Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχισα δειλα δειλα μετα απο τοσα χρονια αποχης λογω ελλειψης pc, path of exile στο ps4, τετοιο Arpg δεν εχει υπαρξει οι τυποι ξεπερασαν τον εαυτο τους πραγματικα. Απο βδομαδα ξεκιναει new league οποτε για τους επομενους μηνες τα βαζω ολα στην ακρη. Mετα απο χιλιαδες ωρες στο pc μου φαινεται απιστευτο που το φεραν στην κονσολα και ειναι γεματο κοσμο. Οποιος θελει να δοκιμασει κατι διαφορετικο και challenging το προτεινω 100% 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Αρχισα δειλα δειλα μετα απο τοσα χρονια αποχης λογω ελλειψης pc, path of exile στο ps4, τετοιο Arpg δεν εχει υπαρξει οι τυποι ξεπερασαν τον εαυτο τους πραγματικα. Απο βδομαδα ξεκιναει new league οποτε για τους επομενους μηνες τα βαζω ολα στην ακρη. Mετα απο χιλιαδες ωρες στο pc μου φαινεται απιστευτο που το φεραν στην κονσολα και ειναι γεματο κοσμο. Οποιος θελει να δοκιμασει κατι διαφορετικο και challenging το προτεινω 100% 

Έχει πολύ grinding για level up και εξοπλισμό? Το pvp του πως είναι? Έχει mass events τύπου sieges?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Edel είπε

Έχει πολύ grinding για level up και εξοπλισμό? Το pvp του πως είναι? Έχει mass events τύπου sieges?

Εξαιρετικό A-RPG, μαζί με το Grim Dawn τα καλύτερα στο είδος τους με τη διαφορά ότι το POE παίζει και σε κονσόλες. Οπως όλα τα A-RPG όμως έχει unholy μεγέθη grinding και ειδικά το POE είναι σίγουρα επιπέδου MMO. Το single player campaign είναι απλό αλλά ωραίο για όσο κρατάει, πιστή αντιγραφή του Diablo 2 και εφόσον είναι δωρεάν δεν έχεις λόγο να μην το παίξεις αν σου αρέσουν τέτοια παιχνίδια. Αν όμως θες να πας παρακάτω τότε θα πέσει τρελή αφοσίωση από πλευράς σου και κάποια χρήματα για ορισμένα πράγματα που θα χρειαστείς για το meta-game.

Εχε υπόψη σου λοιπόν ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι πλήρης απασχόλησης και θα πρέπει να βάλεις σχεδόν τα πάντα όλα στην άκρη για χάρη του.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ασχολούμαι με το PoE. Synthesis League ήταν λίγο αποτυχία αλλά οι αλλαγές που θα φέρουν στο επόμενο φαίνονται πολύ δυνατές.

Σε όποιον αρέσουν τα ARPGs είναι αδιανόητο να μην το έχουν παίξει.

Έχει όμως άπειρο βάθος. Χωρίς guide δεν έχεις ελπίδα να στήσεις καν βιώσιμο build, όχι καλό. Όχι για το campaign. Αυτό θα το βγάλεις. Μετά όμως δεν έχεις ελπίδα.

Έπαιξα δοκιμαστικά αυτό το league, γιατί είχα ένα πρόβλημα και δεν είχα πολύ χρόνο. Στο επόμενο θα παίξω αρκετά περισσότερο. Όποιος θέλει ας με κάνει add PrimeministerGR.

Το κακό είναι πως έχουν νερφάρει πάρα πολύ τους fighters κι εγώ πάντα τους προτιμώ. Ακόμα και το build που μου αρέσει και παίζω βασίζεται πολύ στα projectiles του molten strike. http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2211489

Θα συνεχίσω με αυτό γιατί είναι αρκετά tank για τα γούστα μου αν και κάνει άπειρη ώρα για να προχωρήσει.

Μια τελευταία συμβουλή είναι πως η αρχή και το τέλος για το gear σας, θα πρέπει να είναι τα resists. Από 40 level και μετά θα πρέπει να είστε μίνιμουμ στο cap τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω παθει σοκ με το PoE, να πιανω αυτο το παιχνιδι μετα απο 3 χρονια μου φαινεται σαν να ξαναπαιζω για 1η φορα. Απιστευτο content που δε ξερω τπτ πλεον(εμεις παιζαμε μεχρι A4 και μετα cruel, merciless), παρα πολυς λαος και τρελα modifiers. Μου φαινεται το παιχνιδι εγινε ευκολοτερο γενικα. Το trading ειναι εμετικο ομως. Να παιζεις με κοντρολερ ειναι ΟΚ, δεν ειναι σιγουρα Diablo3 σε αυτο τον τομεα μιας και εχεις να διαχειριστεις 1000αδες πραματα, αλλα παλευεται μετα απο ενα 2ωρο. Τι να πω το προτεινω σε οποιονδηποτε παιζει Arpgs. Atm τρεχει το flashback event για κανα μηνα και εχει μεσα τα παντα απο πρηγουμενα leagues, οποτε ειναι ευκαιρια καποιος να δει τρελο content. Ξεκιναει και τη Παρασκευη καινουργια σεζον στο Diablo, εχει πραμα για τον Ιουνιο μπολικο :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δε ξέρω γιατί με απωθούν τόσο πολύ τα single players στην ηλικία μου, μικρότερος έπαιζα αρκετά, μάλλον έχουν καταντήσει πολύ γραφικά πια και δεν διασκεδάζω. Το μόνο παιχνίδι που με διασκέδασε ήταν το φίφα, το έκαψα στη κυριολεξία και έφτασα 5 αστέρια στο online. Αν και όλα τα άλλα τα βαρέθηκα γρήγορα, το ποδοσφαιράκι με άλλους μέσω ίντερνετ ήταν και γαμώ. Αν και γενικά δεν είμαι στη φάση τον rpg θέλω να δοκιμάσω το σκυριμ και το μμο ελντερ σκρολς.

Κάποια άλλα τύπου mass effect, πέθανα από τους διαλόγους, αυτό δεν ήταν παιχνίδι αλλά ταινία. Δε μπορώ να παίξω με τίποτα κάτι τέτιο, θέλω δράση και γρήγορη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελείωσα το Dark Souls το original, όχι remastered και λοιπές φλωριές. Να μπαίνεις στην Blighttown και να ζαλίζεσαι από το frame drop. Όλα αυτά τα χρόνια το είχα στη συλλογή μου αλλά δίσταζα να το αρχίσω, κακώς. Μετά από 100 ώρες και 4 λεπτά που το τερμάτισα στο level 94 μπορώ να πω ότι το παιχνίδι είναι έπος, έχω παίξει αρκετά παιχνίδια αλλά η εμπειρία που μου προσέφερε αυτό δεν την έχω βιώσει ξανά. Όσο πιο δύσκολο είναι, τόσο μεγαλύτερο εθισμό σου προκαλεί. Το μόνο μου παράπονο είναι οι ελλιπείς πληροφορίες που σου δίνει το παιχνίδι (όχι για το lore, ακόμα και αυτό προσδίδει κάτι σε αυτό τον σκοτεινό κόσμο) για την χρήση των διάφορων consumables, των stats κλπ με αποτέλεσμα να ψάχνομαι στο internet για πληροφορίες.

Τώρα παίζω το Undead Nightmare, έχω τερματίσει 3-4 φορές το πρώτο Red Dead αλλά δεν είχε πέσει ποτέ το DLC στα χέρια μου. Την προηγούμενη Τρίτη το έβαλε η MS στις εκπτώσεις μετά από πολύ καιρό και επιτέλους το τσίμπησα. Έτσι, για να ξεσκάσουμε λίγο από το αποπνικτικό setting του DS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα. Πήρα πρόσφατα horizon zero dawn και monster hunter world. 

Ξεκίνησα λοιπόν το horizon zero dawn και έχω πάθει πλάκα με το πόσο όμορφα φτιαγμένο είναι . Δεν έχω πάιξει πάρα πολυ ακόμα οπότε για gameplay ολοκληρωμένη άποψη δεν έχω αλλα αυτό που βλέπω μου αρέσει πάρα πολυ. Ας ελπίσουμε η συνέχεια να είναι ανάλογη. 

Μολις το τελειώσω ποιάνω monster hunter world που το είχα καιρό στην αναμονή λόγω χρόνου και red dead redemption 2.

Στο οποίο ίσως μπω σε πειρασμό και για το online ενώ συνήθως παίζω single player. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναει νεα σεζον στο diablo σημερα και θα ναι πολυ fun λογω του lon buff, θα ασχοληθω για τα challenges και τα cosmetics. Αν παιζει κανεις ps4 σφυρατε κλεφτικα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ac odyssey , zombie army trilogy , payday 2 k sniper elite (το έχω ψιλοαφησει)

Μέχρι να πάρω τα επόμενα που θα είναι : sekiro , division 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Dauntless - Το παιχνιδι ειναι τερμα διασκεδαστικο αλλα με παρα πολλα προβληματα atm στις κονσολες που τα φτιαχνουν σιγα σιγα, το μεγαλυτερο προβλημα ειναι το cross play και δημιουργει ενα απιστευτο lag σε ολους. Γενικα το προτεινω αν και ειναι πιο πολυ casual και δεν απαιτει το ιδιο skill με MH. Τα εβγαλα ολα solo με πολυ λιγα carts,αν και εχει καποια πολυ challenging Mons. Eιναι γεματο newcomers στο genre και τα public hunts ειναι πολυ κακα και δεν αξιζουν imho

MHW - αρχισα να παιζω longsword και στα speedruns μου κατεβαινουν οι χρονοι πραγμα που δεν το περιμενα :P Divine Slasher ftw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια επειδή και εγώ ξεκίνησα για πρώτη φορά το Path of exile και μου αρέσει μέχρι στιγμής παρά πολυ,αν ψήνεται κανείς να κάνουμε κανένα πάρτυ χαλαρό να βρισκόμαστε να παίζουμε παρέα που και που ας μου πει να τον κάνω invite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα χτες βράδυ (κατά τις 12.00, αφού είδα το καθιερωμένο επεισόδιο punisher) το "πολύ" god of war του 2018. Τι να πω ρε παιδιά, δεν κατάλαβα το πότε πήγε 3μιση τα ξημερώματα! 

Ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι για να συνεχίσω. 

Επίσης ενθουσιάστηκα από το πόσο καλά κρατάει το base ps4 μου. Ούτε υπερβολικό θόρυβο που άκουγα δεξιά-αριστερά, ούτε τίποτα. Και το οπτικό αποτέλεσμα είναι φανταστικό. 

Χορταστικό παιχνίδι!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ben3os είπε

Παλικάρια επειδή και εγώ ξεκίνησα για πρώτη φορά το Path of exile και μου αρέσει μέχρι στιγμής παρά πολυ,αν ψήνεται κανείς να κάνουμε κανένα πάρτυ χαλαρό να βρισκόμαστε να παίζουμε παρέα που και που ας μου πει να τον κάνω invite.

Najinblue3 κανε με αντ, περιμενω το νεο league σαν τρελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...