Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμαμαι LRoi που οταν ειχα πει εδω για τον Παουελ μου ειπες οτι μια χαρα παιχτης ειναι απλα θελει περιοδο προσαρμογης ... :)

Δεν στο λεω για να στην μπω ,απλα ετσι μεσα στην πλακα γιατι και εγω βλεποντας τον νομιζω πραγματικα οτι ο Ολυμπιακος και οι Αγγελοπουλοι υπεγραψαν την καταδικη τους φετος με την επιλογη αυτη ..Καλα για τον Περκινς δεν ειναι αξιζει ουτε να σχολιασεις ετσι και αλλιως τον ανθρωπο τον βαλανε στην ακρη .Υποψη μιλαμε για παιχτη τωρα οι οποιος οχι οτι ειναι το απολυτο 0 να πεις οκ απλα τον βαζω για να φθειρει να ριξει κανενα ξυλο να βαλει 2-3 ποντους ,αλλα για παιχτη που χαλαει επιθεσεις ή δινει την μπαλα σε αντιπαλο ή κοβει στο κατεβασμα οπως εκανε σημερα(!!!!) την μπαλα ή δινει γκολ-φαουλ...Δηλαδη δινει 0 ποντους σε εμας και 10 ποντους μ.ο στους αντιπαλους .Παντως σημερα δεν τον ειδα τον αγωνα μονο ετσι φασεις αλλα απο οτι καταλαβα γκρεμισαμε τα στεφανια παλι :P ...Kαλα για τις θεσεις των γκαρντς τα εχουμε πει ξανα ,ακομα και για τους τελειως ασχετους με το μπασκετ αν καποιος παρακολουθησει τον Ολυμπιακο και τον ρωτησεις ποσους γκαρντς ειχε η ομαδα σημερα στον αγωνα θα σου πει ενας και 2 μισοι που σκανε την μπαλα μονο .Γιατι ο Σπανουλης οκ κανει τις μαλακιες αλλα παιρνει προσπαθειες ,οι αλλοι 2 μισοι (Λο,Σλουκας ) απλα σκανε την μπαλα να περασει το κεντρο .Αντε να σου βαλουν και κανενα τριποντο μετα απο 30 προσπαθειες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • margaritagr

    1508

  • Cossutius.

    1324

  • Atallos1

    1240

  • MiDi_MiLiZ

    849

Με κρατησαν που ? Να μην χασω με 30 ? Καλα ...

 

Και αυτό κέρδος είναι. Επίσης με αυτούς τους γκάρντ πήρες πέρυσι Ευρωλίγκα.

 

Και για τον Πάουελ, μάλλον με μπερδεύεις με άλλον. Εγώ είχα πει να περιμένουμε να τον δούμε και μόνο.

 

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Μια χαρά είναι η ομάδα, τα λάθη έγιναν στη θέση 5 που έφυγε ένας πολύ αθλητικός και δυνατός παίχτης και στη θέση του ήρθε ο κανένας. Με Σερμαντίνι και Πάουελ είμαστε πολύ λίγοι στην φροντ λάιν, μόνος του ο Χάινς παλεύει.

 

Πρέπει να σκεφτώ πολύ για να βρω παίχτη που να έχει τα χάλια του Πάουελ. Είναι χειρότερος από Λάζο, από Γκούλιας, από Μπάμπη Παπαδάκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω οτι αν ο Πάουελ βελτιωθεί στο αμυντικό Π&Ρ θα προσφέρει σημαντικά. Δεν περιμένω πολλά σε αυτή τη φάση, αλλά έστω και 5% λιγότερους τρώμε να είμαστε απο τη θέση του, κέρδος θα είναι. Επιθετικά μια χαρά προσφέρει όποτε πάρει προσπάθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό κέρδος είναι. Επίσης με αυτούς τους γκάρντ πήρες πέρυσι Ευρωλίγκα.

 

Και για τον Πάουελ, μάλλον με μπερδεύεις με άλλον. Εγώ είχα πει να περιμένουμε να τον δούμε και μόνο.

 

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Μια χαρά είναι η ομάδα, τα λάθη έγιναν στη θέση 5 που έφυγε ένας πολύ αθλητικός και δυνατός παίχτης και στη θέση του ήρθε ο κανένας. Με Σερμαντίνι και Πάουελ είμαστε πολύ λίγοι στην φροντ λάιν, μόνος του ο Χάινς παλεύει.

 

Πρέπει να σκεφτώ πολύ για να βρω παίχτη που να έχει τα χάλια του Πάουελ. Είναι χειρότερος από Λάζο, από Γκούλιας, από Μπάμπη Παπαδάκη...

 

Aλλος Σπανουλης περυσι αλλος φετος ,επισης ειχα Μαντζαρη αλλα κυριως ειχα Ιβκοβιτς που ειναι μαγος οχι προπονητης so ..

Eτσι οπως ειναι τωρα ο Ολυμπιακος ισως παει βαρια f4 για κομπαρσος (καλα για κουπα δεν το συζηταω) ,και στο πρωταθλημα που ειναι και το βασικο βλεπω τον Παο να σπαει την εδρα .Θα μου πεις τωρα ποια εδρα ? Αυτη που εχει αναμεσα στο παρκε και στις κερκιδες στιβο ? Ναι αυτη .Γιατι εδρα ο Ολυμπιακος που θα σου δωσει μονη της καποιους ποντους και θα χεστει ο αλλος απο την ατμοσφαιρα οπως επαθε χθες η Μπαρτσελονα στο ΟΑΚΑ που για μενα ειναι η καλυτερη εδρα της Ευρωπης στο μπασκετ ,δεν εχει χρονια τωρα.Ο Ολυμπιακος θα πρεπει παντα στην εδρα του να παιζει στεγνα καλο μπασκετ για να κερδιζει και να εχει καλη ομαδα αλλιως θα χανει ...και στο μπασκετ δεν υπαρχουν ισοπαλιες να χαιρομαστε οπως αλλοι ...χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το δουν οι Αγγελόπουλοι αυτό με την έδρα. Μπορούμε πάντα να πάμε στο Ελληνικό και να γίνεται ο κακός χαμός σε κάθε παιχνίδι.

 

Τώρα για τα περί κομπάρσου, τα ίδια λέγαμε και πέρυσι και η κούπα κατέβηκε λιμάνι. Κρύφτε λόγια, μπορεί να εκτεθείτε, είναι πολύ νωρίς για την τελική εικόνα των ομάδων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο το περσυνό F4, κανένα F4 απο εδώ και πέρα δεν θα είναι πλέον το ίδιο. Όσες ομάδες θα κατεβούν, θα κατέβουν με την ψυχολογία του "πάμε να το πάρουμε". Δεν υπάρχουν φαβορί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το δουν οι Αγγελόπουλοι αυτό με την έδρα. Μπορούμε πάντα να πάμε στο Ελληνικό και να γίνεται ο κακός χαμός σε κάθε παιχνίδι.

 

Τώρα για τα περί κομπάρσου, τα ίδια λέγαμε και πέρυσι και η κούπα κατέβηκε λιμάνι. Κρύφτε λόγια, μπορεί να εκτεθείτε, είναι πολύ νωρίς για την τελική εικόνα των ομάδων

Δεν πειραζει ας εκτεθω δεν εχω να χασω τιποτα την γνωμη μου λεω .Σε αλλα σοβαρα πραγματα εκτιθεσαι στην ζωη σου οχι στα αθλητικα και στις προβλεψεις  .Μακαρι να εκτεθω εγω και να βγεις εσυ σωστος στο φιναλε .:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο το περσυνό F4, κανένα F4 απο εδώ και πέρα δεν θα είναι πλέον το ίδιο. Όσες ομάδες θα κατεβούν, θα κατέβουν με την ψυχολογία του "πάμε να το πάρουμε". Δεν υπάρχουν φαβορί.

Αυτό ισχυει από το 2ο φαιναλ φορ και ειναι πλεον κανόνας. Τα τελευταια μονο χρόνια αρχισαν να το παιρνουν πιο συχνα το φαβορι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε σημερα ωρε παιδια?Σας ματιασανε?Αφου του ειχατε τους Τουρκους.Τοσο χαλια ησασταν σημερα οσο διαβαζω τα σχολια?

Περιμενα παντως το Ολυμπιακο φετος καλυτερο.Φαινεται οτι η αλλαγη προπονητη επηρεασε την ομαδα πολυ.

Παρολαυτα και να ισοφαρισουνε την σειρα οι Τουρκοι πιστευω οτι στο ΣΕΦ δεν σας  νικανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ολυμπιακος θα πρεπει παντα στην εδρα του να παιζει στεγνα καλο μπασκετ για να κερδιζει και να εχει καλη ομαδα αλλιως θα χανει ...και στο μπασκετ δεν υπαρχουν ισοπαλιες να χαιρομαστε οπως αλλοι ...χαχαχα

Το στεγνά δεν μοιαζει με το ΣΙΕΝΑ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...