Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγινε και το ντοπινγκ που ηθελε ο Τρακης...Μπραβο παντως στον Παο για την εμφανιση του..Μπραβο και στον κοσμο του ολυμπιακου που δεν εγιναν εκτροπα και ειχαν κοσμια συμπεριφορα.Μακαρι να πανε ετσι ολοι οι τελικοι και απο τις δυο πλευρες και να ειναι ετσι και η διαιτησια και οχι 90-10 με καποια ομαδα και να δουμε και μια χρονια ηρεμους τελικους.Με αριστα το 10 η διαιτησια,εγω της δινω ενα 7-8 σε γενικες γραμμες.Μικρολαθη εγιναν εις βαρος και των 2 ομαδων αλλα ηταν καλη η διαιτησια.Ελπιζω μονο σαν θεαμα να ειναι καλυτεροι οι επομενοι τελικοι γιατι σημερα κωλοπαιχνιδο εγινε με εξαιρεση τα καρφωματα Λασμε και Γκιστ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Εγινε και το ντοπινγκ που ηθελε ο Τρακης...Μπραβο παντως στον Παο για την εμφανιση του..Μπραβο και στον κοσμο του ολυμπιακου που δεν εγιναν εκτροπα και ειχαν κοσμια συμπεριφορα.Μακαρι να πανε ετσι ολοι οι τελικοι και απο τις δυο πλευρες και να ειναι ετσι και η διαιτησια και οχι 90-10 με καποια ομαδα και να δουμε και μια χρονια ηρεμους τελικους.Με αριστα το 10 η διαιτησια,εγω της δινω ενα 7-8 σε γενικες γραμμες.Μικρολαθη εγιναν εις βαρος και των 2 ομαδων αλλα ηταν καλη η διαιτησια.Ελπιζω μονο σαν θεαμα να ειναι καλυτεροι οι επομενοι τελικοι γιατι σημερα κωλοπαιχνιδο εγινε με εξαιρεση τα καρφωματα Λασμε και Γκιστ..

Mας δουλευεις? Για παρομοια εκτροπα με την Μπαρτσελονα μας εγραφες οτι καλα καναμε και φαγαμε 4 αγωνιστικες κεκλεισμενων των θυρων. Τωρα για σειρηνες και κροτιδες, ολα καλα κι ολα ωραια?

 

Μια χαρα θεαμα ειχε ο αγωνας αν δεν εισαι γαυρος :D Οσοι πηγαν ΣΕΦ σιγουρα δεν εφυγαν παραπονεμενοι απο το μπασκετ που τους προσεφερε ο ΠΑΟ για νιοστη φορα τα τελευταια χρονια :)

 

ΥΓ. Την απορια με την κατοχη που δωσαν στον ΟΣΦΠ μετα απο διαμαρτυριες του Παπανικολαου την εχω κι εγω. Ενδιαφερουσα ειναι και η διπλη ΤΠ που χρεωνουν σε Αντιτς-Λασμε. Ως προς το 2ο σκελος της. Διοτι οι γαυροι σε πανομοιοτυπη φαση του Λο με τον Σατο σκουζανε οτι μονο ο Σατο επρεπε να φαει το ντισκαλιφιε. Τωρα αλλαξανε τα κοζα να υποθεσω και καλως αρπαξε ΤΠ και ο Λασμε σε μια τυπικη μομομαχια ψηλων που δεν αρεσε στον Αντιτς και αποφασισε να του σκασει κουτουλιδι ΜΕΤΑ τον καταλογισμο φαουλ υπερ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιγω δεν καταλαβα τι επαιξε

Στην αρχη δειξανε απο ενα φαουλ - σιγουρα - και μετα ΤΠ αλλα τις βολες εκτελεσε ο Λασμ? Αφου της ΤΠ μπορει οποιωσδηποτε

Εκτος αν δωσανε απο ενα φαουλ, μετα ΤΠ στον Αντιτς και απλα ειπε ο Πεδουλας "δεν γαμιεται βαρα τες Στεφαν"

 

Για την φαση του Παπανικολαου η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα τι σκατα ζητησε (και του το δωσανε μαλιστα)!

 

@superpie

Καλα σου λεει

Εγω μια χαρα ακουγα σειρηνες και μαλιστα απο μεγαφωνα του σταδιου (αρα ευθυνη της ΚΑΕ)

Εσυ δεν υποστηριζες οτι ηταν τοσο τραγικο - ελεγες μαλιστα για σειρηνες απο τους οπαδους παροτι δεν ακουγονταν καλα καλα - και καλως φαηαμε καμπανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες σειρηνες απο το μεγαφωνο? οταν εμπαιναν τα καλαθια εννοεις? Για δωσε μου ενα βιντεο για ποιες ακριβως σειρηνες λες.Επισης την απορια την εχω και εγω για την φαση του Παπανικολαου και κακως δοθηκε..Οπως απορια εχω οτι ο Γκιστ γιατι δεν εφαγε τεχνικη ποινη οταν τα εψαλε στον Παπανικολαου σε μια φαση που του εκανε φαουλ και δοθηκε απλο φαουλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες σειρηνες απο το μεγαφωνο? οταν εμπαιναν τα καλαθια εννοεις? Για δωσε μου ενα βιντεο για ποιες ακριβως σειρηνες λες.Επισης την απορια την εχω και εγω για την φαση του Παπανικολαου και κακως δοθηκε..Οπως απορια εχω οτι ο Γκιστ γιατι δεν εφαγε τεχνικη ποινη οταν τα εψαλε στον Παπανικολαου σε μια φαση που του εκανε φαουλ και δοθηκε απλο φαουλ?

Νταξει τρολαρεις. Ακουσες σειρηνες στο ΟΑΚΑ που επιδεχονταν τιμωριας κεκλεισμενων θυρων και σημερα δεν ακουσες και μας ρωτας ποτε συνεβη αυτο.

Τις κροτιδες τουλαχιστον τις ακουσες ή ουτε αυτες?!

Γενικα εχω δει απο πολλους γαυρους να εχουν δυο μετρα και δυο σταθμα για τα ιδια γεγονοτα, αλλα γαυρους που να βλεπουν γεγονοτα μονο στο ενα γηπεδο ενω στο αλλο να εχουν απωλεια αισθησεων δεν ξαναειδα.

 

Οσο για τη φαση που λες, αν ετρωγε ο Γκιστ ΤΠ για αυτο, τοτε Σπανουλης+Παπ επρεπε να εχουν μαζεψει 3-4 ΤΠ μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ο Γκιστ που μαλωσε με τον Παπανικολαου και γενικα ηταν εριστικος,και ειδικα στο καρφωμα που εκανε μπροστα στον Παπανικολαου εκατσε και τον κοιτουσε επειδικτικα και κατι του ειπε.Και αρπαχτηκε και μετα μαζι του οπου επρεπε να φαει ΤΠ.Δεν ειπα οτι δεν ακουσα κροτιδες,ακουσα και μαλιστα εγιναν και συστασεις απο τα μεγαφωνα.Δυστηχως υπαρχουν και οι μαλακες,και δεν θα απαλαγουμε απο αυτους.Ειπα να μου πεις που ηταν οι σειρηνες απο τα μεγαφωνα του ΣΕΦ που λες..Και ρωτησα για αυτες που ακουστηκαν οταν εμπαιναν τα καλαθια? Γιατι δεν ακουσα καποια καραμουζα απο αυτες που εχουμε με συμπιεσμενο αερα.Επισης μην εξισωνεις τιμωρια για ευρωπαικο παιχνιδι με παιχνιδι πρωταθληματος.Ειδικα στην Ελλαδα..Ειτε γινοταν απο σενα ειτε απο μενα.Γιαυτο και στην Ευρωπη στην μπαλα καθονται παναγιτσες και εδω τα κανουν μπουρδελο,και δεν μιλαω για τον Ολυμπιακο μονο,αλλα για ολες τις ομαδες.Ο Παοκ εφαγε τιμωρια 1 χρονο αποκλεισμο με 3ετη αναστολη,αν εκανε τα ιδια και στην Ελλαδα πιστευεις οτι θα επαιρνε και την ιδια ποινη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ο Γκιστ που μαλωσε με τον Παπανικολαου και γενικα ηταν εριστικος,και ειδικα στο καρφωμα που εκανε μπροστα στον Παπανικολαου εκατσε και τον κοιτουσε επειδικτικα και κατι του ειπε.Και αρπαχτηκε και μετα μαζι του οπου επρεπε να φαει ΤΠ.Δεν ειπα οτι δεν ακουσα κροτιδες,ακουσα και μαλιστα εγιναν και συστασεις απο τα μεγαφωνα.Δυστηχως υπαρχουν και οι μαλακες,και δεν θα απαλαγουμε απο αυτους.Ειπα να μου πεις που ηταν οι σειρηνες απο τα μεγαφωνα του ΣΕΦ που λες..Και ρωτησα για αυτες που ακουστηκαν οταν εμπαιναν τα καλαθια? Γιατι δεν ακουσα καποια καραμουζα απο αυτες που εχουμε με συμπιεσμενο αερα.Επισης μην εξισωνεις τιμωρια για ευρωπαικο παιχνιδι με παιχνιδι πρωταθληματος.Ειδικα στην Ελλαδα..Ειτε γινοταν απο σενα ειτε απο μενα.Γιαυτο και στην Ευρωπη στην μπαλα καθονται παναγιτσες και εδω τα κανουν μπουρδελο,και δεν μιλαω για τον Ολυμπιακο μονο,αλλα για ολες τις ομαδες.Ο Παοκ εφαγε τιμωρια 1 χρονο αποκλεισμο με 3ετη αναστολη,αν εκανε τα ιδια και στην Ελλαδα πιστευεις οτι θα επαιρνε και την ιδια ποινη?

Μαλλον φαινεται δεν εχεις δει πολυ μπασκετ για να το λες αυτο.Παντα οταν γινεται ενα τετοιο καρφωμα ο παιχτης ειναι εριστικος,απο ανδρεναλινη ,απο χαρα οπως θες πεστο.Τουλαχιστων δεν εριξε κουτουλιδια σαν το Αντιτς που ηταν παλτο ,ουτε την εμετικη σταση του Σπανουλη που εκανε λες και το ΣΕΦ ηταν το παλατι του και αυτος ο βασιλιας εκει περα..Για τον Παπανικολαου μην μιλησω καλυτερα.Τουλαχιστων εμεις ειμασταν εριστικοι καθαρα σε αγωνιστικα πλαισια,οι αλλοι ψαχνανε αφορμη για καβγαδες επειδη κατεβηκαν να  παιξουν σαν τουριστες και το  αποτελεσμα ηταν  φαπα-ξαπλα.

Οσο για Ευρωπη-Ελλαδα που λες δεν καταλαβαινω γιατι να υπαρχουν διαφορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κανει το καρφωμα οκ γινεται εριστικος.Οχι ομως να κοντοστεκεται στην μουρη του και μαλιστα να του λεει και Γαλλικα..Αυτο ειναι προκληση οπως και τα καταφερε να τον εκνευρισει..Γιαυτο και στο φαουλ που εκανε ο Γκιστ πανω στον Παπανικολαου πηγε να του κανει μαγκες του Παπανικολαου ο Γκιστ αλλα τεχνικη ποινη δεν εφαγε..Και μαλιστα στην φαση αυτη σηκωνει τα χερια ψηλα οταν πηγαν οι παικτες του ΠΑΟ να τον απομακρυνουν σαν να λεει sorry..Το να κοντοστεκεσαι μπροστα στον αντιπαλο και να του λες Γαλλικα μπροστα στην μουρη του το λες αγωνιστικα πλαισια? Ειπαμε αλλα οχι ετσι.Γι'αυτο και αρπαχτηκανε μετα οι δυο τους οταν ο Γκιστ του κολλησε την μουρη του αφου του εκανε φαουλ αλλα τεχνικη ποινη δεν δοθηκε.Τεσπα,δεν στεκομαι εκει γιατι οπως ειπα η διαιτησια ηταν καλη,λαθη εγιναν και για τις δυο ομαδες..Η Διαιτησια δεν επαιξε καθολου ρολο στο αποτελεσμα,δικαια κερδισε ο ΠΑΟ και το τονιζω,ακομα και η ΤΠ να δινοταν στον Γκιστ δεν θα αλλαζε απολυτως τιποτα ειδικα με βαση τα στατιστικα σκοραρισματος του ΟΣΦΠ.Απλα αντε αντι να χασεις με 13 ποντους να εχανε με 10,και? τιποτα απολυτως.απλα το αναφερω εντελως τυπικα οπως και λαθος εγινε στην ανανεωση του Παπανικολαου μετα την ταπα που εφαγε.Δεν αλλαζουν κατι αυτα και τα λαθη ηταν λιγα και για τις δυο ομαδες.Δικαια κερδισε ο ΠΑΟ και μακαρι οπως ειπα και σε αλλο ποστ μου,η διαιτησια να ειναι οσο το δυνατον καλυτερη σε ολα τα ματσ,ειτε ειναι στο ΟΑΚΑ ειτε ειναι στο ΣΕΦ.Να ευχαριστηθουμε κατι εστω που μας εχει απομεινει μεχρι στιγμης τουλαχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω καταποσο κοντοστεκεται για τον Παπανικολαου ή για να πανηγυρισει με τον Λασμε.Παλι ομως ειναι σε αγωνιστικα πλαισια κατα την γνωμη μου απο την στιγμη που δεν υπαρχει σωματικη επαφη.Το μπασκετ ειναι σκληρο αθλημα ,το  παθος και ο τσαμπουκας παντα χρειαζονται απο την στιγμη που εχεις μετρο.Επισης χαλαρωστε γιατι σε λιγο θα μας βγαλετε τον Παπανικολαου το καλυτερο παιδι...αυτον που δεν ειχε βγει ακομα απο το αβγο του και προκαλουσε με την συμπεριφορα με την πρωτη ευκαιρια στο ΟΑΚΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο παιχνιδι σημερα

 

εχουν κανει οι Λασμε, Γκιστ οχι τοσο για τα καρφωματα ψυχολογιας και την αμυνα, αλλα για το γεγονος οτι (επιτελους) η μπαλα ακουμπουσε συνεχως στους ψηλους και αυτοι οταν αντιμετωπιζαν καλη αμυνα ειχαν πεντακαθαρο μυαλο και δεν τραβαγαν απτα μαλλια μια σκοτωμενη προσπαθεια, αλλα σπαγαν την μπαλα στην περιφερεια. Και την σπαγαν με αξιοπιστια, καμια λαθος πασα, ακομα και οταν διπλομαρκαρονταν. Ο δε Λασμε επαιξε πικ εν ρολ βγαλμενο απο αλλες εποχες του ΠΑΟ. Μπραβο σε αυτον τον παιχτη, τρακη τον Στεφαν και τα ματια σου το καλοκαιρι.

 

Ο ΔΔ ακομα και σε κακη μερα, επαιξε απιστευτη αμυνα, εκανε κλεψιματα, κατεβασε ριμπαουντ. Αυτο προοριζεται για κατι γαυρους που μας λεγανε -σιγα τον αρχηγο των 0 ποντων σε 3 ματς φετος-. Και το λεγανε για εναν παιχτη μυθο, ετσι απλα. Ναι, 0 ποντοι τοτε, και σημερα μπορει να μην εβαζε κανεναν, αλλα εκανε ΤΟΣΟ μεστο και ουσιαστικο παιχνιδι παλι. Αρκει να βαζει ο Πεδουλακης 2 χερια, 2 ποδια και τον εγκεφαλο του ΔΔ μεσα και η ομαδα ειναι μια κλαση πανω.

 

Επισης ο Καρι φανηκε μετρημενος συμαζεμενος και πολυ cool για το κλιμα που αντιμετωπισε για πρωτη φορα στην καριερα του. Σημερα βοηθησε αρκετα, ελπιζω να συνεχισει ετσι.

 

Γενικα οταν η ομαδα ειναι τοσο συγκεντρωμενη και προσγειωμενη οσο σημερα με ενθουσιαζει.

 

Η σειρα δεν εχει δρομο αν δεν παθουμε αυτο που επαθε ο ΟΣΦΠ σημερα, δηλαδη να εχουμε το μυαλο σε προηγουμενα ματς. Επειδη εβαλες 3/3 τριποντα στην 3η περιοδο στη Ρεαλ, δεν σημαινει οτι δε σουταρες-σουταρεις-και θα σουταρεις μια ζωη τουβλα απο τα 6.75. Ποσα χαζα αιρμπολ ειχε σημερα απλα επειδη ψωνιστηκε? Ποσο αστεια πηρε εναν ΤΕΛΙΚΟ και τον διαχειριστηκε σαν τσιφλικι του διαμαρτυρομενος παντου απο το 1ο λεπτο του αγωνα? Περισσοτερη διαμαρτυρια, λιγοτερη συγκεντρωση, λιγοτερο μπασκετ. Αυτο πρεπει να προσεξουμε εμεις, σε οτι αφορα την δικη μας ομαδα, διοτι αυτος ειναι ο σοβαροτερος κινδυνος στα παιχνιδια του ΟΑΚΑ. Κεφαλι χαμηλα, μυαλο, δουλεια.

 

ΥΓ. Για τις σειρηνες και τις κροτιδες στο ΣΕΦ σημερα, περιμενω τους γαυρους να μας πουν τι τιμωρια τους αντιστοιχει. Συγκεκριμενα, αυτους που κανανε προσθαφαιρεσεις και μας λεγανε οτι ο Μπερτομεου μια χαρα τιμωρια μας εχωσε κλπ κλπ.

ΥΓ2. Αναγνωριζω ομως οτι ενα (μεγαλο) μερος των γαυρων στο ΣΕΦ , παρα την ντροπιαστικη ηττα συνεχισε να αποθεωνει την ομαδα μετα το τελος του αγωνα (πραγματα για τα οποια μας χλευαζαν περυσι-προπερσι και αλλες χρονιες οταν τα βλεπαν να τα κανουμε εμεις προς Ζοτς κλπ).

 

 

 

...μακάρι όλα σου τα ποστ να ήταν τόσο ισορροπημένα όσο το παραπάνω, που όταν ξέρω ότι έχει γραφτεί από παναθηναϊκό, αποκτά διπλή αξία....(αλλά ρε μπαγλά, γιατί μου το χαλάς ώρες-ώρες, κατά βάση δηλαδή όταν έχει να κάνει με αγώνες με ΟΣΦΠ και ακόμα πιο συγκεκριμένα ΠΡΙΝ από αυτούς, με κάτι βαζελιές απρόσμενες, όπως αυτές πχ με τις κόνξες του Τράκη περί ντόπινγκ....Τεεεσπα). Συμφωνώ με το σύνολό του σχεδόν.

 

...επιπλέον να τονίσω την "απρόσμενη" "ψύχρα" με την οποία αντιμετώπισαν οι παίκτες του ΠΑΟ ένα παιχνίδι μέσα στο ΣΕΦ του δις πρωταθλητή Ευρώπης, που υποτίθεται ότι από όλες τις μεριές είχε το πάνω χέρι κλπκλπ...Δεν είναι μικρό πράγμα, κι ας ήταν κι ο ΟΣΦΠ που ήταν τραγικός που βοήθησε σε αυτό. Ass whooped λέγεται το σημερινό (χθεσινό/whatevah). Συμπέρασμα ένα, συνεχίζει να μην υπάρχει "υπερομάδα" στο ελληνικό πρωτάθλημα (κι αυτό είναι καλό, γιατί τα sweeps -από όποιον κι αν γίνονται- δεν βοηθάνε παρά μόνο την οπαδική ψυχολογία), με την έννοια ότι το θεωρητικό φαβορί ήταν (είναι) (...; ) (και ποιός ξέρει αν θα συνεχίσει να είναι ή θα πάθει κανένα πατατράκ) ο ΟΣΦΠ (...πολλοί είχαν προεξοφλήσει την φετεινή του υπεροχή στους τελικούς της Α1 πριν καν αυτοί αρχίσουν). Μ' άλλα λόγια, όχι μονο τελειωμένη υπόθεση δεν φαίνεται να είναι το φετεινό πρωτάθλημα, αλλά μάλλον θα χρειαστεί να χυθεί πολύς ιδρώτας για να το πάρει κάποιος (ούτε μπορώ να πιστέψω ότι ο ΠΑΟ θα πάρει και τα δύο επόμενα ματς στο ΟΑΚΑ "αεροπατέρα" όπως το σημερινό. Αν τα πάρει, λογικά θα είναι με λιγότερο εμφατικές διαφορές). Προσωπικά πάντως θα προτιμήσω, όποιος κι αν είναι ο φετεινός πρωταθλητής (και να πω την αλήθεια μου, ένα 3-2 υπέρ του ΠΑΟ πιο πολύ καλό θα κάνει στην ομάδα του που "έχει ¨ακόμη κάτι ν' αποδείξει-υποθήκη για του χρόνου", ενώ ίσως να είναι καλό για τον ΟΣΦΠ να...συνεχίσει να παίρνει μαθήματα, και όχι τα μυαλά του αέρα. Οι "αυτοκρατορίες" και τα νούμερα σε κούπες, είναι για...παιδιάστικη κατανάλωση. Καλύτερα δυο κραταιές ομάδες, πεινασμένες για διακρίσεις, παρά ένας μοναχοφαγάς, ό,τι χρώμα κι αν έχει η στολή του), να κερδίζει αξιόμαχο αντίπαλο, κι όχι...ερμπολάτο.

...σπήκινγκ οφ έρμπολς, λουστείτε τα τώρα όσοι προλαβαίνατε να αποθεώσετε τον Σπανούλη για τα σερί 3/3 σε 2' του 2ου ημιχρόνου του Λονδίνου με την Μπάρτσα και ζητάγατε και...ρέστα, καθώς είχατε ξεχάσει τα όσα γκαρίζαμε κάποιοι γουοσκλαούντηδες για όλη τη χρονιά (μια χρονιά που για να φτάσει να πάρει περίτρανα μεν και δικαίως το ευρωπαϊκό, είχε φτάσει να παλεύει την τελευταία αγωνιστική μέσα στο γήπεδό του την πρόκριση στα πλέηόφ...). Τα εμβιπιελίκια καλό είναι να αποδεικνύονται σε σταθερή βάση. Τεσπα σίγουρα πάλι στο βρόντο τα λέμε, και ακόμα πιο σίγουρα αυτό που μερικοί καταλάβανε είναι ότι κατ' εμέ ο Σπανούλης δεν θα τραβήξει και στα επόμενα παιχνίδια των τελικών, αλλά τί να γίνει...Έφες αυτοίς (no typos here).

 

Mε χαλάσαν επίσης οι διαιτητές, όχι γιατί σφύριξαν υπέρ κάποιου, αλλά γιατί ήταν γενικά κακοί. Μακάρι να είναι αλλιώς στα υπόλοιπα παιχνίδια, για να μη δίνουν και λαβές στους ανεγκέφαλους εχέφαλλους.

Με χαλάνε και οι (εντός παρκέ) προκλητικοχαρακτήρες (ονόματα καλύτερα να μην πω, γιατί θα γίνει τσ' Πόπης...), γιατί δυναμιτίζουν το ήδη υπερευαίσθητο ως γνωστόν κλίμα των γνωστών παιχνιδιών...

 

 

 

Πιστεύω εις έναν Νέισμιθ, πατέρα παντοκράτορα, ποιητή στεφανιού και μπάλας πορτοκαλής,

προσδοκώ άνασταση νεκρών (ολυμπιακών) για να δούμε μπάσκετ της προκοπής,

και πρωτάθλημα του (σύντομου) μέλλοντος (ας κερδίσει ο καλύτερος - θεού θέλοντος)

Αμήν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την φαση του Παπανικολαου η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα τι σκατα ζητησε (και του το δωσανε μαλιστα)!

Στο πρώτο ημίχρονο που σε επίθεση τους βγήκε η μπάλα και την πήραν αυτοί; Αν νι, σωστά άλλαξε η απόφαση, δικός μας την έβγαλε.

 

Ρε σεις, σε μία φάση παίζαμε με τέσσερις μαυρούλιδες; :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

washcloud o Σπανούλης στο ματς Παναθηναϊκός 60 - Ολυμπιακός 64 του δευτέρου γύρου είχε 19 πόντους μέσα στο ΟΑΚΑ. Το ξέχασες ; Έκανε μια κακή εμφάνιση συνολικά η ομάδα του Ολυμπιακού κι ο Σπανούλης το ίδιο. Επειδή δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα post σου δεν μπορώ ν' απαντήσω γι αυτά που είπες. Αλλά βάσει αυτών που λες στο τελευταίο σου post μου φαίνεται ότι γίνεσαι υπερβολικά επικριτικός απέναντι στο Σπανούλη. Δεν είναι μηχανές οι αθλητές (σε οποιοδήποτε άθλημα). Μέσα στο πρόγραμμα είναι και οι κακές εμφανίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ο Γκιστ που μαλωσε με τον Παπανικολαου και γενικα ηταν εριστικος,και ειδικα στο καρφωμα που εκανε μπροστα στον Παπανικολαου εκατσε και τον κοιτουσε επειδικτικα και κατι του ειπε

Αν θεωρεις οτι χτες Ο ΓΚΙΣΤ ηταν ο εριστικος και οχι ο Παπανικολαου, τι να πω

Ακου εδω να δεις πως εχει. Γινεται μια φαση που καρφωνει ο Γκιστ, παει να κανει chest bump με τον Λασμ και μπαινει στην μεση ο Παπανικολαου και τους σπρωχνει με τα χερια. Εκει ανταλλασουν 3 γαλλικα. Μετα γινεται η φαση με την ταπα και την ανανεωση χρονου, ο Παπανικολαου λιγο απο το οτι χανει, λιγο απο το οτι εφαγε ταπα και σαν πιτσιρικας τσαντιζεται, εχει τσιτωσει και μαλιστα στην ιδια φαση τριποντο και τον βλεπεις πως πανηγυριζει

Ε, οι επομενες 2 φασεις ειναι το υπερκαρφωμα του Λασμ πανω απο τον Περπερογλου και καπακια του Γκιστ που λες εσυ που κρατηθηκε και τα ειπανε με τον Παπανικολαου. Αυτο ηταν η καταληξη της κοντρας αυτων των τριων απο προηγουμενες φασεις

 

Ολα ξεκινησαν απο την μαλακια του πιτσιρικας σας που πηγε να μπει στη μεση "αντε ρε που θα πανηγυρισετε στο ΣΕΦ".

Ή τελοσπαντων εγω δεν το θεωρω τοσο μαλακια να σου πω, δεν ειμαι απο αυτους που κραζουν τον Παπανικολαου επειδη πανηγυριζει και ενα λει απ στο 1ο λεπτο λες και πηρε το πρωταθλημα ευρωπης. Απλα οταν μετα θα καρφωσει ο Γκιστ στη μαπα σου και θα σε αρχισει στα καντηλια μην γκρινιαξεις

 

Ή μετα το ματς πηγε ο Παπανικολαου να πει τι στον Λασμ και τον Γκιστ? (αν εβλεπες ΕΤ1 που εδειχνε εικονα) οτι θα τα πουν στο ΟΑΚΑ? Και τι θα κανει? Θα τους δειρει?

 

 

Σε καθε περιπτωση εγω δεν αναφερομαι σε φασεις τυπου κρατηθηκε απο το στεφανι=ΤΠ ή ο Σπανουλης με το flopping του που γελανε τα τσιμεντα και εκει σηκωνει ΤΠ

Εγω σου μιλαω ξεκαθαρα: στην φαση που κοβει ο Λασμ τον Παπανικολαου, παιζονται τα υπολοιπα δευτερολεπτα κανονικα? Παιζονται

Μολις χασει το σουτ ο Παπανικολαου γκρινιαζει για ανανεωση και του κανουν την χαρη? Ναι

ΤΙ ΖΗΤΗΣΕ? Ως τι ανανεωθηκε ο χρονος?

 

Ειναι 2η φορα φετος που οι διαιτητες απλα ρωτανε τον Παπανικολαου για φυσικα μεγεθη οπως ο χρονος και ο χωρος. Την πρωτη στην regular που το εμπροθεσμο φαουλ στον Γκιστ μετα απλα απο υποδειξη του Παπανικολαου εγινε χωρις ριπλευ "εληξε το ημιχρονο". Και πες αυτο καταλαβα τι ζητουσε

Χτες ζητησε ανανεωση του χρονου με τι επιχειρημα? Ετσι γουσταρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw ο Παπανικολαου αν συνεχισει να εχει τα μυαλα που βλεπουμε να κουβαλαει απο περυσι, θα συνεχισει να εχει την πορεια που ειχε φετος (η οποια ειναι αντιστροφη απο αυτο που αναμεναμε να δουμε βαση περσυνης αποδοσης). Θελει συμμαζεμα επειγοντως. Ειναι πολυ μικρος και πολυ λιγος ακομη για τα σταριλικια και τα Τζορντανιλικια που πουλαει.

Αντε να τα δεχθω για τον Σπανουλη, ειναι αρχηγος, εχει καταθεσει τη μπασκετικη του ικανοτητα στον γαυρο και δικαιως θα αναλαβει να χειριστει καποιες καταστασεις οπως νομιζει, ο Παπανικολαου ομως ΔΕΝ δικαιουται να ειναι εκνευρισμενος και εριστικος σε καθε φαση, ουτε να ανοιγει κουβεντα επι 40 λεπτα με διαιτητες και αντιπαλους.

 

Υποψιν, οτι τα ιδια ελεγα εδω μεσα για τον Σαρας την πρωτη χρονια που ηρθε ΠΑΟ και τσακωνοταν με διαιτητες και ετρωγε ΤΠ κλπ πριν καλα καλα παιξει μπασκετ. Για τον Σαρας, ετσι?

 

Οσο για τον Γκιστ, στη φαση που σερνει τα γαλλικα στον Παπανικολαου, παει να πανηγυρισει παρεα με τον Λασμε και μπαινει ο Παπανικολαου στην μεση και τους εμποδιζει. Βαζει και αγκωνα στον Γκιστ για να τον απομακρυνει απτον Λασμε, αν η μνημη μου δεν με απατα. Δε γινεται να μας λετε οτι ο εριστικος ειναι ο Γκιστ στη φαση αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...