Προς το περιεχόμενο

Σχολες - Επαγγελματικη αποκατασταση - Μορια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μ'αρεσει που καθεστε και ασχολειστε. θελει να γινει αισθητικος μεσω φυσικομαθηματικης σχολης αστυνομιας του θεωρητικου πανεπιστημιου τεχνολογιας αθηνων, νησιων και εξωτερικου.

 

και κοπελια αν δε σου αρεσει να ασχολουνται μαζι σου και να σου λενε τα στραβα σου μην ανοιγεις ποστ. το ανοιξες, ακου τις γνωμες ολων τωρα γιατι οχι για πανεπιστημιο αλλα ουτε για λυκειο δε σε κοβω.

 

θελω να περασω καπου υψηλοτερα λεει για να γινω αισθητικος.... οτι να'ναι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ'αρεσει που καθεστε και ασχολειστε. θελει να γινει αισθητικος μεσω φυσικομαθηματικης σχολης αστυνομιας του θεωρητικου πανεπιστημιου τεχνολογιας αθηνων' date=' νησιων και εξωτερικου.

 

και κοπελια αν δε σου αρεσει να ασχολουνται μαζι σου και να σου λενε τα στραβα σου μην ανοιγεις ποστ. το ανοιξες, ακου τις γνωμες ολων τωρα γιατι οχι για πανεπιστημιο αλλα ουτε για λυκειο δε σε κοβω.

 

θελω να περασω καπου υψηλοτερα λεει για να γινω αισθητικος.... οτι να'ναι[/quote']

 

Είπα εγώ ποτέ ότι θέλω να περάσω κάπου ψηλότερα για να γίνω αισθητικός; Εγώ αυτό που λέω είναι ότι σύμφωνα με τ λεφτά που έχουν δώσει οι γονείς μου θέλω να πετύχω κάτι καλό και απλά επειδή μου αρέσει να ασχολούμαι με την ομορφιά δεν είμαι σίγουρη τι άλλο να ακολουθήσω αφού οτιδήποτε άλλο δεν με τρελαίνει .... Το ποστ το δημιούργησα για να με βοηθήσετε με πληροφορίες από σχολές η να μου δώσετε μερικές συμβουλές για το πως να επιλέξω την σχολή που τελικά θα ακολουθήσω. Κριτική δέχομαι δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά να ξέρω ότι ο άλλος έχει την ολοκληρωμένη εικόνα! Δεν με ξέρετε καν. Από αυτό το ποστ δεν μπορείτε να καταλάβετε αν έχω το επίπεδο για το λύκειο η για το πανεπιστήμιο και γενικά δεν μπορείτε να καταλάβετε τίποτα για μένα. Εγώ θέλω συμβουλές για τις σχολές όχι για τις ικανότητες μου. Αυτές τις ξέρω! Και όλα αυτά που λέτε με προσβάλλουν και με πειράζουν γιατί πολύ απλά δν είναι έτσι. Και αυτό δεν το λέω εγώ. Το λένε όλοι οι καθηγητές και οι άνθρωποι που έχουν σχέση με την εκπαίδευση και με έχουν γνωρίσει είτε σε σχολείο είτε σε φροντιστήριο. Θέλω να κάνω ότι καλύτερο μπορώ σύμφωνα με τις ικανότητες μου. Κ σίγουρα αυτό δεν είναι η αισθητική... Την αισθητική θα την ακολουθήσω αργότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα εγώ ποτέ ότι θέλω να περάσω κάπου ψηλότερα για να γίνω αισθητικός; Εγώ αυτό που λέω είναι ότι σύμφωνα με τ λεφτά που έχουν δώσει οι γονείς μου θέλω να πετύχω κάτι καλό και απλά επειδή μου αρέσει να ασχολούμαι με την ομορφιά δεν είμαι σίγουρη τι άλλο να ακολουθήσω αφού οτιδήποτε άλλο δεν με τρελαίνει .... Το ποστ το δημιούργησα για να με βοηθήσετε με πληροφορίες από σχολές η να μου δώσετε μερικές συμβουλές για το πως να επιλέξω την σχολή που τελικά θα ακολουθήσω. Κριτική δέχομαι δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά να ξέρω ότι ο άλλος έχει την ολοκληρωμένη εικόνα! Δεν με ξέρετε καν. Από αυτό το ποστ δεν μπορείτε να καταλάβετε αν έχω το επίπεδο για το λύκειο η για το πανεπιστήμιο και γενικά δεν μπορείτε να καταλάβετε τίποτα για μένα. Εγώ θέλω συμβουλές για τις σχολές όχι για τις ικανότητες μου. Αυτές τις ξέρω! Και όλα αυτά που λέτε με προσβάλλουν και με πειράζουν γιατί πολύ απλά δν είναι έτσι. Και αυτό δεν το λέω εγώ. Το λένε όλοι οι καθηγητές και οι άνθρωποι που έχουν σχέση με την εκπαίδευση και με έχουν γνωρίσει είτε σε σχολείο είτε σε φροντιστήριο. Θέλω να κάνω ότι καλύτερο μπορώ σύμφωνα με τις ικανότητες μου. Κ σίγουρα αυτό δεν είναι η αισθητική... Την αισθητική θα την ακολουθήσω αργότερα...

 

1) να μας γνωρισεις αυτους τους καθηγητες που σε εχουν ακουσει να μιλας και να γραφεις με συμφωνα μονο και με προτασεις συντακτες και χωρις νοημα. Να μας κανουν κανα ιδιαιτερο.

 

2) Εδω δεν εχεις ιδεα τι θες να κανεις, μιλας σαν να εισαι ακομα 14 ετων, λες οτι να ναι και αντι να ακουσεις αυτα που σου λεμε βγαζεις και γλωσσα.

 

3) αργοτερα λεει... ρε παιδια καταλαβατε? θα γινει μπατσινα, θα λυνει μυστηρια και στα 25 της θα παει φυσικομαθηματικο και θα παει με την ΝΑΣΑ στο διαστημα. στα 40 της θα γινει προγραμματιστης υπολογιστων και θα ανοιξει τη δικη της Apple, αργοτερα στα 70 θα γινει αισθητικος στο Hollywood...

 

 

Δηλαδη θελεις π.χ. να περασεις Νομικη για να την παρατησεις και να γινεις αισθητικος; Καλη τυχη!

 

μα αφου σου εξηγει... στη νομικη θα περασει για χαρη των γονιων της και για να μην πανε χαμενα τα λεφτα που εδωσαν στα φροντιστηρια. Η αισθητικη ειναι πολυ χαμηλα οπως μας εχει πει ηδη 3 φορες. ΜΕΤΑ ομως θα παρατησει τη νομικη (θα ειναι οκ οι γονεις αργοτερα) και θα γινει αισθητικος γιατι αν και ειναι χαμηλα, δεν ειναι οσο χαμηλα θα ηταν κακο να ειναι.

 

που μπερδευεσαι να στο εξηγησω!

 

 

 

ΥΓ, περα απο την πλακα κοπελια. Εχεις πολλα θεματα να λυσεις πριν αποφασισεις τι θα σπουδασεις. Σε συμβουλευω να σβησεις τα μηνυματα σου απο εδω και να ανοιξεις ενα αλλο θεμα στο οποιο σε ΣΩΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ θα περιγραφεις την ηλικια σου, τα ερεθισματα σου, τους βαθμους σου, τι σου αρεσει, τι θες να κανεις στο μελλον, αν σε ενδιαφερει να βγαζεις λεφτα η οχι, τι δυνατοτητες εχεις να πετυχεις στις πανελληνιες, τι δυνατοτητες εχεις απο λεφτα για ιδιωτικη σχολη, αν θες να μεινεις στην Ελλαδα κτλ. Ετσι ΙΣΩΣ παρεις καμια σοβαρη συμβουλη. Αν πας και γραψεις παλι. "Θλ να γν αισθητικος αλλα οχι τοσο χαμηλα, μονο στο μαθμτκο επδη οι γονεις πληρσν φρντστρι να παω και αστυνομικος για να λυνω μυστηρια δε θα με πρζε αλλα αισθητικος της νομικης σκεφτομ κτλ" θα ακουσεις τα ιδια

 

τα σεβη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1) να μας γνωρισεις αυτους τους καθηγητες που σε εχουν ακουσει να μιλας και να γραφεις με συμφωνα μονο και με προτασεις συντακτες και χωρις νοημα. Να μας κανουν κανα ιδιαιτερο.

 

2) Εδω δεν εχεις ιδεα τι θες να κανεις' date=' μιλας σαν να εισαι ακομα 14 ετων, λες οτι να ναι και αντι να ακουσεις αυτα που σου λεμε βγαζεις και γλωσσα.

 

3) αργοτερα λεει... ρε παιδια καταλαβατε? θα γινει μπατσινα, θα λυνει μυστηρια και στα 25 της θα παει φυσικομαθηματικο και θα παει με την ΝΑΣΑ στο διαστημα. στα 40 της θα γινει προγραμματιστης υπολογιστων και θα ανοιξει τη δικη της Apple, αργοτερα στα 70 θα γινει αισθητικος στο Hollywood...

 

μα αφου σου εξηγει... στη νομικη θα περασει για χαρη των γονιων της και για να μην πανε χαμενα τα λεφτα που εδωσαν στα φροντιστηρια. Η αισθητικη ειναι πολυ χαμηλα οπως μας εχει πει ηδη 3 φορες. ΜΕΤΑ ομως θα παρατησει τη νομικη (θα ειναι οκ οι γονεις αργοτερα) και θα γινει αισθητικος γιατι αν και ειναι χαμηλα, δεν ειναι οσο χαμηλα θα ηταν κακο να ειναι.

 

που μπερδευεσαι να στο εξηγησω!

 

ΥΓ, περα απο την πλακα κοπελια. Εχεις πολλα θεματα να λυσεις πριν αποφασισεις τι θα σπουδασεις. Σε συμβουλευω να σβησεις τα μηνυματα σου απο εδω και να ανοιξεις ενα αλλο θεμα στο οποιο σε ΣΩΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ θα περιγραφεις την ηλικια σου, τα ερεθισματα σου, τους βαθμους σου, τι σου αρεσει, τι θες να κανεις στο μελλον, αν σε ενδιαφερει να βγαζεις λεφτα η οχι, τι δυνατοτητες εχεις να πετυχεις στις πανελληνιες, τι δυνατοτητες εχεις απο λεφτα για ιδιωτικη σχολη, αν θες να μεινεις στην Ελλαδα κτλ. Ετσι ΙΣΩΣ παρεις καμια σοβαρη συμβουλη. Αν πας και γραψεις παλι. "Θλ να γν αισθητικος αλλα οχι τοσο χαμηλα, μονο στο μαθμτκο επδη οι γονεις πληρσν φρντστρι να παω και αστυνομικος για να λυνω μυστηρια δε θα με πρζε αλλα αισθητικος της νομικης σκεφτομ κτλ" θα ακουσεις τα ιδια

 

τα σεβη μου[/quote']

 

Οκ σ ευχαριστώ πολύ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω συμβουλές για τις σχολές όχι για τις ικανότητες μου.

 

Λοιπόν, το τμήμα Aeronautics & Astronautics του MIT είναι καταπληκτικό.

...Μπορείς;

 

No offense, απλά σου δείχνω ότι η λογική σου έχει κάποιο σφάλμα. Οι προτάσεις που ζητάς αναγκαστικά θα έχουν να κάνουν και με την προσωπικότητά σου, όσο λίγο ή πολύ αυτή φαίνεται από 1-2 ποστ. Είναι δεδομένο αυτό, και ισχύει πάντα στα φόρουμ όσο κι αν δεν μας αρέσει.

 

Η γνώμη μου είναι αν σκοπεύεις ντε και καλά να σπουδάσεις κάτι χάι πριν καταλήξεις μακιγιέζ ή αισθητικός, πάνε κάπου που θα έχει σύνδεση. Πχ χημικός ή φαρμακοποιός (αν θέλεις να ξεσκιστείς στο διάβασμα) για να ξέρεις από καλλυντικά κλπ, ΑΣΚΤ για να ασχοληθείς με θέατρο ή body art ξερωγω, κλπ. Βλέπεις όμως πόσο ετερόκλητες επιλογές προκύπτουν με βάση αυτό που ζητάς; Για να σου μείνει κάτι καλό, αν δηλαδή δεν θέλεις να σπαταλήσεις καμιά 5άρα χρόνια από τη ζωή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπόν' date=' το τμήμα Aeronautics & Astronautics του MIT είναι καταπληκτικό.

...Μπορείς;

 

No offense, απλά σου δείχνω ότι η λογική σου έχει κάποιο σφάλμα. Οι προτάσεις που ζητάς αναγκαστικά θα έχουν να κάνουν και με την προσωπικότητά σου, όσο λίγο ή πολύ αυτή φαίνεται από 1-2 ποστ. Είναι δεδομένο αυτό, και ισχύει πάντα στα φόρουμ όσο κι αν δεν μας αρέσει.

 

Η γνώμη μου είναι αν σκοπεύεις ντε και καλά να σπουδάσεις κάτι χάι πριν καταλήξεις μακιγιέζ ή αισθητικός, πάνε κάπου που θα έχει σύνδεση. Πχ χημικός ή φαρμακοποιός (αν θέλεις να ξεσκιστείς στο διάβασμα) για να ξέρεις από καλλυντικά κλπ, ΑΣΚΤ για να ασχοληθείς με θέατρο ή body art ξερωγω, κλπ. Βλέπεις όμως πόσο ετερόκλητες επιλογές προκύπτουν με βάση αυτό που ζητάς; Για να σου μείνει κάτι καλό, αν δηλαδή δεν θέλεις να σπαταλήσεις καμιά 5άρα χρόνια από τη ζωή σου.[/quote']

 

Οκ σ ευχαριστώ :-)

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

1) να μας γνωρισεις αυτους τους καθηγητες που σε εχουν ακουσει να μιλας και να γραφεις με συμφωνα μονο και με προτασεις συντακτες και χωρις νοημα. Να μας κανουν κανα ιδιαιτερο.

 

Να μας γνωρίσεις και συ τους καθηγητές σου, που σου μάθανε να γράφεις ελληνικά χωρίς τόνους...Πριν αποφασίσεις να κάνεις "μαθήματα" σε άλλους, φρόντισε να είσαι σωστός...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα λεφτά είναι στους Γιατρούς και Δικηγόρους

 

ένας Niewbie δικηγόρος παίρνει 2000 ευρώ. όταν ένας αστυνομικός παίρνει 900ευρώ, γι'αυτό μην ψάχνεστε για αστυνομικές σχολές αλλά δικηγορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα λεφτά είναι στους Γιατρούς και Δικηγόρους

 

ένας Niewbie δικηγόρος παίρνει 2000 ευρώ. όταν ένας αστυνομικός παίρνει 900ευρώ' date=' γι'αυτό μην ψάχνεστε για αστυνομικές σχολές αλλά δικηγορία...[/quote']

 

Καμία σχέση.. Ένας νέος δικηγόρος που δεν έχει κάποιον να τον χωσει στη δουλειά παίρνει τα @@ του κ λέει κ ευχαριστώ, χαμηλής για τους υπόλοιπους είναι συνήθως. Όσο για τους γιατρούς του δημοσίου πέρα απο τα χρόνια που πρέπει να σπουδάσουν + ειδικότητα κλπ οι μισθοί τους είναι δεν είναι καλοί κ πλέον οι εφημερίες δεν πληρώνονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...