Προς το περιεχόμενο

Μια πρώτη ματιά στα ενδότερα του iOS 6


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νόμιζα το θέμα είναι για το iOS 6...

 

Ωχ, σόρρυ, εγώ διάβασα για το FaceTime.. δεν ξέρω γιατί! Η χάρτες δεν νομίζω να θέλουν Internet. Το GPS δεν χρεώνετε, αλλά θέλει ενεργό το 3g. Τεχνικά δεν γίνετε αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χάρτες για ποιο λόγο θέλουν ενεργό 3G εφόσον δε το χρησιμοποιούν όπως λέτε; :fear:

 

για να λειτουργεί το GPS πρέπει να είναι ενεργό το 3G. Δεν έχει όμως Data Usage. Μπορεί μέσου του φορέα να βρει πιο καλά που βρισκόμαστε και είναι πιο ακριβής.

 

Αυτί ισχύ μόνο εάν είναι η χάρτες ενσωματωμένη στο Λογισμικό και δεν θα χρειάζεστε να της τραβάμε μέσου Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να λειτουργεί το GPS πρέπει να είναι ενεργό το 3G. Δεν έχει όμως Data Usage. Μπορεί μέσου του φορέα να βρει πιο καλά που βρισκόμαστε και είναι πιο ακριβής.

 

 

Έχει data usage. Ελάχιστο, μεν, υπαρκτό δε. Όταν το A-GPS θα προσπαθήσει να προσδιορίσει τη θέση σου μέσω των κεραιών, στέλνει ελάχιστα kb στην κεραία και λαμβάνει ελάχιστα kb, επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχει data usage. Ελάχιστο' date=' μεν, υπαρκτό δε. Όταν το A-GPS θα προσπαθήσει να προσδιορίσει τη θέση σου μέσω των κεραιών, στέλνει ελάχιστα kb στην κεραία και λαμβάνει ελάχιστα kb, επίσης.[/quote']

 

Οκ, έχεις δίκιο, αν και δεν είμαι σίγουρος αν είναι kb η απλά bytes...

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ρε παιδια θελω να παω στο ios 6 και δεν βεινει παω itunes meta restore και λεει ιοσ 5 1 1 τι να κανς σας παρακαλς αν ξερει κανεισ ασε μ πει

Το iOS 6 κυκλοφορεί το φθινόπωρο, γι'αυτό δεν είναι ακόμη διαθέσιμο μέσω του iTunes. Υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...