Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bασικα αυτο που κανω εδω και σελιδες ειναι σουρεαλιστικο: συζητω με γαυρο που αρνειται την υπαρξη παραγκας και αντ'αυτου κατηγορει τον ΠΑΟ για παραγκα.

 

Αφιερωμενα, δεστα εχει και δηλωσεις του ειδωλου σου του προεδρα σου:

http://www.youtube.com/watch?v=oioGN2r8jvY

http://www.youtube.com/watch?v=VMSnWXpUa0o

http://www.youtube.com/watch?v=mPfNIWszImE

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Aπ την άλλη οταν ο Πατέρας τηλεφωνεί στον Δαλούκα για να τον προτρέψει να σφυρίξει δίκαια και μετά του ξανατηλεφωνει για να τον κράξει που δε σφύριξε οπως αυτός θα ήθελε, αποτελεί καθημερινό γεγονός :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ την άλλη οταν ο Πατέρας τηλεφωνεί στον Δαλούκα για να τον προτρέψει να σφυρίξει δίκαια και μετά του ξανατηλεφωνει για να τον κράξει που δε σφύριξε οπως αυτός θα ήθελε, αποτελεί καθημερινό γεγονός :P

 

Εγω δεν ειπα αυτο. Εγω σε ρωτησα να μου πεις τι εκανε ο Βαγγελας γιατι ειχες αποριες ποτε και τι εστηνε.

Επισης θελω να μου πεις τι κανουν ολα αυτα τα χρονια οι ομαδες στο καραισκακη μολις κλειδωνει το πρωταθλημα και τι γινεται οταν η ομαδα μπει στο ματι του ολυμπιακου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνεχισετε ετσι το κοβω για κλειδωμα και αυτο.

 

Τεσπα ας πω τπτ για μπασκετ.Στα φιλικα που δωσε ως τωρα η ομαδα, ξεχωρισε ο κιτσεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαβασα, δεν εχω ιδεα τι γραψαν οι προλαλησαντες,

ενα εχω να πω:

ενα μπουρδε, ενα μπουρδελο ειμαστεεεεεεεεεεεεεεεε

 

θελαν και 2πλο στο στοιχημα οι "φιλοι" μου οι κουβανοι, 1,80 λεει, ευκαιρια, χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειπα αυτο. Εγω σε ρωτησα να μου πεις τι εκανε ο Βαγγελας γιατι ειχες αποριες ποτε και τι εστηνε.

Γιατί?

Για ολα να λέμε. Μην αλλάζουμε τη κουβέντα.

 

 

Καμία παράγκα, δε μπορει να στηθεί από έναν μόνο "άρχοντα".

.

Ισχύει οτι και στη πολιτική. Αν δε συναινουν οι 2 μεγάλοι, δεν αλλάζει κάτι. Εκτός και αν κάποιος πιστεύει οτι το κυβερνων κομμα κάνει αυτό που θέλει χωρίς να δινει λογαριασμό.

 

Τι κουβέντα να κανω όταν μου λένε οτι ο Σωκράτης έκλεβε πρωταθλήματα η οτι ο Βαγγελας κάνει το ίδιο, από ανθρώπους που την ίδια στιγμή λένε για εσωτερικά τους ζητήματα πως ο Τζιγκερ συνεργαζόταν με τον Σωκράτη και προσπάθησε να κάνει το ίδιο με τον Βαγγέλα, αλλά ο αγαθός Πατέρας έσπασε τη παράγκα (ξέρετε αυτός με τα τηλέφωνα στον Δαλούκα) και πηρε ο ΠΑΟ το μοναδικό δικαιο πρωτάθλημα (ξεχνάνε και του 2004 πολλές φορές :P:P).

 

Να σου πω οτι το ποδόσφαιρο ειναι καθαρό?

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Και πιστεύω οτι σε αυτό έχουν εμπλακεί οι πάντες. Από τον μικρότερο μέχρι και τον μεγαλύτερο. Για τον λόγο αυτό, δεν συνέβει τίποτε με το θέμα των μαγνητοσκοπημένων συνομιλιών.

 

 

 

Που είναι οι κρυφές συνομιλίες που εμφανίζουν τον Δημητράκη να στήνει ματς?

Που είναι οι άλλες που εμφανίζουν μεγαλοπαράγοντα πράσινης ΠΑΕ να μιλάει με παράγοντα κοκκινης για θέματα μοιρασιάς?

Που είναι όλα αυτά που είχαν λυσάξει οι δημοσιογράφοι οτι θα έβγαζαν στη φόρα και δε βγήκε τίποτε?

Τη βρήκαμε τη δικαιολογία. Ο Μαριδάκης που ειναι ο νέος Μπερλουσκόνι, εξουσιάζει τα πάντα και δε μπορει να τον αγγίξει κανεις.

 

 

 

Αυτό αποτελεί όμως προσωπική άποψη.

 

Για το μόνο πράγμα στο οποίο συμφωνώ είναι στο ότι πλέον ο χοντρός έχει μείνει μόνος του και κάνει οτι θέλει.

Αλλά πλέον δεν ειναι ανάγκη να κάνει κάτι.

Αυτοκαταστράφηκαν οι άλλοι.

 

Το παραδέχεστε και οι ίδιοι. Δε σας κατέστρεψε ο χοντρός που μετά το 2004 και το 2009 αντί να εκμεταλλευτείτε την ομαδάρα σας και τα λεφτά του Τσ.Λ. τσακωνόντουσαν οι ίδιοι άνθρωποι που έφεραν πρωτάθλημα και νίκη εκτος έδρας στη Ρομα κτλ κτλ

Μόνοι τους το έκαναν.

 

Ο Μαρινάκης ξέρει οτι με τους υπολοιπους τυφλούς θα πετύχει ως μονόφθαλμος και αυτό κάνει.

Αν αυτό θα μας οδηγήσει σε καλό η σε κακό, δε το γνωρίζω. Για την ώρα τον μέσο Ολυμπιακό τον ενδιαφέρει το πρωτάθλημα, να νικάει τον ΠΑΟ και να κάνει και 1-2 νικες στο Τσ.Λ. να περάσει και Ουέφα και να χάσει με δυσκολία τη προκριση και τέλος να βλέπει μπαλίτσα.

 

Τελος από μένα το θέμα αυτό, θα ασχοληθώ καθαρά με τα της ομάδας.

 

Παμε στα σοβαρά τώρα.

 

Παπαδόπουλος:

Εγώ είμαι χαρούμενος που πέτυχα το γκολ, τίποτα άλλο. Ο Παναθηναϊκός απλά βρέθηκε μπροστά μου. Για μένα ο τρόπος που αγωνίζεται ο Παναθηναϊκός δεν βολεύει τον επιθετικό. Στο σύγχρονο ποδόσφαιρο ο επιθετικός συμμετέχει στο παιχνίδι. Δεν νομίζω πως φταίει ο κεντρικός επιθετικός. Η ομάδα έχει τρεις καλούς παίκτες πίσω από τον επιθετικό που ξέρουν να κρατούν την μπάλα και πρέπει να περιμένει περισσότερα από αυτούς.

 

Δεν θέλω να πω κάτι για όσα ακολούθησαν (σ.σ. είχε πει πως αφιερώνει το γκολ στους υγιείς φιλάθλους του Παναθηναϊκού)».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταστραφηκαν οι αλλοι. Η ΑΕΚ αν εβγαινε Τσουλου εκεινη την χρονια θα ηταν μια χαρα με τα 20 εκατομμυρια, οι ξαφνικες γελοιες αποφασεις να διακοπτονται παιχνιδια του ολυμπιακου, ειτε με βροχη ειτε με χιονια να μεταθετουμε αγωνιστικες επειδη απλα βολευει καποιους ωστε να παρουμε το περσινο πρωταθλημα και να καθαρισουμε απο ολους και να την βγαζουμε στο τζαμπα, θα φανει σε κανα 2 χρονια. Τοτε θα τον βριζετε εσεις οι ιδιοι. Μην βαλω φασεις απο τα 2 ντερμπυ με ΑΕΚ και ΠΑΟΚ να δουμε τι εγινε εκει.

Ο Σαββας γιατι επεστρεψε περσυ? Γιατι δεν ακουσαμε ποτε μια συνομιλια ωραια που ειχε..και ελεγε πραγματα...

 

Α εγω τουλαχιστον δεν ειμαι περηφανος που εξαιτιας του παπαροτρακη εχασα ενα πρωταθλημα η και περισσοτερα(ποιος ξερει τι δεν εχουμε ακουσει), αλλα τουλαχιστον δεν βγαζω τον προεδρο θεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anubis13 στο τοπικ αυτο αναφέρομαι στον Παναθηναικό.

Αν θες να μιλήσουμε για την ΑΕΚ πάμε στο αναλογο τοπικ.

 

Αλλά επειδή το έθεσες, φυσικά και ο Κοκκαλης έκανε μεγάλη ζημιά στην ΑΕΚ με το χάρτινο πρωτάθλημα.

Δυστηχως όμως, όσο ανήθικο και αν ήταν, επίσης ηταν νομιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anubis13 στο τοπικ αυτο αναφέρομαι στον Παναθηναικό.

Αν θες να μιλήσουμε για την ΑΕΚ πάμε στο αναλογο τοπικ.

 

Αλλά επειδή το έθεσες, φυσικά και ο Κοκκαλης έκανε μεγάλη ζημιά στην ΑΕΚ με το χάρτινο πρωτάθλημα.

Δυστηχως όμως, όσο ανήθικο και αν ήταν, επίσης ηταν νομιμο.

 

Ηταν νομιμο, πηγατε στο CAS σας παρεπμψαν στην ΕΠΟ και η ΕΠΟ ειπε αφου ο Απολλωνας δεν εχει εννομο συμφερον κερδιζετε τους 3 βαθμους, μονο που κανεις δεν βγηκε να πει για την σφαγη που εγινε στον Απολλωνα μετα το ματς με τον ολυμπιακο.

Θελεις και αλλο παραδειγμα, γιατι να τιμωρηθω για αγωνα που διακοπηκε ενω εσυ δεν εχεις τιμωρηθει στο παρελθον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δηλαδή θες να πεις οτι ο Σωκράτης ζήτησε να σφάξουν τη Καλαμαριά επειδή τολμησε να μας νικήσει?

 

Ειπαμε να κάνουμε κουβεντα βρε φίλε, όχι να μιλησουμε για θεωρίες συνωμοσίας.

 

Την ουσία των πραγμάτων την έγραψα παραπάνω. Στο τριπάκι να αρχίσω να πετάω βιντεο δε πρόκειτε να μπω γιατι δεν έχει κανένα νόημα και θα φτάσουμε στο 1990 και στα τότε περίεργα..μη σου πω οτι η συζήτηση θα καταλλήξει στα πιστόλια του Καπετάνιου, στον Κοσκωτά και τα λουλούδια. Αστο που σου λέω. Ας μιλήσουμε για το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγραψα εννομο συμφερον τωρα τι καταλαβαινεις απο αυτο. Ναι γιατι ο Σωκρατης δεν εσφαζε οποτε γουσταρε ας πουμε?

Ναι γιατι ο απολλωνας εκει που ξαφνικα δεν ηταν για υποβιβασμο δεν του εφταναν ουτε οι 3 βαθμοι για να σωθει. Αλλα ενταξει δεν πεταμε ποτε βιντεακια γιατι ειμαστε ανωτεροι ανθρωποι κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως όμως, όσο ανήθικο και αν ήταν, επίσης ηταν νομιμο.

Τα εχουμε ξαναπει, μην τα ξαναλεμε

Το θεμα με τον Βαλνερ ηταν μεταγραφη που ειχε κανει εκτος καλενταριου ΦΙΦΑ, νομιζω στη Σκωτια, καθοτι στο Ην.Βασιλειο επιτρεπουν εσωτερικες μετακινησεις εκτος προθεσμιων της ΦΙΦΑ

Ο Ολυμπιακος θεωρησε οτι αυτη ειναι κανονικη μεταγραφη και αρα δεν επρεπε να εχει δικαιωμα να αγωνιστει, η Καλαμαρια οτι δεν ειναι και αρα παιζει κανονικα (εξου και η ΕΠΟ του εβγαλε κανονικα την μπλε καρτα, να θυμησω οτι στην περιπτωση Κοντρερας ο Ολυμπιακος επικαλεστηκε σαν επιχειρημα - μιας και ποτε δεν εγινε καποια νομικη διαδικασια - την εκδοση μπλε καρτας χωρις αναγραφη ποινης απο το προηγουμενο πρωταθλημα, δηλαδη εκει που συμφερει δεχομαστε οτι η εκδοση μπλε καρτας απο την ΕΠΟ μεταφερει την ευθυνη στην ΕΠΟ και οχι στον συλλογο για τυχον παραλειψεις)

 

Αυτο λοιπον που εγινε με τον Βαλνερ ειναι οτι η ΕΠΟ εβγαλε μια βαθμολογια με τον Ολυμπιακο να εχει παρει το ματς στα χαρτια, δικαιωνοντας τον. Η Καλαμαρια πηγε στο CAS ζητώντας να μην επικυρωθει αυτη η βαθμολογια. Το CAS απεφανθει οτι ειναι αναρμοδιο στο να μην επικυρωσει την βαθμολογια της ΕΠΟ, κατι που πρακτικα σημαινει "αν θελετε να δουμε αν ηταν νομιμη ή οχι η μεταγραφη Βαλνερ ελατε να το εξετασουμε, αλλα μην μου ζητατε να παγωσω την αποφαση και την βαθμολογια της ΕΠΟ"

 

Προφανως η ΕΠΟ θα μπορουσε να ειχε παγωσει την διαδικασια και να περιμενε την αποφαση του CAS ή καποιου διεθνες οργανου για το αν ειχε δικαιωμα συμμετοχης ο Βαλνερ. Προτιμησε ομως να το παρει πανω της, να προχωρησει σε εκδοση αποφασης και να καταρτησει βαθμολογια την οποια το CAS ειπε οτι ειναι αναρμοδιο να μπλοκαρει.

 

Υπαρχει το επιχειρημα "ρε φιλε, αν αυτο επαιρνε 3 μηνες, τι θα καναμε? Δεν θα δηλωναμε ομαδες στην Ευρωπη περιμενοντας την αποφαση του CAS", υπαρχει και το επιχειρημα "Εφοσον το πρωταθλημα ουσιαστικα κριθηκε απο αυτη την αποφαση, ναι, να μην στειλεις, δεν κριθηκε η 9η με την 10η θεση, αλλα κριθηκε ο τιτλος"

 

Ο καθενας κρινει το ολο στορυ. Αν θες την προσωπικη μου γνωμη, πιστευω οτι υπηρχε χρονος για να ζητηθει απο την ΕΠΟ η μεσολαβηση τελεσιδικων διεθνων οργανων ωστε να βγει σωστη νομικα αποφαση και να προλαβουν και τις ημερομηνιες

 

Στα δικα μας...

Με το γηπεδικο εχετε παρει πρεφα τι λεει ο Καμινης και τι συνεπαγεται για την συμβαση ΓΗΠΕΛ-Δ.Αθηναιων ετσι?

Ο Καμινης "απειλει" οτι θα προχωρησει μονομερως στην διπλη αναπλαση οταν ξεπαγωσει ο νομος και στην ουσια λεει στον Ερασιτεχνη "σου παιρνω την Λεωφορο, κανε οτι νομιζεις στον Ελαιωνα"

Επειδη ουτε Ερασιτεχνης ούτε ΠΑΕ μπορουν να σηκωσουν γηπεδο αυτη τη στιγμη, προτεινει ο Δημος είτε να φτιαξει γηπεδο 4ης κατηγοριας, 40χιλ θεσεων, με 65Μ, κυριοτητας Δημου είτε να φτιαξει ο Παναθηναικος γηπεδο 3ης κατηγοριας, λιγοτερων θεσεων, 55Μ

Αν προχωρησουν στη λυση του γηπεδου ιδιοκτησιας Δημου (γενικα Κρατικου, δεν ξερω πως θα παει αυτο μετα εσωτερικα στο Δημοσιο Τομεα) που ειναι και το πλεον ρεαλιστικο δεδομενων των συνθηκων, συμφωνα με την συμβαση της ΓΗΠΕΛ, η ΠΑΕ θα δινει 3-4Μ ενοικιο επι 35 ετη=100-140Μ συνολικα για ενοικιο σε βαθος 35ετιας, για γηπεδο αξιας 65Μ και με τις εμπορικες χρησεις φυσικα στον Δημο

 

Καταλαβαινετε ελπιζω τι μπιζνα ειχε στηθει με την ΤζιγγερΓΗΠΕΛ και γιατι ο Βγενοπουλος ειχε κολλησει τοσο πολυ με το θεμα. Στην ουσια λοιπον ο Τζιγγερ αποδεχομενος τις ευθυνες της ΓΗΠΕΛ δεν εχανε τιποτα, το πολυ πολυ να ηταν στο "μηδεν εις το πηλικον" αφου το κρατος θα επαιρνε την Λεωφορο και η ΠΑΕ αν ηθελε να φτιαξει γηπεδο ας εκοβε το λαιμο της να βρει λυση. Ταυτοχρονα, οποιος αναλαμβανε την ΠΑΕ, για να μην "χασει" ο συλλογος (ειτε ΠΑΕ ειτε Ερασιτεχνης) την Λεωφορο τσαμπα και χωρις ανταλλαγμα είτε θα επρεπε να κανει επενδυση 55Μ τσεπατα για ιδιοκτητο γηπεδο, ειτε αν δεν υπηρχαν (που δεν υπαρχουν) να μπει σε μια απιστευτα κοστοβορα για τον Συλλογο λογικη "ενοικιου" και μαλιστα χωρις να εξασφαλιζονται τα υπολοιπα τμηματα του Συλλογου

 

Κοινως ο Βγενοπουλος καταλαβαινετε γιατι ειχε κολλησει με τη ΓΗΠΕΛ. Ο Τζιγγερ ειχε δεσει την Λεωφορο με το Δημο, το μονο που δεχτηκε ειναι ευθυνες προς τριτους ΑΝ προκυψουν (οποτε θα πληρωνε ρητρες μονο στην περιπτωση που η ΓΗΠΕΛ ζητουσε να σπασει η συμβαση, και δεν βρισκω λογο να ζητουσε ο Τζιγγερ κατι τετοιο. Τοσο παναθηναικος ειναι πια?) και εφοσον δεν το εκανε (που δεν θα το εκανε) οι νεοι μετοχοι της ΠΑΕ θα επρεπε ηταν να ξεκινησουν "Καλημερα σας, τα 55 παρακαλω" ειτε να σκανε 4Μ τον χρονο χ 35 χρονια για κατι αξιας 50% μικροτερης και χωρις εμπορικη εκμεταλλευση

 

 

ΔΙΟΡΘΩΣΗ

Τα 2 σχεδια, 55/65 ειναι και τα 2 ειτε Δημοτικα ειτε ιδιωτικα ειτε της ΠΑΕ

Απλα υπαρχει ενα πιο ακριβο (65) με μεγαλυτερα κερδη και ενα μικροτερο (55) με μικροτερα κερδη. Αν η ΠΑΕ θελησει η ιδια να το κανει, μπορει και αντι για ενοικιο, θα δινει τις δοσεις του δανειου. 35 χρονια μετα, είτε το φτιαξει το κρατος είτε η ΠΑΕ, περναει στον Ερασιτεχνη

 

In any case, τα παραπανω ισχυουν. Ο Τζιγγερ εχει φερει την ΠΑΕ μεσω ΓΗΠΕΛ αναμεσα στο να χασει την Λεωφορο χωρις ανταλλαγμα και το να παρεις ως ανταλλαγμα ενα πανακριβα κοστολογημενο γηπεδο και το μονο που εμποδιζει το 1ο σεναριο ειναι στην ουσια η θεληση του Καμινη να μην "πιεσει" τον Παναθηναικο σε κατι που δεν μπορει να αντεξει αυτη τη στιγμη, δλδ ενα κονδυλι 55-65Μ εστω και σε δοσεις δανειου ή σε μηνιαιο ενοικιο προκειμενου να μην χασει την Λεωφορο "για το τιποτα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλειπα και δεν είδα το ματς, τώρα διαβάζω τι έγινε. Επίσης ξεκίνησα να διαβάζω στην σελίδα 2 και σταμάτησα στη 4.

Εμένα μου έχει δείξει η ιστορία πως όταν μια ομάδα παίζει δημιουργικό και επιθετικό ποδόσφαιρο, γκολ βάζουν και οι γκούμες, οι κυργιάκοι, οι μικάελσεν και οι μπασινάδες. Όλοι. Ναι, τα σέντερ φορ μας είναι καλά μόνο για καμιά μπύρα.

Επίσης, ΝΑΙ, ο παναθηναικός δεν μπορεί να παίξει δημιουργικό ποδόσφαιρο. Και σε αυτό δεν φταίω εγώ. Άλλος είναι προπονητής. Δυστυχώς δεν έχει παρουσιάσει έργο. Μηδέν. Τι να κάνουμε, με το ζόρι να τον πούμε προπονητάρα επειδή είναι προτογάλος?

 

Και το θέμα του μπατζετ είναι γελοίο, ειδικά μετά από μια ήττα από τον πλούσιο πανθρακικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...