Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, fr4ntic είπε

Το είχε δεί το έργο ο Μαικ btw.
Απόσπασμα απο το rulebook 1988
VYOSACH.png

Όσο για τα μίζερα αυτά παράσιτα aka SJW, ήταν λογικό και επόμενο να κάνουν την εμφάνιση τους μετά το ντόρο και hype
που έχει επικρατήσει. Όλοι θέλουν λιγο κομμάτι απο την πίτα. Το θετικό σε όλο αυτό πιστεύω είναι πως οι Πολωνοί δεν θα ενδώσουν και θα συνεχίσουν την ανάπτυξη όπως την είχαν οραματιστεί.

 

Ημουν έτοιμος να το αναρτήσω αλλά με πρόλαβες. Βέβαια, δεν είναι απο το rulebook του 1988 αλλά από το Cyberpunk Neo Tribes, Nomads of North America του 1994. Προφητικό όπως και να χει.

Σχετικά με προηγούμενη ανάρτηση πάντως, απορώ πότε θα τελειώσει αυτή η ιστορία με τον κάθε ιδεοληπτικό ψυχοπαθή που θέλει να επιβάλλει την ατζέντα του στους developers. Απορώ κιόλας πως δεν έκαναν μήνυση στην CDProjekt για τον λευκό straight άνδρα στο εξώφυλλο, ότι προάγει "πατριαρχικά" πρότυπα "λευκής ανωτερότητας" και τοξικής αρρενωπότητας".

ΥΓ. Η CD Projekt έκανε ένα αστείο στο twitter και αμέσως δέχθηκε κατακραυγή. Ελπίζω να μην κάνουν πίσω και τώρα. 

 

 

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

παντως περα απο την πλακα κατα βαση τα βρισκω απο unboxholicks και το ειχαν ποσταρει 20 λεπτα πριν το ανεβασω εδω....οποτε θεωρησα πως ηταν κατι νεο 😕

Πρωτα Twitter - Reddit.

Μετα απο καμια βδομαδα βγαινουν στα sites. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, KilliK είπε

τι αστειο εκανε;

 

Αυτό... Και αμέσως τα SJW Δικαστήρια των Kotaku -Polygon τους πέρασαν γενεές δεκατέσσερις...

Untitledww2.jpg.75b7da019487734ea8c77218d5c05c29.jpg

 

Διόρθωση: για τα επιθετικά ελικόπτερα είχε κάνει η σελίδα του Sonic.

Spoiler

 

Untitledqq.jpg.515046102b806f275925e4a5a95df37d.jpg


 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα διαφήμιση, προέκυψαν από το πουθενά 400 άρθρα και 4.000 tweets που μιλούσαν για το game. Σχεδόν calculated :P

Δεν νομίζω πάντως πως οι πωλήσεις τους θα επηρεαστούν ιδιαίτερα αν οι κοινωνικοί μαχητές του πληκτρολογίου αποφασίσουν να μποϋκοτάρουν το γκεημ. Και το γνωρίζουν και οι ίδιοι αυτό. Οπότε In CDPR We Trust.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Undertaker25 είπε

Απορώ κιόλας πως δεν έκαναν μήνυση στην CDProjekt για τον λευκό straight άνδρα στο εξώφυλλο, ότι προάγει "πατριαρχικά" πρότυπα "λευκής ανωτερότητας" και τοξικής αρρενωπότητας".

Δεν μπορούν να κάνουν μήνυση γι αυτά τα πράγματα. Ακόμα... 

Δυστυχώς όμως βαδίζουμε σε περίεργες εποχές όπου σιγά σιγά η ελευθερία λόγου, έκφρασης και τέχνης αρχίζει να λογοκρίνεται για χάρη του (και καλά) φιλελευθερισμού και της πολιτικής ορθότητας.

Προς το παρόν, η CDP έχει την επιλογή. Ίσως κάποτε όμως να μην έχει καν τη δυνατότητα αυτή και να είναι αναγκασμένη να συμμορφωθεί. 

Ειλικρινά δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να σταματήσει αυτή η κατηφόρα. Το internet πλέον κατάντησε λαικό δικαστήριο προσπαθώντας να επιβάλλει τι είναι ηθικό και τι ανήθικο και έχει και τη δύναμη να ασκεί πολιτική πίεση. Τα μεγάλα media/sites ήδη προωθούν αντζέντα (και όχι αντικειμενική ενημέρωση) και το μόνο που αρκεί είναι να μπουν ορισμένοι παράφρωνες στις σχετικές υψηλές θέσεις και να αρχίσουν να βγάζουν νόμους δεξιά και αριστερά... (γίνεται ήδη στον Καναδά)

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να ηταν μονο το παραπανω το προβλημα του κοσμου.

Εδω ο αλλος ανοιγει θεμα(και το πιστευει κιολας)οτι το παιχνιδι χρειαζεται denuvo

https://steamcommunity.com/app/1091500/discussions/0/1636410430570859538/

Η αλλος ανοιγει στο steam και ζηταει απο τον κοσμο να του δωσει αναφορα για ποιο λογο θα το παρει το παιχνιδι στο Steam και οχι στο Gog

https://steamcommunity.com/app/1091500/discussions/0/1636410430558318373/

Γιατι οπως λεει αν αγορασεις το παιχνιδι στο steam δεν support αρεις την εταιρεια επειδη θα παρει μικροτερο μεριδιο σε σχεση με το Gog.

Ψαξτε μετα να βρειτε λογικη σε αυτα που γινονται :unsure:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Ψαξτε μετα να βρειτε λογικη σε αυτα που γινονται :unsure:

ο πρωτος ειναι ασχετος γιατι δεν ξερει τι ειναι το gog και δεν ξερει απο pc gaming και ο 2ος ειναι τρολλ και κανει το 80ο παρεμφερες ποστ γιατι ειναι κρυφοεπικουλα.

 there.

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, KilliK είπε

κρινοντας απο τα ηλιθια σχολια στο λινκ του Steam, ενα εχω να πω: καλα κανει και τους γλενταει ο Tim.

ε ναι το επικ δεν εχει φορουμς. εκει να δεις νουμπλετοσυνη αμα αποκτησει πριν το κλεισιμο:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αλλάξουμε λίγο κουβέντα, κρίνοντας από το rig που χρησιμοποίησαν στην Ε3, θα κλάψουν μανούλες (ή καρτούλες) σε 4Κ και μάλιστα χωρίς καν τα RTX effects...

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε αν θα επαναληφθεί η ιστορία με το δραστικό downgrade του Witcher 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα πάθανε και μάθανε νομίζω. Το καλό με το pc είναι ότι υπό νορμαλ προϋποθέσεις μπορείς παίζοντας με τα settings να φέρεις το παιχνίδι στα μέτρα του hardware σου. Επίσης σίγουρα θα έχουν υπ'όψιν και τη νέα γενιά κονσολών αλά GTA V.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Για να αλλάξουμε λίγο κουβέντα, κρίνοντας από το rig που χρησιμοποίησαν στην Ε3, θα κλάψουν μανούλες (ή καρτούλες) σε 4Κ και μάλιστα χωρίς καν τα RTX effects...

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε αν θα επαναληφθεί η ιστορία με το δραστικό downgrade του Witcher 3. 

Το rig που είχαν στην E3 είναι δικαιολογημένα τούμπανο με την λογική ότι το game πρέπει να τρέξει απροβλημάτιστα κατά την παρουσίαση. Νομίζω δεν έχουμε εικόνα σε τι ανάλυση/framerate παρουσιάστηκε το φετινό demo, αλλά υπολογίζω πως θα ήταν σαν το περσινό (1080p@30fps), άντε βαριά να πήγαν στα 60fps φέτος. Μένει να δούμε αν πήρανε το μάθημα τους από το φιάσκο με το W3. Btw το φετινό demo είπαν πως θα το δημοσιοποιήσουν στο PAX West (30 Αυγ - 2 Σεπτ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι παραγγείλατε συλλεκτική από το Public, σε τί κατάσταση εμφανίζεται η παραγγελία σας? Βλέπω τώρα τη δικιά μου "Σε εκτεταμένη αναζήτηση", και αν δεν είναι σε όλους έτσι τότε μυρίζομαι την ακύρωση να έρχεται από χιλιόμετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, HellionKal είπε

Όσοι παραγγείλατε συλλεκτική από το Public, σε τί κατάσταση εμφανίζεται η παραγγελία σας? Βλέπω τώρα τη δικιά μου "Σε εκτεταμένη αναζήτηση", και αν δεν είναι σε όλους έτσι τότε μυρίζομαι την ακύρωση να έρχεται από χιλιόμετρα.

Υπο επεξεργασία μου γράφει εμένα, ελπίζω να πάνε όλα καλά...την έχω παραγγείλει και απο πλαίσιο για κάθε ενδεχόμενο.

Λάθος το ίδιο με σένα μου λέει απο κάτω μολις το είδα :P

Επεξ/σία από Manos112
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...