Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηγα να παιξω στο 3 ενα td και επεσα σε cheater.Με εριχνε με one shot kill  με την αγαπημενη  class των cheater το support.Σε μια ωρα και 40 λεπτα εχει  421 kills.Δεν μπορω να καταλαβω οι υπολοιποι γιατι δεν κανουν report και τους τρωνε στη μαπα.

κάνε λίγο gameplay recording και ανέβασε το κάπου και στείλε report στην ΕΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διορθωνουν 5 θεματα και δημιουργουν αλλα 10.Μακαρι να να βγει καλο,αλλα αποτι εχω δει τοσο καιρο,δεν νομιζω να ειναι ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ειναι οτι πλεον τον εφαγες τον γαιδαρο και εμεινε η ουρα ...Τελευταιο dlc πια οποιος καταφερε και αντεξε μεχρι εδω σιγουρα δεν θα τον ενοχλησουν αλλα περιεργα και απροοπτα .Το μεγαλο αλμα πιστης τωρα ειναι το hardline γιατι για αλλο fps multi δεν βλεπω κατι στον οριζοντα ..Το cod μια μαλακια μου φανηκε .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθωνουν 5 θεματα και δημιουργουν αλλα 10.Μακαρι να να βγει καλο,αλλα αποτι εχω δει τοσο καιρο,δεν νομιζω να ειναι ολα καλα.

Now almost identical to BF3 movement – with BF4 animation sets

 

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!Αφού το αποφάσισαν,λίγο πριν το νέο τους port..

 

 

- Bullet velocity increases: Improved bullet velocity for Slugs and nearly all suppressed weapons. Selectively improved base velocity for weapons that were too slow for their intended range

- Damage Model: Many weapons have had their maximum and minimum damage adjusted slightly. It may take 1 extra bullet to kill at extremely close engagements and long range combat

 

 

κλάμα!

----

πολλά GB για να κατέβει full το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα και εγώ το παιχνίδι αλλά μέχρι στιγμής δεν το έχω ευχαριστηθεί καθόλου γιατί την ώρα που παίζω ξαφνικά κρασάρει και βγάζει το ακόλουθο σφάλμα. Έχει συμβεί σε κάποιον; Έχεις κάποιος λύση για αυτό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

post-220905-0-27730400-1411507319_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα δείχνει ότι είναι σχετικά συνηθισμένο πρόβλημα. Δεν βρήκα κάποια global λύση αλλά φαίνεται να υπάρχουν αρκετές προτεινόμενες, πολλές εκ των οποίων δούλεψαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα και εγώ το παιχνίδι αλλά μέχρι στιγμής δεν το έχω ευχαριστηθεί καθόλου γιατί την ώρα που παίζω ξαφνικά κρασάρει και βγάζει το ακόλουθο σφάλμα. Έχει συμβεί σε κάποιον; Έχεις κάποιος λύση για αυτό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τι καρτα γραφικων  εχεις Ntenteras ??Ειχα καποιο σχετικο προβλημα αλλα δεν θυμαμαι τι εγραφε οταν μου κρασαρε το game.Δοκιμασε να κανεις underclock την καρτα γραφικων.Εγω παιζω με μια GTX 550 Ti η οποια ειχα διαβασει στο φορουμ της nvidia οτι για το bf4 οι καρτες σειρα  ' Ti ' ειναι oc απο κατασκευης τους,πλεον παιζω μονιμα με underclock την καρτα το bf4 περιπου 10-15% πιο κατω

Κοιτα και τους drivers.

Ριξε και μια ματια εδω  http://wiretuts.com/battlefield-4-problems-and-how-to-solve-them/

 

 

 

 

http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Tzon_Fistikis/stats/353189137/pc/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα δείχνει ότι είναι σχετικά συνηθισμένο πρόβλημα. Δεν βρήκα κάποια global λύση αλλά φαίνεται να υπάρχουν αρκετές προτεινόμενες, πολλές εκ των οποίων δούλεψαν.

 

Έχω διαβάσει και δοκιμάσει πολλές από αυτές τις λύσεις που λες πριν απευθυνθώ στην κοινότητα του insomnia. Δυστυχώς καμία από αυτές δεν δούλεψε για εμένα.

 

Τι καρτα γραφικων  εχεις Ntenteras ??Ειχα καποιο σχετικο προβλημα αλλα δεν θυμαμαι τι εγραφε οταν μου κρασαρε το game.Δοκιμασε να κανεις underclock την καρτα γραφικων.Εγω παιζω με μια GTX 550 Ti η οποια ειχα διαβασει στο φορουμ της nvidia οτι για το bf4 οι καρτες σειρα  ' Ti ' ειναι oc απο κατασκευης τους,πλεον παιζω μονιμα με underclock την καρτα το bf4 περιπου 10-15% πιο κατω

Κοιτα και τους drivers.

Ριξε και μια ματια εδω  http://wiretuts.com/battlefield-4-problems-and-how-to-solve-them/

 

 

 

 

http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Tzon_Fistikis/stats/353189137/pc/

 

Έχω μία R9 290 4GB, OC version της gigabyte. Το error παραπέμπει σε error μνήμης αλλά θα δοκιμάσω και το underclock που προτείνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειναι το κλασικο προβλημα MEMORY LEAK .Κανε μια προσπαθεια ξανα ,απλα σε καθε αλλαγη πιστας να βγαινεις απο το παιχνιδι και να ξαναμπαινεις.Δοκιμασε το και πες.Την αλλη εβδομαδα  βγαινει το patch κανε λιγη υπομονη.

 

Α και κατι σοβαρο.Αλλαξε απο mantle σε directx μεσα στο παιχνιδι αν δεν το εκανες ακομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω R9 290 4GB της Sapphire, αλλά δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Να φανταστώ έχεις περασμένους τους τελευταίους drivers κλπ. Λογικά είναι θέμα του παιχνιδιού, οπότε ισχύουν αυτά που λέει ο stathisgtr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ με δυο διαφορετικά set up στην Σανγκάη γίνεται χαμός,το memory leak που σκάει όταν παίζω την πίστα αυτή δεν λέγεται.. Τα fps πανω κάτω σα τρελά, μόνο αν καταφέρω κ κλείσω τ game γρήγορα ,δεν κολλάει το σύμπαν.και όταν βλέπω τον task manager η ram είναι στο 85%(8gb συνολική) ..

Και το κάνει και στην parallel storm λίγο, όμως εκεί βρήκα κόλπο, αν το πιασει η μανία του. Παταω ESC και κάθομαι στο μενού για κάνα 2λεπτο..όχι ότι πιάνει πάντα..

 

 

Κάνε και unpark την CPU σου όμως!

 

-------

Ερώτηση με mantle τρέχει πιο καλά το παιχνίδι!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ με δυο διαφορετικά set up στην Σανγκάη γίνεται χαμός,το memory leak που σκάει όταν παίζω την πίστα αυτή δεν λέγεται.. Τα fps πανω κάτω σα τρελά, μόνο αν καταφέρω κ κλείσω τ game γρήγορα ,δεν κολλάει το σύμπαν.και όταν βλέπω τον task manager η ram είναι στο 85%(8gb συνολική) ..

Και το κάνει και στην parallel storm λίγο, όμως εκεί βρήκα κόλπο, αν το πιασει η μανία του. Παταω ESC και κάθομαι στο μενού για κάνα 2λεπτο..όχι ότι πιάνει πάντα..

 

 

Κάνε και unpark την CPU σου όμως!

 

-------

Ερώτηση με mantle τρέχει πιο καλά το παιχνίδι!?

Mε mantle μαμιετε το συμπαν ολο.Frame drops kai stutters ολη την ωρα.Το patch της 8ης Ιουλια τα μαμισε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...