Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Εμένα δεν με νοιάζει να είναι διαλυμένος ο ΠΑΟ σαν σύλλογος, όπως δεν θα σας ενδιέφερε και εσάς, αν ήμουν εγώ στη θέση σας.

 

Οι περισσότεροι μάλιστα θα χαιρόσασταν.

H πλακα ειναι πως την ιδια στιγμη κλαιγεσαι στο απεναντι τοπικ για την ομαδα με την οποια σε αφησε ο χοντρος, αλλα την ιδια στιγμη χαιρεσαι για το βασικοτερο λογο απο τους οποιους εισαι με τον Παπαζογλου κλπ.Πιο αντιφατικος δεν γινεται.

 

Δεν ειπα οτι πρεπει να σας νοιαζει η κατασταση μας, ειπα οτι οταν πεφτει ο ανταγωνισμος μονο ζημιωμενος βγαινεις κι εσυ και η διοργανωση και τα ματια μας γενικοτερα. ΑΝ απο αυτο χαιρεισαι επειδη ξερεις οτι θα σηκωσεις κουπα και θα πας φιεστα, ε περαστικα και σε σενα, περαστικα και σε εμας. Ομως βλεπεις, οτι οσο πεφτει ο ΠΑΟ λογω της διαλυσης, ακολουθει κατα ποδας ο χοντρος διατηρωντας απλα μια στοιχειωδη διαφορα στα ροστερ που να του εξασφαλιζει ομιλους Τσου Λου (για το πρωταθλημα αυτο καθεαυτο χεστηκε)..

 

Μετα το τεστ παπ που τους εκανε εβαλε τα κλαματα λεει

Απο τα μαυρα διαμαντια και τους φουρναροληδες πολυ καλυτερος θα ηταν

3 χρονια ειχε να βαλει γκολ, 31 ετων, ναι καλη επιλογη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ισχυει και προφανως φετος δεν ειδαμε αυτα που επρεπε στις μεταγραφες, λογω της καταστασης της δικης σας και των υπολοιπων ομαδων. Απο την αλλη δε γινεται και να μη γελασεις καθολου με οσα γινονται στον παναθηναικο. Προφανως οποιας ομαδας οπαδος κι αν ηταν αυτο θα κανε.

 

Στο μπασκετ πηρατε πρωταθληματα σε περιοδους που ο οσφπ δεν υπηρχε κι ομως μια χαρα τα γλενταγατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μπασκετ πηρατε πρωταθληματα σε περιοδους που ο οσφπ δεν υπηρχε κι ομως μια χαρα τα γλενταγατε.

Η μια διαφορα ειναι οτι τοτε οι Γιαννακοπουλοι παρα τη διαλυση σας με κραταγανε ψηλα εμενα. Δεν κοιταζαν να προσαρμοζουν την ομαδα στο δικο σας χαλι.

Η αλλη διαφορα ειναι οτι εν τελει τα τριπλ-κραουν γλενταγαμε τοτε (ητοι το οτι ημασταν ευρωπαικη υπερδυναμη). Δεν πανηγυριζαμε την ανυπαρξια σας δηλαδη, αλλα την αυτοκρατορια τη δικη μας που δεν χτιζοταν πανω σας, αλλα πανω σε Μακαμπι και Κιντερ Μπολονια. Δεν αμφιβαλλω οτι υπηρχε κοσμος που γλενταγε τη διαλυση σας παντως, οπως υπαρχουν τωρα γαυροι που γλεντανε την κουπα απο Σεπτεμβρη ενω στο γηπεδο βγαινουν τα ματια τους ετσι οπως τους καταντησε ο Βαγγελας.

Αν επειδη εσυ ησουν διαλυμενος οι Γιαννακοπουλοι με αφηναν να παιζω με Βουρτζουμη και Καραγκουτη βασικους απλα για να σηκωνω κουπες στα εγχωρια, δε νομιζω να πανηγυριζα, τουναντιον θα εβριζα την τυχη μου που επεσα σε πρωταθλημα και αντιπαλους που δεν με βοηθανε να ειμαι ανταγωνιστικος στην Ευρωπη. Αλλα οταν εσυ ησουν διαλυμενος εγω ειχα εναν Μποντιρογκα. Ευτυχως οι Γιαννακοπουλοι, δεν παρασυρθηκαν και δεν προσαρμοσαν ποτε την ομαδα στον ΟΣΦΠ. Αποτελεσμα? Ηρθε το πληρωμα του χρονου, προσαρμοστηκε ο ΟΣΦΠ πανω στον ΠΑΟ και περυσι σηκωσες ευρωπαικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Να πάνε να γαμηθούν όλοι, δεν αξίζει αυτή η ομάδα, γιατί πολύ απλά όλοι τους είναι πουλημένοι...

από που να αρχίσω? από τους παίχτες? που παίζουν για τα λεφτά μόνο??? από τη διοίκηση?

 

άσε ρε, ασχολούμαστε με απατεώνες και στημένους αγώνες, μας κοροϊδεύουν στα μούτρα...

αι σιχτιρ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μια διαφορα ειναι οτι τοτε οι Γιαννακοπουλοι παρα τη διαλυση σας με κραταγανε ψηλα εμενα. Δεν κοιταζαν να προσαρμοζουν την ομαδα στο δικο σας χαλι.

Η αλλη διαφορα ειναι οτι εν τελει τα τριπλ-κραουν γλενταγαμε τοτε (ητοι το οτι ημασταν ευρωπαικη υπερδυναμη). Δεν πανηγυριζαμε την ανυπαρξια σας δηλαδη, αλλα την αυτοκρατορια τη δικη μας που δεν χτιζοταν πανω σας, αλλα πανω σε Μακαμπι και Κιντερ Μπολονια.

Oι Γιαννακόπουλοι (ειδικά ο Θανάσης) ήταν οι πρώτοι που χαιρόντουσαν να ασελγουν στο πτώμα του πρώην δοξασμένου.

Ολοι θυμόμαστε πως έκαναν μέσα στο γήπεδο και όλοι θυμόμαστε πως η στιγμή που πραγματικά χάρηκαν ήταν όταν πήραν το πρωτάθλημα μέσα στο ΣΕΦ.

Επίσης όλοι θυμόμαστε τις μπανάνες και τους πλαστικούς φαλούς μέσα στο ΟΑΚΑ όταν ο Ολυμπιακός επαιζε με ηγέτη τον Βουκσεβιτς και 15.000 κόσμου να παραληρούν στην εξέδρα, βγάζοντας το άχτι τους, για την αποτυχία της ποδοσφαιρικής τους ομάδας.

Ο μπασκετικός ΠΑΟ ήταν για τον μέσο οπαδό, η χαρά για τις αποτυχίες της ποδοσφαιρικής του ομάδας.

 

Σαφώς και γινόταν προσπάθεια εξεφτελισμού του αντιπάλου.

 

Προσωπικά επιθυμούσα πάντα δυνατό Παναθηναικό και ένας λόγος που πανηγυρισα με ολη μου τη καρδιά το περσινό πρωτάθλημα του Ολυμπιακού στο μπάσκετ, ήταν επειδή νίκησε η ομάδα μου, το ΠΑΟ του Ομπράντοβιτς, του Μπατιστ, του Διαμαντιδη, του Σαρουνας(και οχι δε με απασχολεί αν ο Μπατιστ ειναι 33 και ο Σαρουνας 35...αν ηταν κακοί παίχτες δε θα υπέγραφε ο ένας στη Φενέρ και ο άλλος στη Μπάρτσα) και των Γιαννακοπουλαίων, όντας κάτοχος Ευρωπαικού(και που απο διαιτητικά λάθη οπως οι ίδιοι οι οπαδοι του παραδεχονται, δεν έπαιξε στον τελικό του Ευρωπαικου εναντιον του Ολυμπιακου) και όχι μια σκιά της δοξασμένης αυτής ομάδας.

 

Σε ότι αφορά το ποδόσφαιρο, η ψαλίδα έχει κλείσει αρκετά και το να μεμψιμοιρούν κάποιοι από τώρα οτι έχει χαθεί το πρωτάθλημα είναι τουλάχιστον κουτό. ΕΙΔΙΚΑ οταν το ρίχνουν στη διαιτησια.

 

Τέλος σε ότι αφορά τον Παπαδόπουλο, και εγώ αν ειχα να βάλω γκολ 3 χρόνια, οχι θα χαιρομουν, αλλά θα έβγαζα και το σωβρακο και θα το γυρισα γυρω γυρω ή τουλάχιστον θα το κατέβαζα αλα Μήτρογλου.

Ούτε σας χρωστάει, ούτε του χρωστάτε. Στη δύση της καριερας του ειναι ο άνθρωπος, παιχτης που ειχαμε άλλες προσδοκιες ολοι από αυτόν και κατέντησε να παίζει στον Πανθρακικό ως άλλος Χαριστέας. Λογική η χαρά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Γιαννακόπουλοι (ειδικά ο Θανάσης) ήταν οι πρώτοι που χαιρόντουσαν να ασελγουν στο πτώμα του πρώην δοξασμένου.

Ολοι θυμόμαστε πως έκαναν μέσα στο γήπεδο και όλοι θυμόμαστε πως η στιγμή που πραγματικά χάρηκαν ήταν όταν πήραν το πρωτάθλημα μέσα στο ΣΕΦ.

Το ιδιο κανει και ο πολυαγαπημενος σου Βαγγελας. Στηνει μεχρι και παραγκες για να ασελγησει στο πτωμα του ΠΑΟ.

Επίσης όλοι θυμόμαστε τις μπανάνες και τους πλαστικούς φαλούς μέσα στο ΟΑΚΑ όταν ο Ολυμπιακός επαιζε με ηγέτη τον Βουκσεβιτς και 15.000 κόσμου να παραληρούν στην εξέδρα, βγάζοντας το άχτι τους, για την αποτυχία της ποδοσφαιρικής τους ομάδας.

Εσυ τι περιμενες να σου στρωσουν ροζ χαλι για να μπεις στο ΟΑΚΑ επειδη ησουν διαλυμενος? Αυτο εχει καμια σχεση με οσα ειπα?

Ο μπασκετικός ΠΑΟ ήταν για τον μέσο οπαδό, η χαρά για τις αποτυχίες της ποδοσφαιρικής του ομάδας.

Ναι και? Κατσε σου χω κατι κι εγω: Ο ποδοσφαιρικος ΟΣΦΠ ηταν για τον μεσο οπαδο η χαρα για τις σφαλιαρες της μπασκετικης του ομαδας. Στα λεω καλα, στα λεω ομορφα?

 

Σε ότι αφορά το ποδόσφαιρο, η ψαλίδα έχει κλείσει αρκετά και το να μεμψιμοιρούν κάποιοι από τώρα οτι έχει χαθεί το πρωτάθλημα είναι τουλάχιστον κουτό. ΕΙΔΙΚΑ οταν το ρίχνουν στη διαιτησια.

Σε αυτο σιγουρα δεν εκανες καποιο τυπογραφικο? Εννοεις οτι εχει κλεισει η ψαλιδα στο ποδοσφαιρο? :blink:

Σιγουρα? :blink:

Αυτο ειναι το γιατρικο σου για να πας χαρουμενος στη φιεστα του ειδωλου σου στο τελος της σεζον? Αν ναι, χαλαλι. Παιζεις με αντιπαλο εναν ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ ανταγωνιστικους. Λεγε λεγε θα το πιστεψεις στο τελος.

Παντως η ομαδα που εσυ (θελεις να) βλεπεις ανταγωνιστικη χανει απο Πανθρακικους κλπ.

 

Σχετικα με τις μπασκετικες σου αναλυσεις της περσυνης σεζον, αν δεν σηκωνατε ενα πρωταθλημα στα 15 χρονια (ναι με τον Ζοτς αντιπαλο), η στατιστικη επιστημη θα πηγαινε για αλλαγη των θεμελιωδων αξιωματων της. Φορμαριστηκες την καταλληλη περιοδο, ημουν πεσμενος εγω την κρισιμη περιοδο σε σχεση με αλλες χρονιες, σηκωσες κουπα, συγχαρητηρια και μαγκια σου, απλα και ομορφα. Στατιστικα θα περιμενε κανεις να συμβει περισσοτερες φορες στην 13ετια του Ζοτς (η αληθεια ειναι οτι μας εχετε σταματησει αλλη μια φορα στα πλειοφφ αλλα παλι δεν το πηρατε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο κανει και ο πολυαγαπημενος σου Βαγγελας. Στηνει μεχρι και παραγκες για να ασελγησει στο πτωμα του ΠΑΟ.

Που? Πότε?

Πουντο να το δουμε ολοι ντε? Μπας και τον μπερδευεις με τεος πρόεδρο του ΠΑΟ

που έπαιρνε τηλέφωνο διαιτητη "για να τον ρωτήσει ευθέως αν κάποιος προσπάθησε να τον επηρεάσει, ώστε να παίξει εναντίον της ομάδας του και μετά να τον ξαναπάρει τηλέφωνο για να διαμαρτυρηθεί ως άκουσον άκουσον, ΠΡΩΗΝ πρόεδρος της Σουπερλιγκας, για τα σφυρίγματα."

 

 

Εσυ τι περιμενες να σου στρωσουν ροζ χαλι για να μπεις στο ΟΑΚΑ επειδη ησουν διαλυμενος? Αυτο εχει καμια σχεση με οσα ειπα?

Στα λόγια μου ήρθες. Οποτε μη περιμένεις και εσυ να σου φερθει με στοργη και προδέρμ ο μέσος οπαδός. Αν μπορουσαν κάποιοι οπαδοι να σε στείλουν να παίζεις στο τοπικό των Αμπελοκήπων σε αλάνες θα το έκαναν.

Αναφερθηκα σε αυτό το θέμα επειδή εσυ το ξεκινησες.

Περιμένεις απ τον μέσο γάβρο να μη θέλει να σε νικήσει?

Ειτε δυνατός είτε αδύναμος αυτό θα θέλουν. Νικη εναντίον του ΠΑΟ. Σε πολλές περιπτώσεις μάλιστα, αυτές οι νίκες ειναι και παρηγοριά για αποτυχία να πάρει κάποιος το πρωτάθλημα. Ετσι λειτουργουν οι οπαδοι.

Ναι και? Κατσε σου χω κατι κι εγω: Ο ποδοσφαιρικος ΟΣΦΠ ηταν για τον μεσο οπαδο η χαρα για τις σφαλιαρες της μπασκετικης του ομαδας. Στα λεω καλα, στα λεω ομορφα?

Καμία σχέση το ένα με το άλλο.

 

Το μπάσκετ αποτελεί 2ο άθλημα. Οι γάβροι κέρδιζαν τα πάντα στο Μπάσκετ, στο ποδόσφαιρο όμως το γήπεδο ήταν πάντα τίγκα και ας ξέραμε οτι πρωτάθλημα δε θα βλέπαμε. Πέτρινα χρόνια you Know

 

Ασε που μόνοι τους τα έλεγαν οι οπαδοι του ΠΑΟ πως ευτυχως που υπάρχει και το μπάσκετ. Δεν ειναι κακό αυτο.

Εγω άλλο πράγμα ηθελα να τονισω με αυτο που έγραψα, άλλο κατάλαβες εσυ.

 

 

 

 

Σε ότι αφορά τα υπόλοιπα αν και εφόσον πάρω πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο θα χαρώ εφόσον θα κερδίσω τον ΠΑΟ που αποτελεί πάντα την ανταγωνιστική ομάδα. Οπως εσύ χαιρόσουν το 2009 που ο Ολυμπιακος βολόδερνε με τον Ζηκο κτλ (άσχετα αν με τύχη ή με ανικανότητα του ΠΑΟ στη τελική προσπάθεια, έχασε 2 φορές στα μεταξύ μας παιχνδια) και πολλοί μάλιστα τότε μιλησαν για "διάλυση της παράγκας"

 

Δεν ειστε τόσο χάλια οσο θέλετε να λέτε οτι ειστε. Χάλια ειναι η ΑΕΚ.

 

Προς μεγάλη σου λύπη λοιπόν, αν θα σε νικήσει ο Ολυμπιακός, θα χαρούμε όλοι πολύ.Καμία δικαιολογία για την ομάδα που μόνη της και εξαιτίας των επενδυτών της που τσακωθηκαν έχοντας πάρει Σισέδες και ένα πρωτάθλημα 3 χρόνια πριν και δε κατάφεραν λογω προσωπικων εγωισμων να φτιάξουν την ομάδα. Αν χάσει η ομάδα μου από τον ΠΑΟ, ε δε χάθηκε και ο κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που? Πότε?

Πουντο να το δουμε ολοι ντε? Μπας και τον πρόεδρες με πρόην πρόεδρο του ΠΑΟ

που έπαιρνε τηλέφωνο διαιτητη "για να τον ρωτήσει ευθέως αν κάποιος προσπάθησε να τον επηρεάσει, ώστε να παίξει εναντίον της ομάδας του και μετά να τον ξαναπάρει τηλέφωνο για να διαμαρτυρηθεί ως άκουσον άκουσον, ΠΡΩΗΝ πρόεδρος της Σουπερλιγκας, για τα σφυρίγματα."

Παιζεις με τη νοημοσυνη μας? Τρολλαρεις? Εθελοτυφλεις? Τα κανεις ολα μαζι?

Εσυ δεν ελεγες στο αλλο τοπικ οτι μπηκαν φυλακη αυτοι που στηναν την Σουπερλιγκα και καθαρισε? Τελικα ηταν καθαρη απο πριν η Σουπερλιγκα?

Αυτοι που προφυλακιστηκαν με ποιον συνεργαζονταν? Σε ποιον λεγανε μετα το "κι εγω καλυπτα τον Κατσουρανη" να προστατεψει τους διαιτητες κανα 10ημερο μεχρι να ξεχαστει? Η μηπως τα στηνανε για το καλο του Ολυμπιακου Βολου και της Καβαλας?

 

Στα λόγια μου ήρθες. Οποτε μη περιμένεις και εσυ να σου φερθει με στοργη και προδέρμ ο μέσος οπαδός. Αν μπορουσαν κάποιοι οπαδοι να σε στείλουν να παίζεις στο τοπικό των Αμπελοκήπων σε αλάνες θα το έκαναν.

Αναφερθηκα σε αυτό το θέμα επειδή εσυ το ξεκινησες.

Περιμένεις απ τον μέσο γάβρο να μη θέλει να σε νικήσει?

Ειτε δυνατός είτε αδύναμος αυτό θα θέλουν. Νικη εναντίον του ΠΑΟ. Σε πολλές περιπτώσεις μάλιστα, αυτές οι νίκες ειναι και παρηγοριά για αποτυχία να πάρει κάποιος το πρωτάθλημα. Ετσι λειτουργουν οι οπαδοι.

Οχι εγω αλλο ειπα απο αυτο που λες εσυ. Δεν μιλησα για νικες και για ηττες στα μεταξυ μας, lol. Ειπα: Τον διαλυμενο ΠΑΟ μονο κολημενοι τον βλεπουνε και χαιρονται που διαλυθηκε, κατα τ'αλλα και η ομαδα τους μειον βγαινει. Ουσιαστικα στα ποστ σου αυτο κανεις κι εσυ ενδομυχα, αρνεισαι δηλαδη να παραδεχθεις δημοσιως οτι ο ΠΑΟ δεν ειναι ανταγωνιστικος κι επιμενεις οτι εκλεισε η ψαλιδα (!!!).

 

Θα το καταλαβει και ο χαλβας ο προεδρας σου οτι του κανει κακο ολο αυτο, οταν η θεση του πρωταθλητη δε θα οδηγει απευθειας στους ομιλους, αφου πλεον συγκομοιδη βαθμων στην Ευρωπη δε θα κανει καμια ομαδα. Τοτε θα τρεχει και δε θα φτανει που δε θα εχει στανταρακι τα εσοδα του Τσου Λου, αλλα εως τοτε ισως να εχει παντελονιασει τοσα απο την ενασχοληση του με την ΠΑΕ που να τον νοιαζει ελαχιστα συν οτι οπως τον κοβω τα εξοδα της ομαδας σας ως τοτε, θα καλυπτονται απτα τηλεοπτικα δικαιωματα της nova και μονο :devil:

 

Προς μεγάλη σου λύπη λοιπόν, αν θα σε νικήσει ο Ολυμπιακός, θα χαρούμε όλοι πολύ.Καμία δικαιολογία για την ομάδα που μόνη της και εξαιτίας των επενδυτών της που τσακωθηκαν έχοντας πάρει Σισέδες και ένα πρωτάθλημα 3 χρόνια πριν και δε κατάφεραν λογω προσωπικων εγωισμων να φτιάξουν την ομάδα. Αν χάσει η ομάδα μου από τον ΠΑΟ, ε δε χάθηκε και ο κόσμος.

Σου ειπε κανεις να μη χαρεις αν με νικησεις, ξαναρωταω.

 

Τα εκ του ασφαλους "καμια δικαιολογια" και λοιπα αστα στην ακρη. Δεν ειναι ευθυνη του κοσμου , ουτε της ομαδας, οτι την τυχη της την ειχε ενας καρκινος, ουτε ευθυνη του κοσμου που μπλεχτηκαν ενα ματσο απατεωνες και αυτοκλητοι σωτηρες που τελικως ριξανε την χαριστικη βολη. Ουτε ευθυνη του κοσμου που σε αφηναν να στηνεις παραγκες επι Σωκου, να αποδεικνυονται, να μενεις ατιμωρητος και να εισπρατεις επι 15 χρονια σερι τα μυρια του Τσου Λου την ωρα που εγω εισεπρατα φραγκοδιφραγκα και μερικα μυρια οποτε περναγα στους ομιλους.

 

ΥΓ. Σ'χωρα με για το υφος, αλλα δεν γινεται συζητηση οταν προσπαθεις να μου πεις οτι επι Μαρινακη εχουμε καθαροτατα πρωταθληματα με σοβαρες υποψιες για στησιματα απτην πλευρα του Πατερα, τη στιγμη που προφυλακιστηκαν 2, που εχουμε το "κι εγω καλυπτα τον Κατσουρανη" και διαφορα αλλα ομορφα. Δεν μπορει ναναι ολα σκευωριες κατα του Βαγγελα, ουτε η φωνη στα τηλεφωνηματα που εβγαλε ο Κουγιας να ειναι αλλουνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζεις με τη νοημοσυνη μας? Τρολλαρεις? Εθελοτυφλεις? Τα κανεις ολα μαζι?

Σαν να διαβάζω ολους τους χρηστες μαζί να απευθηνονται σε εσένα. :P

 

Αφου εσύ έκανες κουβέντα για παράγκα. Πάλι αυτοαναιρήσε?

Ειπαμε η παράγκα καθάρισε. Χμ.... ωστε υποστηρίζεις οτι υπάρχουν και άλλοι?

Ωραία. Εχουμε τέως παράγοντα του ΠΑΟ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ μπλεγμένο στις συνομιλίες.

Ας ξεκινήσουμε τη κάθαρση από εκει. Μάλλον δε βολεύει ομως τον μεμψiμoιρισμό.

Ξέρεις σε αυτόν που έπαιρνε τον Δαλουκα τηλέφωνο.

Ελα τώρα.

Πουλάς που πουλάς τρέλα, πας να το γυρίσεις και τουμπα. :P

 

Tι σχέση έχει ο χαλβάς πρόεδρος που ο ΠΑΟ δεν έχει επενδυτες να τα σκάσουν να κάνουν καλύτερο Παναθηναικό.

Ο Χαλβάς πρόεδρος έχει ως σκοπό τις νίκες και το πρωτάθλημα.

Ηξερε οτι φέτος δε θα ρίξετε λεφτά και αυτός έριξε ίσα ίσα αυτά που χρειάζονται να σας νικήσει.

 

Το τι θα γινει μελλοντικά και πως ο Μαριδακης θα τη παλεύει χωρις Τσ.Λ. αυτο ειναι κάτι που δε με απασχολεί ιδιαίτερα.

Ας ειμαστε μάγκες να περνάμε Τσ.Λ. χωρίς να είναι ανταγωνιστικός στην Ευρωπη ο ΠΑΟ.

 

Και δεν ειπα οτι ο ΠΑΟ ειναι ανταγωνιστικος. Ειπα οτι δεν είστε όσο χάλια θέλετε να λέτε οτι ειστε για να δικαιολογισετε από τωρα τυχόν άτυχες στιγμές.

 

Τον Πανθρακα για να τον νικήσεις δε χρειαζεσαι τον Σισέ.

Τον νικάς και με τον Μαυριά.

 

Η αποτυχία ειναι πως η ομάδα σου ειναι ανέτοιμη.

 

Τι να πει και η ΑΕΚ που παίζει με τον ΚΟΥΡΕΛΑ και τον ΑΡΚΟΥΔΑ???

Δουλευόμαστε τώρα??

 

 

Αν υπήρχε ή ΑΝ υπάρχει ακόμα παράγκα στο ποδόσφαιρο, αυτή ειναι με τη συνεργασία των 2 "μεγάλων" τουλάχιστον.

Γιαυτο και η πολιτεία δε προχώρησε. Φαντάσου πόσες κυβερνησεις θα έπεφταν.

 

Αφήστε αυτή την μασημένη δικαιολογία της παράγκας και δείτε την ομάδα σας.

Και άλλοι περάσαμε δύσκολα χρόνια. Και εκεί με περιπτώσεις πιστολέρο να απειλούν διαιτητές κτλ κτλ.

 

Τα εκ του ασφαλους "καμια δικαιολογια" κτλ κτλ κτλ..................

Κανεις δεν ειπε οτι ειναι ευθήνη του κοσμου.

Ευθηνη του ειναι μονο το ότι κατηγορεί πάντα τοn αόρατο εχθρο αντί να παει να πιάσει αυτους που πρέπει...

 

Λες οτι δεν πολέμησαν τη παράγκα...

 

Που ηταν το 2004 οταν ο ΠΑΟ έπαιρνε το πρωτάθλημα, ο Σωκράτης τσαντισμένος μου έφερνε Ριβάλντο και Νικοπολίδη και οι δικοι σου έτρωγαν τα λεφτά του Τσ.Λ. αποδυναμωνοντας την ομάδα??

 

Που πήγαν τα χρήματα του Τσ.Λ. το 2009?

Καλύψατε λέει τις "τρυπες" απ το ανοιγμα για αγορά Σισέ κτλ κτλ???

 

ΕΚΕΙ ειναι η διαφορά των "σωτήρων σας" σε σχέση με τους δικούς μας.

 

Οι δικοί μας, πρώτα τα έσκαγαν με δικά τους φραγκα, εξασφάλιζαν πως η ομάδα είναι δυνατή, έφερναν 2-3 παίχτες κράχτες εξασφαλίζοντας με αυτο το τρόπο τα διαιτητικά σφυρίγματα (γιατι στην Ελλάδα έβλεπαν Τζιοβάνι και Ριβάλντο και τους ζητουσαν αυτόγραφο) και τα χιλιάδες διαρκείας με φανέλες κτλ κτλ, και μετά απλά επαιρναν 1-2 παιχτες κάθε σεζόν, παντελονιάζοντας εκατομμύρια οπως θα έλεγες εσυ, βάζοντας χρήματα στην άκρη, φτιάχνοντας προπονητικά, γήπεδα, έχοντας πάντα πληρωμένους τους παιχτες στην ωρα τους, και φυσικά καλύπτοντας και τα δικα τους έξοδα, οπως θα ελεγα εγω.

 

Ετσι γινεται η μπιζνα MIDI MILIZ.

Εξυπνες δουλειάς. Οχι άρπα κολα, πηραμε ένα πρωτάθλημα, νικήσαμε τον γάβρο.

Πως νομίζεις οτι τοσα χρονια έκαναν αυτοκρατορία οι Γιαννακόπουλοι?

Καθόντουσαν? Κάθε χρόνο τα εσκαγαν. Μια χρονιά το άφησαν λιγο το πράγμα, πάει το πρωτάθλημα.

 

Και εξακολουθω να υποστηρίζω επίσης πως Μαρινάκηδες και Σωκράτηδες δεν έχουν ανάγκη να βγάλουν λεφτά απ τον Ολυμπιακο.

Εχουμε ηδη συζητήσει τους λόγους που ηθελαν και θέλουν να έχουν τον έλεγχο μεγάλων ομάδων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να διαβάζω ολους τους χρηστες μαζί να απευθηνονται σε εσένα. :P

Αλλος εγραψε οτι η ψαλιδα στην Σουπερλιγκα εκλεισε και οτι δεν υπαρχει ψιγμα παρασκηνιου στην Σουπερλιγκα κι αν αυτο υπηρξε προσφατα ηταν απτον Πατερα.

 

 

Αν υπήρχε ή ΑΝ υπάρχει ακόμα παράγκα στο ποδόσφαιρο, αυτή ειναι με τη συνεργασία των 2 "μεγάλων" τουλάχιστον.

Γιαυτο και η πολιτεία δε προχώρησε. Φαντάσου πόσες κυβερνησεις θα έπεφταν.

Βολικη σκεψη για ενα γαυρο να μοιραζει 50-50 την παραγκα στην ομαδα του και στον ΠΑΟ. Με τη διαφορα οτι η παραγκα που "στησαμε απο κοινου" σου εδινε πρωταθληματα και εξοδους στο Τσου Λου. Εμενα τι μου εδινε για να την στησω? Συμμετοχη στα πλει-ωχ της Σουπερλιγκας? Βρες μου τη λογικη συνοχη σε αυτο.

Αφήστε αυτή την μασημένη δικαιολογία της παράγκας και δείτε την ομάδα σας.

Και άλλοι περάσαμε δύσκολα χρόνια. Και εκεί με περιπτώσεις πιστολέρο να απειλούν διαιτητές κτλ κτλ.

Αφενος δεν ειναι δικαιολογια κατι υπαρκτο που εχει φερει μια ομαδα σε οικονομικη ανεχεια (σε συνδυασμο με αλλους παραγοντες). Και βασικα οχι μονο μια, εχετε κλεψει πρωταθληματα και απτην ΑΕΚ.

Αφεταιρου οσο και να σε βολευει να παρουσιαζεις την ομαδα σου αξια (με τη λογικη παραγκα-μασημενη καραμελα) δεν ειναι και το ξερεις. Η τελευταια 15ετια ξερεις τι δυσωδια περιεχει οσον αφορα την ομαδα σου, μην τα ξαναλεμε.

 

Για τα αλλα που λες εγω δεν εχω να πω κατι και μη μου πεις σαν εναν αλλον οτι το κανω επειδη δεν εχω επιχειρηματα, απλα ειναι ματαιο γιατι διαφερουν οι υποκειμενικες αποψεις του καθενος (πχ στο αν ο Μαρινακης εχει λογο η οχι να παντελονιαζει απτον ΟΣΦΠ και αν τα μυρια που παντελονιασε φετος ειναι σημαντικο ποσο για τον ιδιο η οχι κλπ). Εισαι ταγμενος στον χοντρο, το κανεις με στυλ, δεν μπορω να συζηταω επ'αοριστον τα ιδια και τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θέμα διαφοράς άποψης το γεγονός οτι οι επενδυτές της ομάδας σου δεν επενδύουν ή οταν σπάνια το έκαναν, μετα τα κατεστρεφαν όλα. Είναι θέμα λογικής. Ειτε το δέχεσαι είτε συνεχιζεις να τα ρίχνεις όλα στη "παράγκα" στην οποια συμμετείχαν παρεπιπτόντως τέως παράγοντες της ομάδας σου.

 

Λυπάμαι αν γρεμιζω αυτό τον τοίχο της δικαιολογίας, αλλά δε σου φταίει ο Μαριδάκης αν οι οπαδοί της ομάδας σου τα κάνουν μπάχαλο στο γηπεδο, επειδη δε γουστάρουν τον πρόεδρο της ομάδας σου, ούτε αν δε μπορεις να νικήσεις τον Πανθρακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισοπεδωση της λογικης σημαινει αυτο που κανεις:

Επειδη οι κατα καιρους διοικησεις του ΠΑΟ ηταν γτπ<--->ο γαυρος επαιρνε δικαια τα πρωταθληματα. Σου λεω οτι τιλους δεν εκλεψες μονο απο μενα, εχεις κλεψει κι απτην ΑΕΚ.

 

Να γκρεμισεις τι ακριβως? Τις μαγνητοφωνημενες και δημοσιοποιημενεις αποδειξεις υπαρξης παραγκας και τους λογους για τους οποιους προφυλακιστηκαν για πρωτη φορα στα χρονικα μεγαλοπαραγοντες που συνεργαζονταν στενα με την ομαδα σου? Οκ το γκρεμισες με το επιχειρημα οτι ο ΠΑΟ ειχε ανυπαρκτες διοικησεις.

 

Οσο για τα επεισοδια στο ΟΑΚΑ , ταγμενοι σε υποψηφιο σωτηρα και εντολοδοχοι του τα κανανε, δεν τα κανανε "τυπικοι φιλαθλοι". Επεισοδια βεβαια, για τα οποια ο ΠΑΟ τιμωρειται σε αντιθεση με καποιους καποιους. Οσο για τον Πανθρακικο, εσυ να τα βλεπεις αυτα που υποστηριζεις οτι η ψαλιδα εκλεισε εφετος, γιατι αν σου πω εγω οτι φασκεις κι αντιφασκεις δε θα σ'αρεσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειναι αυτος που ισοπεδώνει τα πάντα οταν μου πετας σαν επιχειρημα της παράγκας τις συνομιλίες στις οποίες συμμετείχε ο τέος προεδρος της ομάδας σου και μάλιστα σε πιο σκανδαλωδη συνομιλία από το γνωστό "φανήκαμε και εμεις μια φορά τυχεροί".

 

Μόνο ο μάγκας Πειραιωτης μιλαγε με τον Μπέο και τον άλλον?

Τι λέμε τώρα?

 

Σε ότι αφορά την ΑΕΚ μην μπερδευτεις τον αθέμιτο τροπο κατάκτησης ενος πρωταθλήματος, με τη παράγκα.

Αλλο παράγκα, άλλο αυτο που έγινε το 2008.

Αλλωστε ακόμα και οι Αεκτζήδες τα χουν με τον Σωκράτη όχι επειδή έκανε παράγκες, αλλά επειδή τους πήρε τη μισή ομάδα και ένα πρωτάθλημα με νομιμο μεν, αθέμιτο δε, τροπο.

 

Δε με ενδιαφέρει ποιοι έκαναν τα επεισόδια.

Και εγω θεωρω αυτους που χάρηκαν το 2008 για το πρωτάθλημα στα χαρτιά, κάφρους, δε νομίζω οτι εσένα θα σε σταματήσει απο το να γενικεύεις.

Το ίδιο και το αυτό ειναι.

 

Τα επεισόδια έγιναν απο μεγάλη μερίδα κόσμου που ολοι ξέρουμε τι ήθελαν.

ΟΛΟΙ ηξεραν τι θα συμβει, κανεις δεν έκανε τιποτε.

 

Ας προσεχαν.

Εγω αυτό το παίρνω ως προσπάθεια να τιμωρηθει η ομάδα για να έχουμε του χρόνου να λέμε.

 

Καβάφης είπε:

Και τώρα τι θα γένουμε χωρίς βαρβάρους.

Οι άνθρωποι αυτοί ήσαν μιά κάποια λύσις.

 

Ολοι περιμένουν τον βάρβαρο για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα, αλλά βάρβαρος δεν υπάρχει ποτέ και τρωγονται με τα ρούχα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...