Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 804
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το armor των κακών πάντως μου έμεινε, λίγο Killzone, λίγο Mass Effect και κάτι άλλο που μου διαφεύγει, παρόλα αυτά οι στολές στο battleship συνεχίζουν να είναι top (the armor not the movie).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπόν την είδα χθές. Μετά το τέλος της ταινίας είπα στον εαυτό μου. Επιτέλους μπορούν να γυρίσουν μια live action ταινία DragonBall και να μην είναι τραγική.

 

Nope. Ο Goku πάντα πήγαινε την μάχη σε μη κατοικημένες περιοχές όταν μπορούσε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το armor των κακών πάντως μου έμεινε, λίγο Killzone, λίγο Mass Effect και κάτι άλλο που μου διαφεύγει, παρόλα αυτά οι στολές στο battleship συνεχίζουν να είναι top (the armor not the movie).

 

Gears of War

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για mindless action ταινία, που δε πρέπει να ρωτάς πολλά για το γιατί, πώς, γιατί αυτούς και όχι άλλους κλπ, ήταν ok. Ίσως περισσότερο από ok, γιατί έβαλαν μπόλικη έμφαση σε αυτές τις σκηνές και το CGI, -μέχρι και ιπτάμενο δρακοειδές είχε. 

 

Για ταινία Superman ήταν μάλλον κακή. Γιατί δεν ξέρει τι διάολο είναι. Remake, όχι ακριβώς. Reboot πάλι όχι, γιατί "χτυπάει" τα ίδια plot points πάνω κάτω, ίσως με λίγες παραλλαγές και κάπως διαφορετική χρονική σειρά (θυμίζει του Smallville). Re-imagine με τίποτα. Δεν ξέρω  για τα κομιξ, αλλά αν είχες δει τις δύο πρώτες παλιές ταινίες με όλα τα κλισέ τους και τις υπερβολές/ευκολίες/χοντράδες του, η νέα ταινία παίζει σαν βιαστική σύνοψη, με καλά εφέ και λάθος βάρος στα σημεία της ιστορίας που θέλει να πει. Πιθανότατα υποθέτει κιόλας ότι έχεις δει εκείνες τις ταινίες, οπότε δεν σκοτίζεσαι πολύ για το σενάριο και που θα πάει.

Από χαρακτήρες λίγα πράγματα. 

 

Επίσης κακό, ότι θύμισε Matrix Reloaded/Revolutions. Προφανώς, το Matrix είχε τις σαφείς επιρροές από Superman, αλλά όταν το "νέο" Superman σου θυμίζει σκηνές σχεδόν καρέ-καρέ από τα εφιαλτικά -καλύτερα-να-τα-ξεχάσεις Matrix και παίζει σχεδόν σαν tribute σε αυτά, κάτι δεν πάει καλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys ο Snyder πάντα έκανε ταινίες για το μάτι και μονο, και δεν ξέρω άμα το έχετε προσέξει αλλα σε όλες τις ταινίες του πεθαίνουν με το τσουβάλι. Είναι τέρμα action director και άμα δεν αρέσει σε κάποιον το style του τότε κακός πήγε να το δει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ξεκινησα χθες αποκοιμήθηκα 2 φορες.δεν ειναι κακη αλλα damn ειναι αργη..ασε που οι χαρακτηρες ειναι τοσο χαρτινοι και απομακροι..ελπιζω να καταφερω να τη δω μεχρι το τελος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys ο Snyder πάντα έκανε ταινίες για το μάτι και μονο, και δεν ξέρω άμα το έχετε προσέξει αλλα σε όλες τις ταινίες του πεθαίνουν με το τσουβάλι. Είναι τέρμα action director και άμα δεν αρέσει σε κάποιον το style του τότε κακός πήγε να το δει.

 

η κακη σκηνοθεσια ονομαζεται στυλ τωρα;  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude σεβαστή η γνώμη σου αλλα για μένα όλες οι ταινίες του είναι top, είναι σαν να βλέπεις hollywood music video, δεν μπορώ να το πω διαφορετικά. Επίσης όλες οι ταινίες του είναι διαφορετικό genre μέχρι τώρα γιατί υπάρχει το Watchmen. Για παράδειγμα αυτό είχε αρκετή υπόθεση και με κούρασε, στην τελική όταν πας να δεις super-hero movie ξύλο πας να δεις, γιατί άμα περιμένεις κάποιος να πάρει το original comic και να πατήσει 100% πάνω του σε story, characters κτλ αστο γεράσαμε. Να στο πω και αλλιώς, το αγαπημένο σου comic έχει γίνει ταινία?! Γιατί εμενα πέμπτη ταινία θα βγάλουν και το MOS μου φάνηκε καλύτερο και το ξαναλέω i dislike superman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα λεμε παλι τα ιδια.

μια ταινια οφειλει να ειναι καλη, ανεξαρτητως του ειδους της.

δεν περιμενω να δω Citizen Kane σε μια ταινια με εναν τυπο που ντυνεται νυχτεριδα, αλλα απαιτω η ταινια να ειναι καλοφτιαγμενη, να χρησιμοποιει την κινηματογραφικη γλωσσα στο επακρο, και να με καθηλωνει ως θεατη.

αν ηθελα να δω μονο ξυλο σε μια ταινια, καθομουν και εβλεπα κατς με τον Hulk Hogan. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude σεβαστή η γνώμη σου αλλα για μένα όλες οι ταινίες του είναι top, είναι σαν να βλέπεις hollywood music video, δεν μπορώ να το πω διαφορετικά. Επίσης όλες οι ταινίες του είναι διαφορετικό genre μέχρι τώρα γιατί υπάρχει το Watchmen. Για παράδειγμα αυτό είχε αρκετή υπόθεση και με κούρασε, στην τελική όταν πας να δεις super-hero movie ξύλο πας να δεις, γιατί άμα περιμένεις κάποιος να πάρει το original comic και να πατήσει 100% πάνω του σε story, characters κτλ αστο γεράσαμε. Να στο πω και αλλιώς, το αγαπημένο σου comic έχει γίνει ταινία?! Γιατί εμενα πέμπτη ταινία θα βγάλουν και το MOS μου φάνηκε καλύτερο και το ξαναλέω i dislike superman.

Όχι, όχι και πάλι όχι. Πάμε να δούμε μια καλή ταινία. Ο κινηματογράφος είναι τέχνη, δεν είναι βρώμικο στις 5 το πρωί έξω από σκυλάδικο. Θα το φάω γιατί πού να τρέχω τώρα αλλού και μετά ρίχνω και ένα χοντρό όταν πάω σπίτι!

Για παράδειγμα, Batman είναι αυτό, Batman και αυτό... ! Βλέπεις καμιά ομοιότητα;

Θες άλλο; Kung fu movie αυτό, kung fu movie και αυτό.

Θες και άλλο; Ταινία δράσης αυτή, ταινία δράσης και αυτή! (και επειδή δεν τον "πεθάναν" αρκετά τον McClane, θα βγάλουν και το Die Hardest, για να ασελγήσουν στο πτώμα του).

Άρα, γιατί όταν πάω να δω ταινία με super heroes δεν πρέπει να έχω απαιτήσεις; Και στην τελική, γιατί να δεχτώ τη 2η κατηγορία ταινιών ως τον κανόνα του είδους και όχι την 1η; Γιατί να μη αναζητάω το καλύτερο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην τελική όταν πας να δεις super-hero movie ξύλο πας να δεις

Που την διαβασες αυτη τη μπουρδα?

 

Φυσικα και δεν ισχυει κατι τετοιο, εκτος αν μιλαμε για 14χρονα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super hero movie: Έλα μωρέ, mindless ταινία πήγαμε να δούμε με ξυλίκι.

Ταινία δράσης: Mindless ταινία και εδώ, τί περίμενες να δεις εκτός από πιστολίδι και κυνηγητό;

Κωμωδία: Mindless ταινία ήρθα να δω να γελάσω.

Ρομαντική ταινία: Mindless και εδώ, να περάσω 1μιση ώρα ευχάριστα να ξεχαστώ.

Sci-fi: Εντελώς Mindless, δεν είχα κάποια άλλη απαίτηση εκτός από το να δω μπουνίδια με ρομπότ και τέρατα.

 

Έμεινε τίποτα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...