Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Δημοσκόπηση web browsers 08/09/12 – 31/12/2012


alexzzz

Ψηφοφορία: Δημοσκόπηση web browsers 08/09/12 – 31/12/12  

191 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιον web browser προτιμάτε;

    • Chrome
    • Chromium ή rebranded παραλλαγές (SRWare Iron, Comodo Dragon κλπ., διευκρινίστε)
    • Firefox ή rebranded παραλλαγές (Iceweasel, Namoroka κλπ., διευκρινίστε ΚΑΙ έκδοση)
    • Internet Explorer (διευκρινίστε έκδοση)
    • Maxthon
    • Opera
    • Safari
    • Άλλον (Διευκρινίστε)
      0


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλά χρόνια χρησιμοποιούσα firefox.Τα τελευταία 2 χρόνια ειμαι φαν του chrome αλλά δε σταμάτησα να δοκιμάζω όλες τις αναβαθμίσεις του firefox μπας και με ξανακερδίσει.Δε μου καθόταν καλά το γεγονός ότι ο chrome ήταν πιο ικανός απ'τον firefox.

Έχει λίγο καιρό που δοκίμασα τον Waterfox, τον οποίο τον χρησιμοποιώ μέχρι τώρα.Φαίνεται πολύ δυνατός και γρήγορος, μ'άρεσε πολύ και το σκρολάρισμά του (πολύ σημαντικό για μένα, ο chrome όπως και οι άλλοι browsers είχαν θέμα στο σκρολάρισμα ειδικά στις βαριές σελίδες).

Επίσης είχα βάλει δοκιμαστικά και τον maxthon 3.Πολύ καλός, υπερ-γρήγορος για όσο τον δοκίμασα.

Ψήφισα chrome προς το παρόν γιατί ναι μεν όλα καλά με τον Waterfox, απλά δε ξέρω πως θα εξελιχτεί η σχέση μας μακροχρόνια :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρχής ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος από τον chrome, αλλά πρόσφατα άλλαξα στον firefox, απλά και μόνο χάρη στο spelling γλωσσών που χρειαζόμουν οπωσδήποτε & γενικότερα για τα add-ons που (δυστυχώς ακόμα) είναι περισσότερα από τον chrome. Επίσης θεωρώ γενικότερα πιο ξεκάθαρη την εικόνα των ρυθμίσεων στον firefox.

Από'κει και πέρα θεωρώ τον chrome πιο γρήγορο από τον firefox και πιο ελαφρύ! Αλλά εφόσον όλα τα καλά δε πάνε μαζί, επέλεξα αυτόν που με εξυπηρετεί περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol :P ε δεν μπορώ να μην γελάσω με την απάντηση του απο πάνω μου :P :P

By the way, αν και ο κύριος browser μου είναι ο chromium (trunk/snapshot builds), είμαι αναγκασμένος να χρησιμοποιώ firefox (pgo, special optimized με patches, compiled από εμένα), Opera, ΙΕ9/10 , λόγω web design. (good looking σε όλους τους browser ---> γιατί υπάρχουν μερικοί browser που τα web standards τα κακοποιούν, δεν υλοποιούν κτλ κτλ, φιου φιου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Με τα gestures του Mountain Lion, τις ευκολίες για sharing κάθε ιστοσελίδας, το read list και την ωραία εμφάνιση της λίστας των downloaded αρχείων... σίγουρα Safari.

 

Δεύτερη επιλογή, chromium. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα gestures του Mountain Lion, τις ευκολίες για sharing κάθε ιστοσελίδας, το read list και την ωραία εμφάνιση της λίστας των downloaded αρχείων... σίγουρα Safari.

 

Δεύτερη επιλογή, chromium. 

 

Εδώ όμως ψηφίζουμε για Windows browsers.

 

Από την κεντρική σελίδα του forum:

 

 

Για οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με κάποια εφαρμογή Windows, εδώ είναι το κατάλληλο μέρος. Απαγορεύονται θέματα σχετικά με warez καθώς και η αναζήτηση serial και cracks προγραμμάτων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ όμως ψηφίζουμε για Windows browsers.

 

Από την κεντρική σελίδα του forum:

 

Η συμμετοχή στη δημοσκόπηση είναι ανεξάρτητη από Λ/Σ, υπάρχει σχετική διευκρίνιση στο εναρκτήριο μήνυμα του topic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συμμετοχή στη δημοσκόπηση είναι ανεξάρτητη από Λ/Σ, υπάρχει σχετική διευκρίνιση στο εναρκτήριο μήνυμα του topic...

 

Sorry τότε, δικό μου λάθος δεν το είχα προσέξει...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε για καινουρια δημοσκοπηση, ετσι;

 

Ειμαι ο μοναδικος που χρησιμοποιω comodo dragon; Επισης εγκατεστημενα waterfox και chrome, αλλα εχω να τα ανοιξω μηνες! Δε μπορει να ειναι η ιδεα μου, ο comodo dragon ειναι πιο ελαφρυς και με λιγοτερα προβληματα απο τον chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...