Προς το περιεχόμενο

Στροφη κεραιας στην Παρνηθα και προβλημα


Nikosdef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηγαινε στο μενου του δεκτη στο κομματι που λεει χειροκινητος συντονισμος. Επελεξε μια συχνοτητα, πχ την 47 η 46. Και χωρις να πατησεις οκ πες μου οι 2 μπαρες που εχει κατω τι λενε? Εχουν ποσοσστα σε %.

 

τρεμοπαιζει το σημα [μεχρι μωβ παει]

+

δεν δειχνει ποσοστο % στην αναζητηση

+

εχω μια μπαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν σε επιασα. Ισχυς και ποιοτητα σηματος δεν εχει? Βγαλε μια φωτο.

 

εχει μονο ισχυς σηματος και τρεμοπαιζει...

απο 50% σε 90% σε 35%

 

αλλα αυτο γινεται οταν εχεις αποθηκευσει το καναλι και το βλεπεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κανά δυο μέρες πρέπει να κάνουν δοκιμές και να επηρρεάζονται τα "υπάρχοντα" κανάλια. Ενώ παλιότερα έπαιζαν σταθερά, τώρα περιστασιακά κόβεται η λήψη (μένει παγωμένη η εικόνα) και επανέρχεται μόνη της, χάνονται κανάλια, εμφανίζονται καινούρια... γενικά είναι αρκετά "ασταθής" περίοδος για να κάνει κάποιος αξιόπιστες δοκιμές.

 

Απλά έχετέ το στα υπ'όψιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε μεχρι τις 20 του μηνα. Εαν συνεχισει θες επεμβαση στην κεραια. Δεν εχεις την απαραιτητη ισχυ σε σημα για να δεις σωστα. Πιθανον να εχει θεμα και ο ενισχυτης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η αρχική αίσθηση είναι πολύ περίεργη! Σαν να ξεβρόμισε ξαφνικά η τηλεόραση από τα ελληνικά σαπιοκάναλα! Έμεινε μόνο η ΕΡΤ. Γυρίσαμε στο 80 :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους

Μενω Μενιδι και φυσικα η κεραια μου (σωστοτερο Οι κεραιες μου βλεπουν Παρνηθα)

Ελα μου που εδω και μερικες ωρες δεν βλεπω καναλια και θελει.... αποκωδικοποιητη!!!!

Ενταξει εχω παληα κεραια,θελει και λιγο καλυτερη στηριξη γιατι την παιρνει και λιγο ο αερας( παλι στις ταρατσες με βλεπω)αλλα ποση περιστροφη μπορει να κανει? 90ο μοιρες με τιποτα,αρα απο που παιρνω τωρα σημα εγω?

Ενταξει εγω δεν βλεπω τηλεοραση,αλλα σκεφτομαι την μανα μου να με ξυπναει χαραματα ουρλιαζοντας..... :shock:

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους

Μενω Μενιδι και φυσικα η κεραια μου (σωστοτερο Οι κεραιες μου βλεπουν Παρνηθα)

Ελα μου που εδω και μερικες ωρες δεν βλεπω καναλια και θελει.... αποκωδικοποιητη!!!!

Ενταξει εχω παληα κεραια,θελει και λιγο καλυτερη στηριξη γιατι την παιρνει και λιγο ο αερας( παλι στις ταρατσες με βλεπω)αλλα ποση περιστροφη μπορει να κανει? 90ο μοιρες με τιποτα,αρα απο που παιρνω τωρα σημα εγω?

Ενταξει εγω δεν βλεπω τηλεοραση,αλλα σκεφτομαι την μανα μου να με ξυπναει χαραματα ουρλιαζοντας..... :shock:

Ευχαριστω

Μήπως έπιανες τελικά από Υμηττό; Επειδή οι συχνότητες αλλάζουν μεταξύ Υμηττού και Πάρνηθας, δοκίμασε να ξανά συντονίσεις τα κανάλια.

 

Εγώ με στραμμένη την κεραία προς Υμηττό, έπιασα αν και με λίγα χιόνια, mega, alpha, skai, mad :D

Επεξ/σία από eliascm21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι σημαινει εκτος πεδιου...?

 

Το ανεφεραν στον ΣΚΑΙ [οταν βλεπεις πρασσινες γραμμες]

Επεξ/σία από viper2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...