Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελειωσα με τα Uncharted (και τα 4 σερι) και εχει 2 μερες που ξεκινησα το Spiderman... Εντυπωσεις θετικοτατες μεχρι τωρα, ανυπομονω να βρισκω χρονο να το παιζω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Socratis_g είπε

 Όποιος θέλει να δοκιμάσει πόσο ανθεκτικό είναι το χειριστήριο του στις μπουνιές να ξεκινήσει το Celeste

Συμφωνώ Το ξεκίνησα..... το σταμάτησα.....ησύχασα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Socratis_g είπε

 Όποιος θέλει να δοκιμάσει πόσο ανθεκτικό είναι το χειριστήριο του στις μπουνιές να ξεκινήσει το Celeste

Ειναι παιχνιδαρα ομως, απιστευτο game 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lakou είπε

Συμφωνώ Το ξεκίνησα..... το σταμάτησα.....ησύχασα 

Εγώ έβγαλα μέχρι και το 4 chapter. Αποφάσισα ότι δεν θα γίνω νευρασθενικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και το Shadow of the Colossus μετά τα Spider-Man και GoW. Και τα τρία εξαιρετικά για διαφορετικους λόγους το καθένα. Επόμενη αγορά κατά πάσα πιθανότητα το Monster Hunter World. Ελπίζω να με κρατήσει τουλάχιστον μέχρι να βγει το Anthem.

Υ.Γ. Πόσο έυκολα θα προτείνατε το Persona 5 σε κάποιον που δεν έχει παίξει κανένα της σειράς και δεν είναι και ο μεγαλύτερος fan του turn-based battle system;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Τέλος και το Shadow of the Colossus μετά τα Spider-Man και GoW. Και τα τρία εξαιρετικά για διαφορετικους λόγους το καθένα. Επόμενη αγορά κατά πάσα πιθανότητα το Monster Hunter World. Ελπίζω να με κρατήσει τουλάχιστον μέχρι να βγει το Anthem.

Υ.Γ. Πόσο έυκολα θα προτείνατε το Persona 5 σε κάποιον που δεν έχει παίξει κανένα της σειράς και δεν είναι και ο μεγαλύτερος fan του turn-based battle system;

Το MHW θα σε κρατησει για 500 ωρες+ το λιγοτερο αν σου αρεσει το ειδος. Και εγω περιμενω το anthem 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, RedAlert539 said:

Υ.Γ. Πόσο έυκολα θα προτείνατε το Persona 5 σε κάποιον που δεν έχει παίξει κανένα της σειράς και δεν είναι και ο μεγαλύτερος fan του turn-based battle system;

Απο την μία, το Persona 5 είναι σίγουρα το πιο "καλό" ως εισαγωγή αν δεν έχεις παίξει άλλα της σειράς (λόγω αρκετού streamlining και QoL improvements επι των προηγούμενων της σειράς), απο την άλλη όμως το combat αποτελεί τουλάχιστον το 50% του παιχνιδιού (το οποίο εύκολα κρατάει 80+ ώρες στο πρώτο playthrough) οπότε εξαρτάται απο σένα αν θες να ασχοληθείς (προσωπικά σε τόσο μεγάλα παιχνίδια, αν κάποιο απο τα core systems μου φαινεται έστω και λιγο ενοχλητικό αρχικά, μέχρι το τέλος  μου σπάει τα νεύρα :P )

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

. Πόσο έυκολα θα προτείνατε το Persona 5 σε κάποιον που δεν έχει παίξει κανένα της σειράς και δεν είναι και ο μεγαλύτερος fan του turn-based battle system;

Πανεύκολα γιατί το σύστημα είναι βατό και τσουλαει γρήγορα πάρα την ποσότητα της μάχης που θα πρέπει να κάνεις. Σε κάθε περίπτωση θα σε συνεπάρει η ιστορία και το σύστημα μάχης δεν θα σε ενοχλήσει και τόσο. 

Εγώ στη θέση σου θα το δοκίμασα άνετα ειδικά αν δεν μου προκαλούσε κάποια αλλεργία το anime style. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά το Resident Evil 2 (2019).

Έχω πάθει πλάκα. Ευτυχώς που το έβγαλαν και στο PC, να χαρούμε και εμείς οι PCάδες γιατί έχουμε πήξει στα Online FPS και moba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βρήκα προσφορά το horizon zero dawn complete edition στα 15 δολλαρια. 

ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΗ?? Κάνω σχεδόν όλα τα side quests για να μην τελειώσει.. Είμαι αισίως στις 15 ώρες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Monster hunter World. Οποιος ενδιαφερεται AT Kulve τρεχει μεχρι την Τεταρτη το απογευμα. Αν θετε κανα weapon η το καινουργιο armor. Δυστηχως μετα απο 30 ωρες farming το μοναδικο weap που θελω δεν μου το εριχε. fk rng...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...