Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εκεί που είπα να ξεκινήσω το Darkest Dungeon, σκάει το release του Tales of Symphonia στο Steam... Άντε τώρα να αποφασίσεις τι να παίξεις  :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και εκεί που είπα να ξεκινήσω το Darkest Dungeon, σκάει το release του Tales of Symphonia στο Steam... Άντε τώρα να αποφασίσεις τι να παίξεις  :-(

Let me help you. :P

 

Tales of Symphonia Is A Mess On The PC, Locked At 30FPS & 720p Internal Resolution

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εκτός αυτού περί typos, τα υπόλοιπα δεν με πολυενδιαφέρουν :P Το συγκεκριμένο το είχα καημό απο τον καιρό του Gamecube, μια και το δισκάκι καταστράφηκε σε μετακόμιση πριν καταφέρω να το τερματίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

shadow of mordor & gta iv.

Και τα 2 τρεχουν παρα πολυ καλα οποτε τα απολαμβανω παρα πολυ.

λιγο το combat στο shadow of mordor δεν ειναι πολυ στιβαρο αλλα κατα αλλα απολαυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ξεχασμένο στο steam μου το XCOM Enemy Unknown (μάλλον από κάποιο bundle) και είπα να το δοκιμάσω. Ξαφνιάστηκα μιας και δεν περίμενα να μου αρέσει τέτοιου είδος game (με turns).

Δεν ξέρω βέβαια αν θα με κρατήσει. Βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά witcher 3 (νιώθω τυχερός γιατί είμαι στα πρώτα levels).

Προσπαθώ να ξεκινήσω και το GTA V (σε PC) αλλά έχει πάρα πολλά control keys, νομίζω μόνο με controller μπορεί να παιχτεί...

Περιμένω και το dying light expansion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος μετά απο 37 ώρες το Fallout4, έχοντας κάνει και τα δύο τα endings.

Άσχημο κάψιμο, τα 6ωρα περνούσανε για πλάκα. Τώρα μάζεμα collectibles και grinding σε level, quests να πάρω τα τελευταία δέκα achievements!

 

Πάντως δεν ξέρω αν άξιζε για GotY που φώναζαν πάρα πολλοί, ή ανταπεξήλθε στο hype του.

Το οτι πέρασα πολύ ευχάριστα μαζί του πέρασα, αλλά για τα παραπάνω.. Μάλλον όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος μετά απο 37 ώρες το Fallout4, έχοντας κάνει και τα δύο τα endings.

 

Πολύ λίγες ώρες για τέτοιο παιχνίδι.

 

Το Fallout NV μου πήρε 175 ώρες σε ένα playthrough, ακολουθώντας ένα μόνο παρακλάδι της κύριας ιστορίας και χωρίς να κάνω τα πάντα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Very easy, είχα οδηγό για τα quests+achievements, έκανα save σε συγκεκριμένο σημείο για να κάνω και τα δύο endings.

Τώρα θα ξεκινήσω το grinding και να σαχλαμαρίζομαι. Αλλά 175 ώρες με τίποτα δεν παίζει να ασχοληθώ, έχω κι άλλα παιχνίδια. :P

 

Το NV ηταν πολύ πιο χύμα στο κύμα, εδώ είναι πολύ πιο linear η όλη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα απασχολιέμαι με:

 

Metal Gear Solid V: Αυστηρά μία αποστολή ανα gaming sessions, όχι παραπάνω

 

Trails in the Sky, Second Chapter: Αυτή η σειρά είναι απο τα πιό καλογραμμένα JRPG. Απόλαυση να το παίζεις

 

Είχα αγοράσει το Shadowrun Returns Day-One για να τους στηρίξω, μετά αγόρασα και το Dragonfall και τώρα ήμουν έτοιμος να αγοράσω και το Hong Kong, χωρίς να έχω παίξει μέχρι τώρα κανένα. Ενώ το lore της σειράς μου αρέσει πάρα πολύ, δεν έκατσα να ασχοληθώ με τα παιχνίδια.

 

Οπότε εχθές ξεκίνησα με το ζόρι το Shadowrun returns. Το παιχνίδι μου έκανε αμέσως κλίκ. Για πότε πέρασε το τετράωρο ούτε που το κατάλαβα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειωσα προχτές στο rise of the tomb raider στο pc , καλές εντυπώσεις μου άφησε τοσο σε ιστορία οσο και σε γραφικά και περιμένουμε το επόμενο , τώρα ψάχνω το επόμενο παιχνιδάκι να γεμίσω τις free ώρες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα είναι το παιχνίδι !!!!

Steel Oceans (Γιατί πάντα ήθελα να μάθω Ρώσικα)

Σκατένια γραφικά ΑΛΛΑ σαν gameplay είναι καλό για να κάνεις ενα διαλειμματάκι.

Σε περιπτώσεις δυσκοιλιότητας Layers of Fear (για ευνόητους λόγους)

Και γενικά FallOut4 , Dying Light , CS.GO ή Αλλιώς (Cyka Blyat )...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αγοράσει το Shadowrun Returns Day-One για να τους στηρίξω, μετά αγόρασα και το Dragonfall και τώρα ήμουν έτοιμος να αγοράσω και το Hong Kong, χωρίς να έχω παίξει μέχρι τώρα κανένα. Ενώ το lore της σειράς μου αρέσει πάρα πολύ, δεν έκατσα να ασχοληθώ με τα παιχνίδια.

 

Οπότε εχθές ξεκίνησα με το ζόρι το Shadowrun returns. Το παιχνίδι μου έκανε αμέσως κλίκ. Για πότε πέρασε το τετράωρο ούτε που το κατάλαβα.

 

Το Returns ειδικά το θεωρώ το πιο "weak" απο τα (μέχρι τώρα) τρία της σειράς. Προσωπική εισήγηση πάντως είναι αν θα συνεχίσεις με τα υπόλοιπα, παίξε το Hong Kong πριν παίξεις Dragonfall, γιατί απο ποιότητα το Dragonfall το θεωρώ hands-down το καλύτερο της σειράς (αν και μου άρεσε το Hong Kong, ακούω αρκετούς να λένε πως είναι ελαφρώς χειρότερο απο το Dragonfall, οπότε ιδανικά τα παίζεις με σειρά βελτίωσης :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...