Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε φιλε το ιδιο ειναι να ακους ενα σφυριγμα οταν εισαι στο αραουτ και το ιδιο ενα σφυριγμα αν το ακουσεις την ωρα που βγαινεις τετατετ για να κανεις γκολ? πλακα κανεις?

Εγω σιγουρα δε σου κανω πλακα. Μαλλον εσυ μας κανεις πλακα διοτι ενω αγνοεις τους κανονισμους επιμενεις οτι εχει διαφορα το αν η σειρηνα ακουγεται πανω σε σουτ ή πανω σε κατεβασμα μπαλας η ΓΕΝΙΚΑ να ακουγεται σειρηνα κατα τη διαρκεια αγωνα.

 

Οσο αφορα αυτο που σου λεω για την Ευρωπη,αμφιβαλλεις? Σου λεω,οτι πιστευεις οτι αν ο ΠΑΟΚ εκανε στην Ελλαδα αυτα που εκανε στο EL θα ετρωγε τοσο βαρια τιμωρια οσο εφαγε απο την uefa? Οι ποινες στις Ευρωπαικες διοργανωσεις ειναι πολυ πιο αυστηρες απο τι στην Ελλαδα..

Το επιχειρημα αυτο απο σενα δεν εχει βαση, διοτι μετα το παιχνιδι με την Μπαρτσελονα παρεδιδες μαθηματα τυπικοτητας απεναντι στους κανονισμους. Δεν γινεται στα ξαφνικα να αλλαζεις σταση και να κανεις διακρισεις τυπου Ελλαδα-Ευρωπη. Βαση οσων εγραφες λοιπον, θα περιμενα χθες να ελεγες οτι ο ΟΣΦΠ πρεπει να τιμωρηθει τουλαχιστον 1-2 αγωνιστικες γιατι ακουστηκαν σειρηνες+κροτιδες. Αντιθετως εσυ ξεκινησες αμφισβητωντας οτι ακουστηκαν σειρηνες χθες, μετα οτι "Ελλαδα ειναι δε χαθηκε κι ο κοσμος να ακουστηκε τιποτα γιατι ο ΜΠΑΟΚ μπλαμπλα" και πλεον οτι επειδη η σειρηνα ακουστηκε σε κατεβασμα μπαλας "δεν ειναι το ιδιο", σαν να μην εγινε κλπ...

 

Αν αυτο δεν λεγεται αλλαγη στασης βαση χρωματων, τοτε πες μας τι το θεωρεις εσυ ο ιδιος.

 

ΥΓ. Δικαιωμα σου ειναι να κανεις κωλοτουμπες ή να λες "δεν ειναι το ιδιο", "σιγα τι εγινε", αλλα στην περιπτωση αυτη δεν εχεις δικαιωμα να λες οτι καλως τιμωρηθηκαμε με 4 αγωνιστικες για τον ιδιο λογο. Κατι απτα 2 εμπιπτει σε οπαδικη υποκειμενικοτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Ειπα σε προηγουμενο ποστ μου οτι ακουσα κροτιδες και το καταδικασα ως τους μαλακες που παντα υπαρχουν.Σειρηνα ακουστηκε μια φορα στο βιντεο και δεν το ειχα προσεξει,οπως και παραδεχτηκα οταν εδειξες το βιντεο οτι ναι οντως ακουστηκε σειρηνα.Ο κανονισμος υπαρχει οπως λες,δεν αντιλεγω και αν ειναι ας τιμωρηθει και ο ολυμπιακος.Σου ξαναλεω ομως λοιπον οτι στην ευρωπη ειναι πιο αυστηρα τα πραγματα με τον ΙΔΙΟ κανονισμο.Αυτο προσπαθω να σου πω ρε φιλε,καταλεβε με..Εδω στην Ελλαδα εχουν γινει εκτροπα στα γηπεδα στους τελικους και εχουν τιμωρηθει οι ομαδες με 4 αγ. μαξιμουν τιμωρια.Αν αυτα τα ιδια ακριβως επεισοδια γινουν σε Ευρωπαικο παιχνιδι θα φας τιμωρια 2 χρονων.Με τα ιδια επεισοδια στο ξαναλεω.Και αυτο ισχυει και τωρα,αν ας πουμε αυριο στο ΟΑΚΑ ακουστουν σειρηνες και την Δευτερα τιμωρηθει ο ΠΑΟ για αυτο τοτε ναι θα σου οτι εχεις δικιο να φωναζεις.Και επισης,ναι εχει σημασια το ποτε θα ακουγεται το σφυριγμα ας πουμε,γιατι στο μουντιαλ που ακουγες ολη την ωρα σειρηνες και καραμουζες δν γινοταν τιποτα,οταν ομως 2-3 φορες σε επιθεση της ομαδας σου οι αντιπαλοι εχουν μια σφυριχτρα και σφυριξουν αποτομα τοτε εκει θα σταματησεις την φαση μπερδευοντας τον διαιτητη.Στην μια περιπτωση δηλαδη,που ακουστουν σφυριγματα απο την εξεδρα ενω ο τερματοφυλακας αλλαζει πασουλες με τα στοπερ ή ετοιμαζεται να εκτελεσει ενα αουτ δεν θα γινει τιποτα,οταν ακουστουν τα σφυριγματα πανω σε μια φαση που μπορει να χαλασει απο το σφυριγμα αυτο τοτε ο διαιτητης θα σταματησει το παιχνιδι να κανει συστασεις.Στην μια περιπτωση δεν εφαρμοζεται ενω στην δευτερη εφαρμοζεται..αυτο θελω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,πριν πειτε κατι δειτε τι εχω γραψει στα παλιοτερα ποστ μου για αυτα τα θεματα.Εκραξα τους μαλακες που μπηκαν μεσα πριν τελειωσει το ματσ και ειπα να τιμωρηθει ο Ολυμπιακος..Οπως επισης εχω πει οτι η τιμωρια για 4 αγωνιστικες και για το χρηματικο προστιμο ηταν παρα μα παρα πολυ τραβηγμενες για αυτα που εγιναν.Τα εχω πει,ψαχτε να τα βρειτε..Αλλα σιγα μην τιμωρηθει μια ομαδα που για 0.3 δεκατα επειδη μπηκαν οπαδοι μεσα,μαλακια τους και για μενα επρεπε να τιμωρηθει ο Ολυμπιακος,το ξανατονιζω..Οπως αν ειναι μπορουμε να επικαλεστουμε και για χθες οτι μπηκαν ολοι μεσα στο γηπεδο απο παραγοντες κ.τ.λ παλι πριν τελειωσει το ματσ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα εγω εχω δει οτι τα εγραψες αυτα, δεν ειπα ο superpie ειπε καλα να παθει ο παναθηναικος. Απλα τα λεμε για αλλους που τωρα εχουν εξαφανιστει και τοτε εκαναν οτι δεν ηξεραν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλο παιχνιδι εχει σταματησει πριν ληξει το παιχνιδι.2001 Μακαμπι-ΠΑΟ.5 Δευτερολεπτα πριν τελειωσει το παιχνιδι και μπηκαν ολοι μεσα.Καμια ομαδα δεν τιμωρηθηκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα εγω εχω δει οτι τα εγραψες αυτα, δεν ειπα ο superpie ειπε καλα να παθει ο παναθηναικος. Απλα τα λεμε για αλλους που τωρα εχουν εξαφανιστει και τοτε εκαναν οτι δεν ηξεραν

Αυτοι δεν ασχολουνται με το μπασκετακι. Σιγα το μπασκετακι ειναι το μοτιβο τους απο χθες (παλι).

 

Αλλα λες και ανοιξε η γη και τους καταπιε...Ουτε κουραγιο να βγουν να πουν τα γνωστα περι σφαγης κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σταματηστε τις αντιπαραθεσεις πια.Ηταν σε παρα πολυ ασχημη μερα ο ΟΣΦΠ χθες,Αν ηταν σε καλυτερη μερα θα ειχαμε ενα αλλο παιχνιδι.Και ο ΠΑΟ χθες δεν εκανε και την σουπερ εμφανιση,εκανε μια καλη εμφανιση οπως κανει παντα..Η αστοχια του ολυμπιιακου χθες ηταν οπως ειχε ο ΠΑΟ στην Ευρωλιγκα προσφατα,δεν θυμαμαι σε ποιο παιχνιδι.ετσι ειναι αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κάρι είναι οτι αντί-Λο του ΠΑΟ και έχει δέσει απ' την πρώτη στιγμή με την ομάδα. Δεν κάνει λάθη, εκεί που πρέπει να σουτάρει το κάνει, εκεί που πρέπει να πασάρει το κάνει. Αυτό το γκάρντ σας έλειπε γενικά, αν τον είχατε τώρα μάλλον θα είχατε περάσει τη Μπαρτσελόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επισης ο ΠΑΟ υπερτερει πολυ στους ψηλους εναντι του Ολυμπιακου,ηταν και αστοχος απο την περιφερεια και σε συνδιασμο με την πολυ καλη μερα που βρεθηκαν οι Γκιστ και Λασμε,εκει τελειωσε το παιχνιδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι δεν ασχολουνται με το μπασκετακι. Σιγα το μπασκετακι ειναι το μοτιβο τους απο χθες (παλι).

 

Αλλα λες και ανοιξε η γη και τους καταπιε...Ουτε κουραγιο να βγουν να πουν τα γνωστα περι σφαγης κλπ...

Xαχαχα εγω παντως χθες που ειδα τη Νικολουλη,δεν ειπανε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κάρι είναι οτι αντί-Λο του ΠΑΟ και έχει δέσει απ' την πρώτη στιγμή με την ομάδα. Δεν κάνει λάθη, εκεί που πρέπει να σουτάρει το κάνει, εκεί που πρέπει να πασάρει το κάνει. Αυτό το γκάρντ σας έλειπε γενικά, αν τον είχατε τώρα μάλλον θα είχατε περάσει τη Μπαρτσελόνα.

Ξερεις ποιο ειναι το bug στην σκεψη ομως?

Οτι ο Καρι, ενας 32αρης γυρολογος, ηρθε Μαιο δεν ειναι ο Κρις Πολ που μπορεις να τον περιμενεις και ολη τη σεζο

Μετα τους τελικους καποιος πρεπει να εξηγησει λοιπον στο αφεντικο του γιατι ταλαιπωρηθηκαμε 80% της σεζον με μαλακισμενες επιλογες. Εγω αμα κανω γκαφες στη δουλεια μου, μετα πρεπει να εξηγηθω και οχι να ζηταω συνεχως νεες λυσεις μεχρι να το πετυχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι οτι ο φετινός ΠΑΟ δεν είναι χτισμένος, αλλά αγορασμένος. Δηλαδή ότι κάναμε εμείς πρίν το 2011. Το καλοκαίρι λοιπόν θα έχεις αναγκαστικά κάποια συμβόλαια που λήγουν, εκεί θα φανεί ο προγραμματισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα λετε οτι δεν προκαλεσατε καθολου ετσι? Μηπως ηταν λογω κανενος καρφωματος και αυτο παιδια?

http://www.dailymotion.com/video/x10pbc4_h-%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%AC%CE%BF%CF%85-7-6-%CF%83%CE%B5%CF%86_sport

 

δειτε το 0.19 του βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως προηγουμενως καποιος ειχε πεταξει την μπαλα πανω σε παικτη και ειχε μανουριασει με οποιον ειχε βρει μπροστα του?

Α επισης ρωταω και ποια ειναι η τιμωρια οταν πετας την μπαλα πανω σε παικτη...

 

Αλλα ειπαμε βρισκει κατι το redplanet και το κανετε σωβρακοφανελα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...