Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέτρια ταινία, κακή ισορροπία δράσης και στιγμών χαλάρωσης, πολλά cgi που εμένα τουλάχιστον με κουράζουν. Τα πρώτα 2/3 βλέπονταν ευχάριστα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 807
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία ταινία αλλά ήταν λίγο ρηχή σε συναισθήματα. μου άρεσε το πώς παίχτηκε η πρώτη επαφή, αν κ εκεί ήταν σχετικά ρηχό(γενικά έχω παρατηρήσει ότι όπως κ στο DK, έτσι κι εδώ, όσες φορές καταπιανονται με πολιτικά/κοινωνικά ζητήματα, τα περνούν λίγο επιδερμικά, βέβαια θα μου πει κάποιος super hero ταινία ειναι..θα μπορούσε πχ να έχει τα καραγκιοζιλικια του μπαρτον)

Τα εφέ έχουν ξεφύγει πραγματικά!

Μου άρεσαν τα φλασμπακ του σουπερ!

Ο ζοντ ήταν μια χαρά αν κ θα μπορούσαν να αποφευχθούν κάποια πράγματα σε τακτικό επίπεδο.

Γενικά ήταν μια καλή ταινία κ μια καλή αρχή, το θέμα είναι.. Θα δούμε μια τριλογία στο ύφος κ ύψος του DK;

γιατί κακά τα ψέμματα, αυτή είναι το μέτρο σύγκρισης. Αν δεν υπήρχαν αυτές οι ταινίες, ετούτη θα μας είχε ξετρελάνει.

 

Α ναι, το κλείσιμο της ταινίας, που παρακολουθουν τον σουπερ, ήρθε σα κερασάκι στη τούρτα της nsa!

Donkey Kong?? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σήμερα θα πάω τελικά να δω τον Άνθρωπο Ατσάλι. Μετά τις 23.30 (μόλις τελειώσει δλδ) μπορείτε να με βρείτε στο lobby του kosmopolis στο Μαρούσι να συζητήσουμε για τη ταινία αν θέλετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αλλαζαν πολλά αν ειχαμε νορμαλ διαιτησία σε εκεινο το παιχνιδι, ενιγουει, απο εκει και μετα μπορεις να πεις οτι παιζαμε με νοοτροπια πελάτη εναντίων τους, με εξαιρεση ισως το 2010.

ΤΟ ΠΙΟ ΑΚΥΡΟ μήνυμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από τη ταινία. Πριν πω οτιδήποτε θα κάνω σαφές ότι ποτέ δεν έχω διαβάσει κόμικ Superman οπότε δε θα μπορούσαν να με χαλάσουν πράγματα που αντιτίθενται στη μυθολογία του ήρωα καθώς δε θα μπορούσα να τα διακρίνω. Ούτε ήμουν ποτέ φαν των παλαιών ταινιών, τις έβλεπα όμως ευχάριστα σαν παιδί. Η ταινία ήταν ένα συνοθύλευμα ψηφιακών εφφέ που όσο και να λέτε ότι εχουν τελειοποιηθεί στις μέρες μας εμένα μου φαίνονται ακόμα ψεύτικα...τα πάντα...οι φωτιές, τα τζάμια που σπάνε ακόμα και τα κτήρια μου έμοιαζαν να είναι το ντεκόρ ενός videogame. Θα μου πείτε όλες οι ταινίες του είδους έτσι δείχνουν σήμερα,εγώ προτιμώ πάντα κάτι πιο "γήινο" (πχ η ατμόσφαιρα στο district 9 μου έβγαζε αληθοφάνεια παρότι είχε πάλι διαστημόπλοια και εξωγήινους). Η ταινία από ένα σημείο και μετά ξέφυγε τελείως, επί μισή ώρα ο Super πλακωνόταν με τον Ζοντ καταστρέφοντας τα πάντα γύρω τους αλλά πάντα δίνοντας σου την εντύπωση ότι θα μπορούσαν να πλακώνονται ακόμα 5 μέρες χωρίς κανείς να πάθει τίποτα. Ατάκες και σενάριο για μικρά παιδιά (χαρακτηριστική η σκηνή στο τέλος που νόμιζα ότι ήταν διαφήμιση αναψυκτικού). Καμμία ταύτιση με κανέναν και με τίποτα. Τα flashbacks ήταν το μόνο υποφερτό κομμάτι του έργου. Όπως και το casting ήταν αρκετά καλό, μου άρεσαν οι Michael Shannon, Henry Cavill, Ηλία Κοτέας, Kevin Costner, Amy Adams. Όχι τόσο οι Russel Crowe, Laurence Fishburne.

Ετυμηγορία: Κάτω από τη βάση.

4,8/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cgi νομιζω οτι ειναι προβλημα. Σε καινουργιες ταινιες μπορεις να διακρινεις οτι κατι δεν παει καλα με τα εφε κατι που δεν γινοταν πριν λιγα χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cgi νομιζω οτι ειναι προβλημα. Σε καινουργιες ταινιες μπορεις να διακρινεις οτι κατι δεν παει καλα με τα εφε κατι που δεν γινοταν πριν λιγα χρονια

Δε νομίζω, απλά τότε ήταν κάτι καινούργιο και λογικά εντυπωσίαζε. Όταν είχα δει το Matrix είχα πάθει πλάκα (πέραν του ότι είχε ωραίο σενάριο) σήμερα θα μου φαινόταν αδιάφορο.

 

Εντάξει Killik αυτή τη φορά έπεσες μέσα στη κριτική σου πριν δεις τη ταινία, αυτό δε σημαίνει ότι ισχύει πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...