game gave some more context for where the game is in a recent interview: "We have an awful lot of stuff that we want to do, and it's going to take time to do it. And I'm hoping the fans are going to give us the time to do it," Mike Pondsmith said. "We need space, we need time, and we need the privacy to mull it over." And that really doesn't sound like "surprise holiday release window" material, unfortunately. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ έτσι πιστεύω, ότι θα είναι surprise announcement το release date, will see. Πάντως συνεχίζουν και κάνουν άψογο "blend in" των διαλόγων. Φυσικά δεν πάτησε ποτε τα secondary dialogue options αλλα άμα κρίνω από το W3 ο διάλογος πάντα ήταν συνδετικός σε γενικές γραμμές. Οποιος έπαιξε πρόσφατα W3 και Βαμπίρ για παράδειγμα θα καταλάβει ακριβώς τι εννοώ. ;)

4 λεπτά πριν, nipoa είπε

Λίγο μετά την αποκάλυψη στην Ε3, οι developers αποκάλυψαν τα τεχνικά χαρακτηριστικά του PC στο οποίο "έτρεχε" το demo και παρακάτω μπορείτε να δείτε κομμάτι του:

CPU: Intel i7-8700K

Motherboard: ASUS ROG Strix Z370-I Gaming

RAM: G. Skill Ripjaws, V 2x16GB, 300MHz, CL15

GPU: GeForce GTX 1080TiGeForce GTX 1080Ti

SSD: Samsung 960 Pro 512 GB M.2 PCIe

PSU: Corsair SF600 600W

πηγη

the creator of the original Cyberpunk tabletop role-playing game gave some more context for where the game is in a recent interview: "We have an awful lot of stuff that we want to do, and it's going to take time to do it. And I'm hoping the fans are going to give us the time to do it," Mike Pondsmith said. "We need space, we need time, and we need the privacy to mull it over." And that really doesn't sound like "surprise holiday release window" material, unfortunately. 

Στις 29/8/2018 στις 5:21 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δευτερευοντες επιλογες διαλογου νομιζω ηταν επεξηγηματικες πλην καποιων που ηταν ξεκαθαρα θεμα επιλογης απαντησεων,οπως στην φαση με τον τυπα που επιλεγεις αν θα του δωσεις τα λεφτα,αν θα τραβηξεις πιστολι κλπ. Μια χαρα μου φανηκε το dialogue system.

Μακαρι να εβγαινε τον Μαιο του 19,αλλα δυσκολα ειμαστε :D. Παντως θεωρω πως το φθινοπωρο του 19 ειναι μια πολυ καλη περιοδος,μην ξεχνατε πως το Cyberpunk,αν εξαιρεσεις το pre-production,ειναι σε full developement εδω και 2μιση χρονια και ηδη φτασαμε στο εξαιρετικο αποτελεσμα του demo,δεν μου φαινετε απιθανο σε 1 χρονο να ειναι τελειως ετοιμο. Νομιζω καποιοι υποτιματε το ποσο γρηγορα δουλευουν  τετοιου μεγεθους εταιρειες.

Επισης αυτο που ειδαμε ηταν το E3 demo,το παιχνιδι εχει προχωρησει ηδη ενα 4μηνο σε development απο οτι εχουμε δει στην εικονα μας με οτι αυτο συνεπαγεται. Βαλε και το γεγονος οτι η CD Project εχει θεσει ως στοχο στους investors ακομα ενα tripple A RPG μεχρι το τελος του 2021. Θεωρω πως θελουν τουλαχιστον 2 χρονια διαφορα αυτα τα 2 games μεταξυ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να κυκλοφορήσει το καλοκαίρι του 2019 για έναν σοβαρό λόγο: επιμένουν ότι το game τους θα βγει για τις τωρινές κονσόλες. Στην επόμενη Ε3 πιθανολογώ ότι θα ανακοινώσουν τις επόμενες κονσολες οι οποίες θα κυκλοφορήσουν λογικά τέλος του 2019, αρχές του 2020.

Θεωρώ απίθανο να κυκλοφορήσουν το game στις τωρινές κονσολες αφού έχουν βγει οι επόμενες στην αγορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

 

Θεωρώ απίθανο να κυκλοφορήσουν το game στις τωρινές κονσολες αφού έχουν βγει οι επόμενες στην αγορά. 

Για ποιο λόγο? Άνετα γίνεται ταυτόχρονη κυκλοφορία για τις τωρινές και next gen κονσόλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, υπαρχει ενα ωραιο προγραμματακι, το Wallpaper Engine. με αυτο μπορειτε να βαλετε χιλιαδες live interactive wallpapers που προσφερει η κοινοτητα του η να φτιαξετε τα δικα σας

δεν ειναι δωρεαν, κοστιζει 4ε, φυσικα μπορειτε να το βρειτε και απο τον θειο αλλα ειλικρινα αξιζει τα λεφτα του.

δεν βαραινει το συστημα αλλα εχει και επιλογη να απενεργοποειται αυτοματα αν τρεχετε καποιο fullscreen παιχνιδι η προγραμμα.

το αγοραζετε απο το Steam:

https://store.steampowered.com/app/431960/Wallpaper_Engine/

αφου το εγκαταστήσετε, μεσα απο το μενου του ψαχνετε για Cyberpunk 2077 και επιλεξτε το wallpaper που θελετε.

η φτιαξτε το δικο σας απο το υλικο που εχει βγαλει η CDP (απο εικονες η βιντεο)

εγω εβαλα το παρακατω, το οποιο εχει και ο φιλος μου απο τον οποιο ανακαλυψα και το προγραμματακι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειναι δικο μου το desktop, βρηκα το wallpaper στο YT και το εβαλα για να παρετε μια ιδεα πως θα φαινεται.

το δικο μου desktop δεν εχει ουτε ενα εικονιδιο. 😎

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν ειναι δικο μου το desktop, βρηκα το wallpaper στο YT και το εβαλα για να παρετε μια ιδεα πως θα φαινεται.

το δικο μου desktop δεν εχει ουτε ενα εικονιδιο. 😎

 

 

Καλό το Wallpaper engine, αλλά καταναλώνει πόρους του συστήματος. Ειδικά όταν είναι idle το PC, η κάρτα γραφικών είναι γύρω στο 15-20 %. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε λογικη την βρισκω την διαφορα...
Η μια είναι η κακια εταιρια με Microtransactions/loot boxes,άρμεγμα,κλεισιμο developers Κτλπ και η άλλη είναι η πιο φορμαρισμενη εταιρια στο PC εδώ και καμια 5ετια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...