Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Google Nexus 7'


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμένω επισκέψεις απο Αμερική. Ξέρει κάποιος σε ποια Αμερικάνικα μαγαζιά πωλείται; Κατα προτίμηση μεγάλη αλυσίδα γιατί ο θείος δεν το πολυκατέχει το θέμα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Αγόρασα το Nexus 7 (από το Google Play, στο Λονδίνο) κι έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Επιτέλους μπορώ να διαβάσω email, νέα, να κάνω video conferencing και να δείξω φωτογραφίες στους φίλους μου σε μια οθόνη αρκετά μεγάλη ώστε να μην βγάζω τα μάτια μου, όπου κι αν βρίσκομαι, με σύνδεση WiFi ή με Tethering από το κινητό.

 

Η απόδοση του επεξεργαστή είναι ικανοποιητική για τις τρέχουσες εκδόσεις των εφαρμογών. Το λειτουργικό σύστημα (Jellybean 4.2) χρησιμοποιεί περίπου 500MB RAM, οι συνήθεις ύποπτοι (εφαρμογές) χρησιμοποιούν ακόμη 200MB και περισσεύουν ακόμη περίπου 200MBytes για μελλοντική χρήση. Για κάποιο λόγο οι εφαρμογές δεν βλέπουν 1GB RAM αλλά περίπου 900MB, πιθανώς ο πυρήνας του λειτουργικού συστήματος χρησιμοποιεί τα υπόλοιπα 100MB.

 

Κορυφαίες εφαρμογές για την ταμπλέτα ειναι οι Skype, Google Talk, Flipboard, Pinterest, Google Currents και  Google Plus. Επίσης, η εφαρμογή του Facebook βελτιώθηκε σημαντικά στην τελευταία έκδοση. 
 

Ή μπαταρία αντέχει βαρυά χρήση σε μια μέρα και το μέγεθος της ταμπλέτας είναι τέτοιο που χωράει στην τσέπη του μπουφάν. 

 

Δώρισα ένα Nexus 7 και στους γονείς μου, για τις γιορτές, κι έχουν ενθουσιαστεί με την ευκολία χειρισμού και τις δυνατότητες που τους δίνει να διαβάζουν τα νέα, να ενημερώνονται για θέματα υγείας και να επικοινωνούν μαζί μου ανά πάσα στιγμή μέσω Skype (τρέχει στο παρασκήνιο όλο το 24ωρο, με ελάχιστη κατανάλωση ρεύματος, σε εντίθεση με το PC το οποίο σβήνουμε κάποια στιγμή για προφανείς λόγους).

 

Το συνιστώ ανεπιφύλλακτα, στην τιμή του Google Play.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
παιδια απο την 4.2.2 , μπορει να γινει root ευκολα με το toolkit ---> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1809195 ?

 

  υπαρχει κυνδινος μη αναστρεψιμος για καποιον που δεν εχει ξανα κανει root να το μπρικαρει και να μην μπορει να επαναφερθει χωρις service?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...