Προς το περιεχόμενο

Σχολες - Επαγγελματικη αποκατασταση - Μορια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον.. τωρα κανω καλοκαιρινα για να παω 3η λυκειου..

δεν ξερω τι σχολες μου αρεσουν.. δεν εχω καποια ιδιαιτερη προτιμιση ειναι καποια πραγματα που οσο τα σκεφτομαι μου φαινονται τελεια και ουαου και τα λοιπα αλλα δεν μπορω να πω οτι παω για κατι σιγουρα....

τελευταια αρχισα να σκεφτομαι να παω αστυνομικες σχολες γιατι μου αρεσει πλ σαν ιδεα οι ερευνεσ η ξερω γω μυστηρια και τα λοιπα μπορω να πω οτι μου φαινεται παρα πολυ καλο σαν ιδεα αλλα δεν ξερω τιποτα πανω στισ σχολες στο επαγγελμα μετα στο τι πρεπει να κανω για τα αθληματα επισησ δεν ξερω τιποτα γενικα δεν το ειχα σκεφτει ποτε αυτο γιατι πιστευα οτι δεν θα μου ταιριαζει η δεν ξερω κ εγω βλακειες πιστευα που ημουν πιο μικρη... αλλα τωρα το σκεφτομαι πολυ και θα ηθελα την γνωμη σας πανω σε αυτο.... επισησ αν δεν περασω εκει ξερω γω μετα σκεφτομαι για οικονομικα η πληροφορικη και τετοια... απλα αν μπορεσω να βγαλω τα μορια δηλαδη για αστυνομικες λογικα για αξιωματικων ξερω γω θα βαλω ... λενε οτι ειναι και σταθερη και εχεισ κατευθειαν δουλεια... και μου φαινεται πολυ ωραιο.... αλλα θελω γνωμες... παρακαλω απαντηστε μου γιατι δεν ξερω τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελευταια αρχισα να σκεφτομαι να παω αστυνομικες σχολες γιατι μου αρεσει πλ σαν ιδεα οι ερευνεσ η ξερω γω μυστηρια και τα λοιπα μπορω να πω οτι μου φαινεται παρα πολυ καλο σαν ιδεα

 

 

ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑ!!!!! Ποστ οφ δε γιαρ! :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του ματς τιβι.

Ότι έχεις δει στο κουτί καμιά σχέση, δύο ξαδέρφια μου βλαστημανε την ώρα που πήγανε. Από την άλλη το μόνο προτερημα ιδίως αυτούς τους καιρούς είναι το στάνταρ εισόδημα, κανα 900ρι πάνω κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑ!!!!! Ποστ οφ δε γιαρ! :-D

Κακέ :P

 

gogoulini79:P αν σε ενδιαφέρει η αστυνομία και ο τομέας του "μυστηρίου" οπως έγραψες, κοίτα να μπορέσεις να μπεις στην αξιωματικών η οποια απ οσο θυμάμαι έχει υψηλή βάση.

Εκεί και ύστερα από μερικά χρόνια σε αγγαρείες κτλ ίσως να μπορέσεις να ασχοληθείς με τέτοιου ειδους "μυστήρια" :-)

Καλύτερα βέβαια να μας απαντήσει κάποιος που να έχει γνωστό σε τετοιες ειδικότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του ματς τιβι.

Ότι έχεις δει στο κουτί καμιά σχέση' date=' δύο ξαδέρφια μου βλαστημανε την ώρα που πήγανε. Από την άλλη το μόνο προτερημα ιδίως αυτούς τους καιρούς είναι το στάνταρ εισόδημα, κανα 900ρι πάνω κάτω.[/quote']

 

Ρε συ δν είναι το θέμα μου τα λεφτά εμένα ακόμα δουλειά θέλω να δω γιατί ούτως η άλλως μόνη μου δν θα μείνω σ σπίτι ακόμα με τους γονείς μου θα είμαι για κάποια χρόνια οπότε το ποσά θα παίρνω δν είναι το πρώτο που θα σκεφτώ... Εγώ φοβάμαι το πως είναι στην πραγματικότητα δλδ γιατί αυτό που βλέπω στην τιβί τέλειο είναι αλλά δν ξρ τι ισχύει στην πραγματικότητα... Γι'αυτό έκανα κ αυτό το ποστ. Τα ξαδέρφια σ γιατί βλαστημανε; Τι δν τους αρέσει δλδ;

 

Αν θες μυστήρια πήγαινε ψυχολόγος.

 

Το είχα σκεφτεί κ αυτό αλλά δν είμαι στην σωστή κατεύθυνση :-P είμαι τεχνολογική...

 

Κακέ :P

 

gogoulini79:P αν σε ενδιαφέρει η αστυνομία και ο τομέας του "μυστηρίου" οπως έγραψες' date=' κοίτα να μπορέσεις να μπεις στην αξιωματικών η οποια απ οσο θυμάμαι έχει υψηλή βάση.

Εκεί και ύστερα από μερικά χρόνια σε αγγαρείες κτλ ίσως να μπορέσεις να ασχοληθείς με τέτοιου ειδους "μυστήρια" :-)

Καλύτερα βέβαια να μας απαντήσει κάποιος που να έχει γνωστό σε τετοιες ειδικότητες.[/quote']

 

Ναι μακάρι να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει να μάθω κ εγώ πως είναι εκεί μέσα :-P τρ δν ξρ τι θα κάνω όμως :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γι'αυτό έκανα κ αυτό το ποστ. Τα ξαδέρφια σ γιατί βλαστημανε; Τι δν τους αρέσει δλδ;

 

Ναι μακάρι να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει να μάθω κ εγώ πως είναι εκεί μέσα :-P τρ δν ξρ τι θα κάνω όμως :/

 

Γιατί κάνουν δουλειές άσχετες με αυτές που φανταζόταν. Πίστευαν ότι θα ασχολούνται με αναζήτηση και ανακάλυψη δραστων διαφόρων αδικηματων κι έχουν καταλήξει να ασχολούνται με καυγάδες γειτόνων,ελέγχους σε καταστήματα για θόρυβο, ελέγχους σε οικοδομές, μέτρα σε γήπεδα, επιδόσεις χαρτιών από στρατό και δικαστήρια , με γαυγισματα σκύλων,με απληρωτες υπερωρίες σε χαζές ώρες και με ατελείωτο χαρτομανι.

Α , ο ένας έχει καβατζωσει και μεταγωγες ψυχασθενων σαν ειδίκευση, λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάνουν δουλειές άσχετες με αυτές που φανταζόταν. Πίστευαν ότι θα ασχολούνται με αναζήτηση και ανακάλυψη δραστων διαφόρων αδικηματων κι έχουν καταλήξει να ασχολούνται με καυγάδες γειτόνων,ελέγχους σε καταστήματα για θόρυβο, ελέγχους σε οικοδομές, μέτρα σε γήπεδα, επιδόσεις χαρτιών από στρατό και δικαστήρια , με γαυγισματα σκύλων,με απληρωτες υπερωρίες σε χαζές ώρες και με ατελείωτο χαρτομανι.

 

εμενα και αυτα που μου λεσ τωρα οτι κανουν δεν με ενοχλουν σαν ιδεα παντωσ ;ρ

 

εγω σε αυτην την σελιδα ειδα τα μορια και την σχολη

 

http://www.dyadiko.gr/photos/arxeia_pdf/baseis/AEI-H-90.pdf

 

ειναι αυτη που λεει αξιωματικων γενικη σειρα?? 90%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εμενα και αυτα που μου λεσ τωρα οτι κανουν δεν με ενοχλουν σαν ιδεα παντωσ ;ρ

Σίγουρα.. ;

Εμένα πάντως δεν θα με συγκινουσε μια τέτοια δουλειά, που έχεις να κάνεις με τεράστιο φάσμα αρμοδιοτήτων και την γνώση της νομοθεσίας που συνεπάγεται αυτό.

Άμα ήταν θα γινόμουν νομικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα.. ;

Εμένα πάντως δεν θα με συγκινουσε μια τέτοια δουλειά, που έχεις να κάνεις με τεράστιο φάσμα αρμοδιοτήτων και την γνώση της νομοθεσίας που συνεπάγεται αυτό.

Άμα ήταν θα γινόμουν νομικός.

 

μπα οχι δεν μου φαινεται και τοσο ασχημο οσο το λενε ;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να θες να γίνεις μπατσος είναι άρρωστο και μόνο σαν ιδέα. Το να θες να ερευνάς μυστήρια είναι σχεδόν απίθανο να το καταφέρεις στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να θες να γίνεις μπατσος είναι άρρωστο και μόνο σαν ιδέα. Το να θες να ερευνάς μυστήρια είναι σχεδόν απίθανο να το καταφέρεις στην Ελλάδα.

 

γιατι ειναι τοσο απιθανο δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...