Προς το περιεχόμενο

7" Ainol Novo 7 Fire / Flame (Dual Core, IPS) ~126€


IcemanGr71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) η καλυτερη τιμη? link?

αυτη?

http://www.buyincoin...duct-18697.html

με κουπονι BACKSCHOOL 125 ευρω ή υπαρχει και καλυτερη τιμη?

 

2) με gps included υπαρχει κατι αντιστοιχο σε τιμη - features?

 

3) τι gps μπορω να του βαλω? τιμη? link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 478
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αχχχχ!με εχετε βαλει σε μεγαλο πειρασμο μιλαμε.

μεχρι πριν απο λιγο ημουν ενα κλικ απο το να το παρω αλλα επικρατησε η λογικη.

λοιπον θελω καποιες τελευταιες πληροφοριες πριν το αγορασω.

απο ταινιες τα παιζει ολα κ οταν λεω ολα 1080. κ αν οχι 720 κ αν αυτα τα βγαζει σε τηλεοραση 40αρα χωρις προβλημα.

απο παιχνιδια τα παιζει ολα η ας πουμε ποια ειναι καποια απο τα πιο ποιοτικα παιχνιδια που μπορουμε να παιξουμε κ αν κ αυτα μπορουμε να τα δουμε στην τηλ ενω παιζουμε.

το touch σε τι επιπεδα ειναι.πλησιαζει του μηλου η καμια σχεση;

η μπαταρια για ταινιες ποσες ωρες μπορει να κρατησει;επισης θα μπορω να παρω κ δευτερη η δεν γινεται κ ειναι ενσωματωμενη.

σε σχεση με το asus 1000h που εχω θα δω διαφορα η δεν αξιζει(αν εχει καποιος απο εσας μετρο συγκρισης.)

λετε να με δυσκολεψει η μικροτερη οθονη η οχι;

επισης πως μπορω να βαλω στο bic να μου σταλει σαν δωρο;

με το κουπονι εκει παει στα 149,99 δολαρια ουτε καν 150 χααχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα κανει παραγγελια το Ainol Novo 7 Aurora 2 ( απο Buyincoins 97,32€ με το κουπονι ) την προηγουμενη εβδομαδα και επειδη δεν ειχαν στοκ μου εστειλαν email και μου ελεγαν πως θα καθυστερησουν 2-3 μερες μεχρι να παραλαβουν αλλιως θα μου εκαναν refund.

Περιμενα 3 μερες και τους εστειλα email και ζητησα refund και με ρωτησαν αν τα ηθελα σε coins (1 coin = 1$ ) και τους απαντησα οτι εμπιστευομαι μονο paypal και με ευχαριστησαν και μου εκαναν καταθεση στο paypal επιστροφη στο email μου.

Τωρα ψηνομαι να παραγγειλω το FIRE αλλα παλι ειναι preorder δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα και βαριεμαι να περιμενω.

Το θεμα ειναι οτι αυτα τα ταμπλετακια δεν εχουν GPS πανω και ειναι κριμα. Ομως ειδα βιντεακια απο το DINODIRECT και πανε σφαιρα. Και το touch ειναι παρα πολυ καλο!

Υπαρχει μια περιπτωση να μιλησω με εναν φιλο μου στον Καναδα να μου στειλει το asus nexus 7 απλο πακετο ωστε να γλιτωσω το τελωνειο.

Εσεις στην περιπτωση μου τι θα προτιμουσατε ?

Εχω σκαλωσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 125 ευρω ειναι ΜΑΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ ΟΤΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

καλυτερο απο το nexus αρκει να του βαλεις gps

 

το nexus δεν εχει usb otg, sd, hdmi, rear cam και η 16αρα εκδοση κανει τα διπλασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που ξαναρωτάω, αλλά με αυτό το tabletάκι καλυπτόμαστε από πουθενά για καμμιά εγγύηση? Πού θα το στείλουμε? Στην Κίνα? ΟΚ,φαίνεται πολύ καλό αλλά αν προκύψει προβληματάκι τί γίνεται? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που ξαναρωτάω, αλλά με αυτό το tabletάκι καλυπτόμαστε από πουθενά για καμμιά εγγύηση? Πού θα το στείλουμε? Στην Κίνα? ΟΚ,φαίνεται πολύ καλό αλλά αν προκύψει προβληματάκι τί γίνεται? Ευχαριστώ!

 

Μου είχε συμβεί εμένα με ένα ταμπλετάκι που είχα.... το έστειλα πίσω από εκεί που το πήρα και μου το έστειλαν μετά φτιαγμένο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε συμβεί εμένα με ένα ταμπλετάκι που είχα.... το έστειλα πίσω από εκεί που το πήρα και μου το έστειλαν μετά φτιαγμένο....

 

στο buyincoins ?

ποσο κοστισε το πηγαινε ελα?

ειχες θεμα με δασμους - φορους κατα την αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο buyincoins ?

ποσο κοστισε το πηγαινε ελα?

 

όχι από αλλού (http://www.etotalk.com/) ..... στη Κίνα πήγε και μετά αυτοί το έστειλαν στον κατασκευαστή, από τον οποίο έφυγε το ταμπλετάκι για να έρθει σε μένα.... μάλιστα του είχαν κάνει και αναβάθμιση από 512 σε 1GB RAM (ένα RAMOS W6HD).... χωρίς χρέωση.... το έστειλα με απλό ταχυδρομείο.... δεν θυμάμαι ποσό.... γύρω στα 12€ νομίζω και μετά από εκεί περίπου άλλα τόσα ή λίγο παραπάνω....

 

Φόρους και κτλ. δεν έχεις αν ακολουθήσεις τους παρακάτω κανόνες....

1) Το κουτί το τυλίγεις γύρω γύρω με ταινία μονωτική ώστε να είναι δύσκολο ως απίθανο να μπουν στο κόπο να το ανοίξουν....

2) Δηλώνεις ότι είναι δώρο με ποσό .... νομίζω κάτω από 20$ ή 30$...

3) Το στέλνεις με ταχυδρομείο (απλό ή εξπρές) ή EMS ... ΠΟΤΕ με DHL και κτλ...

4) Μην ανησυχείς.... θα σου πουν τα πάντα οι Κινέζοι (εάν χρειαστεί να τους το στείλεις). Εμένα μέχρι και την διεύθυνση στα κινέζικα μου στείλανε.... την εκτύπωσα και την κόλλησα πάνω στο πακέτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορετικά μπορείς να τσιμπήσεις απο εδώτο deluxe πακέτο το οποίο περιέχει επιπλέον τα εξής :

 

+ Novo7 Fire Deluxe Package Includes the following:

1 x Neoprene Case ($10 dollar value)

1x OTG Cable ($3 value)

1x headphones ($3 value)

1x Screen Protector ($4 value)

1x HDMI Cable ($8 value)

 

The Fire Basic only comes with carger, usb cable and headphones...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το buyincoins σε φωτο διχνει τα παραπανω included

 

1 x Data Cable

1 x AC power adapter

1 x Earphone

 

αλλα και usb otg καλωδιο

 

ουσιαστικα πληρωνεις 28$ για hdmi cable, screen protector, θηκη

σε σχεση με τα 150$ του buyincoins με το κουπονι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο αλλο σαιτ δεν εχει κανενα κουπονι να το παρουμε πιο φθηνα;

στο dino που βλεπουμε αν ειναι σε στοκ η οχι το προιον καπου ειδα οτι στις 4 σεπτεμβρη θα ειναι διαθεσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας...!!! βασικα ενδιαφερομαι να το παρω το Ainol Novo 7 Fire Tablet ομως θελω την βοηθεια σας σε μερικες αποριες.

1)Καποιος που το εχει παρει ηδη μπορει να μας πει επ΄ακριβως την διαδικασια που πρεπει να ακολουθησουμε ωστε να μην εχουμε θεμα με τελωνεια κλπ. Απο αυτα που διαβασα,... ζηταμε να το στειλουν ταχυδρομικώς, με ενδειξη gift και να δηλωθει καποια μικρη αξια...??? Σωστα..?

Μπορει καποιος να μας πει σωστα την διαδικασια..? στελνω καποιο mail στην εταιρεια..κ αν ναι τι ζηταω?? Θα το εκτιμουσα πολυ...

2) Σε 1-2 βιντεακια που ειδα στο y o utube καποιοι ανεφεραν οτι εχει θεμα στο output sound trough HDMI. Ισχυει..? και αν ναι λυθηκε με καποιο τροπο..???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...