Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Για αυτούς που δεν το είδαν...

Παπανικολάου...

Δε θυμομουν σωστα τελικα. Εχει φαει καρφωμα στην μαπα και αντι να σκυψει το κεφαλι του και να κανει στην μπαντα, μπαινει στη μεση, χρησιμοποιει και τους 2 αγκωνες του, 1 προς καθε παιχτη και επιπλεον κανει και χειρονομια στον Λασμε.

 

Και οι γαυροι μας λενε για τον εριστικο Γκιστ. Αμε, αμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμομουν σωστα τελικα. Εχει φαει καρφωμα στην μαπα και αντι να σκυψει το κεφαλι του και να κανει στην μπαντα, μπαινει στη μεση, χρησιμοποιει και τους 2 αγκωνες του, 1 προς καθε παιχτη και επιπλεον κανει και χειρονομια στον Λασμε.

 

Και οι γαυροι μας λενε για τον εριστικο Γκιστ. Αμε, αμε.

 

Υπερβολες τωρα ρε συ μιντι. Και ο Γκιστ ειναι εριστικος, και ο Παπανικολαου, και πολλοι ακομα παιχτες. Ντερμπι ειναι. Καλα κανουν και παιζουν με παθος και ειναι απολυτα λογικο να εχουν νευρα και να κανουν μαλακιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw ο Παπανικολαου αν συνεχισει να εχει τα μυαλα που βλεπουμε να κουβαλαει απο περυσι, θα συνεχισει να εχει την πορεια που ειχε φετος (η οποια ειναι αντιστροφη απο αυτο που αναμεναμε να δουμε βαση περσυνης αποδοσης). Θελει συμμαζεμα επειγοντως. Ειναι πολυ μικρος και πολυ λιγος ακομη για τα σταριλικια και τα Τζορντανιλικια που πουλαει.

Αντε να τα δεχθω για τον Σπανουλη, ειναι αρχηγος, εχει καταθεσει τη μπασκετικη του ικανοτητα στον γαυρο και δικαιως θα αναλαβει να χειριστει καποιες καταστασεις οπως νομιζει, ο Παπανικολαου ομως ΔΕΝ δικαιουται να ειναι εκνευρισμενος και εριστικος σε καθε φαση, ουτε να ανοιγει κουβεντα επι 40 λεπτα με διαιτητες και αντιπαλους.

 

Υποψιν, οτι τα ιδια ελεγα εδω μεσα για τον Σαρας την πρωτη χρονια που ηρθε ΠΑΟ και τσακωνοταν με διαιτητες και ετρωγε ΤΠ κλπ πριν καλα καλα παιξει μπασκετ. Για τον Σαρας, ετσι?

 

Οσο για τον Γκιστ, στη φαση που σερνει τα γαλλικα στον Παπανικολαου, παει να πανηγυρισει παρεα με τον Λασμε και μπαινει ο Παπανικολαου στην μεση και τους εμποδιζει. Βαζει και αγκωνα στον Γκιστ για να τον απομακρυνει απτον Λασμε, αν η μνημη μου δεν με απατα. Δε γινεται να μας λετε οτι ο εριστικος ειναι ο Γκιστ στη φαση αυτη.

 

Πολύ καλή χρονιά είχε και φέτος ο Παπανικολάου. Εγώ έχω παρατηρήσει ότι η αγωνιστική του κάμψη υπάρχει απ' το final 4 κι εντεύθεν. Συμφωνώ ότι έχουν πάρει λίγο τα μυαλά του αέρα και θέλει "συμμάζεμα" όπως ανέφερες. Αυτά που λέγονται για τη δήθεν εριστικότητα του Γκιστ είναι φαιδρά. Έκανε μεγάλο παιχνίδι σε συνεργασία με το Λάσμε και δικαιούται να πανηγυρίζει και να το δείχνει στο γήπεδο. Ενάντια τους πρωταθλητές Ευρώπης έπαιζε ο άνθρωπος ! Ο Παπανικολάου βέβαια τσαντίστηκε που τάπωναν και κάρφωναν και ήταν τσιτωμένος, όπως σωστά εξήγησε ο DKNI. Δικαίως εκνευρίστηκε, λόγω της εξέλιξης του ματς. Κι εγώ αν ήμουν στη θέση του με παρόμοιο τρόπο θ' αντιδρούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Παπανικολαου θεωρητικα επρεπε να προυσιασει βελτιωση φετος σε σχεση με περυσι -τουλαχιστον ετσι συμβαινει συνηθως σε αυτες τις ηλικιες-. Αντ'αυτου σε σχεση με περυσι βρισκεται σε καμψη.

 

Την πολυ καλη χρονια ποτε την ειδες? Στο τοπ8? Στο φ4? Στον τελικο κυπελλου? Στον χθεσινο τελικο?

Λογικα θα μιλας για κατι παιχνιδια με την Χιμκι, την Τσεντεβιτα και την Αρμανι. Διοτι περα απο τετοιου τυπου παιχνιδια εγω περιμενα πολυ περισσοτερα.

 

Υπερβολες τωρα ρε συ μιντι. Και ο Γκιστ ειναι εριστικος, και ο Παπανικολαου, και πολλοι ακομα παιχτες. Ντερμπι ειναι. Καλα κανουν και παιζουν με παθος και ειναι απολυτα λογικο να εχουν νευρα και να κανουν μαλακιες.

Ο Κατσιβελης και ο Σλουκας και ο Περπερογλου και ο Παουελ (και ποσοι ακομα) γιατι δεν ειχανε νευρα και γιατι δε διαμαρτυρονταν / εριζαν σε ολο το παιχνιδι? Τα μυαλα του μικρου εχουν παρει αερα imho. Ηταν πολυ καλο παιδι και χαμηλων τονων μεχρι το περσυνο φ4 (η αποδοση του εως τοτε δεν του επετρεπε και τιποτα περισσοτερο), εκτοτε εχει αρχισει αυτου του τυπου τις συμπεριφορες.

Βασικα ο Παπανικολαου οτι θελει ας κανει, αλλα δεν μπορει να ερχεται ο αλλος να λεει οτι ο Γκιστ ηταν ο εριστικος επειδη του εσουρε μερικα γαλλικα οταν ο Κωστακης χωνοταν με αγκωνιες μεσα στους πανηγυρισμους των αντιπαλων για να τους κοψει. Τα Τεοντοσιτσιλικια τα ξερουμε χρονια τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ο Παπανικολάου τσαντίστηκε για τα καρφώματα ,η λύση είναι μια  άλλη φορά να παίζει καλύτερα και όχι να κάνει τον καραγκιόζη .

Τέτοιες ενέργειες είναι κατακριτέες από επαγγελματίες ...δεν θα σταθώ αν είναι καλός ή όχι αλλά το να είναι πειθαρχημένος είναι απαραίτητο-απόλυτο για τέτοιους αθλητές αλλιώς στην εξέδρα με καπνογόνα και όχι στο παρκέ !

 

( Συμπεριφορά αντιαθλητική και αυτός και ο Αντιτς  και λένε κάποιες φυλλάδες σήμερα βοήθησε η διαιτησία   :eek:   ) δηλαδή ο καθένας θα κάνει ότι γουστάρει εκεί μέσα και δεν θα τιμωρείτε πώς το έχετε εκεί στο σεφ? Τέλος ο παναθηναϊκός ήταν καλύτερος χθες ( δεν περάσατε πότε μπροστά η διαιτησία ήταν καλή σχετικά ) μιλάμε από Κυριακή από εδώ και μπρος. 

 

hashashin   +1000 έτσι ακριβός είναι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμομουν σωστα τελικα. Εχει φαει καρφωμα στην μαπα και αντι να σκυψει το κεφαλι του και να κανει στην μπαντα, μπαινει στη μεση, χρησιμοποιει και τους 2 αγκωνες του, 1 προς καθε παιχτη και επιπλεον κανει και χειρονομια στον Λασμε.

 

Και οι γαυροι μας λενε για τον εριστικο Γκιστ. Αμε, αμε.

Εχεις δικιο οτι δεν επρεπε να τσαντιστει,και ηταν πολυ τσαντισμενος και σε καποια φαση πηγε να κλοτσισει και τις διαφημιστικες πινακιδες που ηταν γυρω γυρω.. Επισης δεν μιλαω για την φαση αυτη στο βιντεο που βαλατε πριν..Μιλαω σε μια αλλη φαση που κανει καρφωμα ο Γκιστ και ειναι ΜΟΝΟΣ του και καθετε μπροστα στον Παπανικολαου και τον κοιταει προκλιτικα στα ματια και κατι του λεει..Γιαυτη την φαση μιλαω.Οσο για την αλλη αναμεσα στους πανυγηρισμους των Λασμε και Γκιστ η μπαλα ηταν αναμεσα τους και παει να την παρει και τους βαζει τους αγκωνες του.Και ειναι μαλακια αυτο που εκανε,δεν ειπα το αντιθετο.Οπως επισης δεν μου αρεσει σε καθε τριποντο που βαζει οτι κανει λες και ηταν το τριποντο στην εκπνοη και πηρε το παιχνιδι με ενα ποντο διαφορα..Ενταξει,ειπαμε να πανηγυρισει να εχει παθος αλλα οχι και σε καθε τριποντο ή καλαθι να κανει σαν τρελος.Πρεπει να ηρεμισει.Και ειναι και η ηλικια του τετοια που ειναι πολυ περιεργη οταν παιζει σε τετοιο επιπεδο και εχει παρει και 2 Ευρωλιγκες κανοντας καλα παιχνιδια.Και καλο ειναι να το κοιταξουν αυτο στην ομαδα και να τον προσγειωσουν λιγο γιατι ετσι θα καταστραφει.Αλλο να πανηγυρισει ετσι 2-3 τριποντα που λεει ο λογος και αλλο ολα τα καλαθια σχεδον..Επισης εχω πει οτι η διαιτησια ηταν καλη και μακαρι να συνεχιστει αυτο και να δουμε ηρεμους τελικους και να κερδισει ο καλυτερος.

 

Εδω ειναι και η φαση του Αντιτσ..Και ο Λασμε το εδωσε το κουτουλιδακι του ομως..

 

post-244480-0-83497900-1370694295_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κατσιβελης και ο Σλουκας και ο Περπερογλου και ο Παουελ (και ποσοι ακομα) γιατι δεν ειχανε νευρα και γιατι δε διαμαρτυρονταν / εριζαν σε ολο το παιχνιδι? Τα μυαλα του μικρου εχουν παρει αερα imho. Ηταν πολυ καλο παιδι και χαμηλων τονων μεχρι το περσυνο φ4 (η αποδοση του εως τοτε δεν του επετρεπε και τιποτα περισσοτερο), εκτοτε εχει αρχισει αυτου του τυπου τις συμπεριφορες.

Βασικα ο Παπανικολαου οτι θελει ας κανει, αλλα δεν μπορει να ερχεται ο αλλος να λεει οτι ο Γκιστ ηταν ο εριστικος επειδη του εσουρε μερικα γαλλικα οταν ο Κωστακης χωνοταν με αγκωνιες μεσα στους πανηγυρισμους των αντιπαλων για να τους κοψει. Τα Τεοντοσιτσιλικια τα ξερουμε χρονια τωρα.

 

Μα ειναι λογικο να μην ειναι τσαντισμενη ολη η ομαδα. Για καθε Σλουκα και Περπερογλου που μου λες ( ελεος ρε συ btw, τον Παουελ βρηκες να μου δωσεις ως παραδειγμα? :-D :-D ) μπορω να σου πω εναν Αντιτς και εναν Σπανουλη(Καθολου τυχαιο που ειχε νευρακια χτες)

 

Γενικα δε ξερω κατα ποσο εχεις παρακολουθησει ολυμπιακο φετος, αλλα ο Παπανικολαου παντα ετσι αντιδραει. Θα κανει τα δικα του μετα απο ενα καρφωμα η ενα τριποντο, θα κανει τα δικα του επισης αν το ματς δε του πηγαινει.

 

Γιαυτο εγω ας πουμε (παροτι το ταβανι του μικρου ειναι σαφως μεγαλυτερο) κατα βαση προτιμω τον Περπερογλου. Πολυ πιο ηρεμος και σταθερος παιχτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολες τωρα ρε συ μιντι. Και ο Γκιστ ειναι εριστικος, και ο Παπανικολαου, και πολλοι ακομα παιχτες. Ντερμπι ειναι. Καλα κανουν και παιζουν με παθος και ειναι απολυτα λογικο να εχουν νευρα και να κανουν μαλακιες.

Εγω ειλικρινα δεν εχω προβλημα

Απλα οταν τα τρως στη μαπα, μην γκρινιαζεις

 

Ο Παπανικολαου μου θυμιζει κατι παικτακια στο 5χ5 ξερω γω, συνηθως πιτσιρικια μαξιμουμ 20 ετων, που παιζουν και σε ομαδα

Αυτα λοιπον μπαινουν με τις μπαντες σε ολες τις φασεις λογικα πονταρωντας οτι 5χ5 παιζουμε και οι αλλοι δεν θελουν να χτυπησουμε και ειναι πιο μεγαλοι αρα θα μου αφησουν την μπαλα

Ε, καποιες φορες, επειδη παιζω αμυνα απλα και εγω δεν κοβω ταχυτητα και αφηνω να συγκρουστουμε οπου 9 στις 10 το πιτσιρικι θα βρεθει είτε στο χωμα ειτε στα καγκελα και θα αρχισει την κλαψα και τους τσαμπουκαδες (σεβομαι απιστευτα τα λιγοστα πιτσιρικια που το κανουν, τρωνε την μαπα τους και συνεχιζουν επειδη ξερουν οτι ετσι ειναι το παιχνιδι)

 

 

ΥΓ. Ασχετο αλλα βλεπω οτι παλι μετα απο νικη του Παναθηναικου ασχολουμαστε με καυγαδες, ιστοριες κτλ

Αμα ειχε κερδισει ο Ολυμπιακος ολοι θα μιλαγαν μονο για τον αγωνα και την εικονα των ομαδων ασε που ο Αλφα και η ΕΡΤ θα ειχαν 3-4 επαναληψεις του αγωνα και 2 αφιερωματα στο μπασκετ

Αυτο κανεις ο Παπανικολαου, θεωρει οτι εχει πιασει το παπα απο τα @@ δυο χρονια τωρα και η εριστικοτητα του δεν θα εχει απαντηση

 

που κανει καρφωμα ο Γκιστ και ειναι ΜΟΝΟΣ του και καθετε μπροστα στον Παπανικολαου και τον κοιταει προκλιτικα στα ματια και κατι του λεει..

Αυτο σου λεμε αδελφε, μην επαναλαμβανομαστε

Η μανουρα Γκιστ-Παπανικολαου-Λασμ ξεκινησε απο εκεινη την φαση που πανε να πανηγυρισουν και τους σπρωχνει με τους αγκωνες

Αυτο που λες ειναι φυσικο αποτελεσμα, του το κραταγε ο Γκιστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ,ενταξει.Συμφωνω οπως λες οτι ασχολουμαστε με ολα τα αλλα και αυτη την φορα δεν εγινε κατι τραγικο που να αξιζει αναφορα..Ηταν καλυτερος ο ΠΑΟ και πολυ κακος ο ΟΣΦΠ και δικαια εχασε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρηνα η οποια ακουστηκε απο τα ηχητικα του γηπεδου μετα τις ευστοχες βολες του Σπανουλη και η οποια αρχισε να ακουγεται οταν εκανε την επαναφορα ο ΠΑΟ και για 2 δευτερολεπτα ενω αλλαξε την πρωτη πασα ο παικτης του Παναθηναικου και σταματησε.Οχι οταν εκανε επιθεση ο Παναθηναικος και ηταν κατω απο το καλαθι μας ή πανω στην προσπαθεια του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρηνα η οποια ακουστηκε απο τα ηχητικα του γηπεδου μετα τις ευστοχες βολες του Σπανουλη και η οποια αρχισε να ακουγεται οταν εκανε την επαναφορα ο ΠΑΟ και για 2 δευτερολεπτα ενω αλλαξε την πρωτη πασα ο παικτης του Παναθηναικου και σταματησε.Οχι οταν εκανε επιθεση ο Παναθηναικος και ηταν κατω απο το καλαθι μας ή πανω στην προσπαθεια του..

 Μετα το αρχικο "δεν ακουσα εγω σειρηνα, μπορειτε να μου δειξετε το βιντεο?" , μετα το "ε δεν ειναι Ευρωπη, Ελλαδα ειναι, σιγα και να ακουστηκε καμια σειρηνα δεν εγινε και τιποτα", τωρα εχουμε και κατηγοριοποιηση του ποτε ακουγεται η σειρηνα, λες και ο κανονισμος αλλαζει βαση του που βρισκεται η μπαλα.

 

Να σου πω, γιατι το κουραζεις? Πες απλα οτι για τις σειρηνες στο ΣΕΦ απαντας ως γαυρος με δικαιολογιες και για τις σειρηνες στο ΟΑΚΑ απαντας παλι ως γαυρος υποστηριζοντας το ποσο φυσιολογικο ειναι να τιμωρηθει ο ΠΑΟ "εφοσον ο κανονισμος το προβλεπει" και μην ψαχνεις τροπο να κανεις πιο περιτεχνη την κωλοτουμπα, διοτι παραμενει κωλοτουμπα.

 

ΥΓ. Παρεθεσε μας το στιγμιοτυπο που η σειρηνα στο ΟΑΚΑ χτυπαει τη χρονικη στιγμη που αναφερεις, γιατι ή με απατα η μνημη μου ή οργιαζει η φαντασια ορισμενων στο "ηταν κατω απο το καλαθι/πανω στην προσπαθεια" περι σειρηνων στο ΟΑΚΑ με τη Μπαρτσελονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε το ιδιο ειναι να ακους ενα σφυριγμα οταν εισαι στο αραουτ και το ιδιο ενα σφυριγμα αν το ακουσεις την ωρα που βγαινεις τετατετ για να κανεις γκολ? πλακα κανεις?

Δες που ακουγονται οι δικες σου σειρηνες στο 0.56 εδω

http://www.sport-fm.gr/videos/1026050

 

και στο 0.45 εδω πανω που παει να κανει το λειαπ..ειπα οτι δεν ειναι το ιδιο.

Οσο αφορα αυτο που σου λεω για την Ευρωπη,αμφιβαλλεις? Σου λεω,οτι πιστευεις οτι αν ο ΠΑΟΚ εκανε στην Ελλαδα αυτα που εκανε στο EL θα ετρωγε τοσο βαρια τιμωρια οσο εφαγε απο την uefa? Οι ποινες στις Ευρωπαικες διοργανωσεις ειναι πολυ πιο αυστηρες απο τι στην Ελλαδα..



Και κατι ακομα που το λεγατε εσεις..Ηρθατε στο Σεφ και κερδισατε ανετα με 13 ποντους διαφορα,χαρειτε το και μην ασχολειστε με μικροπραγματα..Η διαιτησια ηταν καλη και περιμενουμε το αυριανο ματσακι.Ας μιλαμε για μπασκετ αφου νομιζω πρωτη φορα δεν υπαρχουν τρελα θεματα με διαιτησιες κ.τ.λ. να συζητησουμε.Ας μην το ματιασουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...