Προς το περιεχόμενο

Με σημαντικά νέα χαρακτηριστικά το Android 4.1 Jelly Bean


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως το UI lag ειναι υπαρκτο και υπαρχει λιγο-πολυ σε ολα τα τηλεφωνα, και μαλλον εχει να κανει με το γεγονος οτι το Android τρεχει πανω σε runtime. Αλλα σιγα το προβλημα...

 

Να δουμε τα Nexus (απο το Nexus S) να παιρνουν upgrades σφαιρα (και οχι το σηριαλ με το ICS upgrade στο Nexus S, και θα ανακτησω ελπιδες για το android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω την εντύπωση ότι πολλοι θα διαφώνησουν μαζι σου σχετικά το: " την επιχειρηματολογια της apple που δικαιως αναφερει οτι η πλοηγηση και η εμπειρια του iOS ειναι πολυ πιο smooth και γρηγορη"

Θα σου πούνε ότι, "τί να την κάνεις την εμπειρία αν δεν έχει ανοιχτό Bluetooth "......

Anyway, βλέποντας και το nexus 7 ,νομίζω ότι η google επικεντρώνεται στα παιχνίδια και τις εφαρμογές που απαιτούν γραφικά, κάτι που η apple λόγω προσανατολισμού (βλέπε retina) και ομοιογένειας είναι καλύτερη. Δεν λέω ότι θα αντικαταστήσει τις consoles ή τα pc αλλα έχει τα μέσα να δημιουργήσει μια δικιά της αγορα παιχνιδιών στο cloud. Το κοινο της θα είναι η νεολαία που τώρα βολεύεται με psp,Nintendo κτλ.

Αναμένω ανάλογη απάντηση απο την apple όχι σε στυλ mini iPad αλλα σε στυλ maxi iPod touch...

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Μπορεί να είμαι apple fan, αλλά η μπαρούφα που έκανε η Apple με την retina στα games του ipad ήταν μεγάλη. Τετραπλασίασε την ανάλυση χωρίς να τετραπλασιάζει την επεξργαστική ισχύ καθιστώντας μερικά 3D games να έχουν χειρότερα γραφικά από το προηγούμενο ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...