Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Περπερογλου ουτως η αλλως προερχεται απο κακη σεζον, το ιδιο ισχυει και για Φωτση-Πριντεζη. Ο Μαυροκεφαλιδης δεν εχω ιδεα τι ρολο βαραει 2-3 χρονια τωρα στη Ρωσσια που αγωνιζεται, αλλα αν ειναι αυτο που ηταν στον ΟΣΦΠ, 1000 φορες Πριντεζη η Φωτση εστω και τους φετινους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • margaritagr

    1508

  • Cossutius.

    1324

  • Atallos1

    1240

  • MiDi_MiLiZ

    849

Ο Περπερογλου ουτως η αλλως προερχεται απο κακη σεζον, το ιδιο ισχυει και για Φωτση-Πριντεζη. Ο Μαυροκεφαλιδης δεν εχω ιδεα τι ρολο βαραει 2-3 χρονια τωρα στη Ρωσσια που αγωνιζεται, αλλα αν ειναι αυτο που ηταν στον ΟΣΦΠ, 1000 φορες Πριντεζη η Φωτση εστω και τους φετινους.

 

 Παει πολυ καλά αλλα δεν ξερω αν βελτιωσε την αμυνα του.

 

ο κουφος δεν εχει φαει ακυρο απο τους Ναγκετς;; τον αφηνουν να παιξει;

 

 Ειχε πει οτι θα περιμενει να τελειωσουν τα π.ο. Τωρα που αποκλειστηκαν στον 1ο γυρο και εχει πολυ χρονο να ξεκουραστει και να δουλεψει ατομικα μπορει να ερθει στην Εθνικη., 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βαγγέλας σημερα δέχτηκε μια τεράστια ήττα κατά την άποψή μου.

Ο κόσμος του Ολυμπιακού, αν δε δει σοβαρές μεταγραφές, θα ασχοληθεί καθαρά με το μπάσκετ και το Καραισκάκι θα ειναι άδειο.

 

Καταλαβαίνω οτι τα μεγέθη δεν ειναι ιδια σε μπάσκετ και ποδόσφαιρο, οι Αγγελόπουλοι ομως χτιζουν ομάδα εδω και 8 χρόνια (οπως εκαναν και οι Γιαννακοπουλοι παλαιότερα).

 

Αν θέλει να έχει έσοδα πλέον απ το ποδόσφαιρο θα πρέπει αναγκαστικά να τα σκάσει χοντρά, οπως άλλωστε έκανε και ο Σωκρατες κάποτε. Τα έτοιμα τελειωσαν. Ο κόσμος θέλει Ευρωπη.

στο ποδοσφαιρο παιρνει 20 ζεστα μονο για την συμμετοχη στο μπασκετ το κατακτουν και περνουν 300.000 υπολογισε την διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ποδοσφαιρο παιρνει 20 ζεστα μονο για την συμμετοχη στο μπασκετ το κατακτουν και περνουν 300.000 υπολογισε την διαφορα

Ακριβώς, μέσα μπαίνουν σούμπιτοι όσοι επενδύουν στο μπάσκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς, μέσα μπαίνουν σούμπιτοι όσοι επενδύουν στο μπάσκετ.

Γιαυτο και δεν υπαρχουν λαμογιες (ακομα) στο μπασκετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο και δεν υπαρχουν λαμογιες (ακομα) στο μπασκετ...

Δεν τα λες καλα!

Λαμογιες δεν υπαρχουν (πλεον) στο μπασκετ. Καθαρισε απο περυσι!

 

ΥΓ. Αθλημα το οποιο λειτουργει ως πλυντηριο ιδιαιτερα για τους προεδρους των 2 ελληνικων ομαδων, μην το βγαλουμε οτι βγηκε κι απο παρθενογενεση. Απλα δεν εχει μπλεχτει η μαφια εκει μεσα, οπως συμβαινει με το ποδοσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο posthelper το troll που κρυφτηκε μετα τα χτεσινα της υπερομαδαρας του; α ξεχασα τα σουρνει στον Κασιγιας επειδη εκανε ανω κατω και του μπασκετ τα αποδυτηρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατσαλένιε, έκατσα χαράματα κι ασχολήθηκα επειδή είδα ν' αναφέρεις (στο περίπου) το "όνομά" μου. Κακώς όπως αποδείχθηκε. Δε θ'΄ασχοληθώ άλλο, γιατί έχει το ίδιο νόημα να προσπαθώ να μιλήσω σ' έναν φράχτη για την αξία της ποίησης του Ελύτη. Δηλαδή όταν ο άλλος καταλαβαίνει ό,τι θέλει να καταλάβει κι όχι αυτά που του λες, είναι ανούσιο να συνεχίζει κανείς. Δε μου κάνει βέβαια εντύπωση, ούτε ο πρώτος είσαι, ούτε ο τελευταίος. Καλά στερνά από εμένα και τέλος.

 

 

 

H εθνικη ηδη φετος θα εχει πολυ πολυ δυνατο υλικο. Τους δινω το chance να μην εχουν χημεια μεταξυ τους με το καλημερα και να μην παμε καλα (αν και η μιση ομαδα θα ναι του γαυρου), αλλα ειναι βεβαιο οτι αυτη η γενια αν εχει την υγεια της πρωτα απολα θα παει καλα σε βαθος χρονου. Ποναμε λιγο στο 5, αλλα αν του Εθνικου σταρ του κοψει να παρει Βουγιουκα αντι για χοντρο κατι γινεται.

 

Αντε να επιλεξεις ποιους θα αφησεις εκτος:

Θεση 1: Καλαθης, Σλουκας, Ζησης

Θεση 2: Σπανουλης, Μπραμος

Θεση 3: Παπανικολαου, Περπερογλου, Βασιλειαδης

Θεση 4: Καιμακογλου, Φωτσης, Πριντεζης

Θεση 5: Χοντρος, Μπουρουχας, Βουγιουκας, Κουφος

 

Και απο πισω ερχονται: Γιανκοβιτς , Παππας, Κατσιβελης, Καββαδας και Μαντζαρης που ειναι τραυματιας.

Απο υλικο, ειμαστε πολυ μπροστα.

 

 

Σχετικα με τη συζητηση που ειχατε πιο πισω για το αν ο Παπανικολαου με τον Χαινς μπορουν να πανε ΝΒΑ:

Ο Παπανικολαου δεν μπορει να κανει τον ρολιστα σε τιποτα στο ΝΒΑ αυτη τη στιγμη. Ασε που ειναι και ασταθεστατος. Καλος, χρυσος, αλλα εχει πολλη δουλεια μπροστα του αν θελει να αφησει εποχη στην Ευρωπη. Φετος περιμενα περισσοτερα.

Ο Χαινς μπορει στην Ευρωπη να μεσουρανει μεσα στις ρακετες, απο κει ομως εχει θηρια στη θεση 5. Και αντε να πεις οτι τον μετακινεις στη θεση 4 , ελα που δεν μπορει να αγωνιστει σαν 4ρι ομως.

 

Για την Εθνική, Μίντι, και πέρσι το ίδιο υλικό είχαμε, και πήραμε τ' αρχίδια μας (των Νιγηριανών βασικά). Τώρα ο προπονητής έφταιγε, το κλίμα εκεί μέσα έφταιγε, κάτι με την ομοσπονδία έφταιγε - δεν ξέρω, αλλά κάτι άλλο είναι που έφταιγε, κι όχι οι δυνατότητες των παικτών, όμως δεν δίνανε τον καλύτερό τους εαυτό (αλλά μάλλον τον χειρότερο). Μην πωρωνόμαστε από τώρα, γιατί και πέρσι μετά την Πόλη λέγαμε "πω-πω, θα γαμήσουμε κωλαράκια με την Εθνική φέτο", και.......

 

Περί Ενμπικολάου : ΕΥΤΥΧΩΣ που ο μικρός είναι προσγειωμένος, και δεν στροφάρει το καύκαλό του γύρω από Αμέρικες, γιατί έτσι και πάει κατά 'κει ως έχει, θα πάρει απ' αυτά που έλεγα πιο πάνω ότι πήραμε από τους Νιγηριανούς : Η ψυχή που βγάζει ώρες-ώρες και το σχετικά καλό του σουτ (καλό σουτ δε σημαίνει μόνο καλά ποσοστά, αλλά να ξέρεις και πότε να τα σουτάρεις αυτά τα καλά ποσοστά) από το τρίποντο (το ευρωπαϊκό...). Κατά τ' άλλα, κι επειδή έχω δει να τον ΨΙΛΟ-θάβεις που και που τον μικρό (κάτι για ραχιαίες κλπ και άγνοια μπάσκετ), είσαι λάθος : ότι ξέρει, ξέρει (και το έχει αποδείξει από 18χρονος, σε πάμπολλες περιπτώσεις). ΑΛΛΑ, αυτό που εγώ βλέπω, είναι ότι το σώμα του, ΟΧΙ, δεν είναι ακόμη για ΝΒΑ. Και δεν εννοώ για να πάει και να γαμησοδείρει, όπως κάποιοι χαριτωμένοι καταλαβαίνουν και το μόνο που λένε είναι "θα τον φτιάξουν εκεί μωρέ", αλλά δεν είναι ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ. Γιατί αν πάει έτσι, α) θα τον φάνε λάχανο β) δε θα μπορέσει να στεριώσει πουθενά γ) θα μπει στη μαύρη λίστα των εκεί προπονητών. Ο Κωστάκης, παρ'΄όλο που πάνε να τον παρουσιάσουν για "ολοκληρωμένο παίκτη", είναι ΑΚΟΜΑ ένα πολύ μεγάλο ταλέντο κατά βάση. Κι ένα μεγάλο παιδί κατά τη γνώμη μου. Τα ΕνΜπιΈγια θέλουν ΑΝΤΡΕΣ όμως, αλλιώς Έγια-Μόλα. Άντρες, για να μπορέσουν να επιβιώσουν. Όταν προέρχονται από ένα άλλο σύμπαν, το ευρωπαϊκό. Εκτός κι αν το τελέντο είναι επιπέδου φευγάτου. Κι ο Κώστας πιο πολύ κι από ταλέντο, είναι πάθος που έχει. Κι αυτό δεν αρκεί. Όχι για να πάει και να πιάσει αμέσως -πράγμα που δεν παίζει με την καμμία, για άπειρους λόγους κι όχι μόνο γιατί δεν είναι κάποιος "έτοιμος"- αλλά για να στεριώσει και να εξελιχθεί όπως του αξίζει. Και κάπου εδώ θα ψιλοσυμφωνήσω μαζί σου, στο ότι και εγώ περίμενα (ή μαλλον ήθελα, έλπιζα) μεγαλύτερη εξέλιξη από αυτόν. Πιθανολογώ ότι θα την έχει όψιμα όμως (αργεί να ωριμάσει, όπως τον κόβω - όχι ότι δεν το 'χει). Και σωματικά, αλλά και τεχνικά (διότι από διεισδύσεις ο Κώστας είναι ψιλοκλάφτα Μπάμπη, κι έτσι και του παίξουν καλή άμυνα έξω, πάπαλα.

Εμένα δε με χαλάει και ποτέ να μην πατήσει πόδι στο ΝΒΑ. Ακόμα καλύτερα ίσως, αν είναι να γίνει φοβοτρόμος εδώ. Αν πάντως το κάνει, να το κάνει υπό τις καλύτερες των προϋποθέσεων, κι όχι "μάνα, θα γύγω - θα πάω ΝΒΑ".

 

...για τον δε Χάινς, ελπίζω να μείνει στον ΟΣΦΠ μέχρι να βγάλει άσπρα μαλλιά και να μάθει καλύτερα Ελληνικά από πολλούς και διάφορους. Το να φύγει για την πατρίδα του (από του χρόνου κι όλας), δεν το θεωρώ απίθανο βέβαια, από την άποψη ότι μπορεί να μη βγάζει εκεί τα μάτια που βγάζει εδώ, αλλά σίγουρα θέση έχει για κάποια ομάδα (όχι βέβαια για να παίζει βασικό πεντάρι, κι όχι με τον τρόπο και τους χρόνους που το κάνει εδώ). Δαχτυλίδι ποτέ δε θα βάλει (τουλάχιστον όχι "χαριστικό", όπως πχ ο Πάουελ) (...μάλιστα είναι για γελιοκλάμματα κάποιες συγκρίσεις που γίνονται με τον Μπάρκλει, επειδή..."ήταν κι αυτός ένας κοντός που έπαιζε κάτω απ' το καλάθι", αλλά τί να γίνει...Μερικά πράγματα είμαστε υποχρτεωμένοι να τ' ακούμε και να τα διαβάζουμε), αλλά σίγουρα μπορεί ν' αφήσει ένα τάδε στίγμα (μη ξεχνάμε πως αυτό που κάνει, είναι να υπερβάλλει τρομερά εαυτόν, και έχει ΣΥΝΤΟΜΗ ημερομηνία λήξης) αν γυρίσει στα μέρη του. Εύχομαι να μην το κάνει όμως, και να παραμείνει αρκετό καιρό, όχι απλώς Ευρώπη, αλλά ΟΣΦΠ. Διότι αλλού θα είναι αλλιώς τα πράγματα, καθώς στον ΟΣΦΠ έχει βρει μια ομάδα την οποία μπορεί να σώζει όποτε χρειάζεται, αλλά ΕΧΕΙ ταυτόχρονα συμπαίκτες που επίσης θα βγάλουν κάστανα από φωτιά (που τον πουσάρουν και τους πουσάρει). Τεσπα μ' άλλα λόγια : ΝΒΑ μπορεί, αλλά ας μην πάει. Ας κάτσει στα βαμμένα κόκκινα αυγά του. Και κάτι μου λέει πως έχει το μυαλό για να μπορέσει να το δει έτσι, και να παραμείνει ο εργάταρος της Ευρώπης που είναι.

 

 

...κι ένα άσχετο : ΠΟΣΟ θεός ο Γεωργιανός χθες....Μα πόσο...Και κανείς πουθενά να μην έχει κάνει μια σχετική μνεία... Ελπίζω τουλάχιστον ο Μπαρτζώκας να το πρόσεξε, και να τον χρησιμοποιεί περισσότερο στα πλάνα του (...που να ήταν και φορμαρισμένος μέσω παιχνιδιών δηλαδή...), δουλεύοντας περισσότερο μαζί του (αν και δεν είναι "σχολεία" οι ομάδες σε αυτά τα επίπεδα, αλλά μάλλον εργοστάσια...).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wash για τον Παπανικολαου λαθος κανει οτι δεν στροφαρει το μυαλο του γυρω απο Αμερικες. Προσφατα ειχα διαβασει μια δηλωση του που ελεγε οτι σκεφτεται και θελει να παει ΝΒΑ! Οχι τωρα αμεσα, αλλα οτι το θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μα δεν λέω δεν το σκέφτεται καθόλου. Και μαλακία θα ήταν να μην το 'κανε. Άλλο όμως "είναι σα σκέψη στο μυαλό", κι άλλο "μη με βαστάτε άλλο, αφήστε με να πάω ΝΒΑ". Αυτά που είχα ακούσει εγώ να δηλώνει μέχρι και το '12 τουλάχιστον, σ' αυτό το πνεύμα ήταν (και δε νομίζω ν' άλλαξε). Το "αργότερα" που λες ότι είπε, στα πλαίσια της λογικής είναι.

 

...εκτός κι αν εννοείς ότι άκουσες δήλωση (πρόσφατη) που ξεκάθαρα το διευκρινίζει ως (απώτερο) στόχο...(σε στυλ ίσως "με το που τελειώνει το συμβόλαιο με ΟΣΦΠ εγώ την κάνω"....Και δεν λέω να το είπε με αυτά τα λόγια, αλλά το νόημα να ΕΙΝΑΙ αυτό...).

 

 

 

 

Γιατί, πιστεύει κανείς ότι βγήκε ποτέ το NBA από το μυαλό του Σπανούλη?

 

...πιστεύω ότι με το που υπέγραψε στον ΟΣΦΠ, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...