Προς το περιεχόμενο

Εστιατόρια, φαγάδικα, καφετέριες κτλ.


evabb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σουβλατζίδικο "ζάχος" στην γλυφάδα που υποτίθεται ότι είναι και καλό...παπάρια...το κρέας δεν παίζει να μην είναι από γάτα ή σκύλο...η κοπέλα μου είχε πάθει δηλητηρίαση από εκεί.

δεν παθαινεις δηλητηριαση απο σκυλο, ουτε απο οτι εφαγες το ιδιο βραδυ (οχι απαραιτητα δηλαδη)

 

 

 

 

για μενα τα χειροτερα λεφτα που εδωσα στην ζωη μου ηταν στο αρχαιων γευσεις... εντελως χαλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Έχει καμιά σχέση ο Ζάχος της Γλυφάδας με τον Ζάχο της Βάρκιζας?

 

 

Ειχα την ιδια απορια περυσι που εκατσα εκει και ρωτησα και ειπαν πως ναι, τα εχει ο ιδιος... Περισυ παλι το σουβλακι της Γλυφαδας μου αρεσε περισσοτερο απο της Βαρκιζας, ενω φετος στη Βαρκιζα θα το ελεγα πολυ νοστιμοτερο απο καθε αλλη φορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο πιο φθηνο να ηταν το σουβλακι του ζαχου δεν θα με χαλαγε παντως. γιατι ναι μεν ωραια γευση και καλη εξηπηρετηση κατ εμε(για τη Βαρκιζα ξερω μονο), αλλα δεν ειναι και κανα μεγαλο σουβλακι για να το εχει 2,30. και κριμα ειναι εν μεσω κρισης. Πολλες φορες εχει τύχει να λεμε να παμε για σουβλακια και δεν παμε ζαχο πολλες φορες γιατι απλα ειναι τσιμπιμενος. οχι οτι τα 60 λεπτα θα μασ σωσουν αλλα για το γαμωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσει το Θηριο στην Αργυρουπολη.. εχει παρει κανεις απο εκει; Εχουν βγαλει κλαμπ σαντουιτς (3 πιτες με γυρο αναμεσα, τυρι και γενικα οτι θες) + μεριδα πατατες = 3,20!

 

Πολυ καλο σουβλακι εχει και το "λαδι και ριγανη"(?) δεν θυμαμαι ακριβως ονομα, αλλα ειναι στη γλυφαδα ακριβως διπλα απο το max perry.. κανει 3.10 ομως.. :/

 

Πιτσα μου αρεσει της Pizza Hut με αφρατη ζυμη.. ξερει κανεις αν υπαρχει ακομα η προσφορα αναψυκτικο+οσες πιτσες θες με 10 ευρω;

 

Ιταλικο La Pasteria πολυ ωραιο και λογικες τιμες αν παρεις μενου και σκας κιολας..

 

Επισης μου αρεσει και το κινεζικο στο mall στον Αγ. Δημητριο.. δεν θυμαμαι ονομα, απλα διαλεγεις υλικα, ρυζι ή νουντλς και στα κανει στο τιγανι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγω αυτό το θέμα για να γράψω/γράφουμε για εστιατόρια κτλ στα οποία πήγαμε και δεν μειναμε καθόλου ευχαριστημένοι για τον οποιονδήποτε λόγω. Αφορμή είναι η επίσκεψη μου πριν λίγες μέρες σε ένα la pasteria: θα ήθελα λοιπόν να μοιραστώ μαζί σας την γκρίνια μου :-D .

 

 

εχω τις χειροτερες εντυπωσεις απο το αυτο το μαγαζι....

 

καρμποναρα με 15 και ηταν 2 μπουκιες!

απο γευση οτι ναναι...

 

βρηκα αλλο ιταλικο που με 7.5 ευρω τρωω ενα κουβα καρμποναρα στο φουρνο με γαματη γευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ επικίνδυνο θέμα για τον topic starter. Το γεγονός ότι είχε πολυ αλάτι η λεμόνι, δεν κάνει ένα εστιατόριο φόλα. Αυτα είναι γούστα.

 

Καλο θα ήταν να επικεντρωθεις σε πιο αντικειμενικά κριτηρια: πχ το κρέας ήταν χάλια, κατεψυγμενα προιοντα η οι ντομάτες αγουρες.

 

Μη καψουμε κάθε εστιατόριο με τα προσωπικά μας γούστα.

 

 

Φιλικα

για το γλυκο που αλλο ελεγε οτι ειναι κι αλλο ηταν ειναι προσωπικο γουστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χοντρη ζημια ειχα παθει απο φαγαδικο-αλυσιδα στον αλιμο, απο κοτομπουλιες. Βακτηριο και 9 βραδια 10 μερες στο νοσοκομειο, χωμα τελειως. Περυσι τον Ιουλιο, μετα δε ξερω κι εγω ποσο καιρο εκανα να ξαναφαω απ εξω.

Τα συμπτωματα δεν εμφανιστηκαν την ιδια μερα οποτε θελει να σαι προσεκτικος με το ποια τροφη θα κατηγορησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσει το Θηριο στην Αργυρουπολη.. εχει παρει κανεις απο εκει; Εχουν βγαλει κλαμπ σαντουιτς (3 πιτες με γυρο αναμεσα, τυρι και γενικα οτι θες) + μεριδα πατατες = 3,20!

 

Έφαγα πριν 20 μέρες περίπου μ' ένα φίλο που με πήγε εκεί για τον «τρομερό γύρο» που έχει.

 

Το αποτέλεσμα ήταν να διαλύσει το στομάχι και των δυο μας. Ούτε φάγαμε πολύ (μία πίτα έφαγα), ούτε τίποτα περίεργες αλχημείες που κάνουν πολλοί που βάζουν όλα τα είδη σάλτσας σε μία πίτα.

 

ΟΚ, δε θα 'ταν καλή η παρτίδα ή δεν ήταν σωστά ψημένο το κρέας, αλλά σίγουρα κάτι έπαιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα μακρυα απο κοτοπουλα σε μαγαζια που δεν ειμαστε σιγουροι ειδικα μεσα στο καλοκαιρι αμα μαζευτουμε οσοι την εχουμε παθει θα κανουμε κομμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι το οποίο συνήθως δεν κάνουμε (ενώ ίσως θα έπρεπε) είναι να στείλουμε και κάνα πιάτο πίσω. δηλαδή, το φαγητό ήταν πολύ αλμυρό (ατυχήματα συμβαίνουν). να το πούμε και να ζητήσουμε αντικατάσταση. να δούμε τι γίνεται και σε κείνο τον τομέα. πως θα το χειρισθεί το κατάστημα.

σε τελευταία ανάλυση είναι καλό και για το εστιατόριο να παίρνει feedback. και αν τελικά δεν ανταποκριθεί τότε ρίχνουμε το "κράξιμο"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμώτο γύρο καλό δε βρίσκω πλέον σχεδόν πουθενά. Θεσσαλονίκη εννοώ. Πλέον δε παίρνω ποτέ.

Επίσης οι κοτομπουκιές είναι όντως ύπουλες.

 

Δοκίμασε τον Asterix στην πλατεία Μουσχουντή, κοντά στην παλιά λαχαναγορά και το Food Plaza στην Καλαμαριά.

 

Έχεις δοκιμάσει από τον Θεολόγο;

 

http://www.ourlife.gr/permalink/7685.html

 

Νούμερο 32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...