Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Θεος Midακος, ακομα τα παλευει

 

Ρε αγορινα, θυμασαι τι σου ελεγα πριν αρκετα ποστ για ασχετο θεμα? Οι ανθρωποι ΠΟΤΕ δεν παραδεχονται τιποτα σε κανενα θεμα. Ειναι προβοκατσια σου λεει ο αλλος. Ας το εξετασουμε το ενδεχομενο σου λεει ο παραλλος.

Καταλαβαινεις το ματαιο της προσπαθειας σου?

 

Ετσι τους μεγαλωσε η γενεια του Κοκκαλη (του Κωστοπουλου, του Σημιτη, σε ολα τα επιπεδα)

Ολα δικα μας, τιποτα κακο εμεις, ολα τα κακα οι αλλοι, παντα δικιο εμεις, παντα αδικο οι αλλοι

Μια ολοκληρη γενεια εχει μεγαλωσει με αυτη την νοοτροπια

 

Οποτε να τα σκεφτειτε αυτα πριν ξαναπειτε "Αντε, ας αρχισει απο μας το ξεσκαρταρισμα" και "Εχουν και οι δικοι μας τα στραβα τους". ΠΟΤΕ δεν θα παει σε αυτους το ξεσκαρταρισμα, ΠΟΤΕ δεν θα δεχτουν οτι εχουν οι δικοι τους τα στραβα τους

 

Και για τους φιλους γαβρους

Δημοσιογραφος απο σαιτ που δημοσια εβαλε στο στοχαστρο ο Θοδωριδης, εφαγε ξυλο στο Καραισκακη απο κουκουλοφορους.

Το ποιος τον εδειρε ειναι προφανες

Μου αρεσει ο τροπος που τα γραφεις αλλα ειλικρινα δεν ειναι καλο να βαζεις ολους τους γαυρους στο

ιδιο καζανι υπαρχουν και διαφορετικοι,εξαλου πιστευω οτι αυτα που εγιναν δεν επρεπε να γινουν

αλλα μην μου πεις οτι παντα ολα γινονται ΜΟΝΟ απο τους γαυρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, δεν μπαινω σχεδον ποτε στο δικο σας τοπικ, οποτε εχω γνωμη για οσους γραφουν στο δικο μας

Η πλειοψηφια λοιπον, για να μην ειμαι απολυτος, που γραφει εδω εχει αυτη την σταση (βολευει και το μεσο, γενικα απο πληκτρολογιο μας βγαινει παραπανω καφριλα μιας και νιωθουμε ασφαλης)

 

Προσωπικα το εχω παρει αποφαση οτι ή θα σταματησω να διαβαζω (αφου δεν μπορω να τους απαγορεψω να μπαινουν) ή θα σταματησω να προσπαθω να βρω κοινο εδαφος.

 

Δεν ξερω αν στο ολυμπιακοτοπικ ειναι διαφορετικα, αλλα σε αυτο εδω εγω βλεπω ενα 30-40% τουλαχιστον τον Παναθηναικων να δεχονται καποια πραγματα προκειμενου να γινει διαλογος (δεν ανηκω σε αυτο, το παραδεχομαι) και ενα 80% των Ολυμπιακων που γραφουν να λενε αστεια πραγματα τυπου προβοκατσιες κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που δεν κατάλαβες πώς το ευνοούσε

Mη αγχωνεσαι. Απλά γελάμε.

 

DKNI θα σου πω 2 απλές κουβέντες με όση υπομονή μου έχει απομείνει.

 

 

Ακόμα και αν σου πω οτι τα 13 πρωταθλήματα ειναι στημένα και όλοι οι γάβροι είμαστε οι χειρότεροι, θα έχεις πάντα κάτι παραπάνω να πεις. Δεν δέχεσαι τίποτε για την ομάδα σου, ζητάς μόνιμα τον καυγά...ε δε γίνεται φιλαράκι σορρυ.

 

Και εμεις ζήσαμε ρουφιανιλίκια,και εμείς ζήσαμε παράγκες και τρομοκρατίες. Αμα εσύ δε θέλεις να τα δεχτείς, δικαιωμά σου, αλλά μην προσπαθείς να βγάλεις τον υπόλοιπο κόσμο τρελό.

 

Την ιστορία δε μπορεις να την αλλάξεις. Οπως εγω ξέρω οτι έχω πάρει πρωταθλήματα με τον τρόπο του Σωκράτη, έτσι και εσυ θα ξέρεις οτι έχεις κάνει το ίδιο πράγμα με τον Καπετάνιο. ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.

 

Το θέμα ειναι τι γινεται ΤΩΡΑ.

 

Πάει ο άλλος να σου κάνει μια συζήτηση περι σκευωριών κτλ, στο θέτει με πολύ ωραιο τρόπο, έχοντας παραδεχτεί τον πιθανο ξυλοδαρμο (γιατι ακομα δεδομένος δεν ειναι) δεν έχεις να επιχειρηματολογήσεις, γιατι δεν υπάρχουν ακόμα στοιχεία, τον πιάνεις στην ειρωνεία.

 

Ε τι περιμένεις λοιπόν??

Σκανε και 2-3 που δεν έχουν καν διαβάσει τι σου έγραφε ο άνθρωπος να σε υποστηρίξουν μόνο και μόνο από Βαζελοφροσύνη, ε κάπου εκει τελειώνει η συζήτηση. (σα να γράφω εγω στο τοπικ του Ολυμπιακου "ολοι οι Παναθηναικοι ειναι βλάκες" να μου τι λες εσυ και να με υποστηρίζουν 10 άτομα, χωρις καν να δουν τι έχω γράψει, απλά για σου κάνουν καζουρα εσενα που εισαι βάζελος ξέρω γω. Αστεία πράγματα, παιδικά.

 

Λες οτι μπαίνουν οι γάβροι και γράφουν στο τοπικ. Οι γάβροι μπαίνουν να συζητήσουν όχι να τρολάρουν. Και οι Παναθηναικοι μπαίνουν στο τοπικ του Ολυμπιακου. Ρωτα τον Μιδι.  Οτι τσακωμοι έχουν ξεκινήσει ειναι επειδή κάποιος πετάει μια @@ρια και δε σηκώνει μετά μύγα στο σπαθί του ή επειδή κάποιος το γυρνάει στο οπαδικό.

Αν δε μπορεις να βάλεις λιγο νερό στο κρασί σου, έτσι θα συνεχίζουμε.

 

Σηκώνω λευκή σημαία για το καλό του τόπικ.

 

Αν αντέχεις να συζητάς και όχι να καφρίζεις είτε εσύ είτε όλοι μας, συμπεριλαμβάνοντας και τον εαυτό μου μέσα, ε συνεχίζουμε.

 

Ειδάλλως , μας το κλειδώνουν το τοπικ και γράφει ο καθένας στα καφροσαιτ, ζώντας το δικό του παραμύθι.

 

Πριν λίγες μέρες στο τοπικ της διαιτησίας κάναμε μια καλη κουβέντα με τον Anubis και τον we_will_rise (συμμετείχε και ο Ντε Μπαλζακ  για θέματα παρελθοντολογικά και δόξα τον Θεό, μια χαρά κύλισε η κουβέντα.

Ας κάνουμε μια γαμωπροσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτα τον Μιδι.

 

O Μidi βεβαια, οταν κανουν επεισοδια τα πρεζονια του ΠΑΟ, δεν μπαινει στο τοπικ του ΟΣΦΠ να πει οτι μαλλον ηταν προβοκατσια του προεδρου σας.

Ουτε οτι ο Μαρινακης κατεστρεψε τον ελληνικο αθλητισμο σε αντιθεση με το προτυπο τον τρακη που ΑΝ εκανε τετοια πραματα θα πεφταν κυβερνησεις (τη στιγμη που εχει κανει ηδη).

Ουτε σε συζητησεις Παπαλουκα-Γιαννακη-ΔΔ μπαινω να πω οτι ο Παπαλουκας ειναι το ευνοημενο παιδι της διαιτησιας και θα τον φαει το μαυρο χωμα απο φετος! Απλα δες τις 3-4 τελευταιες σελιδες του θρεντ και θα καταλαβει την διαφορα του Midi με τις περιπτωσαρες στις οποιες αναφερεται ο DKNI. Αντιλαμβανεσαι την διαφορα.

 

Το 95% των ποστ μου απο κει αφορα το μπασκετ, καθοτι με αυτο το αθλημα ασχολουμαι κυριως, αλλα και αυτα καταληγουν συνηθως σε διαμαχες -οι οποιες εν τελει δημιουργουν ασχημη εντυπωση- επειδη υπαρχουν 2-3 bot ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, που αν στην κριτικη μου για εναν αγωνα ευρωλιγκας δουν να λεω οτι πχ ο Σπανουλης ηταν Αυνάν στην αμυνα και φαγατε 10 πικ εν ρολ απτην πλευρα του, χωρις να ξερουν τι ειναι το πικ εν ρολ μπαινουν και αρχιζουν τις παπαριες τους απλα επειδη ενας Παναθηναικος ειπε κατι για τον Σπανουλη και επειδη το πικ εν ρολ λογικα ειναι μπασκετικη βρισια, καταστρεφοντας και τις 3-4 κουβεντες που μπορει να πω με ατομα που τους ενδιαφερει το θεμα (dismember, Chris85, washcloud, Tilemaxx, Rabican ενιοτε κλπ). Δε θα ασχολουμουν σχεδον καθολου με το τοπικ σας αν αυτα τα ποστ γινονταν εδω http://www.insomnia.gr/topic/332631-euroleague-basketball , topic που ανοιξε ο Τηλεμαχος με προτροπη δικη μου ακριβως για τους λογους που προαναφερω, δηλαδη την αποφυγη των bot

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος έχει πάει στο νοσοκομείο, έχει δώσει κατάθεση στην αστυνομία, τον έχει μαζέψει άλλος δημοσιογράφος και τον έχει βοηθήσει να τα κάνει αυτά και ο κοσούτιος μας λέει ότι ο ξυλοδαρμός ακόμα δεν είναι δεδομένος.

Μπανανόφλουδα πάτησε κι έπεσε..

 

Και εκεί που θέλω να γυρίζω να πω στον dkni, μην είσαι απόλυτος ρε, ε... τι να του πεις τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος έχει πάει στο νοσοκομείο, έχει δώσει κατάθεση στην αστυνομία, τον έχει μαζέψει άλλος δημοσιογράφος και τον έχει βοηθήσει να τα κάνει αυτά και ο κοσούτιος μας λέει ότι ο ξυλοδαρμός ακόμα δεν είναι δεδομένος.

Μπανανόφλουδα πάτησε κι έπεσε..

 

Και εκεί που θέλω να γυρίζω να πω στον dkni, μην είσαι απόλυτος ρε, ε... τι να του πεις τώρα?

Όταν και αν θα εμφανιστούν οι φωτογραφίες του ξυλοδαρμού (τι διάολο..."τον έσπασαν στο ξυλο" που ειπε και ο Midi", "τον μάζεψε ο 'αλλος δημοσιογράφος ", που είπες εσύ, πρέπει να έχει φάει πολύ ξύλο ο άνθρωπος), η εστω μαρτυρίες γιατρών , ένα στοιχείο ρε παιδί μου, κάτι, θα μπορούμε να μιλάμε για γεγονότα.

 

Για την ώρα το μόνο που ξέρουμε, είναι ένας ισχυρισμός.

 

Αναρωτιέμαι...Οκ στο Καραισκάκης ανάμεσα σε τόσο κόσμο, δε βρέθηκε κανεις να βιντεοσκοπήσει το γεγονός.

Ο φίλος που τον μάζεψε, ή ο δικηγόρος του, δεν έχει βγάλει τους μώλωπες μια φωτό, να τους δώσει στη δικαιοσύνη??

(που κάτι τέτοια ως γνωστών κυκλοφορουν την επόμενη μέρα...εδω τα σκάγια του Τζορβα έκαναν τον γύρω του κόσμου)

 

Μια φωτογραφία, μια εισαγγελική παρέμβαση ρε παιδί μου, ένα κάτι της...μα τίποτε??

 

Σορρυ αλλά έχω κάθε λόγο να αμφισβητώ το γεγονός, αλλά δεν έχω κάτι χειροπιαστό να μιλήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα και για τον Τζορβα βγηκαν φωτος και ιατροδικαστικο πορισμα (της πρασινης παραγκας) για αεροβολα και μας λεγατε οτι ειναι ακμη/αυτοτραματισμοι κλπ, αλλοι ανακαλυπταν ενα απο ολα τα χτυπηματα στο χερι οτι ηταν και σε προηγουμενο αγωνα κλπ.

Στην Παναχαικη ειχαμε βιντεο και ο δικαστης ειπε οτι οι μεν ηταν Πατρινοι και οι δε ηταν χωρις διακριτικα, καλα που δεν τιμωρησε τον ΠΑΟ για προβοκατσια δηλαδη...

Δηλαδη, το προβλημα δεν ειναι οι φωτος που δεν ειδαμε. Αλλου ειναι. Εχουμε φτασει στο σημειο να σπαμε μεσα στο γηπεδο μας εναν στο ξυλο και να μπαινουμε να λεμε στους Παναθηναικους οτι μαλλον αυτοι καναν το επεισοδιο κι εσυ πιστευεις οτι οι φωτος θα μας σωσουν?

 

Και btw ολοκληρος ΠΣΑΤ εβγαλε ανακοινωση, λες να ειναι τοσο μπαγλαμαδες που να θελουν να εκτεθουν για να κανουν αντιπολιτευση στον Θεοδωριδη τον οποιο γλυφουν κατα τ'αλλα απο τοτε που ανελαβε χρεη στον ΟΣΦΠ?

 

 

Αναρωτιέμαι...Οκ στο Καραισκάκης ανάμεσα σε τόσο κόσμο, δε βρέθηκε κανεις να βιντεοσκοπήσει το γεγονός.

Ο φίλος που τον μάζεψε, ή ο δικηγόρος του, δεν έχει βγάλει τους μώλωπες μια φωτό, να τους δώσει στη δικαιοσύνη??

(που κάτι τέτοια ως γνωστών κυκλοφορουν την επόμενη μέρα...εδω τα σκάγια του Τζορβα έκαναν τον γύρω του κόσμου)

 

Μια φωτογραφία, μια εισαγγελική παρέμβαση ρε παιδί μου, ένα κάτι της...μα τίποτε??

Η πλακα ξερεις ποια ειναι? Οτι κι εγω εχω τις ιδιες αποριες. Πως γινεται να ειναι νοσοκομειο ενας ανθρωπος, να υπαρχουν ΕΠΩΝΥΜΕΣ καταγγελιες απο ΕΠΩΝΥΜΟΥΣ ανθρωπους και επαγγελματιες και εκει στο λιμανι να μην ειδαν, να μην ακουσαν, να μην υπαρχουν βιντεο, ουτε και φωτογραφιες. Πρωτη φορα τα βλεπουμε με τον ΟΣΦΠ αυτα, απορω δηλαδη!

 

Α και που στε. Μια που μιλαμε για ποδοσφαιρικες μαφιες, μετα τον Μπεο πλησιαζει και η ωρα του Μακαρου http://www.sport24.gr/football/ellada/eleutheros_o_makhs_pswmiadhs.2143584.html . Αντε να ξαναβρεθουν τα 3 παιδια στα παλια λημερια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3-4 σελίδες μόνο για τον παναθηναϊκό δεν μιλάμε.......

Με απογοήτευσε ο φουρλανος το Σάββατο πολύ κακός ο χουχουμης είναι άτυχος αν δεν ήταν τραυματίας θα ήταν συνέχεια βασικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

(δεν ανηκω σε αυτο, το παραδεχομαι) κτλ

Δεν πειράζει, εμείς οι γάβροι σε αγαπάμε γιατί ώρες, ώρες σου βγαίνει η αλήθεια (με το ζόρι μεν, αλλά σου βγαίνει) :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...