Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο CPU usage, έχετε? Από περιέργεια μιας και στην Alpha του BF1 είχα 100% CPU usage,είδα και στο BF4, και έχω 80-92%.

 

Αναλυση?settings?

Λογω 4core στα κανει αυτα...Δοκιμασε να ανεβασεις settings να πεσει το βαρος στην gpu..

Στο Battlefield 4 βαραει μερικα spikes στο 100% αλλα απ' οτι εχω καταλαβει ειναι λογω κακου coding.

Θα στο χαλασω λιγο...αλλα με i7 ΔΕΝ τα κανει αυτα...Η FB engine κανει πολυ καλο scaling μεχρι και σε 6 cores..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναλυση?settings?

High Preset, 1440p.

 

Σε κάθε χάρτη είμαι στα <=45fps.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για OSD, επεξεργαστή, GPU, RAM κλπ αποκλειστικά? Εκτός MSI Afterburner?

 

Θα στο χαλασω λιγο...αλλα με i7 ΔΕΝ τα κανει αυτα...Η FB engine κανει πολυ καλο scaling μεχρι και σε 6 cores..

Δηλαδή σε λίγο πρέπει να αλλάξω και επεξεργαστή! Πάλι έξοδα! :shock:

 

Πάντως το Battlefront, είδα να το τρέχει με Pentum και 970 και το έτρεχε 1080/60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pc της υπογραφής.

80-100% με high settings χωρίς AA,AO σε 1024p.

έχω καιρό να παίξω βέβαια μπορεί να κάνω λάθος με την χρήση.

το θέμα ειναι οτι δεν μπορούσε να τα βγάλει πέρα σε αυτη την ανάλυση,ιδιαίτερα κάτι pearl market στο Ε δεν πήγαινα ειχα 45-60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pc της υπογραφής.

80-100% με high settings χωρίς AA,AO σε 1024p.

έχω καιρό να παίξω βέβαια μπορεί να κάνω λάθος με την χρήση.

το θέμα ειναι οτι δεν μπορούσε να τα βγάλει πέρα σε αυτη την ανάλυση,ιδιαίτερα κάτι pearl market στο Ε δεν πήγαινα ειχα 45-60

Στα παραπάνω settings, δεν πηγαίνει πάνω από 45fps. Συνήθως στα 35-40 είμαι. Και παίζω μόνο κλασσικούς χάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=zr3ohi-k-J4

 

δειτε το βιντεο του τυπου(και γενικα σε ολα τα videos)

και πειτε μου σας παρακαλω αν παιζει με hacks η οχι.

 

για να μου λυθει η απορια δηλαδη,δεν βλεπω recoil καθολου για παραδειγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=zr3ohi-k-J4

 

δειτε το βιντεο του τυπου(και γενικα σε ολα τα videos)

και πειτε μου σας παρακαλω αν παιζει με hacks η οχι.

 

για να μου λυθει η απορια δηλαδη,δεν βλεπω recoil καθολου για παραδειγμα...

 

από το παιχνίδι έχει βγει το visual recoil κάτι χρόνια τώρα(2014)..Άρα λογικό να μην βλέπεις το recoil.

Μέχρι και γω το θυμάμαι που χω σταματήσει πάνω από χρόνο να παίζω το παιχνίδι..

 

 

http://www.gamezone.com/news/battlefield-4-patch-notes-for-today-s-massive-game-update

 

 

Visual Recoil: Close range sights (except iron sights, IRNV and FLIR) and all Medium range sights have been changed to no longer be affected by animation AKA Visual Recoil.

The removed random effect has nothing to do with real weapon recoil and doesn’t affect it.

 

https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/2313/will-bf1-implement-bf4s-visual-recoil-fix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα για το παιδί που παίζει,hacks κλπ δεν είναι απλά δεν έχει μάθει να παίζει το υπόλοιπο παιχνίδι.

να κάτι τέτοια κράζω και μετά μου τη λένε.

βάλτον να παίξει engineer σε QCL και ούτε που να πάει δεν θα ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=zr3ohi-k-J4

 

δειτε το βιντεο του τυπου(και γενικα σε ολα τα videos)

και πειτε μου σας παρακαλω αν παιζει με hacks η οχι.

 

για να μου λυθει η απορια δηλαδη,δεν βλεπω recoil καθολου για παραδειγμα...

 

 

αυτο που βλεπεις σε αυτον το κερ@τ@ ειναι το macro no recoil  δυστυχως με 25ευρο  το εχουυν ολοι  εδω και 8-9 μηνες που βγηκε  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που βλεπεις σε αυτον το κερ@τ@ ειναι το macro no recoil  δυστυχως με 25ευρο  το εχουυν ολοι  εδω και 8-9 μηνες που βγηκε  

ε ναι ρε συ δεν ειναι δυνατον να κανει τοοοοσο ευκολα kills και 

μαλιστα με 1-2 σφαιρες σε πολλες περιπτωσεις.

εχω δει ολα τα βιντεο του στο youtube κ τον εχουν κραξει αρκετοι

αλλα αυτος επιμενει οτι παιζει χωρις hacks,και ειναι μονο 15 χρονων by the way...

 

οπως ενας αλλος εκανε 909-9 σε conquest operation locker με ratio 9+

και επεμενε οτι παιζει χωρις hacks.

ελεος δηλαδη,τα εχουν ξεσκισει ολα τα παιχνιδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, περίπου 2 εβδομάδες που αγόρασα το παιχνίδι και όταν μπαίνω στο παιχνίδι παίξω εκεί που παίζω μου κάνει kick, και το ίδιο πράγμα επαναλαμβάνετε συνέχεια έχει συμβεί σε κάποιον? Αν ναί υπάρχει λύση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, περίπου 2 εβδομάδες που αγόρασα το παιχνίδι και όταν μπαίνω στο παιχνίδι παίξω εκεί που παίζω μου κάνει kick, και το ίδιο πράγμα επαναλαμβάνετε συνέχεια έχει συμβεί σε κάποιον? Αν ναί υπάρχει λύση? 

Σου βγάζει κάποιο μήνυμα; Γίνεται σε πολλούς server ή μόνο ένα;

 

http://answers.ea.com/t5/Battlefield-4/BF4-I-always-get-kicked-by-PunkBuster/td-p/1649171

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να άμα θες να παίξεις καμιά εβδομάδα σερί μπαίνεις εδώ

 

post-184642-0-16942200-1472670032_thumb.png

 

έψαχνα για ενα σερβερ και μου το έβγαλε.

απλά επειδή έχουν πέσει τα πάντα δεν μπορώ να μπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου βγάζει κάποιο μήνυμα; Γίνεται σε πολλούς server ή μόνο ένα;

 

http://answers.ea.com/t5/Battlefield-4/BF4-I-always-get-kicked-by-PunkBuster/td-p/1649171

Σε όλους του σέρβερ, θα το κάνω απεγκατάσταση μίπως και στρώσει, πάντως απο ότι είδα στο νετ έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα και βρήκα και ένα βίντεο στο youtube με μία προτεινώμενη λυση θα τα δοκιμάσω αύριο όλα και οτι πιάσει  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να συνδεθείτε τώρα? Γενικά εγώ τρώω άκυρο και φαντάζομαι πως σε συνδυασμό με την beta του battlefield 1 θα έχουν πάθει κοκομπλόκο οι server της EA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλους του σέρβερ, θα το κάνω απεγκατάσταση μίπως και στρώσει, πάντως απο ότι είδα στο νετ έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα και βρήκα και ένα βίντεο στο youtube με μία προτεινώμενη λυση θα τα δοκιμάσω αύριο όλα και οτι πιάσει  :-D

Μηπως απλά κρασάρει το παιχνίδι;

kick δέχεσαι είτε γιατί σε πέταξε κάποιος admin είτε γιατί  ησουν ο τελευταιός που πέθανε και προσπαθεί κάποιο vip/admin να συνδεθεί στον σέρβερ του.

 

Μπορείτε να συνδεθείτε τώρα? Γενικά εγώ τρώω άκυρο και φαντάζομαι πως σε συνδυασμό με την beta του battlefield 1 θα έχουν πάθει κοκομπλόκο οι server της EA.

Εδώ και μερικές ώρες έχουν πέσει τα πάντα.

απ τις 9 περίμενα μπας και παίξω λίγο σήμερα αλλα δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...