Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 ''Ειμαστε μαζί μεVIP προσωπικότητες. Δεν είναι αυτή τη στιγμή μαζί μας γιατί αισθάνθηκαν κάποια αδιαθεσία''.  Χαχα......

 

 

Είναι μέσα χωμένοι κάποιοι "VIP". Ή τουλάχιστον εμφανίζονται σε κάποιες φωτογραφίες. Με τέτοιο μυαλό που κουβαλάνε καθόλου περίεργο δε μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είναι μέσα χωμένοι κάποιοι "VIP". Ή τουλάχιστον εμφανίζονται σε κάποιες φωτογραφίες. Με τέτοιο μυαλό που κουβαλάνε καθόλου περίεργο δε μου φαίνεται...

 Γενικα σιγουρα θα ειναι αλλα στο συγκεκριμενο βιντεο σιγουρα ΔΕΝ ηταν κανενας. Παιδια τα ατομα δεν παιζονται.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πως και δεν έβαλε το παιδί του στην σχάρα οροφής και να λέει μετά "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΕΣΑΤΕ ΣΤΗΝ ΣΧΑΡΑ ΟΡΟΦΗΣ"

 

ps1: σκατά, μόλις είδα φίλο μου με φωτογραφία της wv και την μαλακία " you should be here". τώρα του το λες ή τζάμπα μάλωμα (όχι και κολλητός αλλά γνωστός actually)

Επεξ/σία από paularas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες λοιπόν είχα κ γω τη δυσάρεστη εμπειρία να με προσεγγίσουν για την εν λόγω βλακεία. 

 

Γνωστή και συνάδελφος (δικηγόρος) μου έστειλε στο φμπ για να τα πούμε. Ξαφνιάστηκα από την "επίθεση φιλίας" αλλά λέω μην είσαι καχύποπτη, μπορεί κ να θέλει κάτι αλλά δ είπα δε βαριέσαι κ δέχτηκα να βρεθούμε ούτως ή άλλως. Με πήγε στο Tramp στο Γκάζι ( κ άμα προσβάλλονται οι ιδιοκτήτες που αναφέρουμε το κατάστημά τους ας πρόσεχαν) και αμέσως με σύστησε σε μια φίλη της με λάπτοπ κλπ κλπ. Αποσυρθήκαμε για "να τα πούμε" λίγο πιο πέρα και αφού είπαμε διάφορα (κυρίως με ρωτούσε για δουλειά, για διακοπές, για σχέση για οικογένεια...) μου λέει "αν θες πάμε λίγο στη φίλη μου να σου δείξει κάτι. Ντράπηκα κ δέχτηκα. Σημειωτέον εγώ δεν είχα ξανακούσει ποτέ για τη wv. Κ αρχίζει λοιπόν αυτή η άλλη φίλη με ένα τάμπλετ μια παρουσίαση για κάτι πακέτα διακοπών όπου με το που ξεκίνησε εγώ ήδη αναρωτιόμουν πως είναι ευκαιρία οι διακοπές στην Ταυλάνδη με 400 ευρώ το άτομο πληρωμένα ξενοδοχεία και σπα ενώ δεν έλεγε τίποτα για αεροπορικά τα οποία ως γνωστόν για Ταυλάνδη είναι από 700 ακατέβατα ενώ τα ξενοδοχεία σε αυτή τη χώρα είναι πάμφθηνα. Δε σχολιάζω καν ότι αν είσαι τυχερός μέσα στο χρόνο άντε να έχεις άδεια για 2 ταξίδια το πολύ, οπότε για τα λεφτά της συνδρομής δε θα έκανες απόσβεση ούτε σε 15 χρόνια (με έναν πρόχειρο μαθηματικό υπολογισμό που έκανα εκείνη τη στιγμή χωρίς να είμαι κ τζίνιους). Τέλοσπαντων της είπα ότι δεν έχω χρήματα και μου λέει δεν πειράζει υπάρχει κ το σχέδιο β (ώπα λέω μας της έπεσε ο Αλαβάνος)!

Κ αρχίζει τα υπόλοιπα που όλοι εδώ μέσα γνωρίζετε για την προώθηση σε άλλα άτομα, για το ότι είναι μια επένδυση για το ότι ναι μεν 1/5 κερδίζει αλλά έτσι γίνεται παντού στον επιχειρηματικό τομέα και δωστου εξώφυλλα κάποιων στελεχών και δώστου φωτός από events που δήθεν ήταν παρών (μια κουκίδα στη φωτό ) ο αλέξανδρος παρθένης και να το στέλεχός μας είναι ο τάδε τον βλέπεις που πίνει καφέ εκεί πιο πέρα (ήταν φωλιά το μαγαζί όπως κατάλαβα τότε) και να ένα άλλο στέλεχος είναι ο χάρης ρώμας... και να εδώ σε αυτό το rank εγώ προσωπικά παίρνω 100000 ευρώ το χρόνο (τότε κοπελιά γιατί κάθεσαι εδώ κ όχι  στη μεγάλη βρετανία) και να κ η ΑΣΗΜΙ BMW (LOL) κλπ κλπ. Ευτυχώς είπα ότι δεν ενδιαφέρομαι, είπαν βέβαια να μιλήσουν στο φίλο μου ή στην αδερφή μου μέσω skype γιατί είναι στο εξωτερικό (sic!) και έφυγα. Αν με πάρει η γνωστή μου απλώς θα της πως ότι αν θες να με πάρεις τηλ για να λέμε καλώς αλλιώς γιαυτό το πράγμα μην με ξαναενοχλήσεις (μπας κ πάρει χαμπάρι). Με το που έφυγα το πρώτο που έκανα ήταν να το γκουγκλάρω όπως κάθε σώφρων άνθρωπος εν έτει 2013. Απορώ πραγματικά πως γίνεται να πέσεις στην παγίδα (το ποσό δεν ήταν διόλου ευκαταφρόνητο, αν ήταν 20 ευρώ συνολικά και γω ίσως να έπεφτα στην παγίδα), απορώ για τη γνωστή μου, δικηγόρος, με μεταπτυχιακά, όχι πιτσιρίκι αλλά 30άρα και γενικά απορώ με τη βλακεία του κόσμου με τα iq ραδικιού που πείθονται από τα μεγαλολαμόγια που μάλλον ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγώ βλέπω τα προφίλ πολλών ατόμων που είναι ακόμα μέλη. Είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι (ειδικά Αλεξανδρούπολη) είναι πρώην στρατιωτικοί, είναι τυχαίο ότι χρησιμοποιούν την ΊΔΙΑ ορολογία, είναι τυχαίο ότι στα διάφορα φόρουμ βρίζουν και ειρωνεύονται (σχεδόν πάντα ανορθόγραφα) αυτούς που δεν πιστεύουν σε αυτή την ''ιδέα''? Πραγματικά είναι σαν αίρεση....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι τυχαίο ότι στα διάφορα φόρουμ βρίζουν και ειρωνεύονται (σχεδόν πάντα ανορθόγραφα) αυτούς που δεν πιστεύουν σε αυτή την ''ιδέα''?

 

Οι βρισιές και οι ειρωνείες, είναι κοινό χαρακτηριστικό γνώρισμα, όσων δεν έχουν αποδείξεις και επιχειρήματα για να στηρίξουν τα λεγόμενά τους. Οπότε, κάθε άλλο παρά «τυχαίο» είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουν δίκιο αυτοί που λένε πως τα πτυχία και γενικά οι σπουδές, δεν κάνουν τον άθρωπο.

Τι να το κάνω αν ο άλλος έχει 10 πτυχία και πάει να πιάσει κορόϊδο φίλους και συγγενείς;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουν δίκιο αυτοί που λένε πως τα πτυχία και γενικά οι σπουδές, δεν κάνουν τον άθρωπο.

Τι να το κάνω αν ο άλλος έχει 10 πτυχία και πάει να πιάσει κορόϊδο φίλους και συγγενείς;

Ναι φυσικά και δεν κάνουν , δεν είναι θέμα πτυχίων αλλά ψυχής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κλάψτε ελεύθερα με τη βλακεία που κυκλοφορεί... :P

 

Λιμουζινα με 2 μπουκαλια σαμπανια τσεχια = 50ευρω!

To view ποιο ειναι αυτο?

viewmaster.jpg

Εχω ενα τετοιο..

 

Υγ.. ΤΙ ΦΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ? ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΛΕΩ (ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΒΩ ΓΙΑ 90% ΚΥΠΡΙΟΥΣ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα το Γκαζι ειναι φωλια της "επιχειρησης",γιατι και στην δικια μου "χρυση" ευκαιρια εκει θα γινοταν το μαντρωμα! Ασχετο χτες στην πλατεια της Νεας Σμυρνης και ενω εξιστορουσα στον κουμπαρο μου τη τεραστια δουλεια που κλοτσησα στο διπλα τραπεζι ειχε κατηχηση!

Το συνηθες "τριο" ,ο "φιλος" που σε παιρνει τηλ, το υποψηφιο θυμα και ο businessman με το tablet που εκανε την παρουσιαση.Στηνω λοιπον αυτι σαν περιεργος και εγω και ακουσα το ποιημα οπως ακριβως το εχετε περιγραψει σε προηγουμενα post.

Το παλικαρι ευτυχως δεν μασαγε ,αν και ειμουν στο οριο να τους κραξω,ο businessman ξαφνικα σηκωθηκε να κανει ενα επειγον τηλεφωνο (π@π@ρια τηλεφωνο δεν μιλαγε γιατι ηρθε σχεδον διπλα μας και απλα ανοιγοκλεινε το στομα του) και δραση ανελαβε ο "φιλος".

Ελα ρε μ@λ@κα ειναι ευκαιρια,θα χεστουμε στο χρημα και αλλα σκατολογικα.Το "θυμα" ανενδοτο,μαλλον ειχε γνωση του θεματος ,και αφου "φιλος" και businessman ανταλαξαν ματιες πληρωσαν το καφε τους και εφυγαν.

Ααααα θυμαστε το γνωστο μου που μιλουσαμε 2-3 φορες τον χρονο? Μου εχει κανει 4 κλησεις την τελευταια εβδομαδα.....μαλλον του εχω λειψει πολυ!!!!!!! (Ηδη εγινε block ο αριθμος του κινητου και γραφτηκε στα μαυρα καταστιχα σε ολους τους τοπους κοινωνικης δικτυωσης)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το λες αυτό; Όνειρο (απατηλό) δεν είχαμε μια ζωή, να ξεπεράσουμε τις ΗΠΑ;

Ε, οι άνθρωποι (χρησιμοποιώ τον όρο καταχρηστικά) προσπαθούν! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έβγαλα κέρδος γιατί όταν γράφτηκα (12 Ιουνίου) το δολάριο είχε 1,32 οπότε 360 δολάρια/1,32= 273 Ευρώ οπότε πλήρωσα 273 Ευρώ ενώ όταν ξεγράφτηκα (26 Ιουνίου, πάνω στο όριο των 14 ημερών) το δολάριο είχε 1,30 οπότε 360 δολάρια/1,30 = 277 Ευρώ. Έβγαλα 4 Ευρώ χωρίς να κουνήσω το δαχτυλάκι μου! Δουλεύει! :P

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έβγαλα κέρδος γιατί όταν γράφτηκα (12 Ιουνίου) το δολάριο είχε 1,32 οπότε 360 δολάρια/1,32= 273 Ευρώ οπότε πλήρωσα 273 Ευρώ ενώ όταν ξεγράφτηκα (26 Ιουνίου, πάνω στο όριο των 14 ημερών) το δολάριο είχε 1,30 οπότε 360 δολάρια/1,30 = 277 Ευρώ. Έβγαλα 4 Ευρώ χωρίς να κουνήσω το δαχτυλάκι μου! Δουλεύει! :P

 

 

ΕΤΣΙ..

You should exchange here!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...