Προς το περιεχόμενο

FTTH δίκτυο από τον Όμιλο Forthnet και το Δήμο Νέας Σμύρνης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίου φίου φίου...

 

από πυροτεχνήματα μια χαρά τα πάει η forthnet... βλέπει τις νέες τιμές του ΟΤΕ και έχει πάθει ταράκουλο...

 

1. από που θα βρει τα λεφτά για την επένδυση; Από τη μετοχή της στο Χ.Α.Α.;;;

2. πως σκοπεύει να κάνει απόσβεση ;;

3. πότε θα ανακοινώσει εμπορικές τιμές ;;

 

 

φίου φίου φίου...

 

"η φόρθνετ, το μαύρο πιστόλι ... "

"εγώ το καθήκον μου το έκανα: σας έφερα το μαύρο το πιλοτικό πιστόλι, εσείς στη forthnet ελάτε όλοι..."

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει , όπως και να το δεις είναι καλό νέο . Να δούμε όμως πως θα υλοποιηθεί στην τελική του μορφή και το κυριότερο πόσο θα κοστίζει… Κάτι μου λέει ότι κάπου εδώ δούμε και ζώνες ταχύτητας. Επίσης αν και πότε θα υπάρχει απάντηση και από άλλων παροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δυσκολια πλεον μπορω να εχω το απλο adsl2+. Εαν μου μειωσουν και αλλο τον μισθο (επειδη τοσα χρονια ετρωγα καλα απο μιζες, υποβρυχια, λιμνες, καταπατησεις κλπ) ειναι πολυ πιθανο να κοπει το σταθερο τηλεφωνο. Θα ξεκινησω να κραταω μεγαλες χαρτοκουτες, μπορει να μου χρειαστουν σαν μελλοντικη στεγη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πάρει πολύ καιρό, και όπως και το VDSL μπορείς να πιάσεις καλές ταχύτητες (και πάλι δεν πιάνεις 50) άμα είσαι κοντά στις εγκαταστάσεις, ε όποιος ενδιαφέρεται ας νοικιάσει δίπλα από τις εγκαταστάσεις της FORTHNET

 

Ερώτηση: στις αναπτυγμένες χώρες της Ευρώπης (Γερμανία/Γαλλία/Ιταλία), τι ταχύτητες έχουν Maximum;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Νέα Σμύρνη το κέντρο του ΟΤΕ, αν βέβαια παίζει ρόλο στο όλο εγχείρημα, τυχαίνει να βρίσκεται πάνω στην πλατεία για αυτό και είπα ότι πιθανότατα το προορίζουν για μία ούτως ή άλλως οικιστική ελίτ του Δήμου. Στην περιοχή που μένω, μετά βίας πιάνω 10mbit, οπότε μπορώ να πω ένα ωραιότατο "στα παπάκια μου ρε"... Και βέβαια με ανησυχεί αυτό το "σε συνεργασία" με το δήμο, γιατί αν δε το ξέρουν πολλοί ο Δήμος μας από διαφάνεια είναι διαμάντι...από τα τζάμπο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δυσκολια πλεον μπορω να εχω το απλο adsl2+. Εαν μου μειωσουν και αλλο τον μισθο (επειδη τοσα χρονια ετρωγα καλα απο μιζες, υποβρυχια, λιμνες, καταπατησεις κλπ) ειναι πολυ πιθανο να κοπει το σταθερο τηλεφωνο. Θα ξεκινησω να κραταω μεγαλες χαρτοκουτες, μπορει να μου χρειαστουν σαν μελλοντικη στεγη...

 

Τι να την κάνεις τη στέγη και το φαγητό όταν η χώρα σου μπορεί να έχει ανάπτυξη; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δηλαδη κατα μεσο ορο η ταχυτητα μεταφορας ενος αρχειου θα ειναι περιπου 100mb/s

και οταν κανω αντιγραφη επικοληση απο δισκο σε δισκο φτανει το ανωτερο 50mb/s...

 

πως θα τεσταρουμε αν οντως φτανει το 1gbps??? οεοοοο

 

να πάρεις γρηγορότερο δίσκο ίσως? :P

 

Παιδια τι Backbone εχει η Forthnet για να υποστηριξει εγγυμενα 1 Gbps download ανα χρηστη? Λιγο εξωτικο μου φαινεται αυτο με βαση τα οσα ξεραμε μεχρι προσφατα...

 

εγγυημένος θα είναι λογικά ο "συγχρονισμός", όχι το throughtput :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πάρει πολύ καιρό, και όπως και το VDSL μπορείς να πιάσεις καλές ταχύτητες (και πάλι δεν πιάνεις 50) άμα είσαι κοντά στις εγκαταστάσεις, ε όποιος ενδιαφέρεται ας νοικιάσει δίπλα από τις εγκαταστάσεις της FORTHNET

 

Ερώτηση: στις αναπτυγμένες χώρες της Ευρώπης (Γερμανία/Γαλλία/Ιταλία), τι ταχύτητες έχουν Maximum;

 

Εδώ μπορείς να δεις για Ισπανία

 

http://www.adslzone.net/comparativa.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αιτησεις που δεχονται;

 

σοβαρα τωρα, μονο εαν μας ειδοποιησουν αυτοι μπορει να παιξει φαση;

 

Πήγαινε στο δημαρχείο στον δεύτερο όροφο, μια ζωή ο,τι κι αν ήθελα στο δεύτερο κατέληγα.

Που ξέρεις άμα θα είσαι ο πρώτος που θα βάλει μπορεί να πλακώσουν και τα κανάλια!!!! Ήδη φαντάζομαι σκηνικό με αντιπροσωπο της forthnet, άμπαλο υπευθυνο απο τον δήμο και κανα τεχνικό για ψάρωμα Χαχαχααα

Όπως το ζαλισμα που είχαμε φάει για το ISDN για οσους θυμούνται....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

θα πάρει πολύ καιρό, και όπως και το VDSL μπορείς να πιάσεις καλές ταχύτητες (και πάλι δεν πιάνεις 50) άμα είσαι κοντά στις εγκαταστάσεις, ε όποιος ενδιαφέρεται ας νοικιάσει δίπλα από τις εγκαταστάσεις της FORTHNET

 

τι δουλειά έχει το FTTH με το VDSL (υλοποίηση από A/K)? με το FTTH έχεις οπτική ίνα μέχρι το σπίτι, στην οποία δεν υφίσταται εξασθένιση σήματος...

 

ακόμα και με το VDSL αν μιλάμε για υλοποίηση από KV (δλδ ΟΤΕ), πιάνεις κάτά 99% μεγάλο συγχρονισμό μιας και η απόσταση του σπιτιού από το ΚΑΦΑΟ της εκάστοτε γειτονιάς είναι μικρή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και στο VDSL έτσι και στο FTTH πρέπει να υπάρχει μία περίοδο δοκιμής ... Οποτέ μην βιαζέστε, πρώτα να δούμε το αποτέλεσμα και μετά να χαρούμε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...