Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, liakinen είπε

Διίστανται οι απόψεις βλέπω 😋

Επειδη ειπες για 60αρι εγραψα που το εχεις μαζι με fg παντα στα 2560x1440. Για παραπανω fps θες μεγαλυτερες καρτες. Ειδα μεχρι 40% πανω απο 4070ti σε 4080super στο path tracing και στα 3440x1440. Αλλα σε 2560x1440 δεν θα εχεις προβλημα για 60αρι με PT.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ελα δεν ειναι τοσο χαλια τα πραγματα σε 2560χ1440 μια χαρα παιζεις pt με 4070super και πανω για σταθερο 60αρι. Βοηθανε πολυ dlss και fg. Αλλα δειχνει επικο σαν το alan wake 2 με pt αλλο real life και εκεινο. 

Εμένα μου φαίνεται πολύ κακή η εικόνα με Ray reconstruction. Κάτι κάνανε στο τελευταίο patch αλλά και πάλι είναι λες και έχεις βάλει το sharpeness στο τέρμα. Και έχει και ghosting στα αυτοκίνητα 

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Εμένα μου φαίνεται πολύ κακή η εικόνα με Ray reconstruction. Κάτι κάνανε στο τελευταίο patch αλλά και πάλι είναι λες και έχεις βάλει το sharpeness στο τέρμα. Και έχει και ghosting στα αυτοκίνητα 

Οχι ρε συ γιατι? Και το FG που διαβασα ναι στα 50fps οταν επεφτε ηταν λιγο θεματακι ειδικα στις μαχες αλλα στα 70+ fps ειναι αψογο και στις μαχες ειδα μεγαλη διαφορα με την 4080super στο path tracing. Και το RR ειναι πολυ καθαρο εχω βγαλει πολλα screens και video. Να φταιει κατι αλλο? Film grain κτλ τα εχεις κλειστα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι ενώ σιχαίνομαι το FG στο cyberpunk με πληκτρολόγιο/ποντίκι, ακόμα και στα 100+ fps, πήγα το PC στο σαλόνι στη C2 και με χειριστήριο δεν με ενοχλούσε καθόλου ούτε στα 70.

Τόση διαφορά στο input lag έχει το χειριστήριο?

Επίσης το FG κάνει ελάχιστα πιο soft την εικόνα. Κανονικά δεν είναι θέμα, αλλά αν παίζεις με dlss balanced ή και performance, εκεί το κάνει ακόμα χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Η πλάκα είναι ότι ενώ σιχαίνομαι το FG στο cyberpunk με πληκτρολόγιο/ποντίκι, ακόμα και στα 100+ fps, πήγα το PC στο σαλόνι στη C2 και με χειριστήριο δεν με ενοχλούσε καθόλου ούτε στα 70.

Τόση διαφορά στο input lag έχει το χειριστήριο?

Επίσης το FG κάνει ελάχιστα πιο soft την εικόνα. Κανονικά δεν είναι θέμα, αλλά αν παίζεις με dlss balanced ή και performance, εκεί το κάνει ακόμα χειρότερο.

Κάτι λάθος έχει κάνει η Project Red με το FG και έχει εμφανώς περισσότερο input σε σχέση με άλλα games με FG στα ίδια fps. Στo Witcher 3 επειδή είναι 3rd person δεν ενοχλεί τόσο, αλλά στο CP77 είναι ξεκάθαρο όταν κουνάς το ποντίκι. Είναι βέβαια και πως έχει συνηθίσει ο καθένας. Εγώ έχω και γρήγορο ποντίκι και το νιώθω, δεν είναι όπως στα άλλα games η κίνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Κάτι λάθος έχει κάνει η Project Red με το FG και έχει εμφανώς περισσότερο input σε σχέση με άλλα games με FG στα ίδια fps. Στo Witcher 3 επειδή είναι 3rd person δεν ενοχλεί τόσο, αλλά στο CP77 είναι ξεκάθαρο όταν κουνάς το ποντίκι. Είναι βέβαια και πως έχει συνηθίσει ο καθένας. Εγώ έχω και γρήγορο ποντίκι και το νιώθω, δεν είναι όπως στα άλλα games η κίνηση.

το λάθος είναι στις κάρτες γραφικών σας! Δεν έχετε ΣΟΥ κάρτα!🤡

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωλις τελείωσα το expansion, τι παιχνιδαρα είναι αυτή! Υπόθεση σκηνοθεσια γραφικά ατμόσφαιρα μουσική . Respect!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...