Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου αρέσει που επιμένει ο φίλος πάντως.

:-D

Ναι και καλα κανει :P δεν διαβασε εδω τα ποστς γιαυτο

 

Κωστα θυμασαι πριν καμια 300αρια ποστ που ηθελες να σε παρουν τηλεφωνο και ειχες μπαφιασει να γινει αυτο?με την βοηθεια του deesnider βρηκα το βιντεο που σου ελεγα...

http://www.youtube.com/watch?v=Rs3CSJDmAoY

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι και καλα κανει :P δεν διαβασε εδω τα ποστς γιαυτο

 

Κωστα θυμασαι πριν καμια 300αρια ποστ που ηθελες να σε παρουν τηλεφωνο και ειχες μπαφιασει να γινει αυτο?με την βοηθεια του deesnider βρηκα το βιντεο που σου ελεγα...

 

Με εκαψες. Εκατσα και ειδα ολα τα βιντεο του uploader (ανεβασα και τα views, τεσπα) και πραγματικα δεν παιζονται οι τυποι... Ασε που ολο αυτο μου εβγαλε κατι σα γλιτσα (αλλα σε εγκεφαλικο επιπεδο).

 

Το δε γελοιο της υποθεσης (imo) ειναι πως δεν κανουν ουτε για πωλητες (που υποτιθεται πως ειναι τελικα) απο τη στιγμη που εχουν τα συγκεκριμενα μοτιβα αντιμετωπισης για ολους. 

 

Επρεπε να το σχολιασω :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εκαψες. Εκατσα και ειδα ολα τα βιντεο του uploader (ανεβασα και τα views, τεσπα) και πραγματικα δεν παιζονται οι τυποι... Ασε που ολο αυτο μου εβγαλε κατι σα γλιτσα (αλλα σε εγκεφαλικο επιπεδο).

 

Το δε γελοιο της υποθεσης (imo) ειναι πως δεν κανουν ουτε για πωλητες (που υποτιθεται πως ειναι τελικα) απο τη στιγμη που εχουν τα συγκεκριμενα μοτιβα αντιμετωπισης για ολους. 

 

Επρεπε να το σχολιασω :P

Λες και βγηκε απο ταινια ειναι....."να εισαι στο χιλτον στης 7" "δεν δεχομαι κουβεντα εχω κατι που θα σου αλλαξει την ζωη"

Οποτε ειναι ο αλλος μεσα στο αγχος για να ακουσει την μαμακια...και θα λεει τι να θελει αυτος ακουγοταν πολυ τρομαγμενος και ενθουσιασμενος ταυτοχρονα ειμαι αθωωος χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και βγηκε απο ταινια ειναι....."να εισαι στο χιλτον στης 7" "δεν δεχομαι κουβεντα εχω κατι που θα σου αλλαξει την ζωη"

Οποτε ειναι ο αλλος μεσα στο αγχος για να ακουσει την μαμακια...και θα λεει τι να θελει αυτος ακουγοταν πολυ τρομαγμενος και ενθουσιασμενος ταυτοχρονα ειμαι αθωωος χεχε

 

Ελα μόνος ...πρόσεχε .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μόνος ...πρόσεχε .....

 

Θα σου κανω σινιάλο με τα φωτα 2 φωρες.

Τοτε και μονο τοτε να προχωρήσεις....

 

Είναι κ η αδερφή του Ogunsoto πάντως στην WorldVentures!

 

http://www.youtube.com/watch?v=2SSjTUKw5JM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα
Με πλησιασαν και μένα για να μου πούνε για την worldventures. Μου φάνηκε πως κάτι δεν πάει καλά, το ψάξα και διάβασα διάφορα, οτι πρόκειται για απάτη και τα σχετικά. Στην περίπτωση όμως που γραφτείς, δώσεις 270Ε, φέρεις 4 άτομα σε διαστημα ενός άντε δύο μήνες, σταματάει η συνδρομή σου (έχοντας δώσει 270-320Ε) και σου επιστρέφεται και ένα ποσό το οποίο εξαργυρώνεται σε φτηνά ταξίδια. Αν κάνω κάτι τέτοιο δεν βγαίνω χαμένος απο οικονομικής άποψης. Που βρίσκεται η τρύπα σε όλο αυτό, πως κλέβουν χρήματα, σπάω το κεφάλι μου από χθες να καταλάβω μπας και καταφέρω και σώσω κανέναν δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Με πλησιασαν και μένα για να μου πούνε για την worldventures. Μου φάνηκε πως κάτι δεν πάει καλά, το ψάξα και διάβασα διάφορα, οτι πρόκειται για απάτη και τα σχετικά. Στην περίπτωση όμως που γραφτείς, δώσεις 270Ε, φέρεις 4 άτομα σε διαστημα ενός άντε δύο μήνες, σταματάει η συνδρομή σου (έχοντας δώσει 270-320Ε) και σου επιστρέφεται και ένα ποσό το οποίο εξαργυρώνεται σε φτηνά ταξίδια. Αν κάνω κάτι τέτοιο δεν βγαίνω χαμένος απο οικονομικής άποψης. Που βρίσκεται η τρύπα σε όλο αυτό, πως κλέβουν χρήματα, σπάω το κεφάλι μου από χθες να καταλάβω μπας και καταφέρω και σώσω κανέναν δικό μου.

 

Φιλε μου..

1)Αν φιγει καποιο απο αυτα τα ατομα αρχιζεις και πληρωνεις ξανα συνδρομη

2)Αυτα τα ατομα πληρωνουν 270€ και ΞΑΝΑ πρεπει να βρουν αλλα 4 ο καθενας (16 δηλαδη) αν δεν το κανουν το ποιο λογικο ειναι αν φιγουν να χασουν τα 270€ και εσυ ξανα να εχεις συνδρομη.

3)Η τρυπα ειναι στο οτι ολοι μετα ψαχνουν να βρουν τα 4 αυτα ατομα και οτι ο καθενας παρακαλει να γραφτουν ατομα απο κάτω του.

+ 1400 ποστ που εχουμε κανει. 

4)Κλεβουν γιατι τσεπονουν την συνδρομη που ΔΕΝ ΕΞΑΡΓΥΡΩΝΕΤΑΙ ΣΕ "ΦΤΗΝΑ" ΤΑΞΙΔΙΑ!!!!! Τα ταξιδια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΔΙΑ.. ειναι απλα BOOKING σε ξενοδοχεια.. τα αεροπορικα κτλ τα πληρωνεις ΕΞΤΡΑ! Και τα ταξιδια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΑ! ειναι ιδιες τιμες αντε το πολυ -10% απο οτι μπορεις να βρεις στην www.booking.com

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Με πλησιασαν και μένα για να μου πούνε για την worldventures. Μου φάνηκε πως κάτι δεν πάει καλά, το ψάξα και διάβασα διάφορα, οτι πρόκειται για απάτη και τα σχετικά. Στην περίπτωση όμως που γραφτείς, δώσεις 270Ε, φέρεις 4 άτομα σε διαστημα ενός άντε δύο μήνες, σταματάει η συνδρομή σου (έχοντας δώσει 270-320Ε) και σου επιστρέφεται και ένα ποσό το οποίο εξαργυρώνεται σε φτηνά ταξίδια. Αν κάνω κάτι τέτοιο δεν βγαίνω χαμένος απο οικονομικής άποψης. Που βρίσκεται η τρύπα σε όλο αυτό, πως κλέβουν χρήματα, σπάω το κεφάλι μου από χθες να καταλάβω μπας και καταφέρω και σώσω κανέναν δικό μου.

Αμα γραψεις 4 ατομα σταματαει η συνδρομη σου για οσο αυτα τα 4 ατομα ειναι ενεργα. Για να παρεις και το κεφαλαιο πισω πρεπει να γραψεις 6. Μετα θα εχεις το αγχος να μεινουν αυτα τα 6 ενεργα και να βρουν και αυτοι ο καθενας τουλαχιστον 4.

Επισης παρα πολυς κοσμος που θα προσεγγισεις υπαρχει σοβαρος κινδυνος να σε παρεξηγησει και να χαλασεις τις φιλιες σου.

Τελος το ποσο που σου ''επιστρεφεται'' ειναι 200 δολαρια. Να τα κανεις τι? Να πας να μεινεις σε 5αστερο με τιμες 3αστερου? Και λοιπον? Τα εξοδα σου για να πας εκει (ειτε ειναι στη Μυκονο ειτε στις Μπαχαμες) ποιος θα στα καλυψει?

Γενικα, περα απο το ηθικο θεμα που προκυπτει με αυτη την εταιρεια, οτι δηλαδη βαζεις αλλους απο κατω σου για να μην πληρωνεις εσυ με αποτελεσμα καποιοι να κινδυνευουν να χασουν χρηματα, υπαρχει και θεμα ουσιας. Η εταιρεια ΔΕΝ προσφερει φτηνα ταξιδια, αυτο ειναι ψεμα. Προσφερει πολυτελεις διαμονες σε φθηνοτερες απο τις πραγματικες τιμες. Δεν καλυπτει μεταφορικά. Το θεμα ειναι οτι το 99% του ελληνικου πληθυσμου δεν εχει αναγκη απο πολυτελεις διαμονες. Εχει αναγκη απο φθηνες διακοπες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Με πλησιασαν και μένα για να μου πούνε για την worldventures. Μου φάνηκε πως κάτι δεν πάει καλά, το ψάξα και διάβασα διάφορα, οτι πρόκειται για απάτη και τα σχετικά. Στην περίπτωση όμως που γραφτείς, δώσεις 270Ε, φέρεις 4 άτομα σε διαστημα ενός άντε δύο μήνες, σταματάει η συνδρομή σου (έχοντας δώσει 270-320Ε) και σου επιστρέφεται και ένα ποσό το οποίο εξαργυρώνεται σε φτηνά ταξίδια. Αν κάνω κάτι τέτοιο δεν βγαίνω χαμένος απο οικονομικής άποψης. Που βρίσκεται η τρύπα σε όλο αυτό, πως κλέβουν χρήματα, σπάω το κεφάλι μου από χθες να καταλάβω μπας και καταφέρω και σώσω κανέναν δικό μου.

 

Θα πληρώνουν για σένα οι από κάτω. Σκέψου το λίγο, απλό είναι. Με το που μπαίνεις δίνεις 270 ευρώ τα δικά σου + 4 * 270 ευρώ από την αδερφή σου, τη θεία σου, τον πατέρα σου, την κοπέλα σου, τον κολλητό σου, το γείτονα σου... Σύνολο = 5 * 270 ευρώ = 1350!

 

Τα 4 άτομα που έβαλες είναι αναγκασμένα κάθε μήνα να δίνουν τις συνδρομές του μήνα, εκτός αν και αυτά γίνουν απατεώνες σαν και σένα και βρουν άλλα 4 κορόιδα και φάνε το παραμυθάκι. 

 

Πάρε χαρτί και μολύβι και δες πως παει το σκηνικό... Απατεωνιά μεγάλη. Έλεος! Σκέψου τους πρεζέμπορες και τα βαποράκια. Ίδιο σκηνικό είναι. Στην αρχή σου δίνουν πίσω τη δόση σου ( συνδρομή σου )  και μετά και δυο τρία φράγκα αν είσαι καλό βαποράκι και χώνεις και άλλους στην απατεωνιά. Σκέψου πόσα λεφτά χάνονται από αυτούς που βάζεις εσύ στην απατεωνιά και πόσα καταλήγουν στην τσέπη σου. Ό,τι ανοησία μας πασάρει κάποιος για εύκολο χρήμα είτε είναι απατεωνιά είτε τζόγος. Εδώ πρόκειται για ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ!

 

Ξυπνήστε λίγο ρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α σωστά είχα ξεχάσει οτι πρέπει να είναι ενεργά.
Επίσης για κάθε άτομο που βάζει κάποιος δικός σου τι κέρδος έχεις εσυ;

Τωρα κατάλαβα για πόσο μεγάλη απαταιωνιά μιλάμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α σωστά είχα ξεχάσει οτι πρέπει να είναι ενεργά.

Επίσης για κάθε άτομο που βάζει κάποιος δικός σου τι κέρδος έχεις εσυ;

Τωρα κατάλαβα για πόσο μεγάλη απαταιωνιά μιλάμε!

 Ετσι ακριβως. Και στις παρουσιασεις αυτο δε στο λένε σκόπιμα. Για αυτο ειναι απάτη η ολη ιστορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...