Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω και το 8.2 του Star Trek και κάτι μου λέει ότι και αυτό είναι στα ίδια επίπεδα. Όχι τίποτα άλλο, 14 ευρώ είναι αυτά. Ας πάω καλύτερα σε έναν θερινό να δω το before midnight. Γλυτώνω λεφτά, βάζω και το autan μου και είμαι κύριος.

14; Που το βλέπεις;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 807
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Superman Returns ειναι καλυτερη ταινια οσο αφορα το cinematic storytelling της. Το προβλημα ειναι οτι η ιστορια που λεει δεν ειναι τοσο ενδιαφερουσα.

Το MOS αποτυγχανει κινηματογραφικα, παρολο που εχει να πει μια ενδιαφερουσα ιστορια.

Και δεν ειμαι αντι-ΜΟΣ. ειμαι αντι-dumb fun. αντι-κακες ταινιες. αντι-φτυσιμο σε iconic properties.

Οτι πεις! B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια,μην "σφαζεστε".Απλα τα πραγματα!

Το Returns ηταν πιο "συναισθηματικο",και μενα με συγκινησε,μπραβο στον Mπραντον,και εδειχνε τον superman,να σηκωνει περισσοτερα βαρη!

Το MOS,ηταν πιο εφετζιδικο,πιο αναλυτικο σε ορισμενα πραγματα,και με περισσοτερο ξυλο!Και τα 2 τα βλεπω,μαλιστα εχει τρεις μερες που ειδα το Returns,παρ'οτι οταν βγηκε το θαβανε.Θυμαστε τοτε τις κριτικες,η' τις ξεχασατε κιολας;Τωρα μπορω να πω οριμασε.Αλλα αδικος τον πεταξανε τον Μπραντον εξω απο την ταινια.

Επισης,την αξια του θα βρει και το MOS στο αμεσο μελλον.Ολα τα θαβουν,κια μετα τα βλεπουν.Το παραπονομο μου ειναι,οτι και στο Returns,που αφησε ο σκηνοθετης ωραια ιστοριουλα να εξελιχθει,αλλα και στο MOS οπως το βλεπω,δεν συνεχιζουν την σειρα!Με απογοητευουν οι παραγωγες,παντελως.

Εννοω δηλαδη,οπως τους πειρατες,spiderman κλπ,να εχουν μια συνεχεια 1-2-3.Καθε φορα,ξαναμανα τα ιδια.Με κουρασε λιγο αυτο.

Οι ταινιες παντως ειναι απολαυστικες ολες,αναλογα στο τι αποζητας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις περισσοτερες ταινίες που βασίζονται σε κόμικς-super heroes...ΒΑΡΙΈΜΑΙ απίστευτα.Δηλαδή σε κάτι batman της τριλογιάς και κάτι iron man 2-3 με πήρε ο ύπνος....ούτε ο Μαλίκ δεν με φέρνει τόσο κοντά στον Μορφέα :lol:

 

Στο MOS δεν έριξα ούτε ένα χασμουρητό.....οχι ότι τρελαθηκα με την ταινία, απλά ανεκτή, αν είχε λιγότερο lazor pew pew πιθανόν και να μ´άρεσε.

 

Αποτυχία η επιλογή της Λόις Λέιν και κάποιοι διάλογοι ώρες ώρες φλερταραν με την ηλιθιότητα.

 

Α η στολή παρόλο που δεν έχει το χαρακτηριστικό κόκκινο σωβρακο έχει νέο αξεσουάρ.

 

ΞΥΡΑΦΙ!!!

 

Πλάνο στον ήρωα πριν βάλει την στολή, αξύριστος, με το που βάζει την στολή να σου ξυρισμένος :lol:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α η στολή παρόλο που δεν έχει το χαρακτηριστικό κόκκινο σωβρακο έχει νέο αξεσουάρ.

 

ΞΥΡΑΦΙ!!!

 

Πλάνο στον ήρωα πριν βάλει την στολή, αξύριστος, με το που βάζει την στολή να σου ξυρισμένος :lol:

 

Είσαι σίγουρος γι'αυτό;

 

Θυμάμαι χαρακτηριστικά σε μια σκηνή που δείχνει κοντινό με τη στολή και φαίνεται η τρίχα που βγαίνει έξω από τη στολή κάτω από το λαιμό του.Αφού έπεσε και σχολιασμός από τη παρέα και σκάσαμε στο γέλιο.

 

ΥΓ.Εκτός αν εννοείς το πρόσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καταφερα και το ειδα.

 

Π@υστη killik αληθινος βγηκες. :(

 

Ανουσιο CGI overload, τιποτε παραπανω, δυστυχως. :( Σε 10χρονα απευθυνεται η ταινια ?

 

Κριμα :-( Θα βαλω το βραδυ ενα TDK να ερθω στα ισια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος γι'αυτό;

 

Θυμάμαι χαρακτηριστικά σε μια σκηνή που δείχνει κοντινό με τη στολή και φαίνεται η τρίχα που βγαίνει έξω από τη στολή κάτω από το λαιμό του.Αφού έπεσε και σχολιασμός από τη παρέα και σκάσαμε στο γέλιο.

 

ΥΓ.Εκτός αν εννοείς το πρόσωπο.

Ναι βρε στο πρόσωπο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καταφερα και το ειδα.

 

Π@υστη killik αληθινος βγηκες. :(

 

Ανουσιο CGI overload, τιποτε παραπανω, δυστυχως. :( Σε 10χρονα απευθυνεται η ταινια ?

 

Κριμα :-( Θα βαλω το βραδυ ενα TDK να ερθω στα ισια μου.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ, από τις πλέον υπερεκτιμημένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ταινία αλλά ήταν λίγο ρηχή σε συναισθήματα. μου άρεσε το πώς παίχτηκε η πρώτη επαφή, αν κ εκεί ήταν σχετικά ρηχό(γενικά έχω παρατηρήσει ότι όπως κ στο DK, έτσι κι εδώ, όσες φορές καταπιανονται με πολιτικά/κοινωνικά ζητήματα, τα περνούν λίγο επιδερμικά, βέβαια θα μου πει κάποιος super hero ταινία ειναι..θα μπορούσε πχ να έχει τα καραγκιοζιλικια του μπαρτον)

Τα εφέ έχουν ξεφύγει πραγματικά!

Μου άρεσαν τα φλασμπακ του σουπερ!

Ο ζοντ ήταν μια χαρά αν κ θα μπορούσαν να αποφευχθούν κάποια πράγματα σε τακτικό επίπεδο.

Γενικά ήταν μια καλή ταινία κ μια καλή αρχή, το θέμα είναι.. Θα δούμε μια τριλογία στο ύφος κ ύψος του DK;

γιατί κακά τα ψέμματα, αυτή είναι το μέτρο σύγκρισης. Αν δεν υπήρχαν αυτές οι ταινίες, ετούτη θα μας είχε ξετρελάνει.

 

Α ναι, το κλείσιμο της ταινίας, που παρακολουθουν τον σουπερ, ήρθε σα κερασάκι στη τούρτα της nsa!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...