Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τελευταίο μήνα έχω παρατήσει το pc και έπεσα με τα μούτρα στο PS4. 

Αρχικά έπαιξα Detroit: Become Human. Φανταστικό παιχνίδι, οι επιλογές πραγματικά παίζουν ρόλο στη ροή του παιχνιδιού, τρομερό σενάριο, γραφικά και voice acting.

Στη συνέχεια το δίδυμο Heavy Rain και Beyond: Two Souls. Το πρώτο, σαν παλιότερο παιχνίδι έπασχε λίγο στον χειρισμό και είχε κάποιες ασυνέχειες στο σενάριο αλλά εν τέλει ήταν ωραία ιστορία. Δυστυχώς ήξερα το τέλος και απλά το έπαιξα για να δω πως καταλήγει εκεί. 

Το B: TS είναι μια πολύ ωραία ιδέα με την δεύτερη "ψυχή" που ζει μέσα σου και, αν και στην αρχή δεν με ενθουσίασε, στη συνέχεια η ιστορία κορυφώθηκε πάρα πολύ ωραία. 

Σειρά είχε το καλλιτεχνικό αριστούργημα Shadow of the Colossus. Φυσικά ανύπαρκτο στόρι αλλά η σκηνοθεσία του είναι απίστευτη, δεν θυμάμαι να έχω συναντήσει κάτι παρόμοιο σε παιχνίδι. Νοιώθεις ένα δέος, καταλαβαίνεις ότι βρίσκεσαι στην γη των γιγάντων. Ο χειρισμός και η κάμερα είναι τα αδύνατα σημεία του αλλά τα συνηθίζεις μετά από λίγο. 

Τώρα ξεκίνησα το Spiderman. Έβγαλα μόνο το tutorial και δεν μπορώ να πω ότι με τρέλανε αλλά και με το Batman την ίδια εντύπωση είχα και εν τέλει το λάτρεψα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ερωτηση,Το shadow of war ειναι καθαροαιμο hack and slash η rpg με στοιχεια hack and slash?Δεν τα παω καλα με τα rpg και με ενδιαφερει  το παιχνιδι.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Παιδια ερωτηση,Το shadow of war ειναι καθαροαιμο hack and slash η rpg με στοιχεια hack and slash?Δεν τα παω καλα με τα rpg και με ενδιαφερει  το παιχνιδι.

Εχει καποια rpg στοιχεια αλλα μεχρι εκει .Δεν  ειναι σιγουρα καθαρομαιμο  rpg   περισσοτερο   σε h&s φερνει  .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τερμάτισα πάλι το Deus Ex:Human Revolution με το missing link που δεν είχα παίξει. Επιβεβαίωσα πάλι ότι είναι ένα από τα καλύτερα 4-5 παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ. Καλλιτεχνική διεύθυνση, gameplay(εφόσον το πας pacifist), ηθικοί προβληματισμοι, άκρως ενδιαφερουσες δευτερευσουσες ιστορίες. Αριστούργημα. 

Δοκίμασα λίγο το Shadow of Mordor το οποίο δε μου έκανε και το πρώτο Dark Souls το οποίο μου έκανε αλλά μάλλον δεν θα το συνεχίσω διότι επιθυμώ τη ψυχική μου ηρεμία. 

Χθες ξεκίνησα το Alien:Isolation. Στο πρώτο δίωρο που το έπαιξα μπορώ να πω ότι ενθουσιαστηκα κι ας μην έχω ανταμώσει ακόμα με το Alien. 😄

Επεξ/σία από lebron15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, shadowlike είπε

παίζω mass effect andromeda. Το πρώτο 2ωρο πάντως μου φαίνεται άψογο. Μέχρι στιγμής με κάνει να απορώ για το κράξιμο που έφαγε. Είδωμεν.

Μην ψάχνεις να βρεις λογική εκεί που δεν υπάρχει. Απλά ευχαριστήσου ένα φοβερό game και μην τυραννάς το μυαλό σου με τέτοιες μ@@ακίες.

Σήμερα πάντως τσίμπησα το Star Ocean: The Last Hope στην προσφορά που έβαλε το PS Store. Δύσκολα ασχολούμαι με JRPG αλλά το συγκεκριμένο με έψησε λόγω setting. Αν κάποιος είναι γνώστης της συγκεκριμένης σειράς και έχει κανά-δυο tips ας τα ρίξει εδώ😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Λεω να ξεκινησω ενα new game στο ΝΙΟΗ, να δοκιμασω ενα dual sword build που ειναι πολυ trendy τελευταια, οσο περιμενω για το Sekiro :P 

dont do it Fedon

θα μπουχτησεις και δεν θα χεις ορεξη για το sekiro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Λεω να ξεκινησω ενα new game στο ΝΙΟΗ, να δοκιμασω ενα dual sword build που ειναι πολυ trendy τελευταια, οσο περιμενω για το Sekiro :P 

Γιατί δε κάνεις ένα respec απλά για να δεις την γλύκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ilos είπε

Γιατί δε κάνεις ένα respec απλά για να δεις την γλύκα.

Εχω τελειωσει Abyss και θελω να κανω new game, γτ εχω καιρο να δοκιμασω fresh start :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...