Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 804
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δηλαδή όταν βλέπατε DBZ (αν βλέπατε :P) με τον Goku να παλεύει στην έρημο και όσα έκαναν (καλά οκ, κάθε έρημος είχε 20 βουνά και λόφους για να περνάνε από μέσα, αλλά you get the idea), δεν σας άρεσε; :P

 

Ή επειδή εδώ είναι actors/CGI οπότε πρέπει να βλέπουμε τζάμια και τέτοια;

 

Απλή ερώτηση είναι, μην το πάρετε περίεργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι η ερωτηση ειναι αυτος που βλεπει dragonball και superhero movies γιατι παραπονιεται,εφοσον επιλεγει εξαρχης αυτον τον τροπο διασκεδασης και προσπαθει να τον εξηγησει με ορους σοφιστικε και κουλτουρας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα καθόλου. Επειδή είναι κόμικ  δεν φαίνεται τόσο τραγικό να τρυπάει ένα κτίριο από την μία άκρη στην άλλη.Βαριέμαι να πάω στο youtube να ανεβάσω την μάχη με το πλάσμα να δούμε πόσα κτίρια τρυπουν από άκρη σε άκρη και πόσοι δρόμοι  ανασηκώνονται όταν παλεύουν κάτω από το έδαφος ή τις ζημιές που προκαλούν τα τανκς που ανατινάζονται και τα ελικόπτερα που πέφτουν.Αλλά δεν φαίνεται τόσο τραγικό γιατί είναι κόμικ όπως ξανά είπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το κομικ λες η για την animated ταινια;

την ταινια δεν την εχω δει ολη, αλλα στο κομικ ο Doosmday κατευθυνοταν στην Μετροπολις να την καταστρεψει. Ηδη ειχε ξεκινησει η εκκενωση της πολης ενω οι υπολοιποι σουπερ-ηρωες

προσπαθουσαν ματαια να τον σταματησουν πριν φτασει. Ο Σουπερμαν μενει τελευταιος και τον αντιμετωπιζει υποχρεωτικα στα συνορα της πολης. Δεν ειχε αλλη επιλογη, ειδικα απο την στιγμη που ο Doomsday ηταν τοσο δυνατος οσο αυτος.

Αλλα το κινητρο του ηταν να σταματησει τον Doomsday με καθε τροπο προτου καταστρεψει την πολη. στο τελος θυσιασε την ιδια του την ζωη.

 

Τωρα πως αυτο ειναι το ιδιο με τον passive-aggresive Superman που ριχνει γροθια στον Zod και τον πεταει ξυστα διπλα απο εναν παρευρισκομενο πολιτη,ο οποιος αν εκεινη την στιγμη δεν αρχιζε να τρεχει, θα ειχε σκοτωθει απο τον εκσφενδονισμενο Ζοντ,

μονο εσυ το ξερεις.

 

@KREATOR13 σε παρακαλω, αλλαξε το., αλλιως θα με αναγκασεις να σε αναφερω. εγω δεν εχω αναφερθει στις μανες κανενος εδω περα, ενταξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το κομικ λες η για την animated ταινια;

 

@KREATOR13 σε παρακαλω, αλλαξε το., αλλιως θα με αναγκασεις να σε αναφερω. εγω δεν εχω αναφερθει στις μανες κανενος εδω περα, ενταξει;

Για την animated ταινία γιατί αυτήν δεν αναφέρεται στο ίδιο πρόσωπο;(superman;)Τεσπα από μένα τέλος δεν θα συντηρώ με την συμμετοχή μου ένα thread που κατά την γνώμη μου δεν έχει λόγο ύπαρξης πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε διαβασε αυτο που εγραψα πιο πανω. το ιδιο συμβαινει και στο καρτουν.

Λοιπόν πραγματικά όμως τελευταίο post περί man of steel δες την amimated ταινία superman doomsday που παλεύει με ένα εξωγήινο πλάσμα ανώτερο στην δύναμη που όμως δεν μπορεί να πετάξει, η μάχη γίνεται μες την πόλη και γίνεται της πουτάνας το κάγκελο.Από ανατινάξεις γεφυρών τανκς ελικοπτέρων(όλα αυτά μέσα στην πόλη) ανυψώσεις δρόμων όταν η μάχη πάει υπόγεια διάτρηση κτιρίων κ.α.Βάλτο στο youtyube να το δεις η κατέβασε το σε 720p είναι φοβερό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναειδα την επιμαχη σκηνη και δεν διαφωνω μαζι σου.

ομως επαναλαμβανω, και η σκηνη αυτη εινι ομοιως χαζη και κακογραμμενη.

και το καρτουν γενικα θεωρειται απο τις χειροτερες animated ταινιες του Superman.

 

με απλα λογια, Δύο λάθη δεν κάνουν ένα σωστό.

 

εγω σου λεω το εξης, αντι να συγκρινεις το MOS με τα cartoons/comics,γιατι δεν το συγκρινεις με την αναλογη σκηνη μαχης στους Avengers?

κανε την συγκριση και πεσμου σε ποια ταινια η ολη μαχη λειτουργει καλυτερα ως δραμα και ως super-heroism.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή όταν βλέπατε DBZ (αν βλέπατε :P) με τον Goku να παλεύει στην έρημο και όσα έκαναν (καλά οκ, κάθε έρημος είχε 20 βουνά και λόφους για να περνάνε από μέσα, αλλά you get the idea), δεν σας άρεσε; :P

 

Ή επειδή εδώ είναι actors/CGI οπότε πρέπει να βλέπουμε τζάμια και τέτοια;

 

Απλή ερώτηση είναι, μην το πάρετε περίεργα.

βλέπαμε τον Buu να καταστρέφει τον ένα πλανήτη μετά τον άλλο, αφού είχε κάνει genocide attack από το παλάτι του Kami...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Μολις την ειδα και ειπα να μπω στο θεμα να διαβασω κριτικες κτλ. Ε, κλασσικα γκρινια απο τα ιδια ατομα. Χαραμιζεστε παιδια. Το Hollywood σας περιμενει. Απο εμενα 9/10 ανετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν την είδα χθές. Μετά το τέλος της ταινίας είπα στον εαυτό μου. Επιτέλους μπορούν να γυρίσουν μια live action ταινία DragonBall και να μην είναι τραγική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...